phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jarecki7745    227

a do mnie dzis przyszlo pismo w sprawie odwilania od kontroli foto..... i zamiast dr52 wstawili dr51 paranoja normalnie

 

a mógłbyś napisać czemu sie odwołałeś bo ja dziś dostałem raport ale nie czaje nic za holere na końcu w rubryce znalazłem gr5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Też dziś dostałem pismo że ze względu na dokonanie kontroli wniosku i skomplikowany charakter..... zostało odroczone do 14.04- ale burdel maja w tej agencji jak już pisma uspakajające rolnika wysyłają, a jak czytam u co niektórych to nawet błędne informacje wysyłają. Dojdzie jeszcze do tego że tym co nie mają rolnośr. wypłacą kase

Ja tam się nie denerwuję bo i tak myślałem że w czerwcu dopiero będzie przelew, a tu taka niespodzianka że będzie wcześniej  :D - i tak już wypłaciłem dopłaty dzierżawcom z własnej kieszeni  :P

 

Odroczenie to jedno, ale czy kasa wpłynie do tego 14 kwietnia to już inne pytanie. Pójdę w piątek do agencji zapytam czy ten termin jest już pewny czy jeszcze raz mogą to odraczać...

 

A może ktoś wie coś na ten temat ?

Edytowano przez lukasz493

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Też dziś dostałem pismo że ze względu na dokonanie kontroli wniosku i skomplikowany charakter..... zostało odroczone do 14.04- ale burdel maja w tej agencji jak już pisma uspakajające rolnika wysyłają, a jak czytam u co niektórych to nawet błędne informacje wysyłają. Dojdzie jeszcze do tego że tym co nie mają rolnośr. wypłacą kase

Ja tam się nie denerwuję bo i tak myślałem że w czerwcu dopiero będzie przelew, a tu taka niespodzianka że będzie wcześniej  :D - i tak już wypłaciłem dopłaty dzierżawcom z własnej kieszeni  :P

 

Wszystko możliwe duże gospodarstwo które w monokulturze uprawia kuku też ma płatności rolnośrodowiskowe aż się sam zdziwiłem a małych o byle g... gnębią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a mógłbyś napisać czemu sie odwołałeś bo ja dziś dostałem raport ale nie czaje nic za holere na końcu w rubryce znalazłem gr5

Najpierw sprawdź sobie powierzchnie jaka podałeś we wniosku z powierzchnia stwierdzona. Jak one sie zgrywają to jest dobrze, do tego zobacz czy nie masz wstawionego kodu, jak jest zobacz co ten kod oznacza.

Jak wszystko będzie sie zgrywało to jest ok. Jak uwazasz ze powierzchnie za mało wg.Ciebie zmierzyli to mozesz odwołać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Ja dostałem odroczenie do końca kwietnia bo niby mam coś nie tak z programem rolnosrodowiskowym , a najlepsze jest to że ja wogole tego programu nie mam

 

Kolego dostałem takie samo pismo   i ojjciec co ma 3 ha też dostał te pismo i nie kopżystamy z rolnośrodowiskowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

U mnie w okolicy pismo o odroczeniu terminu wydania decyzji (najczęściej do 01.05.2016) ze względu na skomplikowany charakter sprawy jest rozsyłane masowo, Wszyscy, z którymi rozmawiałem takie pismo dostali i nawet o takiej samej treści. Odnoszę wrażenie,że czas i zaangażowanie pracowników agencji w przygotowanie i rozsyłanie w/w pism mógłby być lepiej wykorzystany, np. w sprawdzanie wniosków! Pomijam już fakt kosztów wysyłania tych listów poleconych w skali kraju, który jest zapewne liczony w mln zł! Brawo i gratulacje dla rządzących mamy "dobrą zmianę, damy radę" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz61    2

U mnie w okolicy pismo o odroczeniu terminu wydania decyzji (najczęściej do 01.05.2016) ze względu na skomplikowany charakter sprawy jest rozsyłane masowo, Wszyscy, z którymi rozmawiałem takie pismo dostali i nawet o takiej samej treści. Odnoszę wrażenie,że czas i zaangażowanie pracowników agencji w przygotowanie i rozsyłanie w/w pism mógłby być lepiej wykorzystany, np. w sprawdzanie wniosków! Pomijam już fakt kosztów wysyłania tych listów poleconych w skali kraju, który jest zapewne liczony w mln zł! Brawo i gratulacje dla rządzących mamy "dobrą zmianę, damy radę" :D

 

Ja dziś dostałem takie  pismo tylko odroczeniem terminu decyzji do 31.05.2016 a programu rolośrodowisowego nie mam. Jutro pojade do arimr dowiedzieć się o co chodzi bo zalezy mi bardzo na kasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak ja sie ciesze ze decyzja doszła w tamtym tygodniu tylko szkoda ze na koniec dopisali zostanie pomniejszona o zaliczke 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Myslałem że sie nie doczekam ale dzis przyszła decyzja z obszarówki, wydana 25.02 powierz 75ha, ale ONW i RS nadal nie mam ani decyzji ani kasy


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

U mnie w okolicy pismo o odroczeniu terminu wydania decyzji (najczęściej do 01.05.2016) ze względu na skomplikowany charakter sprawy jest rozsyłane masowo, Wszyscy, z którymi rozmawiałem takie pismo dostali i nawet o takiej samej treści. Odnoszę wrażenie,że czas i zaangażowanie pracowników agencji w przygotowanie i rozsyłanie w/w pism mógłby być lepiej wykorzystany, np. w sprawdzanie wniosków! Pomijam już fakt kosztów wysyłania tych listów poleconych w skali kraju, który jest zapewne liczony w mln zł! Brawo i gratulacje dla rządzących mamy "dobrą zmianę, damy radę" :D

 

U mnie to samo dzisiaj przyszło. Czas poświęcony na drukowanie, pakowanie itp to jedno, ale jaki to okrutny koszt! Przecież to wszystko wysyłane jest poleconym.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Art    1

do mnie też przyszło odroczenie do 14.05.2016, pieprzona dobra zmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

To jawna prowokacja, znów chcą chyba rajd rolników na kaczogród... Faktycznie z tymi rolnośrodowiskowymi to coś jest nie halo bo o nic takiego nie wnioskowałem a w pisemku o tym jest zapis. Paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

drogi blokować gdzie są ci co to robili za czasów PO/PSL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

termin załatwiania sprawy do 10-05-2016 niezmiernie mi miło na pierwszą komunie dostanę  :)  ciężko ciężko będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a miało być tak pięknie .panowie ważne że ojciec dyrektor  dostał co chciał i na pewno dostanie jeszcze wiencej .a my poczekamy rolnik jakoś sobie poradzi .podziękujmy jarkowi za to żę  nas uwolnił od tych ciemiężców i okrutnych złodzieji .ale teraz bedziemy mieli kraj miodem i mlekem płynący .bo nas mleko z niemiec zaleje i miód z chin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

ja również otrzymałem takie pismo tylko z datą 29.04 i mam takie pytanie, czy to dotyczy samej obszarówki czy też RŚ i ONW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Dzisiaj przyszło pismo o odroczeniu terminu do 30 kwietnia.


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

drogi blokować gdzie są ci co to robili za czasów PO/PSL

Jeden został jakimś prezesem radia a i innych swoich krzykaczy też na pewno nagrodzili. No i teraz dobra zmiana pełną gębą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jak żeś taki ciekaw to wpisz tylko nazwe gminy i nie trudź się wiecej. zlustrujesz wszystkich hurtowo

 

kasy nie ma bo trzeba na socjal dla ciapatych zabezpieczyć... Ci co pracują mają czas

Kazdy sadzi podlug siebie :)

 

Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to milcz .

 

 

U Mnie nadal brak jakichkolwiek informacji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Nie przejmujcie sie tymi pismami o odroczeniu , rownie dobrze mozecie miec jutro decyzje i kase na koncie taki maja balagan.

Ja ani decyzji , ani zaliczki , ani odroczenia na te chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

a ja jak nic nie dostalem to dobrze czy zle jak myslicie?

ja też nic nie dostałem i u mnie nikt ze znajomych takich pism nie dostaje, może w tym ich burdelu zaginęły nasze wnioski :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

ja dziś dostałem pisemko od "szanownej" agencji że mój wniosek zostanie rozpatrzony dopiero 14.05.2016 z powodu skomplikowanej sprawy i przeprowadzenia dodatkowych czynności kontrolnych związanych z wnioskiem. ( jak kilka tygodni robiłem ksero to kobitka mówiła że z moim wnioskiem jest wszystko ok), mało tego listonosz mówił że we wsi wszyscy co dom dostają takie pisemka. coś mi sie wydaje że pislam chce zrobić z rolnika idiotę, albo lecom sobie w h.ja. jak tak dalej sobie będą robic to trzeba iść z gnojem na warszawe i kaczke ubić  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj