phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej1988    293

Słuchaj jakby to było na 6 miesięcy albo do tego 15 lipca to by się jeszcze opłaciło, ale jak jest to rzeczywiście kredyt tylko do momentu wpłynięcia jakiejkolwiek dopłaty to nie ma sensu i jet to kolejna ściema propagandowa w ramach "dobrej zmiany".

Takie pisma dostali wszyscy którzy nie dostali dopłat. W uzasadnieniu masz podane konkretne artykuły z ustaw. Jeden z nich mówi, że sprawa ma być załatwiona do końca lutego. Ponieważ nie masz naliczonych dopłat, dlatego dostałeś takie pismo. Robili je metodą kopiuj wklej, wszyscy dostali takie same... A te "ludki" w biurach powiatowych, co mieli do zrobienia już dawno zrobili. Dopłaty są naliczane w centrali a BP tylko wystawiają decyzje.

 

wlasnie tez i trafili sie tacy rolnicy ktorzy juz mieli kase na koncie a pismo dostali po dwoch czy tam kilku tygodniach, wiec maja straszny bałagan. Nawet nie wiedzą komu wypłacili a komu nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205

Ja tak mam że kasa tydzień temu na koncie a wczoraj pismo że nie wyrabiają się z weryfikacją i dopłaty w pużniejszym terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ze względu na trudny i skomplikowany charakter sprawy termin wydania decyzji do 30 kwietnia już drugie takie pismo w 2013 było podobne lecz wtedy było odwołanie od raportu pokontrolnego które zostało uznane i się znalazło 0,55 ha w tym roku w jednej tabelce dopisane było 0,10 ha i podczas przyjmowania wniosku elokwentna pracownica wyłapała ten błąd strasząc kontrolom i sankcjami chociaż te 10 arów mieści się w granicach błędów co roku obcinają tyle aby nie przekroczyć 100 euro nigdy jeszcze nie pomylili się w drugą stronę raz przyszło wezwanie w sprawie łączenia się działek bo jest wąskie i po wstawieniu się na to wezwanie pracownik agencji nie wiedział czego ono dotyczy ponieważ na załączniku graficznym było wszystko widoczne odnotował tylko wstawienie się i przeprosił za kolegów ogólnie mogli by skończyć z dopłatami i pozamykać te przybytki dobrobytu zwane agencją i wtedy by rolnicy żyli spokojnie i bezstresowo lecz powiększyło by się bezrobocie wykwalifikowanych magistrów

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

powiem tak to jest banda  :unsure:  to co oni robią z rolnikami 

przecież dopłat nie można było dzielić ale u nas w Polsce to wszystko możliwe 

jesteśmy tylko robolami a wszyscy żyją z gospodarza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Aco cię dziwi - to że moja żona jest osobą dobrze wykształconą i dobrze zarabia? Trzeba się było uczyć to może nie klepałbyś biedy.

 

A może to że skupuję teraz ziemię? Nie kupowałem ostatnimi laty a że gospodarstwo się kręci dobrze , firma przynosi dochody oraz to że spieniężyłem parę hektarów na działki budowlane to mam kapitał ;).

To teraz powiedz czy bylbys tak samo zadowolony gdybyś nie wysprzedawal pola na działki i nie miał firmy ?

 

Chyba jednak nie jest tak kolorowo skoro w całości nie możesz się poświęcić gospodarstwu tylko prowadzisz dodatkowa działalność z której jak mówisz kasę wsadzasz w gospodarstwo .

 

Kolego myślisz , ze tutaj pisza ludzie oderwani od rzeczywistości albo nie mający nic wspólnego z rolnictwem ?

Otóż nie . Większość wypowiadajacych się tutaj i czytających temat , ma takie samo pojęcie albo i wieksze o rolnictwie jak Ty i łatwo im nie wmowisz jaka to kraina mlekiem i miodem płynąca ta polska wieś ;)

 

I trochę żałosne jest chwalenie się na poczatku jaki to świetny interes prowadzenie gospodarstwa , a później podawanie nowych faktów które wiele tłumacza .

 

Tym nie mniej daj Ci Boże żeby było tak dobrze jak mówisz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Po 1 jesteś w błędzie mistrzu wyraźnie pisze ,że termin przyznania płatności  został przekroczony i po 2 termin zostaje przedłużony do 30 kwietnia i pisze jak byk ,że ten termin dotyczy przyznania dopłat ,a nie ,jak mi sugerujesz decyzji ..Po 3  Chłopaki z kontroli ,a miałem dwie takie kontrole w przeciągu 2,5 miesiaca powiedzieli ,jaki czas ich obowiązuje do załatwienia sprawy maxymalny i był to koniec lutego nie rozumiem ,jaki może być skomplikowany charakter mojej sprawie ,jak w biurze powiatowym siedzą ludki i sobie kawały przy kawce opowiadają ,tak wygląda ich praca .Wielokrotnie to widziałem i teraz też tak jest .

Tak więc kolego ,jak nie znasz sprawy to się nie mędrkuj ,bo nie masz bladego pojęcia ,co pisze w piśmie ,jakie dziś otrzymałem .Dziękuję za uwagę .

 

Dostałeś pismo jak wszyscy , mają gotowca w ktorego wpisuja tylko Twoje dane .

Termin przyznania płatności ktory zostal przekroczony <1 marzec> , to termin wydania decyzji . Nie myl przyznania płatności z realizacja platnosci. Na wyplate maja czas do 30 czerwca  (co ciekawe wyplate doplat uznaje sie za zrealizowaną jesli 96%<chyba ze pomylilem liczbe , nie chce mi sie teraz szukac> osób je otrzyma )

Nie mędrkuje lecz Ci tlumacze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

 A co do pism mylisz się kolego nie wszyscy, ja nie dostałem ani pisma ,ani dopłat nic zupełnie.

 

To oznacza, że albo masz naliczone albo twoje pismo poszło nie wiadomo gdzie. W tym piśmie które powysyłali ludziom powołują się na art. 24 ust. 8 ustawy z dnia 5 lutego 2015r cyt "O każdym przypadku niezałatwienia sprawy o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności niezwiązanej do tytoniu do dnia 1 marca roku następującego po roku, w którym został złożony wniosek, kierownik biura powiatowego Agencji zawiadamia rolnika, podając przyczyny zwłoki i wskazując nowy termin załatwienia sprawy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobbi    1

 A co do pism mylisz się kolego nie wszyscy, ja nie dostałem ani pisma ,ani dopłat nic zupełnie.

Ja również- ani pisemka o przedłużeniu terminu, ani decyzji, ani kasy...  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

dzis przyszedl swistek z agencji o doplatach 2015 ze ze wzgledu na problemy bla bla sprawa zostanie rozpatrzona 30.04.2016r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hub555    4

 

Ja dostałem pisemko z terminem załatwienia sprawy do dnia 30.06.2016

Edytowano przez hub555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Wczoraj przyszła decyzja 18ha krowy buraki a dziś byłem w banku a kasa już jest :)  a zazwyczaj dostawaliśmy w kwietniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobbi    1

Przyszło odroczenie... Do 30.06.2016.... Dziękuję k...a bardzo... ;[  :blink:  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Grzecznościowe pisma, w których agencja zawiadamia o opóźnieniach słowami: "...termin zostaje przedłużony do dnia...."

i to nie ważne czy jedni mają do maja czy do końca czerwca, informują jedynie o tym, że tak naprawdę mają czas na wypłaty do końca czerwca.

Z drugiej strony do tego momentu czy terminu, możemy je otrzymać w każdej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz45288    114

Dzisiaj przyszło pisemko z agencji  i "Termin przyznania płatności zostaje przedłużony do dnia 30-06-2016 roku."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Dziś przyszło pisemko i nie tylko mi na wiosce , że termin odroczenia do 31.05.2016.,,bo niby jakieś kontrola była ale mi nic o tym nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturektdi    5

I mnie też pisemko przyszło do 27,06,2016 że względu na zawiła i truda sprawę. Poczekamy aby wogole wpłyną.


john deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobbi    1

ale wszystko czy tylko rolnosrodowiskowy?

Jeśli mnie pytasz, to wszystko- bezpośrednie i RŚ. A mam pytanie do "młodych rolników"- jeśli też otrzymujecie odroczenia, to z maksymalnym terminem? Bo mnie się wydaje że to najbardziej przez to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Młody rolnik do 16 maja a znajomy bez młodego rolnika i też ta sama data i agencja ta sama. Oni drukowali to hurtem i dlatego nic nie jest zmienione tylko imię i nazwisko pisali a resztę kopiuj - wklej robili. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja dostałem dzisiaj pismo o treści: masło maślane z masła maślanego , przez masło maślane... 30.05.2016

 

rodzice też dostali pismo o maśle... i tez do 30.05.2016

 

ale co najlepsze, to mimo, ze pismo z tego samego oddziału i przez tą samą osobę podpisywane to się różniły i to bardzo...

Razem z ojcem składałem w tym samym dniu wnioski , to u mnie jest : data złożenia wniosku 13.05.15 a u taty 1.06.15.... no jakas paranoja...

 

szczerze to mam juz dosyć i jestem już zmęczony braniem udziału w telenoweli pod tytułem : O kurduplu, który wydymał Naród Polski....


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Młody do 16 maja wszyscy co dostali odroczenie z tego biura powiatowego mają tą samą datę .zaliczka była .tylko czekać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5334

myślałem, że agencja o mnie zapomniała a tu dziś taka niespodzianka, dostałem ......... 

 

 

 

 

ale decyzje o odroczeniu :D

 

agencja masowo wysyła teraz,  listonosz mowił, że  wczoraj do późnych godzin ganiał po ludziach z pocztówkami z agencji a dziś też mial spory pliczek "dobrych nowin: ;)


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Ustawa z 5 lutego 2015 o płatnościach

Art. 24
.
&8. O każdym przypadku niezałatwienia sprawy o przyznanie płatności
bezpośrednich oraz płatności niezwiązanej do tytoniu do dnia 1 marca roku
następującego po roku, w którym został złożony wniosek, kierownik biura
powiatowego Agencji zawiadamia rolnika, podając przyczyny zwłoki i wskazując
nowy termin załatwienia sprawy.

 

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj