phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzesiek88    128

Bo Ty liczysz kwotę jaką wypłacili a oni ilośc rolników którym wypłacili i stąd ta rozbieżność, spokojnie wszyscy dostaniemy do końca czerwca niestety mają czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MYCIO1    3

na początku lutego przyszedł mi wniosek o dopłaty na 2016 r i dziś kolejny podobno ten pierwszy zawiera błędy i przysłali ponownie, ale maja tam burdel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dopłata nie powinna sie nazywać dopłatą tylko rekompensatą.jak ktoś przez 10 lat sie nie nauczył że to jest zwrot poniesionych strat podczas produkcji a nie zysk to niech swoje mądrości na temat tych pieniedzy zatrzyma dla siebie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1609    5

"Uprzejmie informuję, iż z uwagi na konieczność wykonania wszystkich obowiązkowych kontroli wniosku oraz skomplikowany charakter sprawy termin załatwienia sprawy przyznania płatności, określony w/w przepisach zostanie przekroczony"

Zaliczka końcem listopada, brak kontroli, brak decyzji. Dalej czekamy na jamłużnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

standardowe pismo dla każdego kto nie dostał nic w  do końca lutego


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrK1988    1

standardowe pismo dla każdego kto nie dostał nic w  do końca lutego

 

U mnie się to nie sprawdziło. Dziś jest 8 marca, a ja do tej pory nie dostałem decyzji o przyznaniu płatności, przedłużeniu terminu rozpatrzenia czy jakichkolwiek płatności ( brak ONW, bezpośrednich i zaliczki). Chyba o mnie zapomnieli w tym roku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krolewicz    124

na początku lutego przyszedł mi wniosek o dopłaty na 2016 r i dziś kolejny podobno ten pierwszy zawiera błędy i przysłali ponownie, ale maja tam burdel.

u mnie dziś to samo pismo przyszło lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

"Uprzejmie informuję, iż z uwagi na konieczność wykonania wszystkich obowiązkowych kontroli wniosku oraz skomplikowany charakter sprawy termin załatwienia sprawy przyznania płatności, określony w/w przepisach zostanie przekroczony"

Zaliczka końcem listopada, brak kontroli, brak decyzji. Dalej czekamy na jamłużnę.

to samo dzisiaj dostałem


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

i każdy tak bedzie plakał, że papier dostał? może i ja wkleje a za mną nastepnych 10? jutro jeden z drugim dostanie przelew to znów przyjdzie z placzem że burdel mają w ARiMR.... dzień w dzeiń te same posty. masakra jakaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    310

Dzisiaj przyszła decyzja o przyznanie płatności,pow.biłgorajski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

Ja chciałem dodac tylko jedno, jak zawsze dopłaty miałem grudzien/styczen tak w tym roku panstwo dało mi nauczke i na przyszłosc bede bardzej roztropnie operował kapitałem bo widze ze czasy niepewne, a ta ustawa o ustroju rolnym widzieliscie? jakie prawa przyznali anr? to przeciez jakies kpiny to co cofamy sie do prl? moze jescze pgr-y powrocą i kołchozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Tydzień temu dostałem takie pismo że przedłużają termin naliczenia dopłat(24.06) ,a a dzisiaj dostałem decyzje, którą naliczali w piątek ,bo babka dzwoniła pytając się czy jestem kawalerem ,bo wniosek nalicza. Wniosek z tego taki : nie przejmujcie się tymi ich pismami.

Edytowano przez Sup321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na początku lutego przyszedł mi wniosek o dopłaty na 2016 r i dziś kolejny podobno ten pierwszy zawiera błędy i przysłali ponownie, ale maja tam burdel.

To samo u mnie bałagan jak nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shedin    0

Z jednej strony dobrze,że ludzie piszą o każdym przypadku,w jaki sposób rolnicy są "załatwiani"..Można się zoorientować na jaką skalę są opóźnienia.Od tego jest internet, w tv równie dobrze mogą powiedzieć że 99,9% jest wypłacone....2 przypadki,że decyzja już 2 tygodnie,a kasy na koncie brak,myślałem że po decyzji to szybciej wypłatę ogarniają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła decyzja o przyznanie płatności,pow.biłgorajski

U nas też poprzychodziły kilku rolnikom decyzje a kilka dni później pismo że przedłużają do końca maja. Powiat biłgorajski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1609    5

Witam,

Całkiem możliwe, że mimo otrzymania pisma o odroczeniu, pieniądze trafią szybciej. Jednak po co to całe zamieszanie, pisma, kontrole itd, skoro gra nie warta świeczki. Oczywiście dla kogoś warta, ale nie dla nas- rolników, którzy uprawiają ziemię, nie tych pseudo. Pamięta ktoś ze starszych użytkowników, rolników pierwszy rok w którym dane były dopłaty ?. Jakieś spostrzeżenia, wnioski ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Ja też Powiat Biłgoraj i mam pismo że termin rozpatrzenia przesunięty do 31 maja , ja dodatkowo miałem kontrolę foto i dopiero tydzień temu dostałem kopię raportu . Ciekawe ile będę musiał czekać na kasę i czy to prawda że dla tych z kontrola nie ma jeszcze programu do obsługi wniosku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Znajomy tak jak pisałem wcześniej wczoraj decyzja dzisiaj kasa na koncie 12ha + mr.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

15 marca wchodzi rozporządzenie które ustala że aby złożyć dopłaty na działki które są własnością Skarbu państwa trzeba dołączyć dokument potwierdzający prawo do władania tą nieruchomością, czyli krótko mówiąc trzeba mieć umowę dzierżawy i ją dołączyć do wniosku aby złożyć dopłaty na grunty anr, ma to wykluczyć tzw. piratów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Wiecie co tak przegladałem owy temat i wysuwają sie małe wnioski i to przykre. Główny który nasuwa sie na piedestale to brak finansów w gospodarstwie i bazowanie tylko na dopłatach, które finansują zakup PALIWA< PODATEK<NAWOZY<ŚOR<CZYNSZE DZIERŻAWNE< jest to bardzo przykre i ukazuje Waszą nie moc w racjonalnym gospodarowaniu finansami w gospodarstwie. A rzeczywistością w PoLsce jest fakt ze kazdy poprzedzający rząd jaki by nie był stara sie komplikować sprawe nowemu i aby w kampanii przykleić jemu błedy zaznaczam KAZDY z tych darmozjadów tak robi, a wiecie kiedy zaczyna sie nowa kampania wyborcza??? 

 

 

ps. jak ma być lepiej jak nami rządzą tylko te same osoby odkąd pamietam tylko zmiany ugrupowań itd. Jarek jest od zawsze, od czasu jak spadł z księżyca, Donald tak samo z tym że kiedyś był rudy, Miller ,Cimoszewicz, Kwaśny niby wolna demokratyczna Polska a ile lat legalnie nadal panowała demokratyczna-komuna

Szkoda, że wnioski jakie Ci się nasuwają są podobne do tych, do których dochodzą ludzie z rolnictwem nie mający nic wspólnego.

 

Hodowałem bydło mięsne (LM), na 22 ha pastwisk pasło się 40 matek z cielakami i buhaj. Potem wszedł przepis ograniczający max. obsadę do 1 DJP/ha, więc na części łąk zrobiłem pastwiska (już w tym momencie byłem stratny, bo zwierzęta nie wyjadały, a ja nie miałem siana na sprzedaż). Dowalił mi ostatni PROW, który ograniczył obsadę do 0,2 DJP/ha. JEDNA KROWA NA 5 HEKTARACH! Bez cielaka.

 

Problem w tym, że takie ograniczenia nie są konsultowane, ani wydawane z wyprzedzeniem dającym możliwość reakcji. Inny problem, to kredyt, na inwestycje, które dzięki ograniczeniom stały się bezsensowne.

Oczywiście mogłem jeszcze przekształcić ziemie orną w pastwiska, a paszę treściwą kupować...

Zlikwidowałem hodowlę. Kredyt dalej spłacam. I proszę nie mów, że to moja wina!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel81    6

Wiecie co tak przegladałem owy temat i wysuwają sie małe wnioski i to przykre. Główny który nasuwa sie na piedestale to brak finansów w gospodarstwie i bazowanie tylko na dopłatach, które finansują zakup PALIWA< PODATEK<NAWOZY<ŚOR<CZYNSZE DZIERŻAWNE< jest to bardzo przykre i ukazuje Waszą nie moc w racjonalnym gospodarowaniu finansami w gospodarstwie. A rzeczywistością w PoLsce jest fakt ze kazdy poprzedzający rząd jaki by nie był stara sie komplikować sprawe nowemu i aby w kampanii przykleić jemu błedy zaznaczam KAZDY z tych darmozjadów tak robi, a wiecie kiedy zaczyna sie nowa kampania wyborcza??? 

 

 

ps. jak ma być lepiej jak nami rządzą tylko te same osoby odkąd pamietam tylko zmiany ugrupowań itd. Jarek jest od zawsze, od czasu jak spadł z księżyca, Donald tak samo z tym że kiedyś był rudy, Miller ,Cimoszewicz, Kwaśny niby wolna demokratyczna Polska a ile lat legalnie nadal panowała demokratyczna-komuna

 

Kolego i tak i nie.

 

Po pierwsze planowałem zawsze wydatki uwzględniając, że do końca marca wpłynie mi jakaś część dopłat tj. bezpośrednie, onw, rolnośrodowiskowe. Zawsze coś o tego czasu wpływało. Nie jest błędem planować w działaniu firmy wpływy z dopłat działających praktycznie 10 lat.

Nie wiem ile ich otrzymujesz. W moim przypadku jest to prawie 400tys więc machanie na to ręką i nie uwzględnianie udziału tej kwoty w funkcjonowaniu gospodarstwa jest śmieszne i TAK brak na wiosnę takiej kwoty powoduje pewną irytację bo zamiast ustalonego planu inwestycji muszę go całkowicie przemodelować a nawet zawiesić co w przypadku magazynu z suszarnią wpływa w dyrastyczny sposób na plan sprzedaży płodów z tegorocznych żniw (bo muszę znowu sprzedać "z przyczepy" jako konwencjonalne a nie przetrzymać z miesiąc, dwa i pchnąć drożej z certyfikatem).

 

 

Z drugiej strony sami jesteśmy sobie winni.

Odpowiedzmy sobie na pytanie - kto reprezentuje rolników w sejmie? Na kogo głosowaliśmy? PiS? PO? czy Kukiz (bo ponoć dużo rolników oddało na Kukiza głos) szerokie spojrzenie na rolnictwo mają nooo gdzieś na końcu listy. PSL - pokazali przez 8 lat (mając ministerstwo) ile "dobrego" zrobili dla rolnictwa (jak się mylę to przedstawcie ustawy).

 

Powiedzmy sobie wprost: NIE MA w kraju ugrupowania reprezentującego około 5-6 milionów obywateli (liczę na oko, rolnicy z rodziną)

I to jest tylko i wyłącznie nasza wina, że dajemy się omamić różnymi sloganami partii mających nas gdzieś.

Jako przykład przypomina mi się wypowiedź Dudy przed wyborami kiedy mówił na jakimś spotkaniu z rolnikami że trzeba "zrównać dopłaty...". Dla mnie, jako rolnika, leżał ON całkowicie bo rolnictwo to NIE TYLKO DOPŁATY i to nie ich wysokość stanowi podstawowy problem. (np. prawo łowieckie jest dla nas bardzo złe)

 

 

Stąd w ostatnich wyborach, tak prezydenckich jak i parlamentarnych oddałem NIEWAŻNY głos gdyż nie widziałem ugrupowania mogącego dać ciekawe drogi na rozwój rolnictwa w kraju.

 

Spójrzmy na taką hipotetyczną sytuację: są wybory, rolnicy oddadzą nieważne głosy w ilości powiedzmy 2mln (bo nikt im nie odpowiada) co by z tym zrobili politycy? Olali by? NIE, szukali by ciastka za którym byśmy poszli. Tylko, że politycznym durn... wydaje się że jako ciastko wystarczy jakaś tam mglista obiecanka zwiększenia dopłat (czego i tak w tej 5-latce budżetowej nie mogą zrobić) jakaś totalnie spóźniona blokada zakupu gruntów przez obcokrajowców (i tak "zepsuli" już rynek ziemi windując ją na poziom nieakceptowalny), czy jak Kukiz obiecanki możliwości bezpośredniej (przez rolnika) sprzedaży produktów (co już z 20 lat temu powinno być załatwione).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

decyzja 25.02, pisemko o problemach z 29.02 dzis kasa na koncie bez zazieleniania , a o ONW i RS ani widu ani słychu


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

@up

Bez zazielenienia dostałeś, ale w tytule przelewu masz to jakoś uwzględnione? Czy normalnie, podany jest numer faktury itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj