phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
askakonik    4

Czy ktoś ze składających wniosek przez internet dostał decyzję również przez internet czy to dalej drogą papierkową się odbywa?

Decyzja drogą pisemną, zarówno w roku ubiegłym jak i obecnym w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

dostałem pismo z agencji o przedłużeniu terminu do końca kwietnia a dziś raport kontrolny z kontroli foto ale jaja nawet nie wiedziałem  że miałem kontrol , pewnie dopłaty w czerwcu

Edytowano przez jarecki7745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekw    2

 Konieczność wykonania wszystkich obowiązkowych kontroli wniosku oraz skomplikowany charakter sprawy termin załatwienia sprawy przyznania płatności określony w w/w przepisach zostanie przekroczony.Termin załatwienia sprawy dotyczącej przyznania platności zostaje przedłużony do 30 04 2016                                               Pismo takie  dostałem wczoraj .  A w drugiej kopercie  była decyzja  jpo ,pzz,pr,białkowe i zwrot dyscypliny , w tym że płatności za zazielenienie zostanie wypłacona w drugiej racie do 30 06 2016 .Powierzchnia  19 h. Kasy nie ma.                                        

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj decyzja przyszła. Brak hodowli , zazielenienia, wysokobiałkowe i owoce miękkie. Wszędzie ucieli coś z kasy i generalnie z 500zł (tak na szybko czytane) potrąceń.  Powierzchnia około 40ha , lubelskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja tylko dziś odroczke dostałem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

To trzeba się jakoś zorganizować i robić coś w tej sprawie, jak to może być że ludzie mają kontrolę nawet nie wiedzą o tym. Czy po prostu wysyłają takie pisma żeby przeciągnąć wypłatę dopłat a tak na prawdę są to nasze pieniądze a nie ich i dlatego oni mogą nim obracać a my nie. Obić mordę tym wszystkim co się tym zajmują i byłby święty spokój. Mieli wypłacać jak było to ładnie rozpisane a teraz nie wiadomo komu dają czy tym małym czy tym dużym i na chybił trafił albo wcale. Kurcze powiedzieli by nie ma kasy nie dostaniecie w marcu i kwietniu najwczesniej dostaniecie w maju i każdy by wiedział na czym stoi a tak wysyłają jakieś pojeba... pisma i chcą nam tym oczy zamydlić. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

ojciec pismo dzisiaj dostał że wniosek będzie rozpatrzony do 15 czerwca, a ja nadal czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

To trzeba się jakoś zorganizować i robić coś w tej sprawie, jak to może być że ludzie mają kontrolę nawet nie wiedzą o tym. Czy po prostu wysyłają takie pisma żeby przeciągnąć wypłatę dopłat a tak na prawdę są to nasze pieniądze a nie ich i dlatego oni mogą nim obracać a my nie. Obić mordę tym wszystkim co się tym zajmują i byłby święty spokój. Mieli wypłacać jak było to ładnie rozpisane a teraz nie wiadomo komu dają czy tym małym czy tym dużym i na chybił trafił albo wcale. Kurcze powiedzieli by nie ma kasy nie dostaniecie w marcu i kwietniu najwczesniej dostaniecie w maju i każdy by wiedział na czym stoi a tak wysyłają jakieś pojeba... pisma i chcą nam tym oczy zamydlić. 

 

Ale co niby chcesz zrobić nie ma obowiązku informowania o kontroli jeśli dotyczy tylko powierzchni upraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sąsiedzi dostali bezpośrednie na ponad 30 ha z bydłem bez afa. Znajomy z drugiego końca gminy również dostał bezpośrednie na 7 ha z bydłem. Ja na razie pisma odraczającego i decyzji nie mam. Ruch się zrobił z dopłatami, bo znajomy nie wyrabia się z rozwożeniem śrut dla krów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedyeno    0

dostałem dzisiaj "ze wzgled na skomplikowany charakter" (chyba mój) odroczono do 12,05,2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

 Konieczność wykonania wszystkich obowiązkowych kontroli wniosku oraz skomplikowany charakter sprawy termin załatwienia sprawy przyznania płatności określony w w/w przepisach zostanie przekroczony.Termin załatwienia sprawy dotyczącej przyznania platności zostaje przedłużony do 30 04 2016                                                         

Dziś pismo z agencji o tej samej treści tylko termin płatności przedłużony do 15.05.2016.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w banku taki myk tez powinien przejac :D ....ze względu na ch...owy charakter sprawy raty zapłacę do 30.30.2030 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

Dziś pismo z agencji o tej samej treści tylko termin płatności przedłużony do 15.05.2016.

 

Też dzisiaj przyszło. Termin do 31.05. 2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

widać gdzies w ustawie było napisane, że do końca lutego mają być decyzje... kto nie dostał decyzji, dostanie teraz pismo o przedłużeniu terminu na jej wydanie i pozamiatane na jakiś czas... nowi kierownicy mogą iść spokojnie na szkolenia i egzaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statham    3

to ja jestem najlepszy bo termin załatwienia sprawy do 24.06.2016


to ja jestem najlepszy bo termin załatwienia sprawy do 24.06.2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

same skomplikowane charaktery.

 

ktoś kiedyś tu napisał, że PROWU w ogóle nie powinno być, tylko każdemu 500 EUR dopłaty do 1 ha niezależnie od produkcji. wtedy byłoby łatwo.

Edytowano przez jaroWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

U mnie niestety takze skomplikowany wniosek i mam czekac do 30.06 2016 nie ma to jak dobra zmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ja też jestem skomplikowany co najmniej do 30,04,16. Podobno mieli dostawać dopłaty najpierw mali rolnicy, młodzi rolnicy itp a tu wielki bzik. Ja myślę, że powinien być jakiś termin w miarę rozsądny do którego dopłaty mają wpłynąć. np połowa marca i koniec a jak nie to odsetki powinny być naliczane agencji tak jak nam za opóźnienia w składaniu wniosku...     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

To poza dopłatami nie masz innych wpływów? Bo u mnie równowartość dopłat to każdego miesiąca na konto wpływa

 

HEHE DOBRE A CIEKAWE ILE WYPŁYWA.

MAM INNE WPŁYWY ALE WIEM ŻE TE ZAWSZE SĄ OKOŁO 10 KAŻDEGO MIESIĄCA

 

Witam, ja dziś również otrzymałem pismo z ARiMR o treści : uprzejmie informujemy, iż z uwagi na : konieczność wykonania wszelkich obowiązkowych kontroli wniosku oraz skomplikowany charakter sprawy , termin załatwienia sprawy przyznania płatności , określony w/w przepisach zostanie przekroczony.  ( do 29-04) . Dostał ktoś podobne pismo jeszcze ? pozdr

 

Ja dostałem dziś ale odroczone aż do 15.05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kicu    70

Dzisiaj decyzja jpo.mr.zazielenienie i dodatkowa. Co ciekawe prawie 3 tysiace wieksza doplata :) ciekawe kiedy na koncie bedzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj