phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

@Robert555 , a czy wysoko białkowych nie liczą w ten sposób ze jest pula kasy na ten cel do podziału przez ilość ha w skali roku ?

 

W pierwszym roku miało być cos sporo więcej a wyszło bez rewelacji , słyszałem w biurze powiatowym jak rolniczka pytala dlaczego tak jest i właśnie tak jej to tłumaczono .

 

Dokładnie jest tak jak napisales. Jest pula dla wysokobiałkowych na caly okres prowu. Przewaznie bylo tak ze przed podaniem stawek, biura miały zatwierdzone wnioski i byla znana powierzchnia dla WB, pula byla dzielona przez ilość ha w danym roku. Stawka jest mniejsza niż w 2014 bo przybyli powierzchni WB w skali kraju, przybyli przez gospodarstwa powyżej 15ha, które musza podać powierzchnie do efa, korzystaja ze WB ma przelicznik 0.7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Odpalili tylko dalej będą powiadać że nie działa bo nie wszystkim na raz nie wypłacą jak wcześniej wspomniałem wszyscy co , mieli kontrole FOTO . Rozłozyli wypłatę na cały Maj będą szcześliwcy co dostaną na początku Maja i będą zawiedzeni że na koniec Maja...Meldować jak ktoś dostanie wypłatę z kontroli Foto - Zamioiskie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Decyzja z 12 kwietnia dzis kasa calosc . Mr bydlo 17 ha.Gospodarstwo po kontroli IRZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Odpalili tylko dalej będą powiadać że nie działa bo nie wszystkim na raz nie wypłacą jak wcześniej wspomniałem wszyscy co , mieli kontrole FOTO . Rozłozyli wypłatę na cały Maj będą szcześliwcy co dostaną na początku Maja i będą zawiedzeni że na koniec Maja...Meldować jak ktoś dostanie

wypłatę z kontroli Foto - Zamioiskie...

Informacja z Warszawy - system dzisiaj nie wystartował,kolejna data to początek maja.

Ja powoli przestaję wierzyć że ten system ruszy do 30 czarwca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9112

A mnie to guzik obchodzi, czy system ruszy. Mają czas do 30 czerwca i łaski nie robią. A jak nie, to odsetki karne plus kara z UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

Ale co Ty masz za problem? Pole to nie samochód by tracić jak się z niego nie korzysta. Jak miałbym ziemię i nie uprawiał jej to dałbym w dzierżawę by coś z tego mieć (a nie tylko płacić podatek i by leżała odłogiem). A co za różnica czy dajesz dopłaty, czy czynsz wysokości dopłat czy właściciel składa wnioski? Dla mnie bez różnicy. Jak dalej masz problem z wolnym rynkiem to poszukaj maść na ból pośladków, posmaruj to może ci ulży...

 

 

 

 Sorki troche mnie nie było ale twój tok rozumowania jest powalający. Pole nie użytkowane traci na jakości(zachwaszczenie , samosiewki itp.) więc to jest w interesie własciciela żeby pole było obrabiane i do tego w dobrej kulturze rolnej bo gdy się mu zachce uprawiać to pole żeby miał do czego wracać.Znajdz no przynajmniej w moim regionie głupiego który dałby ci za dzierżawę dopłatę albo i więcej , no nie znajdziesz takiego bo kto robi w polu to wie ze tu nic łatwo nie przychodzi.No tez jest kilka przypadków którzy się godzą na to ze oni robią a dopłatę bierze włascicel ale to jednostki bo w większosci przypadków to jak włascicel chce dopłate to nabywa do koszenia i trawa na pokosie gnije albo wogóle pole nie obrobione bo chętnych brak.Co do wolnego rynku to gdzie go masz ??? na giełdzie rządzą spekulacje a tam są wszystkie surowce zaczynając od sektora paliwowego , sektor rolniczy itp... i tam są ogromne spekulacje bo i w gre wchodzą dużeeeeeeee pieniądze a jeśli o tym nie wiesz to dzieli nas przepaść której się nie da zasypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Zawsze będzie spekulowanie gdzie można zrobić pieniądze. To znaczy że nie ma wolnego rynku?

To że w twoim rejonie nie płacą za dzierżawę tyle nie znaczy że gdzie indziej nie dają wielkich pieniędzy. Są rejony gdzie dzierżawa opiewa na wysokość dopłat + 1000 zł i o dziwo ludzie biorą takie dzierżawy. Pole jest warte tyle ile ktoś zapłaci.

 


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

Wolny rynek to się tak tylko ładnie nazywa i żeby ludzie żyli złudzeniami ze wszystko jest zależne od rynku a nie od spekulantów ale rynek to pieniądze a kto je ma ci właśnie spekulanci(sektor bankowy) którzy robią ją na tym ze coś kupią taniej a sprzedają drożej ale żeby coś było drogie musi być najpierw tanie i na odwrót no tak się robi kasę a są sektory gdzie szybko się to odbywa a w innych wolniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

Dzis dostałam  doplate, , MR, wysokobialkowe, bydlo ( po kontroli na miejscu) , wysokobiałkowe , lubelskie 8 ha .  Decyzja była 6 kwietnia

Edytowano przez oktawia1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donald-0    0

Koledzy, a jak to jest jakbym chciał wydzierżawić łąkę i wziąć na nią dopłatę? Muszę umowę dzierżawy przedstawić w powiatowym biurze wraz z wnioskiem i mieć mapkę? Bo ta osoba nie składała wniosków i nie ma mapek.

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CEZAR76    1

Ma ktoś informację czy system ruszył - do wniosków z kontroli foto - ja nie dostałem jeszcze ani złotówki, ciekawe jak ma się informacja do tego że tylko 130 tyś rolników nie dostało pieniędzy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy, a jak to jest jakbym chciał wydzierżawić łąkę i wziąć na nią dopłatę? Muszę umowę dzierżawy przedstawić w powiatowym biurze wraz z wnioskiem i mieć mapkę? Bo ta osoba nie składała wniosków i nie ma mapek.

Dzięki i pozdrawiam

 

umowy dzierżawy nie przedstawiasz do bp. Mapkę musisz mieć, albo z bp albo drukujesz z geoportalu, twój wybor.

Zawsze będzie spekulowanie gdzie można zrobić pieniądze. To znaczy że nie ma wolnego rynku?

To że w twoim rejonie nie płacą za dzierżawę tyle nie znaczy że gdzie indziej nie dają wielkich pieniędzy. Są rejony gdzie dzierżawa opiewa na wysokość dopłat + 1000 zł i o dziwo ludzie biorą takie dzierżawy. Pole jest warte tyle ile ktoś zapłaci.

 

W mojej okolicy są rolnicy co biorą kredytu ponad 6 milionow na obory na krowy mleczne, na nowe sprzety, ciągniki, nowe sztuki byla. Jak jeden postawi na 500 to następny stawia na 1000 sztuk. Oddają doplaty placa podatki i dają od 200 nawet do 1000 z ha. Stawka 1000 jest podbita przez osoby co uprawiaja maliny czy truskawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donald-0    0

umowy dzierżawy nie przedstawiasz do bp. Mapkę musisz mieć, albo z bp albo drukujesz z geoportalu, twój wybor.

 

Dzięki. Czyli drukuję mapkę oraz dopisuję łakę w odpowiednie rubryki i to wszystko?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Nosz kurna... Dostałem dzisiaj dopłaty... Zaliczkę miałem 30.11.15 ... Decyzja przyszła 8.04.2016 kasa dzisiaj i brakuje mi dopłat za MR... Oni tak na raty to wypłacają? Bo na decyzji jest że wg ich zdjęciowych kontroli na jednej działce miałem nie zgodność 1,04% niż to co wpisałem... ale do 3% może być nie zgodność... Co gdzie i jak to ja sam nie wiem ale ok... Tylko gdzie się podziała kasa z MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki. Czyli drukuję mapkę oraz dopisuję łakę w odpowiednie rubryki i to wszystko?

 

 

zgadza sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

ci wszyscy ktorzy dostali doplaty bez MR to i tak maja dobrze bo u nas jakie kolwiek rozpatrywanie wnioskow dzie bylo zaznaczone platnosc na MR jest wstrzymane taka dostalem wczoraj odp w agencji. banda (nierobow) i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobbi    1

Decyzja z 07.04. wysłana 14.04, odebrałem 18.04. Uprawy polowe+MR. Kasy na razie brak....

Kontroli żadnej nie było...

Edytowano przez Bobbi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak jak myślałem w moim ostatnim poście...to, że ruszy się coś w sprawie kontroli foto- zwykła zagrywka- przesunięcie w czasie z tygodnia na tydzień...a jak dziś zapytałem " przecież mieliście już podobno zatwierdzone" babka się zmieszała....lipa może w maju ;) :(Nie ma kasy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    89

Pytałem dziś listonosza czy coś się ma z agencji, mówi że od wczoraj coś się ruszyło bo ma kilkanaście do rozniesienia a czy to są decyzje czy przedłużenia to już nie wiemy :D

 

Ja mam termin niby do 29.04 nadal czekam, bo chyba coś przysłać muszą choćby przedłużenie kolejne ?

Edytowano przez lukasz493

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Wczoraj w BP pytałem czy ktoś ,, dotykał,, już mego wniosku z 2015 r. ( miałem 2 kontrole na miejscu). To pani powiedziała że ONW jest już naliczone i przekazane do płatności, a nad resztą się ,,zastanawiają,, czy coś w tym stylu :ph34r: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj