phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

piotrek912    7

Witajcie dziś listonosz przybył z decyzją rodziców 18 ha krowy buraki zaliczki nie było a tydzień temu było pismo że odraczają sprawę do 1.04.2016 więc jest nadzieja że niedługo będzie jakiś przelew. Mi również listonosz wręczył pismo ale że też odraczają do 1.04 2016 12ha bydło MR zaliczka była w pażdzierniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

@ksyk Ty tak na poważnie mówisz?? To ARiMR powinna zmienić nazwę na BURDEL !!!

 

to nie jest żart ,  tak jest w moim przypadku ,  kasa na koncie i  za kilka dni pismo o przesunięciu terminu wydania decyzji , która przyszła jeszcze wcześniej   ot i cała informatyzacja poszła się j....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zamknąć ten burdel i będzie spokój, kiedyś gminy wszystko ogarniały a dziś do wszystkiego sztab urzędników i oddzielne urzędy przeżerające pieniądze. To jest śmiechu warte że przy dzisiejszej technice - komputery, internet,bazy danych, chcąc załatwić jakąś sprawę np w krus-ie trzeba ganiać po urzędach gminy, arimr, skarbówkach itp żeby zdobyć jakieś zaświadczenia, jak by nie można było wydrukować na miejscu... A po wielu dniach wojaży i tak nie załatwiłeś nic bo nie dostarczyłeś zaświadczenia o niezaleganiu podatku w RPA albo dokumenty podpisałeś długopisem który nie spełnia norm unijnych- jak w kiepskich  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

to nie jest żart ,  tak jest w moim przypadku ,  kasa na koncie i  za kilka dni pismo o przesunięciu terminu wydania decyzji , która przyszła jeszcze wcześniej   ot i cała informatyzacja poszła się j....

 

Przeczytaj jeszcze raz uważźnie to pismo a wtedy napisz bo nie jest tak jak piszzesz d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Wczoraj dostalem odroczenie do 31.5.2016 ale nie ma co sie martwic moj tata nosi listy i zdarza sie ze decyzje przynosi razem z odroczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zamknąć ten burdel i będzie spokój, kiedyś gminy wszystko ogarniały a dziś do wszystkiego sztab urzędników i oddzielne urzędy przeżerające pieniądze. To jest śmiechu warte że przy dzisiejszej technice - komputery, internet,bazy danych, chcąc załatwić jakąś sprawę np w krus-ie trzeba ganiać po urzędach gminy, arimr, skarbówkach itp żeby zdobyć jakieś zaświadczenia, jak by nie można było wydrukować na miejscu... A po wielu dniach wojaży i tak nie załatwiłeś nic bo nie dostarczyłeś zaświadczenia o niezaleganiu podatku w RPA albo dokumenty podpisałeś długopisem który nie spełnia norm unijnych- jak w kiepskich  :)

racja!!!troche czasu bylem w Szwajcarii u rolnika i tam wszystkie sprawy załatwia sie w gminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

"termin załatwienia sprawy dotyczącej przyznania płatności zostaje przedłużony do Dnia 15.05.2016"

Dziekuje do widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

"termin załatwienia sprawy dotyczącej przyznania płatności zostaje przedłużony do Dnia 30.06.2016 " kur..  :wacko: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

wczoraj podali raport po kontrolny agencji i wiadomo za co kasy nie ma Sawicki nawet nie chciał komentować kolesia premi nadawali system kupili za tyle kasy i nie działa nawet słowem się wczoraj nie odezwał tylko głowę sposcil i do biura przed dziennikarzami


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekd    2108

We wtorek dostałem pismo z agencji o odroczeniu płatności do końca maja . A dziś rano SMS z banku - że dopłaty wpłynęły !( 48 ha + bydło . Mazowieckie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

We wtorek dostałem pismo z agencji o odroczeniu płatności do końca maja . A dziś rano SMS z banku - że dopłaty wpłynęły !( 48 ha + bydło . Mazowieckie).

 

to są papruchy co to ma być brak słów informują o jednym robią zupełnie co innego


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Odroczenie do 15 05 paranoja jakas. Zrobili sobie z Agencji prywatny folwark przyznajac gigantyczne nagrody i premie a nie mogli przypilnowac poprawnosci dzialania systemu. Przeciez na samym poczatku tez byl provlem z oprogramowaniem do IRZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola13    110

termin zalatwienia sprawy przedluzony do 30 04 2016 woj.kujawsko-pomorskie powiat Rypiński .Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Ciekawe jak z tymi co mieli kontrole to wyglada, czy im juz sa w stanie naliczac...

Raczej nie ma na to szans..Nie wiem jak w innych woj. ale w lubelskim nie wszyscy dostali jeszcze raport z kontroli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
larysto    2

Ktoś pytał w biurze powatowym/regionanym o co tak na prawdę chodzi z tym przesunięciem terminu. Potrzebują czasu na przeprowadzenie kolejnej kontroli czy po prostu "z braku czasu" nie zdążą wypłacić pieniędzy zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Też dzisiaj pismo dostałem termin do 30.04 ale tylko na RŚ żadnego wspomnienia o obszarówce.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

W poniedziałek dostałem odroczenie do 15.05 a dziś decyzja JPO ,zazielenienie, bydło i jeszcze 3 rzeczy. Bez ONW i RŚ. 

Miłe zaskoczenie bo przy 27 h prawie 15 tyś zł więcej jak rok temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj