phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
morganix    3

U mnie cisza , mam młodego rolnika , tylko zaliczka w listopadzie przyszła

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wg Twojej wiedzy jeśli ktoś nie otrzymał do tej pory decyzji(MR) to na razie jeszcze poczeka sobie na przelew do kwietnia czy mają jeszcze czas na wysyłanie?

 

 

 

Kolego moze źle sie wyraziłem. BP musza wydac decyzje do końca lutego. Takie decyzje nie musza byc dostarczone, ale moga. Myślę ze pisanie kiedy musza być dostarczone do rolnika, to nie będę pisal. Wydaje mi sie ze kwestia wysylki decyzji jest znana. Jak nie to mogę wyjasnic. Decyzja w systemie musi byc wydana. Dla wniosków które nie maja statusu w systemie z wydana decyzja, BP są zobowiązane poinformować rolników o tym dlaczego nie jest wydana decyzja(podać przyczynę) i wskazać termin, kiedy będzie wydana decyzja. Oczywiscie jeśli w tym terminie nie wyrobią, wysylaja pismo z podaniem kolejnego terminu.

Co do przelewów. Są wtedy kiedy wniosek ma status z wydana decyzja. Jak nie ma takiego statusu to przelewu nie moze byc, system nie przepuści przelewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

kuzyn nie ma MR i dostal decyzje dzis choć w listopadzie zaliczki nie dostal. ja jestem MR i dostalem zaliczke ale decyzji nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aliona    2

Dziś dostałam pismo z agencji że  (termin załatwienia sprawy dotyczącej przyznania płatnosci zostaje przedłużony do 30.06.2016r.) Co to znaczy???? Może ktoś podpowie. Nie było żadnej kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktom    0

hehe wszystkim tak napiszą, ech brak slow na to wszystko pozostaje cierpliwie czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Dziś dostałam pismo z agencji że  (termin załatwienia sprawy dotyczącej przyznania płatnosci zostaje przedłużony do 30.06.2016r.) Co to znaczy???? Może ktoś podpowie. Nie było żadnej kontroli.

 

czyżby się miało okazać że  szykują sobie podkładkę pod wypłaty poza ustawowy termin ?

no bo jak to rozumieć ?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Dawno pisałem że będzie dobrze jak wypłacą na koniec terminu ustawowego - gdzie są teraz wyznawcy pissu? Jaja to dopiero z prowem będą. A mianowicie takie że będzie robione żeby jak najmniej osób skorzystało a realizacje na 2018. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Bardzo dobrze to wpłynie na spadek cen maszyn i materiałów budowlanych nawozy już tańsze jak w grudniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Bardzo dobrze to wpłynie także na ceny ziemii i dzierżaw ;). U mnie dzisiaj było po południu 2 "posiadaczy ziemii rolnej" i bardzo chętnie wydzierżawić chcieli ale niestety tylko na rok lub 2 , nie chcieli na umowę. Nie zastanawiałbym się nad tym ale i jednego i drugiego pole jest "otoczone" moimi działkami. 

 

Więc jedyne co mogłem im zaproponować to to że pokryję koszty podatku,dam faktury na paliwo żeby dopłatę z gminy dostali ale oddadzą mi połowę dopłat jak dostaną. Aż ciężko uwierzyć ale się zgodzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mercator75    0

Panowie wiadomo że wpłynie na spadki cen ziemi paliw nawozów i środków ochrony ale też pomyśleć trzeba jak nawozy i ceny ropy spadają to czy w żniwa cena pszenicy będzie na dobry poziomie cenowym . czy będziemy oddawać po 400zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Aliona - myślę,że tak na wyrost napisali, bo jak wypłacali suszowe to termin wypłat był do końca października. W połowie miesiąca dostaliśmy zawiadomienie,że nasz wniosek będzie rozpatrzony do 30listopada z powodu itp. itd. I w końcu pieniądze były po tygodniu od otrzymania tego pisma i w ustawowym terminie do 30pazdziernika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Dawno pisałem że będzie dobrze jak wypłacą na koniec terminu ustawowego - gdzie są teraz wyznawcy pissu?...

wiesz że tylko kompletny idiota stara się upolitycznić każdy temat?

 

odnośnie dopłat, to jakieś drobniaki wpłynęły jakiś czas temu, ceny nawozów spadają powoli, a nie kupowałem wcześniej bo grypa męczyła i nie chciało się jechać, a teraz zadzwoniłem a cena jeszcze niższa, chyba teraz trzeba się pofatygować bo jakoś wątpię żeby ceny spadły wyraźnie niżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Ale jak upolityczniene jest w drugą stronę to już ok? Oj taka mentalność kalego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobol91    9

Ja tez dostałem MR na jesień mam pow.16ha ale miałem kontrolę z agencji jak załatwialem MR. Wiec teraz znowu będą mnie kontrolować. ? Do dziś tylko zaliczka w listopadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

Tydzien temu powiedzieli mi w agencji, ze moja obszarowka naliczona,  czeka na zatwierdzenie i lada dzień maja być pieniądze na kacie.  ONW NIE MA I NIE WIADOMO KIEDY BEDZIE DECYZJA> Dzis otrzymałam decyzje, ze z powodu skomplikowanego charakteru sprawy , przedluzaja termin rozpatrzenia wniosku, do końca kwietnia. A ze akurat bylam dziś w pobliżu agencji,poszlam się ich zapytać o co w tym wszystkim chodzi, i dowiedziałam się ze obszarowka jest nie naliczona, za to zatwierdzone onw :unsure:  . Na moje pytanie, to dlaczego tydzień temu mi powiedziano, ze już sa naliczone , pani powiedziała a nie wiem, może ktoś się pomylil.......       jeszcze pani mi powiedziała,ze musze czekac na protokol z  kontroli, a gdy jej powiedziałam, ze protokol dostałam w lipcu,zaraz po kontroli bydla,   ( było wszystko ok )  , postawila oczy i kazala czekac. A doplate mogę dostać 3 marca, 3 kwietnia , albo później :D    . swoja droga, skoro niecale 8 ha, trochę bydla i mr jest az tak  skomplikowane, to po co to wogole wymyślili ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prymus    0

polityka politykom ale  na paliwo to nas jeszcze stac  a moze by sie zgadac i by odwiedzic tych PANOW  w krawatach w warszawie niech nas w koncu zaczna traktowac powaznie   POMYSICIE NAD TYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

decyzja dziś przyszła decyzja -  płatność do buraków,bydło,zazielenienie pow. ok 20 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

polityka ryje berety UWAGA TYLKO DLA DOROSŁYCH

/watch?v=dE63HPJDLqY

proszę skopiować do youtube

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

dziś byłem w banku i facetka powiedziała że w tygodniu żadnych dopłat nie było. Miejmy nadzieje że, na dniach cos sie ruszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czyżby się miało okazać że szykują sobie podkładkę pod wypłaty poza ustawowy termin ?

 

no bo jak to rozumieć ?

 

Jeszce raz będę tlumaczyl dlaczego dostaliście pisma o przedłużeniu terminu. Mam nadzieję ze jasno sie wyrażę.

 

W ustawie( jak dobrze pamietam) jest zapis ze jeśli ARiMR nie wyda decyzji do końca lutego, to maja nakaz ustawowy o wysłaniu pism do rolników dla których nie zdarzyli wydac decyzji do końca lutego,w tym pismie maja podać przyczynę nie wydania decyzji i wskazać termin na wydanie decyzji. W przypadku nie wyrobienia sie w tym terminie musza znów wyslac takie pismo i wskazać przyczynę i termin.

 

Chyba wszystko jasno napisalem i kazdy zrozumiał.

 

Co do terminu wyplat dotacji, obstawiam ze do końca czerwca 99% rolników dostanie kase na konto.

 

Wiadomo ze im wcześniej tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Parę lat wstecz miałem wydawaną decyzję do decyzji, chyba ze 3 razy odnośnie RS. I tak co miesiąc w jednym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Jeszce raz będę tlumaczyl dlaczego dostaliście pisma o przedłużeniu terminu. Mam nadzieję ze jasno sie wyrażę.

 

W ustawie( jak dobrze pamietam) jest zapis ze jeśli ARiMR nie wyda decyzji do końca lutego, to maja nakaz ustawowy o wysłaniu pism do rolników dla których nie zdarzyli wydac decyzji do końca lutego,w tym pismie maja podać przyczynę nie wydania decyzji i wskazać termin na wydanie decyzji. W przypadku nie wyrobienia sie w tym terminie musza znów wyslac takie pismo i wskazać przyczynę i termin.

 

Chyba wszystko jasno napisalem i kazdy zrozumiał.

 

Co do terminu wyplat dotacji, obstawiam ze do końca czerwca 99% rolników dostanie kase na konto.

 

Wiadomo ze im wcześniej tym lepiej.

 

ok dzięki pytanie ile to wszystko kosztuje obsługa korespondecji papier itd okazałoby się pewnie że  to kolosalna kwota

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ok dzięki pytanie ile to wszystko kosztuje obsługa korespondecji papier itd okazałoby się pewnie że to kolosalna kwota

 

 

Tak masz racje, to są koszty obslugi, i nie potrzebna praca dla pracowników BP. Ale tak ustawodawca zapisal i musza zrobic. Założymy ze biuro ma 5000 wnioskow musi wyslac np. 3500 pism o przedłużeniu terminu. Pracownicy musza to przygotować jakby nie patrzeć tydzień pracy jest wyjęty na taka prace. Dlaczego tydzień, obsłuż to w 2 systemach, zapakuj to kopert, przybij 5 pieczątek na kopertę, kazda kopertę nanieść 2 numery, ułóż po nr koperty dla listonosza. Listonosze maja wlasna książkę do której ręcznie sie wpisywalo, teraz juz drukuje taka. Nie wiem jaki koszt jest takiej jednej koperty. Jeśli idzie ze zwrotka taka koperta to moze ok 7-11. Stawkę taka wg swego mniemania podaje, moze trafilem a moze i nie trafilem. Teraz pomnóż przez 312 BP, bo tyle jest powiatów w Polsce. Koszty latwo policzyć. Wiadomo są biura co maja ponad 1000 wnioskow ale są biura co maja ponad 20000 wnioskow. Pytanie ile im zostali decyzji do wydania. Szczerze niechce mi sie o tym myslec. Ale pewnie dobre nowe auto mozna by bylo sobie kupić. Ale taki schemat procedur mamy zapisany w ustawie.

 

Uwzględni jeszce jedna rzecz ludzie dostaja takie pisma i zaraz dzwonią, przychodzą i pracownicy musza sie tlumaczyc z czegoś co nie jest ich winna. To tez zabiera czas, a zabrany czas to znów mniej wydanych decyzji.

 

 

Obiektywnie poprzednia wladza źle zorganizowała system dla obslugi wnioskow i stąd mamy takie a nie inne efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj