phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galan99    7551

Francja już ogłosiła rekordowe zasiewy pszenicy cała Europa rekordowo jest to po ile będzie pszenica po 50 zł. To niech inwestója ile wlezie na kredytach... Do rzeczy dziś 18 kwietnia to do 25 kwietnia jeszcze daleko może zaczną naliczać z FOTO  w koncu ... Czy ktoś dostał z FOTO a nie chwali się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Witam . Mając 0.9 ha własnego pola  oraz 0,5 ha  bez umowy to mogę wypełnić wniosek o dopłaty bezpośrednie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

Francja już ogłosiła rekordowe zasiewy pszenicy cała Europa rekordowo jest to po ile będzie pszenica po 50 zł. To niech inwestója ile wlezie na kredytach... Do rzeczy dziś 18 kwietnia to do 25 kwietnia jeszcze daleko może zaczną naliczać z FOTO  w koncu ... Czy ktoś dostał z FOTO a nie chwali się...

 

chyba nikt nie dostał bo albo zostaliśmy my po kontroli albo większość już dostała to co będą tu pisać a widze że całe lubelskie miało foto widząc po postach wiele osób pisze z lubelskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam!

 

Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Bardzo proszę o pomoc w jaki sposób opisać dwie działki w tabeli

VIII. OŚWIADCZENIE O SPOSOBIE WYKORZYSTYWANIA DZIAŁEK ROLNYCH

 

https://s24.postimg.org/yrpyl8hf9/a.png

a.png

 

 

Schemat działek umieściłem poniżej

 

https://s24.postimg.org/ln0tpyxol/dzialki.png

 

dzialki.png

 

Kolego rozpisz tak:

A-JPO-9-1-7

. 2-2

A1-TUZ-3-1-1

. 2-2

A2-PSZENICA-6-1-6

 

Jak masz gospodarstwo poniżej 10ha gruntów ornych dzialki rolnej A2 nie musisz rozpisywać. Jak masz ONW dodaje powierzchnie jak w rolnej A oraz wstawiasz strefę ONW.

W kolumnie 6 wstawiasz strefę onw( ONW_1)taki pisalem przyklad a w kolumnie 7 podajesz rozpiskę jak w działce a napisalem czyli w działce 1 wstawiasz 7 w onw a w 2 wstawiasz 2 w onw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

Sokólski to chyba na końcu listy...

Brak kontroli, wniosek przez internet. Decyzji oraz przelewu brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj Panie nawet niema sensu się denerwować już.............

Podobno MR miał mieć do końca lutego...????

Co roku wniosek na dopłaty składaliśmy z ojcem jako jedni z pierwszych aby nie stać później w kolejkach i w zeszłym roku na tym straciłem ok 3 tysi bo po złożeniu wniosku dokupiliśmy 10 cieląt no cóż trudno , ale w tym roku wniosku prędzej niż po 10 maja nie złoże to i tak niczego nie przyśpieszy, a pracy za tegoroczne jaja nie mam zamiaru im ułatwiać ;)

Zgadnijcie ile czekam na paszporty cieląt????Dodam tylko,że rejestrowałem je na "numery"/kolczyki ojca i pisaliśmy oświadczenie o przejęciu bydła i puli numerów....

 

Powinienes tamten wniosek wycofać i złożyć nowy(do 15 czerwca 2015) i miałbyś wiecej kasy.

Dyrektor wyraża zgodę na przejecie puli po rodzicach i wtedy dlugo czeka na decyzje i paszporty. Lepiej złożyć o nowa pule dla siebie, jest szybciej i mniej stresowo.kazdy robi jak jemu pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja też kontroli nie miałem i kasy za zazielenienie nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Ja kontrole Foto miałem, tak jak i cała gmina. Nic nie dostałem, tak jak i cała gmina  -_-

mazowieckie, powiat pułtuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Ja o dziwo dostałem decyzje końcem tamtego tygodnia - wniosek składany po raz pierwszy. Byłem zapytać o parę spraw i miła pani powiedziała mi że zazielenienie będzie wypłacane na samym końcu, czyli koło czerwca, reszta powinna być wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516

wojtek nie słuchaj bzdur ja 6 kwietnia dostałem zazielenienie i całą resztę małopolskie 11.5 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Mi kobieta powiedziała tylko tyle że tą płatność dostanę na samym końcu. Nawet w decyzji taką adnotacje dodała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestemnowy    0

Kolego rozpisz tak:

A-JPO-9-1-7

. 2-2

A1-TUZ-3-1-1

. 2-2

A2-PSZENICA-6-1-6

 

Jak masz gospodarstwo poniżej 10ha gruntów ornych dzialki rolnej A2 nie musisz rozpisywać. Jak masz ONW dodaje powierzchnie jak w rolnej A oraz wstawiasz strefę ONW.

W kolumnie 6 wstawiasz strefę onw( ONW_1)taki pisalem przyklad a w kolumnie 7 podajesz rozpiskę jak w działce a napisalem czyli w działce 1 wstawiasz 7 w onw a w 2 wstawiasz 2 w onw

 

Dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Dziękuje za pomoc.

U mnie cala bez zazielenienia u ojca tak samo pomimo tego że miał kontrolę na miejscu bo jedną z działek przywróciliśmy do użytku.

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam nowinę w sprawie dopłat. Trochę zniecierpliwiony brakiem kasy po ponad 3 tyg od decyzji zadzwoniłem do Wawy. Powiedziano mi, że mam się udać do biura powiatowego, bo mam zablokowane wszystkie dokumenty. W powiatowym dowiedziałem się, że "poszedł" komunikat by zablokować przelewy dla osób z płatnością MR. Kiedy odwołają nie mam pojęcia. Czekałem cierpliwie, ale zaraz maj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie nie wiem. Jak mówiłem, że inni dostali część, ale bez MR to powiedziano, że to pewnie przed komunikatem.
Ja już nie zamierzam dzwonić kolejny raz. Jak ktoś ma ochotę i wie, że jest blokada to może zapytać kiedy ruszy. Domyślam się, że ruszy. jak wcześnijna przełomie miesiąca( kwiecień/maj).
Może kurs euro kiepski to trzymają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

No ja zaraz byłem na drugi dzień się dowiedzieć dlaczego nie dostałem to gość powiedział mi prosto w oczy że albo nie wypłacą zazielenienia albo MR to się zapytałem kiedy dostaniemy a on mówi jak będzie kasa czyli tak się może pan spodziewać w połowie czerwca ile w tym prawdy to nie wiem ale taką informację uzyskałem. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Kontrole FOTO czekamy pewnie na 9 Maja dzień zwyciestwa może zaczną naliczać?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burtek    4

Mam nowinę w sprawie dopłat. Trochę zniecierpliwiony brakiem kasy po ponad 3 tyg od decyzji zadzwoniłem do Wawy. Powiedziano mi, że mam się udać do biura powiatowego, bo mam zablokowane wszystkie dokumenty. W powiatowym dowiedziałem się, że "poszedł" komunikat by zablokować przelewy dla osób z płatnością MR. Kiedy odwołają nie mam pojęcia. Czekałem cierpliwie, ale zaraz maj.

 

Głupoty Ci opowiadają w BP. Mój kolega wczoraj dostał całość dopłat łącznie z MR. Dzisiaj byłem w swoim BP i powiedzieli, że wysłali decyzję. A opóźnienie wynikało właśnie z płatności MR. Na dniach powinienem dostać całość dopłat. W mojej okolicy dużo osób dostało już dopłaty i dostają całość łącznie z MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ale są tacy co nie dostali MR czyli coś musi być na rzeczy, po prostu sami nie wiedza co się dzieje albo wiedza a nie chcą mówić prawdy. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj