phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BENNY82    242

dopłaty na rachunku w banku ale jeszcze nie w całości paranoja , reszta pewnie  w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

100% dopłat na koncie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

Niestety,termin wypłat doplat mają do 30 czerwca,więc ktoś musi je dostać w czerwcu,u mnie dopłaty już na koncie :) ,z tego co wiem,to najpierw dopłaty dostają małe gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Ja dostałem dopłaty ale porównując to z decyzją jaką otrzymałem z wyszczególnieniem co i za co wychodzi, ze mam 4000 tysiące za dużo. Obawiam się że agencja może się upomnieć o zwrot

nadpłaty

Nawet jezeli za duzo Tobie ptzeslali kase to konsekwencje ponosi urzednik ktory naliczyl Tobie wysokosc diplat takze nie masz co sie przejmowac. Slyszalem o przypadku ze ARiMR wplacil zaliczke na konto ktore niebylo wogole zwiazane z rolnictwem ale kase odeslali. Edytowano przez Piechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Witam ja także dostałem o przedłużeniu i były 3 znaki sprawy: onw, podstawowe i RŚ. Nic jeszcze nie dostałem i zastanawiam się nad tym kredytem i tu moje pytanie czy ktoś już może brał taki kredyt? Jak to w praktyce wygląda??  góry dzięki za odpowiedź.

 

PS: niestety zaczynam przygodę z rolnictwem i się rozwijam i niestety nie mam stałego dochodu. Więc proszę nie pisać co to za rolnik że tylko z dopłat żyje. Czas w pole a bydła szkoda sprzedawać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes9    0

Witam.

Panowie ja mam takie zdanie w tym roku na agencje jak chca miec wieksze koszty i daja kredyty to trzeba brac i niech maja wiecej roboty bo dla nas 0.5% to śmiechu warte więcej będzie miał Bank problemów z agencja i na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

@sztuk, najpierw musisz zadzwonić do banku, czy maja podpisaną umowę z agencją,bo jak nie mają to w swoim banku nie dostaniesz kredytu. odnosnie stawki to ha x 450 = kwota  kredytu - zaliczka ( jesli dostałeś)

 

w moim przypadku nawet sobie głowy nie zawracam bo wychodzi mi ok 2,5 tyś kredytu :P 


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Art    1

dostałem protokół z kontroli i miałem gorczycę z pszenżytem jako poplon zimowy a panowie "fachowcy" stwierdzili, że jest to rzepak w czystym siewie, jutro idę to wyjaśnić

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jestem młodym rolnikiem niby tacy jak ja mieli dostawać pierwsi mija luty mamy marzec a ja nic nie dostałem tylko pisemko i wydłużeniu wypłaty kpina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sąsiad dzis mowil ze w piatek dostał całą kasę,mr krowy,bydło,onw ,powierzchnia 22ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

@sztuk, najpierw musisz zadzwonić do banku, czy maja podpisaną umowę z agencją,bo jak nie mają to w swoim banku nie dostaniesz kredytu. odnosnie stawki to ha x 450 = kwota  kredytu - zaliczka ( jesli dostałeś)

 

w moim przypadku nawet sobie głowy nie zawracam bo wychodzi mi ok 2,5 tyś kredytu :P

 

Czyli do młodego rolnika i krów nie dostanę tego kredytu?? Czyli kredyt dostanę w wysokości zaliczki?? Bo tam też nie było do krów i młodego a to połowa więc tyle pewnię będzie kredytu. No u mnie 7500 to na ropę i bieżące wydatki będzie i to na tyle... No cóż niestety trzeba..

 

PS: Ktoś wogóle z forum brał taki kredyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Dostałem pismo z agencji że dopłata  30 kwietnia, nareszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

może ktoś napisać numer do arimr od dopłat do wawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Dostałem pismo z agencji że dopłata  30 kwietnia, nareszcie.

Przeczytaj to pismo raz jeszcze..........napewno masz napisane,że dostaniesz dopłaty 30 kwietnia???Chyba nie....Pismo dotyczy tego,że termin wydania decyzji przesuwa się do 30 kwietnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

może ktoś napisać numer do arimr od dopłat do wawy

22 318 49 43

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Panowie mam klopot nie dostalem jeszcze doplat nie mialem zadnej konroli  ani nic nie dostalem zadnego wezwania ani nic i nie wiem co i jak czy mozna sobie samemu sprawdzic w domu na necie przez jakoms strone co sie dzieje z moja doplata?czy musze jechac do agencji i sie dowiedziec osobiscie co i jak?

Edytowano przez zibi16245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

zapewne starczy popłakac na forum i zaraz ktoś z ARiMR się odezwie i powie co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Generalnie w ARiMR mają taką zasadę, że im bardziej ktoś płacze i ma mniej pieniędzy, tym później wypłacają. Władza się zmieniła i chce wykończyć rolników, żeby nawet nie mieli siły protestować. A pracownicy ARiMR śledzą to forum i sprawdzają po ip lokalizację danego delikwenta.

 

True story.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mannlicher    12

Hej! w tej agencji to ogólnie panuje jakiś chaos. Moj ojciec dostał całość dopłat łącznie z onw przed nowym rokiem, a w zeszłym tygodniu przyszlo pismo o odroczeniu sprawy do 16 maja :D Ja jak narazie nic oprócz odroczenie. ok 20 ha mr, wysoko białkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola13    110

Bo oni sami nie wiedzą co robią.Ale faktem jest to że najpierw chcą wykończyć te mniejsze gospodarstwa których jest więcej niż dużych :) Potem padną ci duzi bo nie dadzą rady spłacać giga kredytów bo wszystko idzie w dół. A i dopłaty też się skończą .Trzeba czekać cierpliwie na swoją kolej :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

ja w tym tygodniu dostałem pismo z odroczeniem do 15maja a mówili że tym małym wypłacą do konca marca,

 

@jola13 wiecej optymizmu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj