phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

thug    236

dla mnie to jest w ogóle dziwne  od kilku lat dopłaty miałem w maju nigdy nie pisali jakichś pism o późniejszym załatwieniu sprawy


przeczytaj dobrze może nie wydanie decyzji tylko załatwienie sprawy ale widzę jazda bez trzymanki się dzieje


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

W innym temacie henio się chwali, że jeszcze 1500 zł na dzieci dostanie.... Jak na 22 latka to jest niezły... heheheh

 

He he to nie  mój wiek tyle to  mój syn ma B) najstarszy

 

Czym się podniecacie?

 

Wystarczy mieć tuczarnie w cyklu otwartym i sprzedać rocznie 800-850 tuczników żeby otrzymać taki przychód. Ale co z tego, ważniejsze jest to ile z tego zostaje.

 

Dokładnie a to jest tylko 60 sztuk miesięcznie czy to dużo moim zdaniem nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ok ja się nie wczytałem i zrozumiałem że piszesz o dochodzie  dopiero później zajarzyłem o co biega


to w takim razie nie jesteś bogaty ;)


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Nowych kierowników w agencjach to wszystko przerosło i jest za bardzo skomplikowane dla nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sufi84    2

Do Thug - "z cytowanych powyzej przepisow wydanie decyzji nastapi do dnia 17 czerwca 2016 roku" dodam ze listonosz twierdzil iz takie pisma doreczal ludziom ktorzy otrzymali juz decyzje wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shedin    0

Podlaskie bez EFA,MR kilkanaście ha i nic,nawet ONW,wszystko odłożone do 31 maja,listonosz mówi że go wykończą tyle tego roznosi....Więc nie wiem jak to jest że ponad 60% dostało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj doplaty wplynely dzisiaj decyzja przyszla o 50 % wiecej niz w latach ubieglych bydlo + mlody rolnik patrzac w lata wstecz z roku na rok mniej wiecej doplaty przychodza o tydzien pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

w tak młodym wieku też chciałbym mieć pół bani przychodu roccznie

Kukurydza w mieszance z gndzią jak najbardziej realne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

Ja dostałem odroczenie do końca kwietnia bo niby mam coś nie tak z programem rolnosrodowiskowym , a najlepsze jest to że ja wogole tego programu nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

To lec do agencji i lej w mordę za każde dodatkowe kłamstwo poprawiaj może to im pomoże mysleć co wysyłają do ludzi i co robią z dopłatami. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

Jeśli się nie wyrobią w tym terminie to dostaniesz kolejna informację o zmianie daty załatwienia sprawy.

Dzisiaj odebrałem z ARiMR zaświadczenie w związku z ubieganiem się o "nieoprocentowany kredyt" Maksymalna kwota kredytu to należne JPO pomniejszone o wielkość zaliczki (malutko). Niestety w banku na chwilę obecną takich kredytów nie udzielają(mimo, że na stronie ARiMR jest info o jego dostępności) , może pod koniec tygodnia coś ruszy...  Wiadomo na razie nie ma umowy ale jeśli koszty kredytu są rzeczywiście tak niskie jak się chwali minister rolnictwa to się nie ma co zastanawiać tylko brać bez względu na to czy jest taka konieczność.

 

Mi w banku powiedzieli, że nie warto brać tego kredytu, chyba że ktoś naprawdę musi, bo jak wpłyną dopłaty to z automatu idą na jego spłatę i tak np dzisiaj biorę kredyt, a za tydzień dopłaty i prowizja poszła się je....

Ktoś też takie info dostał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mi brakuje już tylko Zazielenienia, ciekawe czemu zazielenienie zostawili na koniec, czyżby jednak sprawdzali? :o na decyzji pisze że do 30 niby wypłacą.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy biuro powiatowe powie mi na jakim etapie jest moj wniosek? czy to oni w tym roku naliczaja i pisza decyzje? czy ewentualnie powiedza tezstan wniosku ojca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Mi w banku powiedzieli, że nie warto brać tego kredytu, chyba że ktoś naprawdę musi, bo jak wpłyną dopłaty to z automatu idą na jego spłatę i tak np dzisiaj biorę kredyt, a za tydzień dopłaty i prowizja poszła się je....

Ktoś też takie info dostał?

 

dzisiaj byłem tez w agencji w tej sprawie i powiedziano mi że taka i taka stawka na hektar. poprosiłem więc o wystawienie takowego zaświadczenia bo nie kalkuluje mi się sprzedaż zboża przy obecnych trendach spadkowych a prowizja 0,25 od kwoty lepiej wygląda. no i w ostatnim pokoju zonk "ale pan dostał decyzje o przyznaniu dopłat- kwestia dwóch tygodni i ma pan pieniądze na koncie!!!!"  zadowlony wracam do domu awizo w skrzynce o pismie poleconym lece na pocztea tam decyzja no i czytam - czarna magia nawet płaatnośc dla młodego przyznali ale o onw nie ma wzmianki chyba że to teraz inaczej nazywa się jest tylko jpo,zazielenienie, dopłata restrybucyjna, młody rolnik i zwrot dyscypliny finansowej i najlepsze na koniec od momentu wydania decyzji pieniądze będą przelane do 30 czerwiec 2016 roku. ciekawe jak to się ma do tych "2 tygodni" co do pożyczki to babka potwierdziła że jeżeli skorzystam z niej to raz że musze mieć konto w określonym banku (mam) wiec bez dodatkowych kosztów by się obeszzlo no i automatem zabierają dopłaty na poczet tejże właśnie pożyczki. moje pytanie brzmi- a co z wypłacona zaliczką bo stawke do hektara wyliczają na podstawie kwoty całkowitej dopłaty i pewnie by zabrakło na całośc kredytu. mafia złodzieje ktoś dał dobrze w łape że banki zarabiają na odsetkach płaconych przez agencje a nie przez nas - scyzoryk się otwiera w kieszeni!!!!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

Dzis też dostałem to samo skomplikowane coś tam..... i program rolnośrodowiskowy oczewiscie w którym tez nie jestem. Odroczone do 31.05 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

banki zamiast korzystać i brać oprocentowanie od ARIMR to nie chcą udzielać kredytów? czyżby to był znak że ARIMR jest niewypłacalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROTODISEL   
Gość ROTODISEL

to już jest tak wk.....cy temat że nawet szkoda pisać piszemy wkurzamy sie a oni i tak robią co chcą moim zdaniem to wina obecnej ekipy w rządzie ale co zrobimy jak dostali sie do władzy a dostali sie bo mieli głosy ale napewno mojego jednego  głosu niedostali,a te kredyty godne politowania ''to niech se wsadza w buty''i nawet by sie nieośmieszali propozycją takich kredytów bo to jest rzałosne brak słów

Edytowano przez ROTODISEL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

a do mnie dzis przyszlo pismo w sprawie odwilania od kontroli foto..... i zamiast dr52 wstawili dr51 paranoja normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Też dziś dostałem pismo że ze względu na dokonanie kontroli wniosku i skomplikowany charakter..... zostało odroczone do 14.04- ale burdel maja w tej agencji jak już pisma uspakajające rolnika wysyłają, a jak czytam u co niektórych to nawet błędne informacje wysyłają. Dojdzie jeszcze do tego że tym co nie mają rolnośr. wypłacą kase

Ja tam się nie denerwuję bo i tak myślałem że w czerwcu dopiero będzie przelew, a tu taka niespodzianka że będzie wcześniej  :D - i tak już wypłaciłem dopłaty dzierżawcom z własnej kieszeni  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

a do mnie dzis przyszlo pismo w sprawie odwilania od kontroli foto..... i zamiast dr52 wstawili dr51 paranoja normalnie

a skąd wiesz że zamiast? Z jakiej gminy jesteś? 

 

Sory kolego nie doczytałem :P czyli korektę dostałeś. Zdarza się najlepszym :P 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy biuro powiatowe powie mi na jakim etapie jest moj wniosek? czy to oni w tym roku naliczaja i pisza decyzje? czy ewentualnie powiedza tezstan wniosku ojca?

Wybierz sie do biura osobiście i spytaj w jakim statusie jest twój wniosek.

Jak będzie mial status "zatwierdzony" to znaczy ze jest juz po kontroli administracyjnej i czeka na naliczenie decyzji.

 

Jak będzie mial status "zbledami po kontroli" to znaczy ze centralnie dostala przeprowadzona kontrola administracyjna i jej wyniku są bledy, które pracownicy BP musza uzasadnić i wniosek zatwierdzić, czyli status sie zmieni.

 

Jak ma status "z utworzona decyzja" to znaczy ze decyzja dostala utworzona u pracownicy BP musza sprawdzić czy powierzchnia z wniosku dostala dobrze wprowadzona, czy zostały wszystkie płatności wprowadzone, jak byly bledy czy poprawnie zostały uzasadnione. Po takim sprawdzeniu jak wszystko jest dobrze, to wydaja decyzje. Wtedy twój wniosek ma status "wydana decyzja".

 

Odnośnie wniosku twego taty, takich informacji nie powinni podać, chyba ze masz pełnomocnictwo notarialne lub ktoś znajomy w BP pracuje, lub masz farta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj