phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

galan99    7569

BP ma werfikować wnioski od 26 Kwietnia polegac ma to natym zależy kto jakie ma kody chodzi o GR ... Jeśli jest kod GR 5 to znaczy że była kontrol nie wykazała pszedeklarowania że zostały stwierdzone zasiewy po zbioże. Ale jeśli były uchybienia to czerwiec złapie ,ale to nie wszystko werwfikacja ma być 26 Kwietnia ktoś będzie miał szczeście i do 10 Maj będzie kasa, pozostali koniec Maja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

A ja nie miałem żadnych błędów, żadnej kontroli decyzja z 13 kwietnia i kasy nadal brak, a najlepsze że nie wiem czy wpłynie w tym tygodniu może w przyszłym a może w czerwcu jak im się kasa skończyła :mellow:   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

BP ma werfikować wnioski od 26 Kwietnia polegac ma to natym zależy kto jakie ma kody chodzi o GR ... Jeśli jest kod GR 5 to znaczy że była kontrol nie wykazała pszedeklarowania że zostały stwierdzone zasiewy po zbioże. Ale jeśli były uchybienia to czerwiec złapie ,ale to nie wszystko werwfikacja ma być 26 Kwietnia ktoś będzie miał szczeście i do 10 Maj będzie kasa, pozostali koniec Maja...

Galan te informacje są pewne ?

Ja miałem kontrolę foto i kilka dni temu dzwoniłem do Warszawy to kobitka mówiła że system do kontroli foto ma ruszyć 25 kwietnia a ty piszesz o 26- ciekawe czy w ogóle ruszy w tym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jus82    6

Na "farmer " jest artykuł ,że 25 system nie ruszy.

http://www.agrofoto.pl/finanse/na-zazielenienie-trzeba-poczekac-do-maja,63961.html

Edytowano przez Jus82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7569

Kadore - Ruszy to jest pewne tylko nie wszyscy na raz ma być rozłożone na cały Maj co mieli kontrole FOTO to jest pewne na 1000 % . Ktoś będzie miał szczeście i dostanie kase już na 9 maja może i wcześniej , a będą i tacy że koncem Maja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co oznacza przeniesione na inny fundusz? Wiesz kiedy to odblokują?

Gospodarstwa powyżej 15 ha gruntów ornych zobowiązani do dekorowania EFA nie otrzymują płatności za zazielenienie i o tym są poinformowani w decyzji. Jedno zdanie o tym że płatność ta zostanie wypłacona w 2 racie. Obecnie również płatność dla młodych rolników jest zablokowana z powodu przeniesienia tej płatności na inny fundusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a jak ktoś nie miał kontroli to co oni chcą weryfikować????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olo21    0

Mam na myśli młodych rolników którzy potrzebują areał żeby zalapac się na MR (lub uzupełnić wymagana powierzchnię ) a których to ojcowie roztrwonili swoja ziemie i wygasili jaką kokwiek produkcję .

 

Nic obraźliwego ;)

W takim razie ty też jesteś MAŁOROLNY, bo pisałeś kiedyś, że ten hektar wrzuciłeś do MR. I co brakowało? I co głupio teraz? Jesteś zbyt mały, żeby uważać się za NIE małorolnego, bo inni są znacznie więksi od ciebie, choć możesz sobie myśleć, że tak nie jest. Obszarowiec się znalazł z 10 hektarami...

Na AF to, każdy może sobie napisać, ale wykazać się na roli to już nie tak łatwo, bo uprawa roślinna to nie tylko 100kg saletry na hektar pszenicy, czy jaki inny aminopielik. 

Mówisz o ludziach małorolni a stać ich zapłacić 500zł za hektar a czasem i więcej. Oznacza to, że to co robią opłaca się im, bo mają głowy na karku. Inteligentni ludzie myślą jak zainwestować w pole, żeby się zwróciło i jeszcze po zapłaceniu dzierżawy ZAROBIŁO! A nie nic nie dawać od siebie tylko brać i brać i brać... kto z wydzierżawiających przyjdzie do ciebie i odda ci w dzierżawe pole jak caly ch... z tego bedzie miał? Znam odpowiedzi, bo są trzy: 1) nikt, 2) rodzina, 3) idiota.

Ile masz wgl lat, żeby nazywać kogoś młodym rolnikiem, jak sam nim jesteś. Jak ja z hektara pszenicy po 9 ton zbierałem, to ty jeszcze zasikany w wózku leżałeś.

Dam ci dobrą radę, szanuj ludzi i zrozum to, że płacenie za hektar nawet 1000zł nie jest niczym złym, bo jeżeli komuś to wychodzi to jego sprawa a tobie nikt nie broni go przebijać... w końcu zaoferujesz więcej to może ty ten koleny hektar wydzierżawisz. 

Pozdro LSW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donald-0    0

Witam, niech się ktoś wypowie, kto jest w systemie dla małych gospodarstw, czy dostał podobną dopłatę jak w latach poprzednich, czy mniej???

Bo ja na przykład, wcześniej dostawałem w okolicach 2400-2500zł, a teraz niecałe 2000zł - a miało być niby tak samo w tym systemie dla małych gospodarstw. O co chodzi?

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niby tak samo - dobrze powiedziane B) . 500+ też miało niby być dla wszystkich dzieci , a nie jest ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

A zaznaczyłes we wniosku wszelkie dostępne dopłaty ? Policz, co miałeś w ostatnim wniosku, jakie płatności i jakie masz teraz. Małe gospodarstwo jest do sumy płatności 1250 euro, czyli przy prawidłowym wypełnieniu nie powinno być znaczących różnic. Zmieniły się natomiast ogólne zasady, na przykład płatność do bydła, dodatkowa płatność powyżej 3ha itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donald-0    0

A zaznaczyłes we wniosku wszelkie dostępne dopłaty ? Policz, co miałeś w ostatnim wniosku, jakie płatności i jakie masz teraz. Małe gospodarstwo jest do sumy płatności 1250 euro, czyli przy prawidłowym wypełnieniu nie powinno być znaczących różnic. Zmieniły się natomiast ogólne zasady, na przykład płatność do bydła, dodatkowa płatność powyżej 3ha itp.

 

Wszystko zaznaczyłem tak samo. Zwierząt nie mam. Więc naprawdę dlaczego tak wyszło nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

Część płatności jest mniejsza, bo poprzesuwali kwoty na dodatkowe, była o tym mowa z rok temu. ŚREDNIO wychodzi podobnie, co rok temu, ale diabeł tkwi w szczegółach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donald-0    0

Część płatności jest mniejsza, bo poprzesuwali kwoty na dodatkowe, była o tym mowa z rok temu. ŚREDNIO wychodzi podobnie, co rok temu, ale diabeł tkwi w szczegółach.

 

Dlatego zapodałem temat, czy ktoś w podobnej sytuacji dostał mniej pieniędzy?

Prawie 25% mniej w moim przypadku to dużo...

Rozważam wystąpienie z systemu jeśli potwierdzi się, że to z jego powodu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

W takim razie ty też jesteś MAŁOROLNY, bo pisałeś kiedyś, że ten hektar wrzuciłeś do MR. I co brakowało? I co głupio teraz? Jesteś zbyt mały, żeby uważać się za NIE małorolnego, bo inni są znacznie więksi od ciebie, choć możesz sobie myśleć, że tak nie jest. Obszarowiec się znalazł z 10 hektarami...

Na AF to, każdy może sobie napisać, ale wykazać się na roli to już nie tak łatwo, bo uprawa roślinna to nie tylko 100kg saletry na hektar pszenicy, czy jaki inny aminopielik.

Mówisz o ludziach małorolni a stać ich zapłacić 500zł za hektar a czasem i więcej. Oznacza to, że to co robią opłaca się im, bo mają głowy na karku. Inteligentni ludzie myślą jak zainwestować w pole, żeby się zwróciło i jeszcze po zapłaceniu dzierżawy ZAROBIŁO! A nie nic nie dawać od siebie tylko brać i brać i brać... kto z wydzierżawiających przyjdzie do ciebie i odda ci w dzierżawe pole jak caly ch... z tego bedzie miał? Znam odpowiedzi, bo są trzy: 1) nikt, 2) rodzina, 3) idiota.

Ile masz wgl lat, żeby nazywać kogoś młodym rolnikiem, jak sam nim jesteś. Jak ja z hektara pszenicy po 9 ton zbierałem, to ty jeszcze zasikany w wózku leżałeś.

Dam ci dobrą radę, szanuj ludzi i zrozum to, że płacenie za hektar nawet 1000zł nie jest niczym złym, bo jeżeli komuś to wychodzi to jego sprawa a tobie nikt nie broni go przebijać... w końcu zaoferujesz więcej to może ty ten koleny hektar wydzierżawisz.

Pozdro LSW

LSW mówisz , to tłumaczy Twoje chamstwo ;)

 

Gdzie napisałem , ze uważam się za obszarowca ? :D

 

Jesteś głupi jak but u lewej nogi po tym co piszesz , bawi mnie Twoja wypowiedź a smuci bez podstawny hejt wysłany w moja stronę ;)

Znam nie jednego "chwalidupka" twojego pokroju , mówisz ze na AF każdy mocny a twój profil jest kompletnie pusty (pokaz efekty swojej pracy skoro juz zaczales sie przechwalac ) w przeciwieństwie do mojego (ja niczego nie ukrywam) nie wstydze się swojego areału i nie wstydze się ze jestem "małym rolnikiem" , nie jestem tez nim z przypadku jak wspominani przeze mnie "malorolni" , nie sprzedalem tez swojego pola na działki , nie przejadlem pieniędzy za nie i nie wpier*alam się pomiędzy wódkę a zakaske jak to robią ludzie Twojego typu dając parę złotych właścicielowi za dzierżawę niż płaci aktualny dzierżawca .

 

Nie narzekam na swoj los , nikt mnie do niczego nie zmusza , ale chamstwo trzeba nazywać po imieniu a nie tłumaczyć "ekonomicznym prowadzeniem gospodarstwa " .

 

 

P.S. jak masz jakiś problem to na pw. a nie śmietnik z tematu robisz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CEZAR76    1

Galan te informacje są pewne ?

Ja miałem kontrolę foto i kilka dni temu dzwoniłem do Warszawy to kobitka mówiła że system do kontroli foto ma ruszyć 25 kwietnia a ty piszesz o 26- ciekawe czy w ogóle ruszy w tym tygodniu.

Mi kolega który jest kier. w BP kręcił nosem że mało realne że to ruszy 25 - ciekawe jak z tych pisemek się wywiążą - 29 kwiecień - tylko że te daty dotyczą programu rolno środowiskowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CEZAR76    1

tylko że 30  kwiecień to sobota - ale tam mają burdel chyba i na kalendarze kasy zabrakło

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlatego zapodałem temat, czy ktoś w podobnej sytuacji dostał mniej pieniędzy?

Prawie 25% mniej w moim przypadku to dużo...

Rozważam wystąpienie z systemu jeśli potwierdzi się, że to z jego powodu.

 

Kolego czy wystąpisz z systemu dla malych czy w nim zostaniesz kase i tak dostaniesz taka sama. Gdzie tkwi mniejsza kasa?! Płatność dodatkowa(redystrybucyjna liczona jest od powierzchni 3.01ha. Czyli 3ha razy 170zl na ha= 510zl) stad ta roznica. Jpo i zazielenienie łącznie nie dają takiej kasy jak jpo w 2014 roku. A nawet w polaczeniu z płatnością dodatkowa. Ktoś kto ma 100 ha płatność dodatkowa dostanie na max 27 ha,policz ile jest w placu. Ta kasa nie poszla na program 500, bo taki podział kasy jest winna PO-PSL a nie pisu. To tamta wladza podpisała warunki prow nowego. Licz się z tym ze jak nie będzie dużego kursu euro to dostaniesz mniejsza kase w 2016r.

Jak chcesz dostawać większa kase proponuje zasiać rośliny wysokobiałkowe(lubin,seradele itp.) do 1ha dostal byś 422zl wiecej. Ja kolego zawsze mowie zasiej lubinem a jakiś 1-2ha skos na ziarno zebys mial czym zasiać za rok. Nie potrzeba tyle nawozu, czy opryskow, oraz mniejsza kasa za kombajn, wszystko przyorac i swiety spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek27    17

ktoś sumował poszczególne płatności na decyzji?, bo u mnie się to różni o 52zł w porównaniu z ogólną sumą jak jest podana na drugiej stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

.

 

Dziwne ze miales kontrole w lutym i masz juz decyzje. Wydaje mi sie ze nie miales kontroli foto tylko inna i dlatego masz decyzje i kase. Oczywiscie mogę się mylić.

 

Bajzel to faktycznie mają!

Protokół z kontroli dostałem w piątek - 22 kwiecień. Byli u mnie na kontroli 2 dni w grudniu i 11 dni w lutym (tak zaznaczyli w protokole), mam równe 200 działek ewidencyjnych w 18 kawałkach (polach)

Gospodarstwa powyżej 15 ha gruntów ornych zobowiązani do dekorowania EFA nie otrzymują płatności za zazielenienie i o tym są poinformowani w decyzji. Jedno zdanie o tym że płatność ta zostanie wypłacona w 2 racie. Obecnie również płatność dla młodych rolników jest zablokowana z powodu przeniesienia tej płatności na inny fundusz.

 

Mi też mówili że zazielenienie dostanę na końcu - w czerwcu a przelali w całość, razem z: młodym rolnikiem, wysokobiałkowe, zazielenienie, JPO, ONW, dodatkowa. Po prostu całość :)  Jak wcześniej pisałem 40 ha. Czyli nie ma żadnych blokad systemu, tylko jak im się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@Robert555 , a czy wysoko białkowych nie liczą w ten sposób ze jest pula kasy na ten cel do podziału przez ilość ha w skali roku ?

W pierwszym roku miało być cos sporo więcej a wyszło bez rewelacji , słyszałem w biurze powiatowym jak rolniczka pytala dlaczego tak jest i właśnie tak jej to tłumaczono .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj