phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Roki212    1828

Ty nie masz wniosku, ja tez nie mam i nie dostanę bo składałem przez internet, nie mogę zalogować na swoje konto na e-wniosek, po kontakcie z biurem tam też nie wiedzą co jest  :lol:  :lol:  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

To była celowa robota Sawickiego dobrze wiedział że jest mniej pieniędzy na dopłaty to , wprowadzili te zmiany zazielenienia też od 3 hektara  40 euro mniej to jak masz już powyzej 40 lat to nie dostaniesz 60 euro. To od 3 szt bydła dopłata do 30 szt . to wszystko policzyć jest wiele mniej dopłat a miało byc tak wspaniale czyli 100 euro do 3 pierwszych hektarów mniej to daje 1200 zł mniej na kazdym gospodarstwie urwali do pierwszych 3 hektary,tak  wyrównanć z innymi krajami. Kontrola foto ma  ruszyć 11 kwietnia niby to naliczanie z kontroli foto i przyjmowanie nowych wniosków na dopłaty na rok 2016 i dotego modernizacja to sie pogubją zupełnie z tym wszystkim ...

 

A takie to były buńczuczne zapowiedzi poprzedniego rządu ile to Polska na negocjowała, chodziło tylko o to że od 2005 roku dopłaty bezpośrednie miały o 5% rosnąć, aż do momentu gdy zrównamy się z krajami starej UE ale przyszedł rok 2014 i stara koperta się skończyła, a skoro stara się skończyła to wypadało by Polskiemu Rolnikowi dać tyle co Starej 16-stce, ale żeby tego nie zrobić to trzeba wszystko powywracać do góry nogi tj. wprowadzić na szybko nowy system, jak najwięcej dezinformacji do tego i wdrążyć dla zamieszania jak najwięcej modułów zazielenienia itp. głupoty i niestety suma summarum będzie gorzej z roku na rok aż do 2020 mają spadać dopłaty bezpośrednie ot taka sprawiedliwość.

Sam wiem po sobie w tym roku ostatni rok MR a potem tak jak pisał kolego będzie coraz mniej.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wnioski od początku wysyłano zwykłym listem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Dzisiaj dostałem wniosek na 2016. Rozmawiałem z listonoszem to wczoraj parę decyzji miał ale ogólnie cisza...


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Na dodatek ten cały Sawicki dostał się jeszcze do sejmu i ma ciepłą posadę, jak ludzie mogli glosować na kogoś kto kłamie w żywe oczy, ale psl perzyjdzie jeszcze po naszą łaskę i ja wszystko im przypomnę jaki to bałagan wprowadzili, u mnie też cisza nic nie dostałem poza nowym wnioskiem i odroczeniem i nie miałem żadnej kontroli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Wy macie mniej dopłat a ja mam dwa razy więcej . 10 ha +30 szt młodego bydła + 3 szt krów +młody rolnik. Taka jest prawda że dopłat ogólnie nie jest mniej bo część pieniędzy została przesunięta. Niestety taka jest prawda że do tej pory wspierane były najbardziej gospodarstwa zajmujący się produkcją roślinną, co było niesprawiedliwe. I ci teraz najwięcej narzekają.  Nie podoba mi się tylko sposób naliczania dopłat do bydła, który wymusza wzrost cen cieląt i okresowy spadek cen bydła rzeźnego i brak dopłat dla hodowców świń.

Edytowano przez Sup321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ten system dopłat jest bardziej sprawiedliwy?dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Teoretycznie w naszym kraju nikt nie powinien być dyskryminowany, ale jak określić sytuację, kiedy mając ponad 40 lat (nie moja wina, przyszedł czas, to się urodziłem...), nie dość, że dostaję niższe dopłaty do ha w stosunku do tzw. młodych rolników, to jeszcze cały szereg programów jest Z POWODU WIEKU dla mnie (i wielu innych) niedostępny.

Nie mam o to pretensji do młodych rolników, bo to ani ich wina, że takie programy powstały, ani zasługa, że urodzili się później.

Nie przekonuje mnie argument, że młodzi ze wsi uciekają, bo uciekali zawsze ci, którzy na wsi nie mieli przyszłości, ale mając w perspektywie przejęcie dobrze funkcjonującego gospodarstwa, niektórzy pomyślą dwa razy zanim wieś opuszczą.

A z pewnością nie jest łatwiej przekazać dobre gospodarstwo, skoro przez lata było się dyskryminowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wy macie mniej dopłat a ja mam dwa razy więcej . 10 ha +30 szt młodego bydła + 3 szt krów +młody rolnik. Taka jest prawda że dopłat ogólnie nie jest mniej bo część pieniędzy została przesunięta. Niestety taka jest prawda że do tej pory wspierane były najbardziej gospodarstwa zajmujący się produkcją roślinną, co było niesprawiedliwe. I ci teraz najwięcej narzekają.  Nie podoba mi się tylko sposób naliczania dopłat do bydła, który wymusza wzrost cen cieląt i okresowy spadek cen bydła rzeźnego i brak dopłat dla hodowców świń.

 

Masz 100 % racji tyle że te dopłaty tak naprawdę działają przeciwko nam tak jak piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Kto dostał dopłaty i o tym pisze , niech  napisze z którego dnia decyzja ;) ja mam decyzję z 4 marca i dopłat jeszcze brak ;)

Edytowano przez NewVario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7579

Zauważyłem że wielu dostało już dopłaty albo ma naliczone ale są rejony takie jak Zamoiskie  Biłgorajskie chełmskie woj, Lublin gminami były kontrole foto i nic się nie dzieje bo system nie działa żeby to w tych czasach nie działało to poprostu brak słów ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakiś czas temu pisemko że  ...coś tam , coś tam ... do 1 czerwca , wczoraj decyzja , dziś reszta dopłat na koncie . Woj. lubelskie pow. lubartowski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla MR system miał ruszyć po 22 lutego i co? Mamy 15 marca a na palcach można policzyć tych co dostali przelewy. Tak samo z tym kontrolami foto, gdzie system będzie uruchomiony w kwietniu. Wielokrotnie pisano tu czemu system nie działa i jak w ogóle go przygotowywano.

Zauważyłem że wielu dostało już dopłaty albo ma naliczone ale są rejony takie jak Zamoiskie Biłgorajskie chełmskie woj, Lublin gminami były kontrole foto i nic się nie dzieje bo system nie działa żeby to w tych czasach nie działało to poprostu brak słów ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Co do postów wyżej odnośnie zmian komu zabrali komu dali... Po pierwsze ta zmiana to uderzenie w małych rolników  (słusznie) którzy dzierżawią i pracują i biorą kasę za nic nie robienie (rolnik mający zwierzynę jest prawdziwym rolnikiem "Małe gospodarstwa") niekorzystnie uderza to w gospodarzy którzy mają dobrą ziemię, dużo ha i nastawiają się tylko na produkcję roślinną.. Obracam się w gronie rolników z pierwszego sektora (małe gospodarstwa i kombinowanie), więc wiem o co chodzi.

 

Jestem za tym aby osoby które nie mają wspólnego nic z rolnictwem nie brały dopłat..Mając 100 ha 6 klasy TUZ walenie mulczerem i branie dopłat ONW, RŚ, i JPO to nie można nazwać tego rolnictwem... To nie jest wspieranie rolnictwa,,,, Tu trzeba zrobić porządek.. Może będę zaraz skarcony ale taka prawda..

Edytowano przez Sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dostał ktos z was doplaty kto miał kontrole z bydla w czerwcu?

Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli rolnik bez zwierząt to nie rolnik? może biznesmen?

 

Spekulant albo kułak ;)

 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

ja powiem krótko. nie wiem co za barany piszą te głupoty że nie powinno być dopłat ale będziecie po całości. Dam przykład ze jeśli np Polski by nie było w Unii i nie było by wspierane rolnictwo to u nas bydło, świnie i ogólnie żywność była by droższa. A np takiej Francij czy Włochów było by na rękę aby tak było bo nie importowali by do Włoch od nas bydła bo Francuskie były by tańsze. I tak na tej zasadzie by każda dziedzina rolnictwa się zmieniała. prawa rynku są nie ubłagalne. my możemy sobie chcieć i za wieprzowiny po 10zl tylko kto nam za to zapłaci. Klient wybierze tańsze to proste i logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj