phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agrowiktor    35

Widzę że niektórzy piszą ; jednego dnia odroczenie na następny pieniądze a czy dostajecie decyzję ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ustawa z 5 lutego 2015 o płatnościach

Art. 24

.

&8. O każdym przypadku niezałatwienia sprawy o przyznanie płatności

bezpośrednich oraz płatności niezwiązanej do tytoniu do dnia 1 marca roku

następującego po roku, w którym został złożony wniosek, kierownik biura

powiatowego Agencji zawiadamia rolnika, podając przyczyny zwłoki i wskazując

nowy termin załatwienia sprawy.

Tylko chyba nie ma przepisu w ciągu jakiego czasu ma go o tym zawiadomić ?

 

Ja nie mam ani zaliczki ani odroczenia ani decyzji , dobrze ze nie zawieruszylo mi się potwierdzenie złożenia wniosku , w poniedziałek jade do BP , ciekawe co wymyśla ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Witam. Witam w tym roku wziałem dzierzawe i potrzebuje mapki i pega na dopłaty czy powiatowa agencja mi to wyda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

wielu tu pisze ze jak decyzja przychodzi to i kasa a u mnie decyzja od tygodnia kasy ani widu ani słychu , a tak jak pisałem wczesnij pisemko odraczajce kilka dni po decycji. Oczywisice z ONW i RŚ narazie zero odzewu.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mmie podobnie. Jest od poniedziałku decyzja na onw ale przelewu nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Koleżanki i koledzy, dajcie spokój z traktowaniem na poważnie pisemek z Agencji. Powód ich wysłania był podany już X razy, i nie ma żadnego wpływu na wydanie decyzji, ani na przelew dopłat. Najlepszym dowodem są pisma (o przesunięciu wydania decyzji) wysłane do tych, którzy nie tylko te decyzje już dostali, ale również przelewy.

Fakt, takiego bałaganu w Agencji jeszcze nie było. Sam nie dostałem ani decyzji, ani pisma o przesunięciu terminu jej wydania, ani większości dopłat.

Dostałem zaliczkę, dostałem ONW (bez decyzji), drażni mnie to, że skoro ktoś opracowuje mój wniosek, to nie nalicza wszystkich płatności (bezpośrednich, dodatkowej, RS i zazielenienia), lecz tylko jedną, by po jakimś czasie ponownie sprawdzać już sprawdzony wniosek.

I chociaż teoretycznie powinienem dostawać decyzje co roku (80 ha w użytkach - dyscyplina finansowa, pow. 1250 euro dopłat itd), to od 3 lat ich nie dostaję.

Ten rok jest specyficzny, zarówno przez działania (niedziałania) poprzedniej ekipy, jak i obecnej. O Sawickim nie miałem wysokiego mniemania, o Jurgielu również nie mam.

Pozostaje mieć nadzieję, że z czasem się to unormuje i rozsądek weźmie górę nad interesem partyjnym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Dostałem dzisiaj decyzję i kasę (buraki, krowy, bydło,rosliny wysokobiałkowe) oprócz zazielenienia które będzie później, tak jest w decyzji. Tylko że zazielenienie też jest wyliczone i podana kwota, to czemu nie mogli wypłacić? RŚ to totalna cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tydzien temu odroczka wczoraj decyzja wszystkie doplaty naliczone jpo, zazielenianie, dodatlowa, bialkowa, mlody rolnik, bydlo 38ha wyszlo duzo wiecej niz rok temu prawie 1600zl ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

WITAM. Dostałem z Agencji papier (Agencja Tomaszów Lubelski)

 

cytuję po częsci:

uprzejmie informuję, iż z uwagi na: konieczność wykonania wszystkich obowiązkowych kontroli wniosku oraz skomplikowany charakter sprawy termin załatwienia Pana sprawy przyznania płatności, określony w w/w przepisach został przekroczony.

 

dalej:

.... termin załatwienia sprawy dotyczącej przyznania płatności zostaje przedłużony do dnia 16-05-2016r. 

 

Wytłumaczy mi to ktos łopatologicznie :) o co chodzi?? Sporo gospodarstw u mnie to dostaje... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Poczytaj sobie ostatnie 10 stron to zrozumiesz może bo wszyscy to samo piszą i nic to nie wnosi do tematu


Tydzien temu odroczka wczoraj decyzja wszystkie doplaty naliczone jpo, zazielenianie, dodatlowa, bialkowa, mlody rolnik, bydlo 38ha wyszlo duzo wiecej niz rok temu prawie 1600zl ha

 

I co szokk zapewne ? A jak mogło wyjść mniej czy tyle samo jak o nowe dopłaty wnioskowałeś ludzie się tak dziwią jakby pierwszy raz w życiu dopłaty dostali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

@henio u nas wszyscy prawie dostaja sporo mniej wiec nie wiem skad wy macie wiecej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poczytaj sobie ostatnie 10 stron to zrozumiesz może bo wszyscy to samo piszą i nic to nie wnosi do tematu

 

 

I co szokk zapewne ? A jak mogło wyjść mniej czy tyle samo jak o nowe dopłaty wnioskowałeś ludzie się tak dziwią jakby pierwszy raz w życiu dopłaty dostali ;)

Mozliwe chlopcze ze moglby byc to dla ciebie szko jesli zobaczyl bys taka kwote nie raz mialem za mleko wiecej przez miesiac niz tej doplaty. Jak bym mial tylko uprawe roslinna i nie mlody rolnik mialbym zapewne mniej niz wczesniej, szokk. Pisze dla zobrazowania sytulacji i nie nabijam bezcelowych postow jak ty heniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Wiesz daruj sobie takie teksty bo nikogo nie interesuje ile za mmleko bierzesz chodzi o to w tym temacie że każdy ma inne dopłaty bo o inne płatności wnioskował stąd te różnice co logicznie myśląca osoba rozumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJ30    5

Dostał ktoś już jakiekolwiek dopłaty z regionu Nakła Nad Notecią? Czy tylko wysyłają masowo przedłużenia terminów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

mnie w piątek poinformowana że u nas idzie teraz wszystko sprawnie i że jak robią wniosek to odrazu idzie decyzja i lista płatności. podobno w praktyce kasa jest na koncie przed decyzją. A co do zazieleniania i płatności do krów to podobno ona idzie drugą tura. Ciekawe tylko kiedy jaka to kwota. Ja od samego początku mam te same działki i te same obszary pół a regularnie mi obcinam obszar na peg przez te lata ubyło mi 8,5% z całości. A nic fizycznie się nie zmienia. podatkiplace za te większe powierzchnię a co roku agencja pomniejsza obszar mojego gospodarstwa. A co snieszniejsze kontrolę miałam na miejscu w pierwszych dwóch latach dopłat i wyszło mi że mam błąd większy niż 3% ale na plusie że więcej zasiewam niż zgłaszam :) no ale z ich leczeniem nie wygra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Dostał ktoś już jakiekolwiek dopłaty z regionu Nakła Nad Notecią? Czy tylko wysyłają masowo przedłużenia terminów.

 

Tak 26 lutego wszystkie płatności prócz zwierzęcych pojawiły się na koncie a ha kilkadziesiąt, zwierząt max na dopłaty  czeka

 


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

<p>

Wiesz daruj sobie takie teksty bo nikogo nie interesuje ile za mmleko bierzesz chodzi o to w tym temacie że każdy ma inne dopłaty bo o inne płatności wnioskował stąd te różnice co logicznie myśląca osoba rozumie

Wiec powiedz mi na jakiej podstawie wywnioslowales ze przezylem szok widzac decyzje??  Bo tylko stwierdzilem fakty, ktore mogly interesowac mniej zorientowane osobu.  Bo to ile dostane dawno wiedzialem gdyz przeliczylem sobie na stronie agencji juz w tamtym roku. </p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

@henio u nas wszyscy prawie dostaja sporo mniej wiec nie wiem skad wy macie wiecej....

 

u mnie przy 27 h jest 15 tyś zł więcej jak w tamtym roku bez ONW i RŚ bo to jeszcze nie rozliczone 

Do bydła sporo jest dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dostał już ktoś niezwiązaną?

 

chodzi Ci o tytoń>?.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem dopłaty ale porównując to z decyzją jaką otrzymałem z wyszczególnieniem co i za co wychodzi, ze mam 4000 tysiące za dużo. Obawiam się że agencja może się upomnieć o zwrot nadpłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj