phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Renault85-15TX    190

A może wiesz czy każdy przelew będzie poprzedzać decyzja czy może przyjść też przelew bez wcześniejszej decyzji ??


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Dzisiaj  przyszedł  Przelew  :)

10 dzień od wydania decyzji  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A może wiesz czy każdy przelew będzie poprzedzać decyzja czy może przyjść też przelew bez wcześniejszej decyzji ??

Zależy od tego wieku czynników:

1). Jak masz kwotę na decyzji do sumy 1250 € i zadeklarowałeś do systemu małych gospodarstw to nie przyjdzie decyzja.

1a) jak w pkt. 1 ale masz zmniejszenia powierzchni wiecej niż 0.10 ha to przyjdzie decyzja.

2)jak masz kwotę na decyzji do 1250€ i nie zadeklarowałeś do systemu małych gospodarstw, to system ciebie zaciagnol i decyzja przyjdzie.

2a) jak w pkt 2 i masz zmniejszenia lub nie tez przyjdzie decyzja.

3) każde zmniejszenie powyżej 0.10 ha przyjdzie decyzja.

4) każde wykluczenie zwierzęcia z płatności to decyzja przyjdzie.

5) decyzje odmawiające płatności i nakładające sankcje 3 letnie, czy sankcję powierzchniowe,decyzja przyjdzie.

6) zastosowano w decyzji czynnik korygujące, decyzja przyjdzie.

7) złożone ze BP podanie o dostarczenie decyzji, decyzja przyjdzie.

8) jak zadanie rolnika nie zostanie spełnione w całości decyzja przyjdzie.

9) jak zadanie rolnika zostanie spełnione w całości to nie przyjdzie, poza przypadkiem w pkt. 2

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

4 marca pismo dostałem o przesunięciu rozpatrzenia, dziś decyzja o przyznaniu płatności więc może do końca marca coś przeleją

 

Decyzje do ONW rozsyłają też ??? bo nie dostałem


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

4 marca pismo dostałem o przesunięciu rozpatrzenia, dziś decyzja o przyznaniu płatności więc może do końca marca coś przeleją

 

Decyzje do ONW rozsyłają też ??? bo nie dostałem

odnośnie wysylki i nie wysylki decyzji ONW. Przeczytaj mój post odnośnie decyzji OB.

zastosowanie maja pkt.3., 5., 7.,8 i 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kicu    70

Pierwszy z dwóch wniosków 8,20 ha zaliczki 2300 listopad, dzisiaj 4400 zl jakiś przelew... z Decyzji wynika, że brakuje jeszcze zazielenienia 2500 zl no i ONW o którym nic nie wiadomo bo żadna decyzja nie przychodzi....  Pierwszy raz taki cyrk dopłaty w 4 ratach...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Jak ktoś  ma  1,5ha ziemi do dopłat  to dostaje  JPO zazielenienie  i dodatkową  też  czy dodatkowa jest  od powyżej 3ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola13    110

No i ja się doczekałam :D tydzień temu pismo (dokładnie w czwartek) wchodzę rano  w domu na stronę banku a tu taka niespodzianka :D Calutka dopłata bydło i te inne ... nic nie potrącone :DMam nadzieję że i Wy się doczekacie trzymam kciuki  :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Koledzy z tego co wiem do 23 marca na byc przelane na konta rolników ok 7 miliardów zl. Wiec jest szansa ze duża czesc rolników dostanie kase.

Cos w tej dacie musi być , mi w biurze powiatowym powiedzieli ze do tego dnia maja decyzje wystawić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJ30    5

No i ja się doczekałam :D tydzień temu pismo (dokładnie w czwartek) wchodzę rano  w domu na stronę banku a tu taka niespodzianka :D Calutka dopłata bydło i te inne ... nic nie potrącone :DMam nadzieję że i Wy się doczekacie trzymam kciuki  :P

 

Ile wychodzi dokładnie w zł do jednej sztuki bydła? A w tym roku też trzeba trzymać 30 dni od dnia złożenia wniosku o dopłatę do bydła czy coś się zmieniło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Tydzień temu decyzja a dziś kasa na przyszła do banku :). 26h + bydło i dodatki  39 tyś zł.  ONW i RŚ na razie cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Dopłaty nie ma a nowy wniosek na dopłaty już przyszedł pocztą,lecz wczoraj :oprzyszedł drugi ,chyba z cyklu ROLNIKU ZNAJDŻ RÓŻNICE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

Widzę ze to jakaś norma maja chyba za dużo papieru. Bawia sie na całego wniosek x2 koszty x2 ciekawe czy za swoje tez byliby tacy rozrzutni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Dziś decyzja na JPO, zazielenienie, dodatkowe i zwrot jakiejś dyscypliny 

ONW wpłynęło wcześniej bez decyzji

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shedin    0

Jola a ja mam decyzję 2 tygodnie i nie ma przelewu...Jak widać,brak reguł  ;)  PanJ30 - 261 do młodych,krowy 334 ,coś takiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj wpłynęło za ONW a decyzja była pod koniec lutego. O reszcie nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

U mnie dziś przyszła decyzja,a w  środę starszy był w agencji to mówili że za 2-3 tygodnie kasa na koncie będzie  :) Listonosz który przywiózł decyzję mówił że w gminie papier przyszedł tylko do nas i do gościa 3 wioski dalej.Wcześniej trochę srałem żarem,ale w agencji się cuda dzieją 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Wczoraj przyszła decyzja do jpo zazielenienie dodatkowa młody rolnik i bydło tylko do onw ani decyzji ani kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tydzień temu decyzja a dziś kasa na przyszła do banku :). 26h + bydło i dodatki 39 tyś zł. ONW i RŚ na razie cisza

ONW idzie w szybkim tempie tak samo jak obszarowe, na RS musisz jeszce poczekać, sadze ze ruszy sue dopiero po 23 marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tygri    0

Dziś dostałem kopię raportu z kontroli, do jednej z działek jest kod DR39 chodzi o rów powierzchnia działki zgadza się a druga działka zmierzyli powierzchnię większą o 0,12a i kod DR52 i DR13- czy to są jakieś kody z sankcjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

dziś przyszedł wniosek na dopłaty na następny rok.

 

na razie kasy brak.........


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś dostałem kopię raportu z kontroli, do jednej z działek jest kod DR39 chodzi o rów powierzchnia działki zgadza się a druga działka zmierzyli powierzchnię większą o 0,12a i kod DR52 i DR13- czy to są jakieś kody z sankcjami.

zasada jest prosta. Sprawdzaj powierzchnie deklarowana z powierzchnia stwierdzona a potem kody. Jak masz kontrole to sprawdzają powierzchnie i jak zmierza mniej niż zadeklarowałeś moga byc sankcje a jak zmierzyli wiecej niż podales we wniosku tez moga byc sankcje.

 

Przyklad jak zmierzyli mniej niż zadeklarowałeś we wniosku. Roznica między powierzchnia deklarowana a stwierdzona dzielisz przez powierzchnie stwierdzona i mnożysz przez 100%. Jak wyjdzie do 3% to dostajesz kase do stwierdzonej. Jak wyjdzie w przedziale 3%-20% to różnice mnożysz razy 2 i odejmujesz od stwierdzonej. Ta taki wynik wtedy dostaniesz kase.

jak wyjdzie miedzy 20% a 50% odmowa płatności. Jak wyjdzie ponad 50% sankcje 3 letnie. Jak byś nie zrozumiał co napisalem to poszukaj moich wypowiedzi kiedyś podawalem przyklady.

 

Jak mniej zmierzyli niż podawałeś. To zależy od PEGu. Powierzchnie zmierzona wiecej niż podales, sankcjonuje tylko do wartości peg. Moze tez sie zdarzyć tak ze powierzchnia może sie skompensować i nie bedzie sankcji za niezadeklarowanie wszystkich gruntów. Ale nawet jak by tak bylo to b.male są to kwoty, wiec bez obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj