phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PATr    409

Ciekaw co by było gdyby rolnicy złożyli pozew zbiorowy za opóźnienia w wypłatach płatności po 1 czerwca i za każdy dzień odsetki 1% :lol:

 

od końca czerwca będziesz miał naliczane odsetki ustawowe jeśli to ich wina a nie twoja że się nie wypłacą, ale odsetek ustawowych jest 7% w skali roku czyli jak masz dopłat 50000 zł i spóźnią  się pół miesiąca czyli 15 dni to masz 0,07*(15/365)*50000=143 zł odsetek ale chyba jeszcze się nie zdarzyło żeby nie wypłacili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a może wniosek przez neta składałeś dlatego papierowego nieprzysłali? ja składał przez internet... w sobote znajomy do mnie dzwoni i sie pyta co też to nabazgrałem w tym wniosku bo pełno przekłamań na kilka arów jest... w sumie 70 błędów :D dziś byłem na korekcie i wychodzi że pomiary robiłem w ich aplikacji, wynik kopiowało do wniosku ale że czasem te pomiary nie zgadzały się z ewidencją to wyszło jak wyszło.... ehhhh

Wychodzi na to że trzeba zaznaczyć działke na mapie ale jej wielkość to już samemu wpisywac żeby cyrku nie było. Zresztą przeważnie tak robiłem ale wdać nie w każdym przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Pod koniec lutego dostałem odroczenia do początku maja.  Dzisiaj dostałem decyzje o przyznaniu dopłat. Tak więc jest nadzieja...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154
Dnia 14.03.2016 o 14:44, lukbold napisał:

a może wniosek przez neta składałeś dlatego papierowego nieprzysłali? ja składał przez internet... w sobote znajomy do mnie dzwoni i sie pyta co też to nabazgrałem w tym wniosku bo pełno przekłamań na kilka arów jest... w sumie 70 błędów :D dziś byłem na korekcie i wychodzi że pomiary robiłem w ich aplikacji, wynik kopiowało do wniosku ale że czasem te pomiary nie zgadzały się z ewidencją to wyszło jak wyszło.... ehhhh

Wychodzi na to że trzeba zaznaczyć działke na mapie ale jej wielkość to już samemu wpisywac żeby cyrku nie było. Zresztą przeważnie tak robiłem ale wdać nie w każdym przypadku

 

Jako MR składałem pierwszy swój wniosek - wybrałem wersję papierową ale do wypełniania na komputerze. Wszystko robię sam przy papierach zarówno program MR od samego początku tak też i wniosek o dopłaty wypełniłem sam ( mam jego elektroniczną kopię na kompie ).

 

Na samym końcu była zakładka z informacją w jakiej wersji ma być przekazany wniosek 2016 - papierowy/elektroniczny.

 

Ja nie mam sobie nic do zarzucenia. Najwyżej trzeba będzie komuś struć nerwy......

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcajsm10    4

witam, byłem dziś w lubelskim BP ponieważ zostałem wezwany do korekty wniosku (w zeszłym tygodniu dostałem odroczenie do 29.04) i Pani na pytanie "kiedy" powiedziała że teraz pracują po godzinach i w soboty bo do 22.03 muszą wszystkim wystawić decyzję...ale jeśli chodzi o pieniądze to cierpliwie czekać. Przynajmniej coś się dzieje w dobrym kierunku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJ30    5

Strona z wypełnianiem wniosków elektronicznie nie działa więc chyba coś kombinują jutro się dowiemy.Sam składałem poprzez neta i mi nie przysłali koperty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Dziś dostałem decyzję a odroczenie było  2. 03.Na jednej z działek o powierzchni 0,19 ha obcięli mi 0,09 ha czyli prawie połowę działki od początku było tak samo nawet po kontroli foto (10.2011rk) było ok. Czy ktoś się orientuje co mogło się zmienić skoro do tej pory było ok.,albo miał taki przypadek i się odwoływał ? Czy jeśli teraz pomniejszyli to tak już zostanie na następne lata ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi też obiło się o uszy że do 23 marca muszą być decyzje. Ktoś może to potwierdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

dobrze by było z tą decyzją do 22 marca a co z pismami które dostajemy o odroczeniu terminu o skomplikowanym charakterze  sprawy wychodzi na to że wszystkie wnioski muszą ogarnąć o ile to prawda z tym 22 marca , a od jutra można wniosek składać na ten rok a umnie nic ciekawe co by było jak bym chciał jutro złożyć wniosek to chyba z tamtego roku skopiuje bo nowego brak paranoja z tymi dopłatami w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

Jest mowa że do 23 marca mają być wystawione wszystkie decyzje i te z kontroli foto też  czy te nie orientuje sie ktoś w tym ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

wiecie mzoe gdzie mozna znalezc ta ustawe o doplatach bezposrednich ktora dzis maliniak podpisal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś dostałem decyzję a odroczenie było 2. 03.Na jednej z działek o powierzchni 0,19 ha obcięli mi 0,09 ha czyli prawie połowę działki od początku było tak samo nawet po kontroli foto (10.2011rk) było ok. Czy ktoś się orientuje co mogło się zmienić skoro do tej pory było ok.,albo miał taki przypadek i się odwoływał ? Czy jeśli teraz pomniejszyli to tak już zostanie na następne lata ?

Nasuwają mi sie następujące stwierdzenia odnośnie twojego przypadku:

1). Wtedy źle zmierzyli.

2). Teraz źle zmierzyli.

3). Pomiar odbywa sie za pomocą GPS. Pomiar odbywa sie dzieki danym z geodezji. Uwazam ze dzieki danym dostarczonym z geodezji mozna zlokalizować konkretna dzialke a tym samym określić granice dzialki.

Geodezja potrafi zmienić granice odniesienia dla danej działki. Stad taki dane występują. Zobacz czy nie ma przesunięcia granic dzialki, sorrki ale nie pamietam jaki powinien kod byc w takim przypadku.

Zobacz na załączniku graficznym czy nie ma takiego przypadku: kolor twojej uprawy nie wychodzi za granice odniesienia(linie ciągle) dla tej dzialki. Oczywiscie kolor uprawy(odcień) jest inny od upraw sąsiadów. Jeśli tak jest albo granice odniesienia są źle naniesione lub sąsiad worał w twoja dzialke. Powinienes wiedzieć czy miedza z sąsiadami jest ok.

Jak nie mozesz dojść po zalaczniku graficznym spróbuj wejść na geoportal i zobacz tam jak wygląda twój przypadek.

Na geoportalu postaraj zmierzyć powierzchnie rej dzialki, przekonasz sie jaka jest jej powierzchnia. Postaraj wykonać pomiar ze starannością. Wystarczy źle kropkę postawić i zmieniaja se dane. Zawsze mozesz dodawać powierzchnie a robiąc sobie większa skale.

Przy okazji zobacz sobie jaka jest odległość od granic odniesienia dzialki a odległość od miedz z sąsiadami.

 

Uwagi jak przyszedl raport z kontroli Foto, powinieneś wnieść uwagi w ciągu 14dni do dyrektora ARiMR właściwego dla swojego wojewodztwa. Jak nie zrobiłeś to trudno. Zawsze mozesz sie odwołać od decyzji jaka wydana BP ARiMR do Dyrektora dla twego zamieszkania. Masz na to 14 dni od dnia dostarczenia decyzji. Potem juz będzie za późno. Jaka podejmnie decyzje? Hm nie wiem tego ale sadze ze nie przychyli sie do twego stanowiska, chyba ze kontrola źle zmierzyla. Tego to ja juz nie wiem.

 

Jakie masz podawac dane na 2016. Takie jakie masz faktyczne w polu. Jak masz 0.19 ha to podaj tak. Ale radze udac do geodezji wyciagnac mapkę i wypis z rejestru i złożyć je wraz w wnioskiem na 2016rok do BP. Radze tam zalatwic tak aby bylo ok.

 

Ale to juz twój wybor.

Mi też obiło się o uszy że do 23 marca muszą być decyzje. Ktoś może to potwierdzić?

Pisalem ze jest nacisk aby jak najwięcej wydac decyzji do 23 marca, co nie oznacza ze wszystkie będą wydane, to jest nie mozliwe.

Nie ma funkcjonalności do odmów do płatności zwierzęcych, kontroli foto itp.

wiecie mzoe gdzie mozna znalezc ta ustawe o doplatach bezposrednich ktora dzis maliniak podpisal?

Zobacz na stronie sejmu, ministerstwa rolnictwa , na stronie lex-u lub w pisz w Google. Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

dostałem dzis dwie  decyzje

pierwszy list datowana decyzja na luty o przekroczeniu  terminu płatnosci ze wzgledu na przeprowadzenie kontroli

 

drugi list z decyzja z marca o naliczeniu płatnosci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    89

Miales kontrole na miejscu i masz decyzje ? Ciekawe jak oni to chcą zrobić jak system ma działać od 11 kwietnia odnośnie kontrol :D

Edytowano przez lukasz493

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dostałem dzis dwie decyzje

pierwszy list datowana decyzja na luty o przekroczeniu terminu płatnosci ze wzgledu na przeprowadzenie kontroli

 

drugi list z decyzja z marca o naliczeniu płatnosci

Pewnie miales kontrole siedziby stada a nie kontrole powierzchni metoda FOTO. Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w gospodarstwie nie było zadnej kontroli

Mozesz zakryć dane osobowe , kwoty i ilość ja i wrzucic tutaj decyzje?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

obsuga skanera przerasta moje mozliwosci

Rozumiem. Nie ma funkcjonalności w systemie do wydawania decyzji z kontroli. Zastanawiam jak ja tobie wydali? Nic sensownego mi nie przychodzi do Glowy.

A moze dostałeś decyzje ONW i miales kontrole ale faktycznie ten teren co kontrolowali nie podlega pod onw i stad mogłeś dostać decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Nie mam  onw

skaner jest 

 

wiek w profilu mam prawdziwy

 

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To inaczej.Podaj znak sprawy tej decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
robert55555

   kontrola foto była w 2011roku i było wszystko ok .a dziś przyszła decyzja w sprawie płatności ,działkę bardzo łatwo zmierzyć bo jest to prostokąt i nic się nie zmieniło sąsiad nie przyorał bo ma wsadzone tam orzechy które są już kilka lat z drugiej strony jest droga. Na geoportalu teraz mierzyłem i też się zgadza  .Myślę że to cień tych orzechów zasłania moją działkę ,na starych mapkach nie było problemu ,ale może robili nowe fotomapy a od tej pory orzechy podrosły .Jak myślisz co w takim przypadku da się zrobić ? Część decyzji :

,,Podczas kontroli administracyjnej niniejszej sprawy stwierdzono, że powierzchnia uprawiona do płatności jest mniejsza niż zadeklarowana we wniosku na rok2015. Ustalenia powyższych nieprawidłowości dokonano w oparciu o pomiary powierzchni ewidencyjno - gospodarczej (PEG) odpowiadającej powierzchni użytkowanej rolniczo w ramach danej działki ewidencyjnej, wykonane na dostępnych w systemie informatycznym ARiMR zdjęciach obszarów zajmowanych przez działki ewidencyjne ujęte we wniosku. Dla działki ewidencyjnej o numerze XXX, na której zadeklarowano działkę rolną P do jednolitej płatności obszarowej na powierzchni 0,19 ha stwierdzono, że powierzchnia ewidencyjno - gospodarcza (PEG) wynosi 0,10 ha."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

robert55555

kontrola foto była w 2011roku i było wszystko ok .a dziś przyszła decyzja w sprawie płatności ,działkę bardzo łatwo zmierzyć bo jest to prostokąt i nic się nie zmieniło sąsiad nie przyorał bo ma wsadzone tam orzechy które są już kilka lat z drugiej strony jest droga. Na geoportalu teraz mierzyłem i też się zgadza .Myślę że to cień tych orzechów zasłania moją działkę ,na starych mapkach nie było problemu ,ale może robili nowe fotomapy a od tej pory orzechy podrosły .Jak myślisz co w takim przypadku da się zrobić ? Część decyzji :

,,Podczas kontroli administracyjnej niniejszej sprawy stwierdzono, że powierzchnia uprawiona do płatności jest mniejsza niż zadeklarowana we wniosku na rok2015. Ustalenia powyższych nieprawidłowości dokonano w oparciu o pomiary powierzchni ewidencyjno - gospodarczej (PEG) odpowiadającej powierzchni użytkowanej rolniczo w ramach danej działki ewidencyjnej, wykonane na dostępnych w systemie informatycznym ARiMR zdjęciach obszarów zajmowanych przez działki ewidencyjne ujęte we wniosku. Dla działki ewidencyjnej o numerze XXX, na której zadeklarowano działkę rolną P do jednolitej płatności obszarowej na powierzchni 0,19 ha stwierdzono, że powierzchnia ewidencyjno - gospodarcza (PEG) wynosi 0,10 ha."

Z treści uzasadnienia które podales wynika ze taki PEG jest dla tej działki a nie ze kontrola metoda FOTO czy knm zmierzyla tyle(0.10ha). A jaki masz % przedeklarowania? Tylko 0.09ha zostalo zmniejszone w całym twoim wniosku? Podali inne działki?

Azor07. Jak bylo tylko ucięte 0.09 ha w całym wniosku to i tak dostaniesz do 0.19ha. Jak byly inne zmniejszenia i masz do 3% przedekorowania to juz gorzej. Zawsze mozesz odwołać od decyzji poprzeć swoje odwołanie raportem z 2011 i niech uwzględnia ze na plycie CD maja zdjecia i niech zobaczą ze byly orzechy i mogły urosnąć i rzucić cien na twoja dzialke.czy uwzględnia nie wiem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj