phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Jak masz podejrzenie ze wniosek ma powyżej 10 ha gruntów rolnych ( VII części wniosku, kolumna 10 ) zliczasz powierzchnię i jak wyjdzie powyżej 10 ha, musisz wykazywać kazda uprawę rolnika na gruntach rolnych, wtedy masz dzialki podrzędne w rolnych. W tym roku będą sankcje za nie przestrzeganie zazielenienia.

W tym roku agencja wysyla wnioski wypelnione, inaczej niż w poprzednich latach. We wnioskach wypelnione dzialki rolne glowne(JPO) i dzialki podrzędne (POM, PWB). Tu moga byc Problemy(szukanie główną i podrzędną). Latwo o pomyłkę.
Nie wiem czy będzie tak tobie lepiej czy tez nie. Radze przy większej ilości dzialek ewidencyjnych zacząć od ułożenia pokolei nr załączników graficznych
Latwiej znalesc załączniki graficzne. .Pamietaj o sprawdzaniu PEGu z karta i spójności.I wypełniaj w ten sposob gospodarstwa rolne, które maja powyżej 10 ha gruntów rolnych: najpierw uprawy na trwale( tuzy, sady)potem uprawy na gruntach rolnych, wtedy będziesz znal powierzchnie jaka jest gruntów rolnych i jak nalezy wypełnić wniosek oraz znak jak będzie potrzeba powierzchnie do efa. Wypelniaj wniosek w ten sposób:działka rolna we wniosku i obrysowujesz ja zaraz na załączniku graficznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bardzo wazne, zwracaj uwagę na PZtki, koraliki, obrysowuj dokładnie rolne tak jak rolnik uzytkowuje( jeśli polowe dzialki użytkuje to polowe obrysuj, bo moze ktoś inny druga polowe uprawia i jak obrysujesz cala ewidencyjna na 100% masz wezwanie. Wtedy tracisz zaufanie u takiego rolnika.

Jak rolnik ma w spersonalizowanym wniosku puste pola w rolnych( zabij mnie ale nie pamiętam czy występują na ewidencyjnych) to rolnik mial zmniejszona powierzchnię PEG ja tej działce lub byla kompensacja zrobiona w ramach dzialki rolnej(min2 ewidencyjne musza byc). Scalaj dzialki ale nie na sile! Zwróć uwagę jak wypełnia wnioski do 10 ha, powyżej 10 ha i jak jest z efa.

Uwazaj na gospodarstw 3-4 ha i na PEg dla tych gospodarstw. Żeby nie bylo sankcji lub odmów(nie przewidzisz wszystkiego).

Płatność zwierzęca.
sprawdzaj dane odnośnie wieku zwierzęcia i plci z paszportem. Najlepiej jak by rolnik sprawdzil paszport z kolczykiem zwierzęcia czy dane sie zgadzja(moze byc tak ze na paszporcie jest
byk a w oborze jest krowa która ma ponad 24 miesiące).
Tutaj w tej płatności nie mozesz zrobic pomyłki, sprawdz 10 razy czy wszystko gra.). sprawdzaj terminowość rejestracji zwierząt i uświadom rolnika z czym się to wiarze(jego ryzyko).

W skrócie z grubsza wyjaśniłem. Zycze milej pracy przy wypełnianiu i jak naj mniej problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Jak masz podejrzenie ze wniosek ma powyżej 10 ha gruntów rolnych ( VII części wniosku, kolumna 10 ) zliczasz powierzchnię i jak wyjdzie powyżej 10 ha, musisz wykazywać kazda uprawę rolnika na gruntach rolnych, wtedy masz dzialki podrzędne w rolnych. W tym roku będą sankcje za nie przestrzeganie zazielenienia.

 

W tym roku agencja wysyla wnioski wypelnione, inaczej niż w poprzednich latach. We wnioskach wypelnione dzialki rolne glowne(JPO) i dzialki podrzędne (POM, PWB). Tu moga byc Problemy(szukanie główną i podrzędną). Latwo o pomyłkę.

Nie wiem czy będzie tak tobie lepiej czy tez nie. Radze przy większej ilości dzialek ewidencyjnych zacząć od ułożenia pokolei nr załączników graficznych

Latwiej znalesc załączniki graficzne. .Pamietaj o sprawdzaniu PEGu z karta i spójności.I wypełniaj w ten sposob gospodarstwa rolne, które maja powyżej 10 ha gruntów rolnych: najpierw uprawy na trwale( tuzy, sady)potem uprawy na gruntach rolnych, wtedy będziesz znal powierzchnie jaka jest gruntów rolnych i jak nalezy wypełnić wniosek oraz znak jak będzie potrzeba powierzchnie do efa. Wypelniaj wniosek w ten sposób:działka rolna we wniosku i obrysowujesz ja zaraz na załączniku graficznym.

 

rolnych czy ornych ?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

rolnych czy ornych ?

Dziekuje koledze za wychwycenie bledu, tak jest jak pisze sie ze słownikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Mam pytanie -czy już któryś bank przyjmuje wnioski na kredyty dopłatowe  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Miał ktoś przypadek, że nie otrzymał w terminie nowych wniosków ? Ponoć najpóźniej muszą wysłać do 15 marca ale kto tam wie...

 

Ja już dostałem drugi raz te same wnioski tylko że ten drugi już bez mapek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skantos    5

Tak przyjmują ale procedura ja przy normalnym kredycie papierologi  mnóstwo bank BGZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz93    25

Mam takie pytanie. Czy można siać tą samą roślinę na tym samym polu co roku? Jeśli można to przez ile lat? Bo kukurydze mi pasuje siać na dwóch polach 2 lata pod rząd, potem pszenżyto, mieszanka zbóż jarych i znów 2x kukurydza i tak wkoło. Nie gryzie się to z dywersyfikacją upraw?

 

A ja wcale jeszcze nowego wniosku nie dostałem hehe

Edytowano przez Lukasz93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

u mnie nowy wniosek przyszedł ponad tydzień temu a wczoraj nowy bez mapek, podobno stary był z błędami.

Sąsiad nie dawno dostał odroczenie do 15.05 a wczoraj decyzje, pewnie lada dzien i pieniążki będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy kukurydzy nie ma chyba przepisu, że może być siana max 3 lata na jednym polu.
Jedni dostają decyzje po odroczeniach a inni mimo decyzji nie mają przelewów. Co mieli wypłacić w lutym i marcu to wypłacili a teraz po temacie widać kolejny zastój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz93    25

Oki. U mnie przyszło tylko odroczenie płatności do 31.05 i to tyle. Ani nowego wniosku na dopłaty, ani decyzji z tamtego roku. Wcześniej tylko przelali tą zaliczkę dopłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

mnie dziś pocieszyli, transfery będą rozpatrywane w maju, lezą sobie na półce w segregatorze, jak komuś z transferem wysłali ratę, to mogą być nawet zwroty, zależy kiedy zmarła osoba, i czy w terminie wszystko załatwione,

 

kurcze jak to możliwe obciąć tak dopłaty, doładować jeszcze wymagań, skomplikować wnioski, i nie mieć w zanadrzu systemu do obsługi wniosków, to jakbym ja chwycił 300 ha i liczył, że je sześdziesiątką obrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    89

Dziś dostałem informację żę pakiety rolnośrodowiskowe wdrożone w systemie mają byćw połowie marca, zaś dla osób mających kontrolę wdrożenie planowane jest na 11 kwietnia (może być też szybciej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdalena90    0

czy jeśli mowa o płatnościach dla osób, które miały kontrolę to mowa też o kontroli bydła? czy może ktoś kto miał kontrolę bydła dostał już dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam takie pytanie. Czy można siać tą samą roślinę na tym samym polu co roku? Jeśli można to przez ile lat? Bo kukurydze mi pasuje siać na dwóch polach 2 lata pod rząd, potem pszenżyto, mieszanka zbóż jarych i znów 2x kukurydza i tak wkoło. Nie gryzie się to z dywersyfikacją upraw?

 

A ja wcale jeszcze nowego wniosku nie dostałem hehe

Mozesz siać kukurydze czy inne rosliny nawet przez caly okres trwania tego nowego prowu. Nie ma żadnego przepisu który by zakazywal cos takiego.a Zazielenie na czym innym polega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturektdi    5

A ja tydzień temu dostałem pismo o trudnym charakterze sprawy i odroceniu na 27 czerwiec a wczoraj decyzję płatności.


john deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość


czy jeśli mowa o płatnościach dla osób, które miały kontrolę to mowa też o kontroli bydła? czy może ktoś kto miał kontrolę bydła dostał już dopłaty?[/quot

jak miales tylko kontrole bydla to juz idą decyzje i przelewy na konta rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W agrobiznesie mówili podobno, że w marcu wypłaty ruszają pełną parą. Onw też ma zaraz ruszyć. Może ktoś obejrzy i potwiedzi co powiedzieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja tydzień temu dostałem pismo o trudnym charakterze sprawy i odroceniu na 27 czerwiec a wczoraj decyzję płatności.

 

To pewnie kasa już na koncie bo miałem tak samo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

U mnie jak i u innych paru rolników podobno dopłaty mają przyjść dopiero w czerwcu żadnych kontroli nie zapowiadali nie wiem czemu tak późno ale mniejsza z tym. Panowie słyszeliście o ustawach jakie mają wejść
http://www.agrofoto.pl/finanse/mrirw-o-sprzedazy-ziemi-rolnej-co-zaklada-projekt-ustawy,63032.html

http://www.agrofoto.pl/finanse/agencja-nieruchomosci-rolnych-wykupi-ojcowizne-w-ramach-pierwokupu,62946.html
Nie bardzo lubie i rozumiem ten fachowy język ale z tego co zrozumiałem to teraz żeby kupić ziemie potrzebne będzie wykształcenie rolnicze? Druga kwestia ziemi nie będzie można przepisać na dziecko jeżeli nie ma wykształcenia rolniczego? Co będzie w przypadku gdy nie mam wykształcenia rolniczego ale mam wyżesze i chcem nabyć ziemi ale nie opłacam ani nie opłacałem krusu chociaż mam na sobie ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Mi się coś obiło o uszy że będzie można kupić i bez wykształcenia rolniczego ale trzeba mieć jakiś tam staż w rolnictwie. Ale nie jestem do końca pewny tych informacji. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

W agrobiznesie mówili podobno, że w marcu wypłaty ruszają pełną parą. Onw też ma zaraz ruszyć. Może ktoś obejrzy i potwiedzi co powiedzieli?

 

ja oglądałem . z tym że ONW niby wypłacone w 70%, tylko gdzie ja się pytam  w koło u nas nikt nawet nie słyszał o onw...a zwsze w pierwszej kolejności przychodziło....

chciałbym zobaczyć tą wypłatę na swoim koncie w marcu , to wtedy uwierzę..

 

jak nie mają kasy to może Rydzyka opodatkować... tam się znajdzie kupa kasy i jeszcze sporo zostanie :P

 


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy z tego co wiem do 23 marca na byc przelane na konta rolników ok 7 miliardów zl. Wiec jest szansa ze duża czesc rolników dostanie kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj