phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

To że zaznaczyli to nic pewnego i wolałbym zapytać.
Nie wiem czemu, ale AF blokuje linki i adres do Famera. Oczywiście, że chodziło o stronę Farmer.Z konkurencyjnym forum automatycznie wygwiazdkuje nazwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Ja też dostałem wniosek na 2016r i zaznaczona jest rubryka wysokobiałkowe (składałem w 2015). Skąd oni wiedzą co będzie? Widocznie zaznaczyli co było w 2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobbi    1

onw dostał ktoś czy w tym roku nie płacom

Ja dostałem tydzień temu, bez decyzji. Reszty nadal brak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Ja też dostałem wniosek na 2016r i zaznaczona jest rubryka wysokobiałkowe (składałem w 2015). Skąd oni wiedzą co będzie? Widocznie zaznaczyli co było w 2015

 

Zgadza się jeżeli pan w tamtym roku zaznaczył wysokobiałkowe to automatycznie i w tym ma pan zaznaczone na wniosku. Jeżeli w tym roku nie będzie pan siał wysokobiałkowych to należy wykreślić pojedyńczą linią w check boxie hasło płatność do wysokobiałkowych  postawić datę oraz parafkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A Ja byłem dziś w ARiMR powiatowym pytać jak tam mój wniosek . Po kilkudziesięciu minutach przyszła mila dziewczyna (ta sama która przyjmowała wniosek) powiedziała ze sprawdziła i jest w porządku wiec w ciągu dnia wyda decyzje odnośnie płatności .


Wiec wychodzi na to ze nasze wnioski leżą i czekają na zamiłowanie , Ja Cieszę się ze w moim bp mimo wszystko pracownicy są mili i jak się pójdzie zrobi minę kota ze Shreka to daje się załatwić cos :)

Żeby było ciekawiej to obok mnie pewna pani dopiero teraz została wezwana do poprawki wniosku 2015 :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Dziś dostałem pismo arimr, że obniżają wysokość dopłat za zalesienia, które wykonałem 4 lata temu.
Dla mnie skandal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

u mnie dopłaty kiepsko co niektórzy dostali i cisza a takie tempo mają że dziś byłem wyjaśnienia w sprawie ONW złożyć oczywiście za 2015 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CEZAR76    1

Lubelskie - nic u mnie cisza żadnych dopłat , rolno środowiskowych tez nie ma, decyzji brak , zaliczki brak a w pole trzeba było wyjechać nawozy i opryski kupić do kwietnia jeszcze nigdy nie ściągnęli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Chce na dzierżawionym polu zasiać coś(łubin,groch,owies)  na sianokiszonkę, tylko jak wiadomo uprawa ma być na polu do 15 lipca a jak jak bym zebrał to wcześnie to nie byłoby żadnych problemów w razie jakiejś kontroli dla osoby od której dzierżawię? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25583

A kiedy planujesz tą kiszonkę zbierać? Bo jak urośnie do początku czerwca to   siej i zbieraj normalnie, a we wniosku podaj grykę którą zasiejesz np w połowie czerwca i jeszcze plon zbierzesz - oczywiście jak nie upali susza. A na przyszłość to najlepiej wsiać żyto ozime, zebrać do połowy maja i posiać grykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś wpłynęła cała kasa za dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf21    0

Hej a dostał ktoś mnie  kasy niż na decyzji ???? dostałem zaliczkę w październiku . i dzis niby reszte ale brakuje ponad 5000 według decyzji. i jak sam obliczałem to tez tak wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

ja podbijam moje pytanie czy są gdzieś jakieś wiarygodne informacje kiedy wypłatą kasę za zazielenianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

Zaliczka 30 listopad, ONW 23 grudzień, decyzja 21 marca a dzisiaj niespodzianka na koncie :)  dotarła reszta dopłat. Młody rolnik, bydło 12ha w sumie ponad 2 razy tyle niż rok wcześniej dostał tato. Wraca chociaż ułamek ze spadku cen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19706

U mnie nadal brak u ojca to samo....a szykują sie poważne wydatki kasa by sie przydała <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

U mnie tez ani widu, ani slychu . ZERO. ,,,, a dopłaty sa naliczone, nawet pani z okienka mi  kwote podala , no ale sobie czekaja na razie z wystawieniem decyzji :ph34r:. i tak już od początku marca, i niby system nie działa,,,, kpina po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Hej a dostał ktoś mnie  kasy niż na decyzji ???? dostałem zaliczkę w październiku . i dzis niby reszte ale brakuje ponad 5000 według decyzji. i jak sam obliczałem to tez tak wychodzi

 

Może brakuje zazieleniania .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf21    0

no jak obliczyłem to wyszło ze zazieleniania brakuje . dzwonic jutro do arimr czy czekac jeszcze

 

Edytowano przez raf21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herbpio    7

Witam, a wie ktoś może jak sprawdzić czy dana działka jest deklarowana do dopłat bezpośrednich, pytam ponieważ po środku moich łąk leży działka ugoru, zamoierzam to w tym roku kosić ale nie wiem czy podać na dotacje bo właściciel za granicą i nie mam kontaktu a nie chciał bym problemów jakby on też podawał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Według mnie nie ustalisz takiego faktu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam, a wie ktoś może jak sprawdzić czy dana działka jest deklarowana do dopłat bezpośrednich, pytam ponieważ po środku moich łąk leży działka ugoru, zamoierzam to w tym roku kosić ale nie wiem czy podać na dotacje bo właściciel za granicą i nie mam kontaktu a nie chciał bym problemów jakby on też podawał

Jedyny sposób to wpisanie tej dzialki do wniosku. Jak ktoś oprócz ciebie skladal, to wyjdzie kontrola krzyżowa, a jak nie skladal to nie będzie kontroli krzyżowej. Jedyny sposób przekonac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W BP nie powiedzą. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

ja też mam połowę dopłat i jakoś drugiej części nie widać. scyzoryk się w kieszeni już otwiera poiwoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W BP nie powiedzą. 

 

Ciekawe tylko czy nie mogą powiedzieć czy system im nie pozwala na to bo jak to pierwsze to jest do sprawdzenia, gorzej jak drugie :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj