phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

grzesiek88    128

Dzisiaj dostałem decyzję,full opcja mr, bydło, dodatkowa, jpo, zazielenienie, powierzchnia 10ha. Ciekawe kiedy kasa wpłynie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do 30 czerwca na pewno dostaniesz. ;) Co do innych, wiecie, że dopłaty wpływają do końca czerwca a ustalacie sobie termin na marca? Po co sobie problem stwarzać i liczyć na tak niepewną kasę. Kontrole, błędy itp wydłużają termin. Ja co roku dostaję miesiąc później niż w roku poprzedzającym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Jak przejąłem gospodarstwo w styczniu 2011 r to w tym roku płatnośc dla młodego rolnika mnie nie obowiązuje ??


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja zawsze dostawalem decyzje w styczniu , kasa była różnie raz za tydzień raz za miesiąc . A w tym roku do dnia dzisiejszego nic - gospodarstwo 10ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Ja decyzję dostałem 14.03 (wystawiona 11.03) a kasa 23.03 wszystko ,Jpo ,zazielenianie,redystrybucyjna,wysokobiałkowe,owoce miękkie ,bydło,krowy ,zaliczka była .

Wesołych Świąt dla wszystkich użytkowników AF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

Orientuje się ktoś jak faktycznie wygląda ten kredyt preferencyjny, który można zaciągnąć na poczet płatności obszarowych ? Byłem dziś w banku Pekao SA, ale niestety nic konkretnego nie dowiedziałem się, bo podobno bank czeka na rozporządzenia w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9518    0

Ja decyzje otrzymałem dzisiaj tj 25.03 a wystawiona była 21.03 myślę ze na początku kwietnia powinny być pieniądze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A w ogóle jest ktoś komu udało się ten kredyt na poczet dopłat dostać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
askakonik    4

A jak już wydali decyzję wypaliło Jpo bez zazieleniania. to kiedy ma być to zazielenianie?

Niby od 11-go kwietnia, ale za ARiMR to nikt nie nadąży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Orientuje się ktoś jak faktycznie wygląda ten kredyt preferencyjny, który można zaciągnąć na poczet płatności obszarowych ? Byłem dziś w banku Pekao SA, ale niestety nic konkretnego nie dowiedziałem się, bo podobno bank czeka na rozporządzenia w tej sprawie.

Rozporządzenie już jest. http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/nowy-nieoprocentowany-kredyt-dla-producentow-rolnych-kopiuj-1.html. Ale jeżeli dostałeś zaliczkę to gra nie warta świeczki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla wszystkich użytkowników AF składam życzenia zdrowych, spokojnych,radosnych swiat Wielkanocnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

dziś decyzja przyszła. wszystko bydło, wysokobiałkowe, buraki, zazielenienie, owoce miekkie + młody rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

Rozporządzenie już jest. http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/nowy-nieoprocentowany-kredyt-dla-producentow-rolnych-kopiuj-1.html. Ale jeżeli dostałeś zaliczkę to gra nie warta świeczki. 

No ja już dostałem zaliczkę, ale reszty dopłat nie widać ;/ A sam kredyt jeżeli jest faktycznie taki jak w rozporządzeniu to uważam, że korzystna oferta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Ile czasu minęło wam od otrzymania decyzji a wypłata pieniędzy ?

Decyzja 21.03 a pieniądze na koncie 24.03, brakuje tylko zazielenienia wniosek na 31 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Do 30 czerwca na pewno dostaniesz. ;) Co do innych, wiecie, że dopłaty wpływają do końca czerwca a ustalacie sobie termin na marca? Po co sobie problem stwarzać i liczyć na tak niepewną kasę. Kontrole, błędy itp wydłużają termin. Ja co roku dostaję miesiąc później niż w roku poprzedzającym.

Co do kredytu to bez przesady, zawsze późna jesień, zima są spore oszczędności... w tym roku poszło na środki do produkcji i kredyt, dopłaty przyjdą to zobaczymy, mam możliwość wcześniejszej spłaty to może wrzucę 20 tyś na kredyt. Jeśli miałbym wypatrywać dopłat jak zbawienia bo wiosna, a tu debet to jaki sens gospodarzyć skoro nie można nic zaoszczędzić.

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

No ja już dostałem zaliczkę, ale reszty dopłat nie widać ;/ A sam kredyt jeżeli jest faktycznie taki jak w rozporządzeniu to uważam, że korzystna oferta.

 

Kolego jestem w identycznej sytuacji ponieważ dostałem zaliczkę która od razu wydałem. (modernizacja budynku na oborę). i także czekałem na dopłaty z utęsknieniem i już miałem nóż na gardle i pojechałem o te kredyty i właśnie na 24 ha miałbym dostać tylko 5 tyś (bo miałem zaliczke a dają tylko do podstaw) Tylko najlepsze jest to że kupa zaświadczeń od banku do arimr i odwrotnie i suma sumaru wychodzi że musisz do tego banku jak nie masz tam konta utworzyć nowe i przepisać dopłaty o to wszystko wiąże sie z zaświadczeniami i wogóle. ja mam w innym banku i jak mi zaczeli tłumaczyć to zwątpiłem zauważyłem że gra nie warta świeczki ale musiałem coś ogarnąć i pomogł siostra pożyczyła właśnie te 5 tyś  i te 150zł wolę dla niej dobrą bombonierę kupić i jakieś wino za te pare miesięcy niż latać parę dni więc jak masz od kogo pożyczyć z rodziny to lepiej ci wyjdzie bo później z powrotem przepisuj dopłąty na swoje konto... A w bankach nic nie wiedzą bo to dla nich nieopłacalne. Mi powiedzili że banki juz muszą wiedzieć bo mająz nimi umowy podpisane i nie wiadomo kto tu już kłamie albo u kogo jest za przeproszeniem burdel..

 

Pozdrawiam

Wesołych Świąt wszystkim co czekają na dopłaty ale i tym co już dostali..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Orientuje się ktoś jak faktycznie wygląda ten kredyt preferencyjny, który można zaciągnąć na poczet płatności obszarowych ? Byłem dziś w banku Pekao SA, ale niestety nic konkretnego nie dowiedziałem się, bo podobno bank czeka na rozporządzenia w tej sprawie.

 

Tylko że to wypłacają tylko do stawki jpo czyli 453 zł do ha a papierów zapewne będzie niesamowita ilość więc moim zdaniem nie warto, jak ktoś nie ma na nawozy to do innego dilera z fakturą późniejszą zamówić i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Ja z ciekawości pytałem w banku jaka jest sytuacja z tymi kredytami i mówili właśnie, że papierologii ogrom. Bardzo duże zainteresowanie jest suszowymi na 3.75% tam chyba trzeba tylko 50% rozliczyć fakturami i bez wkładu własnego, sam zastanawiałem się czy nie wziąć na ciągnik...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Dopłaty co roku wypełnia mi znajomy koleś. Wczoraj dostałem decyzję o dopłatach, a tam że mi obcięli kasę bo było zaznaczone -rolnik uczestniczący w systemie dla małych gospodarstw. Czas na odwołanie jest 14 dni, ale czy można to jeszcze cofnąć?


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dopłaty co roku wypełnia mi znajomy koleś. Wczoraj dostałem decyzję o dopłatach, a tam że mi obcięli kasę bo było zaznaczone -rolnik uczestniczący w systemie dla małych gospodarstw. Czas na odwołanie jest 14 dni, ale czy można to jeszcze cofnąć?

Sprobuj sie odwołać. Jak przychyla do twego odwołania to dostaniesz kase.Nic nie tracisz a mozesz zyskać. A serio to nie sadze ze przychyla do twego odwołania.

 

WAZNE DLA CIEBIE NA 2016 ROK.

 

składając na ten rok wniosek musisz wystąpić z systemu małych gospodarstw bo znów naliczy kase do 1250€.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wątpię, żeby coś zmieniło to odwołanie ale niech próbuje. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Jak przejąłem gospodarstwo w styczniu 2011 r to w tym roku płatnośc dla młodego rolnika mnie nie obowiązuje ??

 

ponawiam pytanie


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

U mnie miłe zaskoczenie:). Mimo pisma z odroczeniem terminu rozpatrzenia wniosku na połowę maja, wczoraj (Wielki Piątek:) ) wpłyną przelew z reszta dopłat.I wam wesołych świąt życzę:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj