phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

H3ni0    31

Mam takie pytanie czy można jakoś w internecie sprawdzić kto złożył wniosek na dopłaty na daną działkę?


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Z tego co wiem to nie ma jeszcze modułu do wypłacania dopłat dla tych co mieli kontrole. Z Lublina raporty trafią lub już są w biurach powiatowych ale tam to raczej będzie musiało poleżeć.. 

Raport się zgadza? :D

 

To czy raport się zgadza to dopiero system oceni bo tak - na wniosku mam 11 ha. , działek ewidencyjnych mam ok 25 a rolnych 7 i na niektórych Działkach prze deklarowałem 2 -3 ary ,a na innych zmierzyli że jest więcej jak podałem o kilka arów  i koniec końców wyszło tak że na całym wniosku podałem 30 arów więcej niż powinienem ale z kolej na innych moich działkach namierzyli o 20 arów więcej pola niż ja podałem .

Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem ale myslę że wiesz o co mi chodzi .

Zobaczymy co z tego wyjdzie jak w biurze Powiatowym wklepią dane  w system czy te róznice się zbilansują czy nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam takie pytanie czy można jakoś w internecie sprawdzić kto złożył wniosek na dopłaty na daną działkę?

W Internecie nie mozna sprawdzić. Tylko w BP i tylko ten co użytkuje. Jak jestes właścicielem dzialki i chcesz wiedzieć czy ktoś na nią nie składa wniosku o dopłaty to nie mozesz dostać takiej informacji. Chyba ze zlozysz wniosek o dopłaty i wyjdzie kontrola krzyzowa do tej dzialki to jak dojdzie do rozprawy administracji ze świadkami to wtedy mozesz przekonac kto złożyl oprócz ciebie wniosek na ta dzialke. Ustawa o ochronie danych obowiązuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Nie interesuje mnie to ile kto ma na koncie. Tylko ktoś złożył wniosek na dopłaty na działki, które dzierżawiliśmy. Agencja nie może wyjaśnić tej sprawy, bo właśnie ten co złożył się nie zgłasza i do tej pory żadnej kasy nie ma.


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

To czy raport się zgadza to dopiero system oceni bo tak - na wniosku mam 11 ha. , działek ewidencyjnych mam ok 25 a rolnych 7 i na niektórych Działkach prze deklarowałem 2 -3 ary ,a na innych zmierzyli że jest więcej jak podałem o kilka arów  i koniec końców wyszło tak że na całym wniosku podałem 30 arów więcej niż powinienem ale z kolej na innych moich działkach namierzyli o 20 arów więcej pola niż ja podałem .

Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem ale myslę że wiesz o co mi chodzi .

Zobaczymy co z tego wyjdzie jak w biurze Powiatowym wklepią dane  w system czy te róznice się zbilansują czy nie .

 

Kilka tygodni temu w tym temacie było powiedziane, że jak masz na jednej działce za mało (dr13+) na innej za dużo (dr13-) to się kompensuje. Jak masz 13- czyli zmierzono za dużo względem tego co podałeś i był wstawiony kod DR52 to na przyszły rok najprawdopodobniej zwiększą Ci PEG i będziesz mógł podawać więcej.

 

Mam pytanie do reszty kolegów a szczególnie z woj. lubelskiego.

Mam chęć założyć działalność "objazdowego wypełniania wniosków" czyli przyjazd do miejscowości i wypełnienie wniosku papierowego lub internetowego. Od 2 lat zajmuje się kontrolami foto a teraz chciałbym spróbować wypełniać wnioski. 

Wiem, że część rolników wypełnia sama część korzysta z pomocy ODRów lub innych firm. Ale jeżeli już ktoś zleca komuś wypełnienie to raczej pójdziecie do osoby która to robi kilka lat czy wybralibyście osobę (nieznaną) która zna ten temat od 2 stron czyli zajmuje się wypełnianiem jak i kontrolami? Dodatkowo jeżeli jest taka potrzeba pomiar powierzchni GPSem takim jak mierzy ARIMR.

Co o tym myślicie? 

 

H3nio

nie dostaniesz informacji kto składał wniosek na tą działkę bo to ochrona danych osobowych. Ale jeżeli Ty złożyłeś na daną działkę wniosek i ktoś jeszcze to mimo że system słabo działa to coś takiego wychwycą. Nie znam dokładnie przepisów ale z tego co słyszałem to Ty i ta osoba zostaniecie wezwani do wyjaśnień i trzeba będzie udowodnić kto daną działkę użytkuje i ten dostanie dopłaty. 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Dobrze kombinujesz z tym wypełnianiem wniosków tylko wszystko będzie zależało czy znajdą się osoby które ze chcą Ci zaufać w takim wypełnieniu i druga sprawa zależy ile sobie zażyczysz za taki wypełnienie. Mi w sumie zawsze wypełnia jedna i ta sama osoba ale czemu nie spróbować nowych może bardziej doświadczonych osób. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To czy raport się zgadza to dopiero system oceni bo tak - na wniosku mam 11 ha. , działek ewidencyjnych mam ok 25 a rolnych 7 i na niektórych Działkach prze deklarowałem 2 -3 ary ,a na innych zmierzyli że jest więcej jak podałem o kilka arów  i koniec końców wyszło tak że na całym wniosku podałem 30 arów więcej niż powinienem ale z kolej na innych moich działkach namierzyli o 20 arów więcej pola niż ja podałem .

Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem ale myslę że wiesz o co mi chodzi .

Zobaczymy co z tego wyjdzie jak w biurze Powiatowym wklepią dane  w system czy te róznice się zbilansują czy nie .

 

To nie możesz sobie poscalać tych działek? Ja co się dało połączyłem i kupa mniej pisania to n ie są duże pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Kilka tygodni temu w tym temacie było powiedziane, że jak masz na jednej działce za mało (dr13+) na innej za dużo (dr13-) to się kompensuje. Jak masz 13- czyli zmierzono za dużo względem tego co podałeś i był wstawiony kod DR52 to na przyszły rok najprawdopodobniej zwiększą Ci PEG i będziesz mógł podawać więcej.

 

Mam pytanie do reszty kolegów a szczególnie z woj. lubelskiego.

Mam chęć założyć działalność "objazdowego wypełniania wniosków" czyli przyjazd do miejscowości i wypełnienie wniosku papierowego lub internetowego. Od 2 lat zajmuje się kontrolami foto a teraz chciałbym spróbować wypełniać wnioski. 

Wiem, że część rolników wypełnia sama część korzysta z pomocy ODRów lub innych firm. Ale jeżeli już ktoś zleca komuś wypełnienie to raczej pójdziecie do osoby która to robi kilka lat czy wybralibyście osobę (nieznaną) która zna ten temat od 2 stron czyli zajmuje się wypełnianiem jak i kontrolami? Dodatkowo jeżeli jest taka potrzeba pomiar powierzchni GPSem takim jak mierzy ARIMR.

Co o tym myślicie? 

 

H3nio

nie dostaniesz informacji kto składał wniosek na tą działkę bo to ochrona danych osobowych. Ale jeżeli Ty złożyłeś na daną działkę wniosek i ktoś jeszcze to mimo że system słabo działa to coś takiego wychwycą. Nie znam dokładnie przepisów ale z tego co słyszałem to Ty i ta osoba zostaniecie wezwani do wyjaśnień i trzeba będzie udowodnić kto daną działkę użytkuje i ten dostanie dopłaty. 

Jeśli naprawdę masz pojęcie i nie robisz błędów to będziesz miał klientów, oczywiście jak nie wyskoczysz z stawką z kosmosu, u mnie kiedyś wypełniały prywatne osoby to zawsze były poprawki, mimo iż "pracowali w agencji", w tamtym roku wypełniała mi babka z odr'u, niby bez błędów ale co z tego jak najpierw mówiłem jej że na części działek ma być trawa na gruntach ornych a nie tuz  to i tak mi wypełniła z automatu na wszystkich tuz a dodatkowo chciałem jednej działki nie zgłaszać bo już jej nie koszę bo się nie da po prostu, to i tak z automatu ją przepisała bo "kiedyś była zgłaszana", z tuzami wyłapałem zanim złożyłem wniosek, z działką której nie chciałem zgłaszać a została zgłoszona wyszło przy kontroli...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Nie da się tak łatwo tego scalić. Taka specyfika tego terenu. Budynki obok budynków, podwórka nie za duże a działki wąskie i dłuugie takie utoki roztocza. Mam kolegę z gminy Turobin ma z 30ha a działek ewidencyjnych coś koło 100, także wniosek o dopłaty to już książka się robi :P 

 

Z ceną jeszcze nie wiem jaką wyjdziemy ale raczej konkurencyjną. Z tego co kontrolowałem w tym roku to często pojawiają się strzały we wniosku np.  ktoś deklaruje malinę 7 arów do płatności to taka działka od razu wypada, albo 8 arów maliny i 5 arów truskawki obok siebie i jako dwie podrzędne i też to wypada z dopłat a można było jako jedną podrzędną. O błędach nie koniecznie rolnika to już wspominać nie będę.. 

I też wujek do mnie dzwonił ze miał wezwanie do BP w Tomaszowie Lub. błędy we wniosku. Ktoś mu z TL wypełniał i coś źle wpisali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Szkoda, że wnioski jakie Ci się nasuwają są podobne do tych, do których dochodzą ludzie z rolnictwem nie mający nic wspólnego.

 

Hodowałem bydło mięsne (LM), na 22 ha pastwisk pasło się 40 matek z cielakami i buhaj. Potem wszedł przepis ograniczający max. obsadę do 1 DJP/ha, więc na części łąk zrobiłem pastwiska (już w tym momencie byłem stratny, bo zwierzęta nie wyjadały, a ja nie miałem siana na sprzedaż). Dowalił mi ostatni PROW, który ograniczył obsadę do 0,2 DJP/ha. JEDNA KROWA NA 5 HEKTARACH! Bez cielaka.

 

Problem w tym, że takie ograniczenia nie są konsultowane, ani wydawane z wyprzedzeniem dającym możliwość reakcji. Inny problem, to kredyt, na inwestycje, które dzięki ograniczeniom stały się bezsensowne.

Oczywiście mogłem jeszcze przekształcić ziemie orną w pastwiska, a paszę treściwą kupować...

Zlikwidowałem hodowlę. Kredyt dalej spłacam. I proszę nie mów, że to moja wina!

Coś ci się pomyliło, bo piszesz bzdury i wprowadzasz ludzi w błąd. Gdyby tak było, to  większość hodowców bydła musiała by zrezygnować.Jeżeli bydło nie wyjada trawy, to nie musisz wyganiać go na na większą powierzchnię.

To twoja wina, że wierzysz plotkom i jeszcze je powtarzasz na forum!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Co do błędów, to nie mogę się pochwalić że ich nie robię bo dopiero zaczynamy więc ciężko jest pochwalić się bezbłędną przeszłością.

 

Z ceną jeszcze nie wiem jaką wyjdziemy ale raczej konkurencyjną bo jakoś trzeba zaistnieć na rynku. Z tego co kontrolowałem w tym roku to często pojawiają się strzały we wniosku np.  ktoś deklaruje malinę 7 arów do płatności to taka działka od razu wypada, albo 8 arów maliny i 5 arów truskawki obok siebie i jako dwie podrzędne i też to wypada z dopłat a można było jako jedną podrzędną. O błędach nie koniecznie rolnika to już wspominać nie będę.. 

I też wujek do mnie dzwonił ze miał wezwanie do BP w Tomaszowie Lub. błędy we wniosku. Ktoś mu z TL wypełniał i coś źle wpisali. 

 

Dobrze, że wyłapałeś te "tuzy" bo jak miałeś kontrolę, zmieniają Ci grunt orny na TUZ i mógłbyś mieć problem w przyszłości z zaoraniem tego. Trafiają się też błędy typu: na załączniku graficznym 2 działki jedna deklarowana JPO a druga P_WB a w terenie jest odwrotnie, błąd wypełniającego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Jak ruszysz już z wypełnianiem daj znać tutaj na forum albo na priv bo widzę okolice Zamościa to nie daleko warto by było spróbować oddać wniosek Tobie. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Ja wniosek o dopłaty dwa lata temu wypełniłem sam, rok temu przy tym syfie z tą proekologią wiedziałem, że sobie nie poradzę i prywatnie gość z ODRu wziął ode mnie 40 zł za 6 działek ewidencyjnych. Ogólnie 40 minut roboty. Także melon powodzenia w szukaniu klientów, gdybyś mieszkał bliżej, może bym ci zaufał :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Coś ci się pomyliło, bo piszesz bzdury i wprowadzasz ludzi w błąd. Gdyby tak było, to  większość hodowców bydła musiała by zrezygnować.Jeżeli bydło nie wyjada trawy, to nie musisz wyganiać go na na większą powierzchnię.

To twoja wina, że wierzysz plotkom i jeszcze je powtarzasz na forum!

Pewnie jeszcze nigdy nie słyszałeś o czymś takim jak NATURA 2000, plan rolnośrodowiskowy czy analiza przyrodnicza.

Zanim komuś zarzucisz pisanie bzdur, poducz się trochę. Nie opieram swojej działalności na plotkach, lecz na przepisach i rozporządzeniach, o których Ty ewidentnie nie masz zielonego pojęcia, więc daruj sobie oceny innych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Cieszę się, że jest zainteresowanie ;) Jak już otworzę działalność to dam znać. 

Jak ktoś będzie miał pytania odnośnie wypełniania to śmiało się zgłaszać postaram się pomóc oczywiście nie odpłatnie tak jak i starałem się odpisywać odnośnie raportów z kontroli foto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Miał ktoś przypadek, że nie otrzymał w terminie nowych wniosków ? Ponoć najpóźniej muszą wysłać do 15 marca ale kto tam wie...

 

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

Nie ma terminu. Mogą przyjść nawet i do końca marca. Jak nie przyjdą do końca marca to śmiało można iść do BP i wydrukują nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel81    6

Nie interesuje mnie to ile kto ma na koncie. Tylko ktoś złożył wniosek na dopłaty na działki, które dzierżawiliśmy. Agencja nie może wyjaśnić tej sprawy, bo właśnie ten co złożył się nie zgłasza i do tej pory żadnej kasy nie ma.

 

Hmmm w moim regionie jak były takie problemy to faktyczny dzierżawca szedł do biura ARiMR z umową dzierżawy. Druga strona często się nie pojawiała bo i co miał by powiedzieć. Jak masz papier to nie ma problemu. Inna rzecz, że dołoży się kolejna cegiełka do opóźnienia wypłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Już byliśmy z umową ok 1,5 temu dziś, przy okazji zgłaszania świń, pytaliśmy o dopłaty to powiedzieli że nie mogą nic zrobić bo druga strona się nie zgłosiła i nie mogą wyjaśnić. Mówili że jeśli się nie zgłosi to nie dostaniemy dopłat na te działki. Tylko jakim prawem mają nam ich nie dać skoro wszystko zgodnie z prawem?


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie da się tak łatwo tego scalić. Taka specyfika tego terenu. Budynki obok budynków, podwórka nie za duże a działki wąskie i dłuugie takie utoki roztocza. Mam kolegę z gminy Turobin ma z 30ha a działek ewidencyjnych coś koło 100, także wniosek o dopłaty to już książka się robi :P

 

Z ceną jeszcze nie wiem jaką wyjdziemy ale raczej konkurencyjną. Z tego co kontrolowałem w tym roku to często pojawiają się strzały we wniosku np. ktoś deklaruje malinę 7 arów do płatności to taka działka od razu wypada, albo 8 arów maliny i 5 arów truskawki obok siebie i jako dwie podrzędne i też to wypada z dopłat a można było jako jedną podrzędną. O błędach nie koniecznie rolnika to już wspominać nie będę..

I też wujek do mnie dzwonił ze miał wezwanie do BP w Tomaszowie Lub. błędy we wniosku. Ktoś mu z TL wypełniał i coś źle wpisali.

Kolego odnośnie 8 arów maliny i obok siebie 5 arów truskawki. Tu napisales nie prawde. Deklarujesz np. A-JPO -0.13 ha, A1 POM -0.13 ha, A1a-truskawa 0.05ha. Wypełniając w ten sposób wniosek masz dopłatę do maliny i truskawki.

Kilka tygodni temu w tym temacie było powiedziane, że jak masz na jednej działce za mało (dr13+) na innej za dużo (dr13-) to się kompensuje. Jak masz 13- czyli zmierzono za dużo względem tego co podałeś i był wstawiony kod DR52 to na przyszły rok najprawdopodobniej zwiększą Ci PEG i będziesz mógł podawać więcej.

 

Mam pytanie do reszty kolegów a szczególnie z woj. lubelskiego.

Mam chęć założyć działalność "objazdowego wypełniania wniosków" czyli przyjazd do miejscowości i wypełnienie wniosku papierowego lub internetowego. Od 2 lat zajmuje się kontrolami foto a teraz chciałbym spróbować wypełniać wnioski.

Wiem, że część rolników wypełnia sama część korzysta z pomocy ODRów lub innych firm. Ale jeżeli już ktoś zleca komuś wypełnienie to raczej pójdziecie do osoby która to robi kilka lat czy wybralibyście osobę (nieznaną) która zna ten temat od 2 stron czyli zajmuje się wypełnianiem jak i kontrolami? Dodatkowo jeżeli jest taka potrzeba pomiar powierzchni GPSem takim jak mierzy ARIMR.

Co o tym myślicie?

 

H3nio

nie dostaniesz informacji kto składał wniosek na tą działkę bo to ochrona danych osobowych. Ale jeżeli Ty złożyłeś na daną działkę wniosek i ktoś jeszcze to mimo że system słabo działa to coś takiego wychwycą. Nie znam dokładnie przepisów ale z tego co słyszałem to Ty i ta osoba zostaniecie wezwani do wyjaśnień i trzeba będzie udowodnić kto daną działkę użytkuje i ten dostanie dopłaty.

 

Bilansuje tylko do wartości PEG, nalezy o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kilka tygodni temu w tym temacie było powiedziane, że jak masz na jednej działce za mało (dr13+) na innej za dużo (dr13-) to się kompensuje. Jak masz 13- czyli zmierzono za dużo względem tego co podałeś i był wstawiony kod DR52 to na przyszły rok najprawdopodobniej zwiększą Ci PEG i będziesz mógł podawać więcej.

 

Mam pytanie do reszty kolegów a szczególnie z woj. lubelskiego.

Mam chęć założyć działalność "objazdowego wypełniania wniosków" czyli przyjazd do miejscowości i wypełnienie wniosku papierowego lub internetowego. Od 2 lat zajmuje się kontrolami foto a teraz chciałbym spróbować wypełniać wnioski.

Wiem, że część rolników wypełnia sama część korzysta z pomocy ODRów lub innych firm. Ale jeżeli już ktoś zleca komuś wypełnienie to raczej pójdziecie do osoby która to robi kilka lat czy wybralibyście osobę (nieznaną) która zna ten temat od 2 stron czyli zajmuje się wypełnianiem jak i kontrolami? Dodatkowo jeżeli jest taka potrzeba pomiar powierzchni GPSem takim jak mierzy ARIMR.

Co o tym myślicie?

 

H3nio

nie dostaniesz informacji kto składał wniosek na tą działkę bo to ochrona danych osobowych. Ale jeżeli Ty złożyłeś na daną działkę wniosek i ktoś jeszcze to mimo że system słabo działa to coś takiego wychwycą. Nie znam dokładnie przepisów ale z tego co słyszałem to Ty i ta osoba zostaniecie wezwani do wyjaśnień i trzeba będzie udowodnić kto daną działkę użytkuje i ten dostanie dopłaty.

Mam dla ciebie lepsza propozycje załóż jakieś biuro blisko BP agencji to wiecej będziesz mial klientów. Klienci przyjdą sami a nie musisz dojeżdżać. Ti są juz jakieś koszty. Wypełniam wnioski nie tylko blisko, nawet z drugiego końca Polski. Zycze powodzenia w działalności. Musza ludzie tobie zaufać, a to nie takie proste. Czesto zdarza sie tak ze ludzie wprowadzają w blad. Jaki blad? Są dzialki ewidencyjne na mapach(Np. Plan na rów, lub drogę i taka działka jest na mapie a w rzeczywistości jej nie ma), i Np nie da sie stworzyć dzialki rolnej z kilku działek ewidencyjnych, rolnicy mówią ze tam nic niema, maja racje ale geodezja nie na darmo tam wytyczyła dzialke z nr.). Ja mam sporo osób które maja ponad 100 działek ewidencyjnych , rekordzistą ma ponad 2000 i powiem szczerze jak przychodzi czas wypleniania to osoby które maja duże gospodarstwa lepiej orientują co i gdzie maja niż ci co maja 10 działek. PRZYKLAD kolega mnie poprosil o pomoc dla znajomego, facet mając 10 dzialek nie wiedzial gdzie co ma, nie umiał wskazać np na załączniku ze na tej konkretnej dzialki ewudencyjnej ma ro i to uprawiane, Malo tego dzieci lataly z miarka po polu aby zmierzyć uprawy. A kobieta mając 250 działek zna wszystkie dane. Podaje jej nr i ona podaje dane. Kiedyś dla żarty spytałem co miala 5 lat temu i pisala dobra odpowiedz. Im lepiej orientują tym szybciej wypełniasz taki wniosek. Takich rolników Tobie zycze.Pamietaj jak zakładasz działalność i zajmujesz wypełnianiem wniosku radzę aby rolnik dal na kartce papieru dane co gdzie ma uprawiane i zachowaj te dane dla siebie jako zabezpieczenie. Czesto zdarza ze planują co zasieją a potem zmieniaja a danych we wniosku nie zmieniaja.

 

Wazna rzecz odnośnie płatności do bydla i krów. Upewniaj sie jakim wieku są zwierzęta i plec. Radze aby rolnik sprawdzil paszport z kolczykiem zwierzęcia. Czesto zdarza ze paszport jest na krowę a faktycznie jest byk. Jak nie będzie kontroli to nie wyjdzie. Rolnika uświadom o tym ze jest okres przetrzymywania zwierząt zadeklarowanych do płatności od dnia złożenia wniosku. Radze niech zawsze sprawdzają datę z potwierdzaniem złożenia wniosku. Czy ten okres minol. Uświadom tez odnośnie terminowości w jakiej zwierzęta zgłaszali do biur.

 

Jak będziesz mial pytania to sluze pomocą.

 

Zycze jak najmniej problemow i jak najwięcej klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Kolego odnośnie 8 arów maliny i obok siebie 5 arów truskawki. Tu napisales nie prawde. Deklarujesz np. A-JPO -0.13 ha, A1 POM -0.13 ha, A1a-truskawa 0.05ha. Wypełniając w ten sposób wniosek masz dopłatę do maliny i truskawki.

Tak wypełnia się prawidłowo. Ale są wnioski typu: 

A1 P_OM  0,08ha

A1a Malina

 

A2 P_OM 0,05ha 

A2b truskawka 

 

i co wtedy ? :P  Albo jeszcze lepiej malina, truskawka, malina i deklaracja A1, A2, A3 i podrzędne powierzchniowo się nie zgadzają a wszystko jest obok siebie. 

 

Dzięki za tak obszerną wiadomość ;) 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak wypełnia się prawidłowo. Ale są wnioski typu:

A1 P_OM 0,08ha

A1a Malina

 

A2 P_OM 0,05ha

A2b truskawka

 

i co wtedy ? :P Albo jeszcze lepiej malina, truskawka, malina i deklaracja A1, A2, A3 i podrzędne powierzchniowo się nie zgadzają a wszystko jest obok siebie.

 

Dzięki za tak obszerną wiadomość ;)

Wypełnianie do płatności POM. Jak jest malina 0.08ha, truskawka 0.05ha, malina 0.08 ha i najwazniejsze malina z truskawka i malina SA OBOK SIEBIE SĄSIADUJĄ to wypelnione powinno być tak: A JPO 0.21 ha, A1 POM 0.21 ha, i jeśli gospodarstwo jest powyżej 10 ha gruntów rolnych(kolumna 10 czesc VII wniosku) powinno byc A1a truskawka 0.05 ha. Malina jest uprawa stalą i jej nie wykazujemy w działkach podrzędnych(tak jak truskawkę) dlaczego nie wykazujemy? Bo nie liczy sie uprawa do zmianowania! Deklaracja A1a malina jak podales jest zbędna(powiem nawet ze jest to blad wypelniania) nadajesz sobie wiecej pracy, a tym samym dla pracowników BP!. Kazda działka musi być wprowadzona do systemu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj