phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    581

W piatek wpłyneło ONW i RS ( bez decyzji)  brakuje tylko zazieleniania. Na ONW jestem nieźle w plecy przez te nowe zapisy :( 

 

U mamy zaliczka w listopadzie i tye  ale miała kontrole weterynari i ma płatnosc do krów 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A składacie już wnioski na 2016 rok i ile biorą za wypełnienie  w zeszłym roku 50 teraz 60 zł bez zwierząt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A składacie już wnioski na 2016 rok i ile biorą za wypełnienie w zeszłym roku 50 teraz 60 zł bez zwierząt

Wszystko zależy ile masz dzialek i czy jest płatność do zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

A składacie już wnioski na 2016 rok i ile biorą za wypełnienie  w zeszłym roku 50 teraz 60 zł bez zwierząt

 

Wszystko zależy ile hektarów gruntów ornych ma pan ( kolumna 9 wniosku sekcja VII oświadczenie o powierzchni działek ewidencyjnych) oraz od podmiotu, który wypełnia. Jeśli ośrodki doradztwa to wypełniają wg cennika

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

witam właśnie przed chwilą dzwoniłem do warszawy i miła pani oznajmiła że termin 11 kwietnia przesunięty do końca kwietnia chodzi o kontrole foto szlak by ich trafił a pewnie końcem kwietnia powiedzą koniec czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Informacja dla rolnikow ktorzy mieli kontrole foto jest taka ze system do obsługi takich wniosków niestety dzisiaj nie ruszy, wykonawca systemu obiecuje funkcionalnosc systemu w drugiej połowie kwietmia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Najlepiej wypełniać sobie samemu , jak cos nie tak to przynajmniej jest się w temacie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankeson    48

Mam do Was pytanie! Mowa jest w temacie o zaliczkach jesienią,czyli te pieniądze co wpłynęły w październiku jako tzw. "suszowe" to jest część dopłat,czy to była oddzielna pomoc? Będę wdzięczny za odpowiedź.Pytam ponieważ spotkałem się z dwoma zdaniami i nie wiem jak do tego podejść.Póki co to dopłat ani widu ani słychu.Mieliśmy kontrolę foto w październiku i też nam działki się skurczyły :-) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Mam do Was pytanie! Mowa jest w temacie o zaliczkach jesienią,czyli te pieniądze co wpłynęły w październiku jako tzw. "suszowe" to jest część dopłat,czy to była oddzielna pomoc? Będę wdzięczny za odpowiedź.Pytam ponieważ spotkałem się z dwoma zdaniami i nie wiem jak do tego podejść.Póki co to dopłat ani widu ani słychu.Mieliśmy kontrolę foto w październiku i też nam działki się skurczyły :-) 

 

Zaliczki wypłacane od 16 października do 30 listopada 2015r. przez Agencję to nie była oddzielna pomoc tylko wypłacane częściowo płatności bezpośrednie dla osób, których między innymi dotknęła susza, młodego rolnika lub osób, które nie miały w swoim gospodarstwie kontroli.

Płatności bezpośrednie były w tamtym okresie wypłacane następująco:

 

 

ok. 227 zł/ha w przypadku jednolitej płatności obszarowej,

ok. 86 zł/ha w przypadku płatności dodatkowej,

ok. 211 zł/ha w przypadku płatności do roślin wysokobiałkowych oraz

ok. 460 zł/ha w przypadku owoców miękkich (truskawek i malin).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Płatność za suszę to zupełnie inne działanie niepowiazane z dopłatami. Zaliczki były na poczet płatności bezpośrednich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    103

dzisiaj przyszła decyzja 20 ha,zaliczka w listopadzie , ONW w lutym w kwietniu pewnie reszta o ile znowu nie będą płacić w ratach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Informacja dla rolnikow ktorzy mieli kontrole foto jest taka ze system do obsługi takich wniosków niestety dzisiaj nie ruszy, wykonawca systemu obiecuje funkcionalnosc systemu w drugiej połowie kwietmia .

Majacy kontrole weterynaryjna tez to to dotyczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Majacy kontrole weterynaryjna tez to to djotyczy?

Tego nie wiem ,jak chcesz to pytaj w Warszawie nr. Tel 223184943

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

jak mi wyślą kolejne pismo o przesunięciu terminu rozpatrzenia wniosku poleconym to nie odbiore od listonosza i pod koniec kwietnia jade do agencji i nie wyjde z tamtąd dopóki nie rozpatrzą mojego wniosku, a w poprzednich latam mówili że nie wysyłają decyzji z racji oszczędności ale w tym roku wysyłać pisma to jakoś nikt nie mówi o oszczędnościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankeson    48

Zaliczki wypłacane od 16 października do 30 listopada 2015r. przez Agencję to nie była oddzielna pomoc tylko wypłacane częściowo płatności bezpośrednie dla osób, których między innymi dotknęła susza, młodego rolnika lub osób, które nie miały w swoim gospodarstwie kontroli.

Płatności bezpośrednie były w tamtym okresie wypłacane następująco:

 

 

ok. 227 zł/ha w przypadku jednolitej płatności obszarowej,

ok. 86 zł/ha w przypadku płatności dodatkowej,

ok. 211 zł/ha w przypadku płatności do roślin wysokobiałkowych oraz

ok. 460 zł/ha w przypadku owoców miękkich (truskawek i malin).

Dziękuję za szybką odpowiedź! Zastanawiam się po co była ta batalia z szacowaniem szkód,powoływaniem przeróżnych komisji, nagonka , stanie w kolejkach i wielka pompa że na wieś płyną szerokim strumieniem pieniądze za klęskę suszy.

Płatność za suszę to zupełnie inne działanie niepowiazane z dopłatami. Zaliczki były na poczet płatności bezpośrednich.

 
KODP105933KODKBP194-8420-5044/KP/20
 
15/DM 22-PAŹ-15Pomoc finansowa dla
 
producentów rolnych. w których gosp
 
odarstwach rolnych lub działach spe

Taki oto kod tytułem przelewu dostaliśmy.Czyli reasumując będzie to potrącone z dopłat czy to oddzielna pomoc z tytułu suszy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znasz hasło kiełbasa wyborcza czy propaganda sukcesu? POPSL było w tym mistrzem. Jak nie zapomnę to porównam ze swoim tytułem przelewu na onw, chyba, że ktoś miał taki sam to napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie mam pytanie, czy jeżeli ktoś miał kontrolę FOTO to został o tym? i co dokładnie określa się w tej kontroli?

 

dalej czekam na zazielenienie, a nie miałem informacji o żadnej kontroli.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

Cała Gmina miała kontrol foto i każdy dostał poinformowany otym bo dostał raport pokontrolny , z firmy co kontrolowała dla Agencji rolnej... Dalej nic nie naliczaja cisza lecą w hu...j całkiem...Powiad Zamoiski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Dziękuję za szybką odpowiedź! Zastanawiam się po co była ta batalia z szacowaniem szkód,powoływaniem przeróżnych komisji, nagonka , stanie w kolejkach i wielka pompa że na wieś płyną szerokim strumieniem pieniądze za klęskę suszy.

 
KODP105933KODKBP194-8420-5044/KP/20
 
15/DM 22-PAŹ-15Pomoc finansowa dla
 
producentów rolnych. w których gosp
 
odarstwach rolnych lub działach spe

Taki oto kod tytułem przelewu dostaliśmy.Czyli reasumując będzie to potrącone z dopłat czy to oddzielna pomoc z tytułu suszytytół

wygląda na pomoc de minimis  2015 z powodu suszy   na pewno nie potrącenie z dopłat  dopłaty bezpośrednie inny tytuł przelewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

w zeszłym tygodniu ojciec otrzymał decyzję dziś kasa na koncie do 15 ha podstawowe płatności +bydło, ja dalej na decyzję czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CEZAR76    1

Moja gmina też miała foto , ja miałem jeszcze w grudniu kontrole powierzchni przez agencję i dzisiaj uzyskałem info ze max 2 tygodnie i kasa będzie na koncie  bo wszystko naliczone a milem i RS i młodego rolnika  - 47 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

dzisiaj decyzja do 47ha, wszystko oprócz rolnośrodowiskowych bo ma być pózniej decyzja.. ma byc kasa oprocz zazieleniania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

Jak nie było kontroli to dopłaty pomału wpływaja ale z tym systemem że nie działa do naliczania z kontroli foto to juz lipę wciskaja nie wieżę to jawne walenie w durnia...Kiedyś na liczydłach policzyli i dali radę a teraz komputery i system buduja miesioncami to jest kpina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo Oni tak liczą jak Ty piszesz - z błędami :P:D

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj