phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianXXL    49

Tydzień temu odroczenie, 3 dni temu decyzja :) Agencja Tomaszów Lub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam jak to się ma do naliczania i wypłat z powiatu Zamoiskiego agencja rolna Zamość w Lubelskim ktoś dostał decyzję z kontroli foto było kontrolowane całe wioski. Zamoiskie Biłgoraiskie ktoś się wypowie... W zamoiskiej agencji rolnej poinformowano mnie że dopiero w Kwietniu będą naliczane z kontroli foto bo system nie działa. a dodam ze decyzję po kontrolną z foto dostałem już miesiąc temu...

Nie ma funkcjonalności w systemie odnośnie kontroli FOTO. Moze będzie wcześniej, sadze ze dopiero po 23 marca. Do tego dnia jest nacisk na maxa wydawania decyzji i na przelewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

U nas też przetrzepali kontrolami prawie całą gminę i dużo działek pozaniżali czy odwoływał się ktoś od tych decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Nie ma funkcjonalności w systemie odnośnie kontroli FOTO. Moze będzie wcześniej, sadze ze dopiero po 23 marca. Do tego dnia jest nacisk na maxa wydawania decyzji i na przelewy.

 

A jak myślisz , ci rolnicy co mieli kontrolę foto ,zakładając że funkcjonalność systemu ruszy w marcu ,  to kiedy zaczną wypłacać dla tych gospodarstw ? kwiecień ?, maj ? a może czerwiec? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

To co mi wiadomo że kontrolowani przez FOTO kontrola dzielą się na 2 grupy jesli kontrola nie wykazała żadnego problemu wypłata ma być pod koniec kwietnia na poczatku maja. Jesli były problemy wykazane zawyżone działki i tym podobnie to wypłaty na samym koncu aż wszystko się wyjasni może być i czerwiec ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Wczoraj miałem ciekawą rozmowę z znajomym starszym rolnikiem,powiedziałem mu że władza ma 26mln dla rydzyka a dla mnie paru tyś.dopłat to niema , to myślałem że gość mi przy.....oli.Ale znajomy trochę się uspokoił i wytłumaczył mi kto blokuje wypłatę dopłat to psl kod i jakiś Rzepliński.A najlepsze sposób znajomego na przyspieszenie wypłaty do jego 5 ha. Telefon do biura powiatowego poprosił o nazwisko urzędniczki spytał czemu nie ma jeszcze pieniędzy ,bo minister w TV powiedziął żę do końca stycznia dla małych mają wypłacić, i zagroził kobicie zwolnieniem z pracy przez nową władzę.I pieniądze ma :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

młody rolnik dostał po kontroli bydła ?

ja nie dostalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

młody rolnik dostał po kontroli bydła ?

Ja dostałem decyzje tydzień temu i miałem kontrole bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak myślisz , ci rolnicy co mieli kontrolę foto ,zakładając że funkcjonalność systemu ruszy w marcu , to kiedy zaczną wypłacać dla tych gospodarstw ? kwiecień ?, maj ? a może czerwiec? .

Tego nie wiem. Obstawiam ze po 23 marca będzie mozna kontrolować wnioski z kontroli foto. Wszystko będzie zależało od typu błędów jakie stwierdziła kontrola. Ze rak nazwę te czyste i bez sankcji odmów lub sankcji 3 letnich będą w 1 kolejności obsługiwane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Ja dostałem w piątek odroczenie sprawy do 05.15.2016. 10 ha plus bydło, była kontrola przeprowadzona metodą foto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dostał już ktoś z woj łódzkiego decyzje lub przelew młody rolnik? Niektórzy piszecie że powiedziano wam że lada dzień dostaniecie kase, gdzie trzeba sie kontaktować odnośnie tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

łódzkie młody rolnik decyzji ni ma ;[

kasy też ni ma

znajomi też nie mają...........nic :(

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Tego nie wiem. Obstawiam ze po 23 marca będzie mozna kontrolować wnioski z kontroli foto. Wszystko będzie zależało od typu błędów jakie stwierdziła kontrola. Ze rak nazwę te czyste i bez sankcji odmów lub sankcji 3 letnich będą w 1 kolejności obsługiwane.

 

na czym te sankcje 3 letnie polegają?

 

Dany rolnik nie może przez 3 lata składać w ogóle wniosku o dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

w grudniu  zaliczka, początek marca przyszła decyzja  i kasa na koncie ale bez zazielenienia (termin wypłaty do 30 czerwca) gospodarstwo 25 ha z efa, onw  i  bydło , woj.łódzkie.         co ciekawe szwagier  około 7 ha ,bydło, onw . kasy brak ,i bez kontroli o których by wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel81    6

Dopłaty nie ma a nowy wniosek na dopłaty już przyszedł pocztą,lecz wczoraj :oprzyszedł drugi ,chyba z cyklu ROLNIKU ZNAJDŻ RÓŻNICE.

 

Błędne wnioski na 2016 rozsyłają? No to ci zaskoczenie.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na czym te sankcje 3 letnie polegają?

 

Dany rolnik nie może przez 3 lata składać w ogóle wniosku o dopłaty?

załóżmy ze 2015 roku złożyłeś wniosek na 10 ha, po kontroli wyszlo. Ze 5 ha użytkowałeś a 5 ha juz nie. 5/5*100% i wyszlo przedeklarowanie 100%.(sankcje 3letnie od 50%przedekorowania nalicza). I kwotę jaka naliczono za wniosek 2015 będzie ściągana przez okres 3 lat kolejnych skladania wnioskow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ok a jak przedzierżawię ziemię to będzie ściągana z dzierżawcy? :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

No ok a jak przedzierżawię ziemię to będzie ściągana z dzierżawcy? :D :D :D

NIE

 

Edytowano przez adaammek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli wszystko można obejść B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

Ciekaw co by było gdyby rolnicy złożyli pozew zbiorowy za opóźnienia w wypłatach płatności po 1 czerwca i za każdy dzień odsetki 1% :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Po pierwsze do konca czerwca maja czas po drugie nie realne zeby sie nie wyrobili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

Witam czy są tu gospodarstwa co mieli kontrole foto w 2015 powiat Zamoiski woj  Lublin  mowa o Agencji rolnej w Zamościu  uzyskałem wiadomość że ci co mieli kontrolę foto i inne kontrole to dopiero naliczane będdzie od 11 Kwietnia... Czy ktos ma inne wiadomości ? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

14 marzec - wniosków 2016 nadal brak, pewnie system nie działa tak jak trzeba, ach ta koalicja  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

 

 

 

Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj