phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Camry    55

Zobaczymy za rok, jak ta obecna władza będzie wypłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

poza Lepperem rolnicy nie mieli dobrego ministra. Gdyby dbano o rolników, ktoś wpadł by na pomysł. Każdy rolnik zna obszar deklarowany do płaności ,stawki są znane więc na wniosek rolnika powinni wypłacic 95% kwoty wyliczonej przez niego. A pozostałe 5% niech se liczą systemy nawet do lipca.Dużo ludzi już "płacze" bo paliwa i nawozu brak, a wiosna za pasem.Mi to troche wygląda na "udupianie" rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Zobaczymy za rok, jak ta obecna władza będzie wypłacać.

Jeśli w ogóle bedzie wypłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

To jest raczej robienie dobrej miny do złej gry ;) suszowe , kredyty na poczet dopłat ...

...a większości wystarczylyby wcześniejsze dopłaty , tak jak piszecie ten "szum" wokół dopłat kosztuje ...


Ale jakby spojrzeć na to z drugiej strony to wracamy poniekąd do normalności ,paliwo tanieje , nawóz , podatek gruntowy , szkoda tylko ze to nie skutek dobrej polityki rolnej a efekt uboczny powolnego tempa wypłaty dopłat .

Do urzędników biur powiatowych nic za bardzo mieć nie można , gdzieś czytałem wywiad ze juz sami nie wiedza jaki kit rolnikom wciskac bo przychodzą do oddziału coraz bardziej źli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tygri    0

Dzisiaj dostałem z agencji takie coś a listonosz mówił że dużo takich listów dostarcza

post-123314-0-71191200-1456350246_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spawar    0

Bardzo pięknie to wszystko się układa w " dobrą zmianę". W sprawie Pisowskiej hołoty w biurach arimr interweniował rzecznik praw obywatelskich. Dokładnie chodzi o wyjaśnienie rolnikom dlaczego jest bałagan i nikt nic nie wie w sprawie tegorocznych dotacji. Najciekawsze jest to że pis ograniczył  bardzo mocno pieniądze na działalność RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidor111    14

paliwo tanieje nawóz tanieje a co powiesz o cenach płodów rolnych przecież to się zaczyna robić śmiech na sali wszystko przestaje się być opłacalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

bo nadeszły takie czasy, że na małą skale lichy zysk.Chociaż ziemniak ma przyzwoitą cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dziś ma , za pol roku może być bezcen ...


Jakie to jest wkur****ace , urzędy rolnikowi napisza świstek ze nie dotrzymaja terminu i maja w nosie . A rolnik musi zawsze wszystko na czas , nie ma ze boli ;)

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

...

 

Do urzędników biur powiatowych nic za bardzo mieć nie można , gdzieś czytałem wywiad ze juz sami nie wiedza jaki kit rolnikom wciskac bo przychodzą do oddziału coraz bardziej źli .

 

Prosta sprawa co mówić: niech walną się "twarzą w gnojówkę", jak mówi Czarna Żmija. :D


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

bo nadeszły takie czasy, że na małą skale lichy zysk.Chociaż ziemniak ma przyzwoitą cene

 

W tym roku akurat ziemniaki  dobrze stoją - a jak było w tamtym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niepokorny    3

To ja proponuje wysłać pisemko do arimr , że za każdy dzień opóźnienia będziemy naliczać 1% odsetek tak jak oni naliczają w przypadku złożenia wniosku po terminie. Ciekawe co by zrobili, na dziendobry pewnie kontrola za kontrolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dokładnie , 21 wiek a chłop dostaje po tylku jak w Średniowieczu tylko w bardziej wyrafinowany sposób .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

w tym kraju urzędnikom wszystko wolno tylko obywatelowi nie.U mnie też cisza w sprawie dopłat.My na wsi damy sobie radę ale miasto będzie płakać i zgrzytać zębami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Co do dopłat też cisza kasy brak i tak samo jakiejkolwiek decyzji 

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893

bo ukrywam cały śmietnik nie związany z tematem dopłat 2015, po raz kolejny powtarzam że jeżeli chcecie dyskutować na tematy polityczne to udajcie się do odpowiedniego wątku

 

proszę bardzo, założyłem Wam temat w którym do woli możecie dyskutować tylko na tematy polityczne:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/89483-obecna-sytuacja-polityczna-w-polsce/

Edytowano przez Matey

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

ale temat dopłat ma podstawę polityczną i twoje działania  brzmią jak zakaz mówienie że coś jest bee. Polityka właśnie odgrywa tu ważną rolę bo kto jak nie urzędnicy państwowi nadzorują cały proces wykonawczy w kwestii wsparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odbierałem paszporty dla cieląt to zapytałem przy okazji o dopłaty. Moja jest podobno zatwierdzona, ale co to oznacza to nie wiem. O wysyłaniu decyzji nie mowiła. Mówiła, że są teraz cały czas naliczane. Z onw cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Ty kolego @Matey za bardzo tak się nie rozpędzaj bo jeszcze nie zdążysz wyhamować...

Mój post z godziny 11.17 dotyczył samych dopłat, nie polityki a jakimś dziwnym trafem też zniknął. Umiesz czytać?

Napisałem że dopłat brak i tak samo decyzji... Gdzie tu sprawa polityki kolego opanuj się ...

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

bo ukrywam cały śmietnik nie związany z tematem dopłat 2015, po raz kolejny powtarzam że jeżeli chcecie dyskutować na tematy polityczne to udajcie się do odpowiedniego wątku

nie cały tylko promil akurat 

skoro dałeś już nagrodę to przynajmniej mogłeś to zostawić bo nic tam strasznego nie napisałem .... ot taka przewrotna  prawda z życia wzięta 

dopłaty to polityka i żeby nie wiem co to będzie się działo coraz goręcej w tym temacie 

to ani moja ani Twoja zasługa , po prostu '' dobra zmiana ''

 

na szczęście w tym roku dobrze stoję z gotówką i kilkanaście tys zaliczki dostałem 

ale wiadomo ludziom puszczają nerwy , tym bardziej że ubiegłe lata przyzwyczaiły że dopłaty były już na kontach 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odbierałem paszporty dla cieląt to zapytałem przy okazji o dopłaty. Moja jest podobno zatwierdzona, ale co to oznacza to nie wiem. O wysyłaniu decyzji nie mowiła. Mówiła, że są teraz cały czas naliczane. Z onw cisza.

 

Kolego jak wniosek jest zatwierdzony, tzn przeszedl wszystkie kontrole i mozna naliczyć kase. Jak nalicza kase i wszystko będzie ok obsłużone to moga wydac decyzji i dopiero wtedy kasa moze wpłynąć na konto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

akurat w tym roku doplaty maja wiecej wspólnego z polityka niż z rolnictwem czy ze zdrowym rozsądkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    185

:) Taką miałem dziś minę jak listonosz przyniósł pocztę a tam decyzja z agencji o dopłatach,   :D a taką jak spojrzałem na konto że już są przelane. Ale troche mam zdziwienia że jest jakaś redukcja dopłaty fachowo- Zastosowanie współczynnika korygującego dla dopłat powyżej 2tyś Euro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Miales doplate dodatkowa młodego rolnika ?

Tak się dopytuje bo ktoś kiedyś pisał ze po 20-którymś lutego mieli się za to brać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    185

Młodego rolnika nie miałem tylko -JPO

- Zazielenienie

-wysokobiałkowe

-Płat do bydła

-Płat do krów

- ? płatność redystrybucyjna -co to za płatność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj