phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Gość   
Gość

Ja raportu jeszcze nie dostałem, ale w BP już go mieli :P (kontrola w lutym a ja nic nie dostałem) Pani obsługująca mój wniosek mówiła że nawet ara nie obcięli :):D Więc może dlatego wszystko poszło tak szybko...?

.

 

Dziwne ze miales kontrole w lutym i masz juz decyzje. Wydaje mi sie ze nie miales kontroli foto tylko inna i dlatego masz decyzje i kase. Oczywiscie mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CEZAR76    1

Witam

Mój znajomy mówi że w PB Lublin kto miał foto to nic nie robią bo niby system nie działa, miał ruszyć 8 , ale nie ruszył , ma ruszyć 25 ale kręcą z niedowierzaniem ze pewnie nie ruszy

ja jeszcze ani złotówki kontrole miałem w grudniu przeprowadzaną przez ARIMR i raport dostałe ale decyzji nie widać nie wspomnę o pieniądzach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekk87    1

przy okazji rejestracji świnek zapytałem o mój wniosek i właśnie w tym dniu był skierowany do płatności - 04.04

pani w biurze mówiła, że może być przelew bez zazielenienia do 3 tygodni, ale przyszła całość 13.04. (zalczka była 30.11)

czyli około miesiąc wcześniej niż w poprzednich latach (14-16.05) a przez to ze nie ma płatności do jakości tytoniu

pow. proszowice 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tytule przelewu za ONW  mam "Decyzja bez faktycznego doręczenia". 

Decyzja nie przyszła i nie przyjdzie skoro taki mam zapis?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A jakie są stawki za dzierżawe twoim rejonie? 300-400zł?

Szczerze to nikt się nie lubi chwalić ile płaci ani ile dostaje , ale słyszałem o 500zl + dopłaty dla właściciela / ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

cena dzierżawy jest tak różna jak cena zakupu, u mnie wszyscy kupują ziemię tanio a ostatnio jeden człek 5 km dalej kupił ziemię po 65 tys. za ha, tak samo jest z dzierżawami, niektórzy płacą dopłatę, ewn. dopłatę+podatek, czasami dopłata na pół, a jeszcze inne przypadki dopłata+500 czy 1000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy2013    2

cena dzierżawy jest tak różna jak cena zakupu, u mnie wszyscy kupują ziemię tanio a ostatnio jeden człek 5 km dalej kupił ziemię po 65 tys. za ha, tak samo jest z dzierżawami, niektórzy płacą dopłatę, ewn. dopłatę+podatek, czasami dopłata na pół, a jeszcze inne przypadki dopłata+500 czy 1000 zł

 

U nas,jak już któryś z większych rolników chce wziąć coś w dzierżawę to raczej nie oddaje dopłat. Obrabiając pole robi"przysługę" tym niby rolnikom by pole im nie zarosło badylstwem. Znam tylko jednego rolnika co trzyma dużo bydła A na mało ziemi i bierze wokoło wszystkie ugory a ci niby rolnicy jeszcze się z niego publicznie śmieją że on głupi uprawia ich ugory a oni jeszcze dopłaty dostają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Czy ktoś w ostatnich dniach dostał decyzję lub pieniądze za ROLNOŚRODOWISKOWE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jus82    6

Czy ktoś w ostatnich dniach dostał decyzję lub pieniądze za ROLNOŚRODOWISKOWE?

Dużo osób na tym forum jeszcze niedostało żadnych dopłat, a ty się pytasz o rolnośrodowiskowe?

 

A tak na poważnie to widać , że zaczynają płacić na przełomie miesiąca (koniec, początek ) jeśli niezałapałeś się w poprzedniej turze może teraz ci się uda. Aczkolwiek to wróżenie z fusów będzię bardziej prawdopodobne. Przepraszam za czarny humorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel81    6

Czy ktoś w ostatnich dniach dostał decyzję lub pieniądze za ROLNOŚRODOWISKOWE?

 

Z dwa tygodnie temu dostałem wszystkie decyzje łącznie z rolnośrodowiskowymi. Kasa do dzisiaj nie wpłynęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

Czy z lubelskiego ktoś cos dostal w ostatnim czasie ? Ja mam decyzje z 6 kwietnia,  ale kasy nie widać. Mr, wysokobialkowe i bydlo.

Mam jeszcze pytanie, czy na każdej decyzji, pisza ze kwota ta zostanie pomniejszona o zaliczke ? Bo u mnie tak pisze na decyzji, ale ja zadnej zaliczki nie dostałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Ja dostałem informację że miałem kontrole IRŻ (tak to zrozumiałem i pytanie co to za kontrola?) i że wniosek został zgłoszony do odblokowania i puki co nie mogą naliczać.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

dostałem dziś ciut więcej, jak połowę kwoty z decyzji. JPO + redysrtybucja, zostaje zazielenienie, MR, RS i eko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubelskie, jak na razie tylko jakieś pisma o przedłużeniu rozpatrzenia wniosków a dopłat brak. Zarówno bezpośrednich jak i ekologicznych :D

( Nawet zaliczki nas ominęły )  ;/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jus82    6

U mnie we wsi kto miał FOTO nie dostał nic. Czekamy , system miał ruszyć 11 kwietnia- nie ruszył ,przełożyli na 25 kwiecień- na farmerze jest informacja, że też nie ruszy 25 kwietnia. Może początek maja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Lubelskie, jak na razie tylko jakieś pisma o przedłużeniu rozpatrzenia wniosków a dopłat brak. Zarówno bezpośrednich jak i ekologicznych :D

( Nawet zaliczki nas ominęły ) ;/

Nie jesteś sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7523

Wypłaty z kontroli FOTO mają ruszyć dopiero koncem Maja tak coraz cześciej powiadaja w Agencjach Powiatowych ? Brak słów nato co się dzieje...Jest blokada z Warszawy i nic nie mżna zrobić tylko czekać i czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9174

Ależ można - za trzy lata pokazać środkowy palec w wyborach i zmienić towarzystwo przy korycie - najlepiej na zupełnie nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

panowie kasa kasa jeszcze raz kasa raczej jej brak żyjemy w dobie komputerów internetu a jak to zawiedzie są jeszcze liczydła ja niewieże w żaden system lub jego brak wiele osób dostało po róznych kontrolach tak więc nasze nieszczęsne foto też można ogarnąć ale tu mają wymówke jakoś 500+ ogarneli migiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

Tak, tylko szkoda ze o 500 plus mowia to samo, ze kasy nie maja,  u mnie w gminie mówili, ze jak od  lipca zacznal wyplacac, to będzie super.  :)    Także jedno dobre, a drugie jeszcze lepsze.

Edytowano przez oktawia1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

500 plus płacą, żona już w poniedziałek miała przelew. Z dopłat brakuje mi tylko RŚ. Jak na razie wypłacili tylko tym którzy mieli ostatni rok zobowiązania i mogli naliczyć w starym systemie. Nowy system na razie nie obsługuje rolniaka. Orientuje się ktoś kiedy ruszy naliczanie RŚ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do tej Warszawy- bo też jestem po foto...- powiedziała, że wszystkie wnioski już mają zatwierdzone, a od 25go BP mają weryfikować...tylko co to znaczy? Pewnie znowu jakaś zagrywka. Brak już cierpliwości na to wszystko!z kim nie rozmawiam to nikt nie dostał w mojej okolicy- to gdzie oni wysłali te 10,5 ml- jak piszą na stronie Agencji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Wydaje mi się ze po kontroli foto jeszcze nie prędko będą pieniądze , skoro jeszcze nie wszystkim bez kontroli nie po płacili ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

Gospodarstwa powyżej 15 ha gruntów ornych zobowiązani do dekorowania EFA nie otrzymują płatności za zazielenienie i o tym są poinformowani w decyzji. Jedno zdanie o tym że płatność ta zostanie wypłacona w 2 racie. Obecnie również płatność dla młodych rolników jest zablokowana z powodu przeniesienia tej płatności na inny fundusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez John6330
      Witam. Czy ktoś ma osobę polecona z woj Lubelskiego która wie co i jak z wnioskami? Proszę o jakieś namiary.
      Dzięki
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj