phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jahooo    9229

Rolnik w potrzebie przytuli do siebie :D

I to tyle z humoru w kwestii dopłat, bo u mnie decyzji i kasy dalej brak :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zic    0

Lubelskie, rozliczenie w piśmie za wszystko i mr, onw, jpo, zazielenienie, zaliczka w grudniu reszty brak.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Można zuwazyć że Lubelskie , Zamoiskie , Biłgoraiskie Krasnystawskie , Chełmskie ,czyli sciana wschodnia zrobili blokadę wypłat. Nie stety był podział na rejony i zakomuny i teraz jest ? Decyzji brak i dopłat Zamoiskie--- Barany z Warszawy zrobili se zabawe ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Można zuwazyć że Lubelskie , Zamoiskie , Biłgoraiskie Krasnystawskie , Chełmskie ,czyli sciana wschodnia zrobili blokadę wypłat. Nie stety był podział na rejony i zakomuny i teraz jest ? Decyzji brak i dopłat Zamoiskie--- Barany z Warszawy zrobili se zabawe ...

To kara boska za głosowanie na pis. Nic innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Kary Boskiej bym w to nie mieszał bo jak wiadomo PiS jako jedyna partia uznaje jeszcze kościół. Raczej obwinił bym urzędasów którzy Wschodnią część Polski uważają za gorszy sort. 
Wracając do dopłat dalej brak MR. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Panowie miał ktoś jakieś komplikacje z wypłaceniem dopłat. Mam taki przypadek, że ja i nowy właściciel pola, które w tamtym roku dzierżawiłem, podaliśmy do swoich wniosków, dopłata przysługuje mnie, wszystko zostało wyprostowane i moje pytanie jest takie, do kiedy najpóźniej pieniądze będą przesłane? Miał ktoś podobny problem w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najpóźniej to do 30 czerwca. Pewnie potraktują Cię jak innych z błędami czy po kontrolach a dla tych ruszyć ma pod koniec kwietnia jak tu pisano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja mam odroczenie 30 czerwca ;) ale mam nadzieje, że te zazielenienie jeszcze w kwietniu przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Wiesz czyją matką jest nadzieja????

Chociaż i ja bym chciał aby te pieniądze powoli wpływały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wiem wiem, ale co nam więcej pozostaje jak mieć nadzieję? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

ta już do 30 czerwca......ja mam pismo z odroczeniem do 2 lipca i co???

I weź się człowieku nie zdenerwuj ...

 

Takie pismo Ci przysłali a w środkach przekazu twierdza ze do końca maja powinni się ze wszystkim wyrobić .

 

P.S. ktoś wie co jest na rzeczy , ze ARiMR zależy by rolnicy składali jak najwcześniej nowe wnioski ? Dziś nawet w kościele w ogłoszeniach czytany był komunikat prezesa arimr by jak najwcześniej składać i ze termin jest do 16 maja ( nawisem mówiąc słyszałem ze termin ma być wydłużony jak w zeszłym roku) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicek    9

Koledzy Jak to jest z bydłem do 24 miesięcy w dopłatach .Czytałem rozporządzenie i pisze że na takie bydło można wziąć tylko 2 razy w ciągu jego życia , czyli ciele/jałówka 2 razy dopłata a jak się ocieli to już jako krowa ( ponad 24 m-ce) nie może?

 

http://www.minrol.gov.pl/Wsparcie-rolnictwa/Platnosci-bezposrednie/Archiwum/Platnosci-bezposrednie-w-2015-r/Platnosci-do-zwierzat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

Panowie powinniśmy zorganizować strajk żeby ci co mają pole i biorą do tego dopłate a nie mają z gospodarką nic wspólnego zeby tej kasy nie mieli bo za co takim ludziom dawać kasę ?? ten kto prowadzi gospodarstwo rolne powinien tylko zostać a nie każdy jak leci , bo wtedy dla nas co pracujemy na gospodarstwach zostaniemy więcej i wtedy będzie sprawiedliwe bo jeden zapie...la na gospodarstwie i ma tyle co ten który nic nie robi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro ma pole i pole jest obrabiane , to dlaczego ma nie brać dopłat ? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

A dlatego bo ten ktoś tego pola nie obrabia co wyrażnie napisałem .A ty należysz do tych co biorą i prowadzą gospodarstwo ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prowadzę i biorę , ale znam przynajmniej dwie facetki , które absolutnie do wszystkiego najmują (wdowa i rozwódka) i nie rozumiem dlaczego Im nie dać dopłat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

Ja mówię jak jest u mnie nie prowadzą żadnej hodowli ani nic nie sadzą a biorą kasę za nic bo ktoś inny to pole obrabia i czysta kasa a ten co obrabia to figa z makiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

cenią sobie swoją własność, pewnie by dopłaty oddali, ale za czynsz by wzięli 1600zł albo lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To już indywidualne ustalenia między stronami . To cena , którą desperaci płacą za dzierżawę potrafi być chora . Przecież jak dopłatę weźmie ten co obrabia , a zaniesie ją właścicielowi , a jeszcze dołoży z tysiaka to to niczego nie zmieni . Czyli Twój pomysł o kant d...y potłuc .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

1600zł ??? to ANR daje w dzierżawę po kilkaset zł za Hektar .I niech se cenią ale dopłat dla takich być nie powinno bo albo prowadzisz gospodarstwo albo nie .żadna filozofia brac kase za nic ale ten co pracuje na gospodarstwie to wie jaki to ciężki kawałek chleba .


I jak kto głupi niech daje nawet 3000zł ale takich to niema w moim rejonie


A jak rok posiedzi pole nie obrobione to za kolejny będą się prosić zeby ktos obrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czasami nie warto brać dzierżaw :P tylko najgorsze że zawsze znajdzie się ktoś kto da sumę jaką chce właściciel gruntu.

 

ja za dzierżawę jestem w stanie dać maksymalnie 2t plonu, ale jeszcze się taki nie znalazł co by tyle zażądał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

"Żadna filozofia" - właśnie filozofia znaleźć takiego który lubi robić i jeszcze za to płacić . W naszych stronach to na razie rzadkość na szczęście B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj