phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pedro2    7166

Przelew przed chwilą dotarł co do złotówki ;) więc nie ma reguły z zazielenieniem, że później wypłacają, zaliczki nie dostałem...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Dostałem w tamtym roku zaliczkę,w styczniu tego roku resztę z zazielenieniem,a o ONW ani widu ani słychu,a zawsze w grudniu już to miałem na kncie.Ma ktoś

podobną sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

pawlus224 z tymi krzyżówkami nie do końca jest tak jak piszesz, bo jeżeli dwie osoby zadeklarowały taką samą działkę to obydwoje dostają wezwanie i jednej z nich dają możliwość wycofania się bez konsekwencji jeżeli żadna się nie wycofa to wtedy kontrola na miejscu i sprawdzają kto ją uprawia, ta która nie uprawia i się nie wycofała to dostanie sankcję bodajże 3 krotność płatności z danej działki na, której stwierdzono krzyżówkę.

 

Czyli nawet jeśli właściciel złożył by wniosek na dana działkę ale rzeczywiście Ja ją użytkuje mimo tego ze bez umów (chodzi mi tu tylko o laki ) to racja i prawo stoi po mojej stronie i mam prawo brać za tę działkę dopłaty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Wg prawa ten kto uprawia działkę rolną ten ma prawo do dopłat bezpośrednich.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

tak prawo stoi po Twojej stronie , tylko jak znamy życie to bez umowy dostaniesz kopa w tyłek za rok od właściciela i tyle 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Wczoraj przyszła mi decyzja ale kasy narazie na koncie nie ma...

No a mi przyszło dziś kolejne pismo o odroczeniu wydania decyzji do 02.07.2016!!!!!!!!!!

Robi się to coraz mniej śmieszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

normalnie możesz wystąpić o odsetki jeżeli będzie poza termin 30 czerwca 2016

u nas cała gmina dostała decyzję więc w przyszłym tygodniu pewnie kasa


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Hahahaha kolego ale masz pecha. Na Twoim miejscu już bym jechał do agencji bo jak mogą odroczyć do lipca jak kasa ma być do końca czerwca.
Niech zrobią porządek z tym burdelem bo to już nie jest śmieszne. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Witam Mam pytanie jak jest z przekazaniem gospodarstwa, moja mama ma ziemie i jest na krusie, przekazala by mi to gospodarstwo ale do renty brakuje jej 2 lata, jak to mozna rozegrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Zostawia sobie 1 ha przeliczeniowe a resztę tobie i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Znajomi przepisali gospodarstwo na córkę a matce brakuje do rety kilka lat,  z tego co wiem opłaca sobie krus jako członek rodziny ,popytaj w krus .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

albo ubezpieczasz mamę jako domownika i tyle


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam może zostawić sobie mniej niż 1 ha przeliczeniowy. Wtedy ubezpiecza się na wniosek i normalnie płaci składki. Jakby coś do 2017 roku obowiązuje jeszcze przepis o możliwości przejścia na emeryturę po 30 latach opłacania składek i ukończenia chyba 55 lat dla kobiet i 60 dla męższczyzn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Nie czytałem tego co na poprzedniej stronie, więc może niepotrzebnie piszę - ale takie ostrzeżenie -  pozostawienie sobie działki poniżej 1ha wiąże się z naliczaniem podatku z metra kwadratowego a nie z ha przeliczeniowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel81    6

No a mi przyszło dziś kolejne pismo o odroczeniu wydania decyzji do 02.07.2016!!!!!!!!!!

Robi się to coraz mniej śmieszne

 

Widać twój wniosek jest makabrycznie trudny :(

 

 

Tak na marginesie czy termin "do końca czerwca" obowiązuje również dopłaty rolnośrodowiskowe?

Edytowano przez Camel81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro    1

zaliczka w październiku decyzji nadal brak a tu zaskoczenie kasa cała wpłynęła do 16 marca  MR+bydło+onw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

ja będąc wczoraj w BP dowiedziałem się że osoby które miały kontrolę wzajemnej zgodności czyli z weterynarii odnośnie dobrostanu bydła itp. to ich sprawa ruszy się po 11 kwietnia. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Agrest chyba nie wszędzie tak jest. U mnie rodzice zostawili sobie 6 ha 5 lat temu a że jest to V i VI klasa to jest ok 0,9 ha przeliczeniowego i podatku rolnego w gminie do zapłaty 0 zł. W tym miesiącu oddają mi resztę to z 2000 zł wpadnie za mr i dodatkową. Jedno gospodarstwo mniej w ewidencji. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

tak prawo stoi po Twojej stronie , tylko jak znamy życie to bez umowy dostaniesz kopa w tyłek za rok od właściciela i tyle 

 

Jeśli w ogóle właściciel wie ,że ma łąkę :D Nie wiem jak w innych rejonach kraju ale u nas jest tak ,że starsze pokolenie wymiera , spadkobiercy przeważnie mieszkają w mieście i robią tam kariery a nie wiedzą gdzie ojciec , dziadek , wuj , stryj miał łąkę i nie chce im się bawić w papierkologię za parę set zł . Jeszcze gorzej jest z lasem ... 

 

   W najgorszym wypadku właścicielem jest gmina ( jeśli ktoś nie miał spadkobierców lub dobrowolnie oddał "na gminę" łąkę czy mało atrakcyjną działkę , wtedy na pewno składa wnioski na dopłaty a nie interesuje się co się dzieje z tą łąką .

 

 

 

ja będąc wczoraj w BP dowiedziałem się że osoby które miały kontrolę wzajemnej zgodności czyli z weterynarii odnośnie dobrostanu bydła itp. to ich sprawa ruszy się po 11 kwietnia. Pozdrawiam

 

  Mój tata dostał dopłaty na początku marca a dopiero teraz ma kontrolę z dobrostanu bydła i świn ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

ja będąc wczoraj w BP dowiedziałem się że osoby które miały kontrolę wzajemnej zgodności czyli z weterynarii odnośnie dobrostanu bydła itp. to ich sprawa ruszy się po 11 kwietnia. Pozdrawiam 

 

Ja miałem kontrolę bydła w lipcu i kasa na kącie 23.03

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamber310    4

Zero pisma o odroczeniu jakiegokolwiek,zero zaliczki zero Onw zero dopłat.Nowy wniosek jest na 2016r.
NIBY KONTROLA FOTO O KTOREJ NIC NIE WIADOMO.
Wy***dalac z tymi doplatami dajcie ceny normalne zasr**any rząd.
Jak zabiora dopłaty,państwo znowu wpompuje kasę drukowana,jak na 500+ ostrzegam inflancja znowu wieksza.
Żygac mi sie chce jak panstwo kaze oszczedzac pieniadz ,,ta złotówka była warta" ale kiedyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

no u mnie też było w lipcu gdzieś tak i właśnie to mnie zdziwiło bo tu pisały osoby które miały kontrole że już dopłaty są. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do Pawlus224. Kontrola dobrostanu twego taty odnosi do wniosku z 2016 który złożył lub złoży. A nie do wniosku z 2015roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj