phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Gość   
Gość

no dobra 22 luty miną to gdzie ta kasa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

"• 8 lutego – wdrożenie funkcjonalności umożliwiającej naliczanie płatności dla: płatność do buraków cukrowych, płatność do ziemniaków skrobiowych, płatność dla młodych rolników, płatność do tytoniu, płatność do chmielu, płatność do lnu, płatność do pomidorów."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no dobra 22 luty miną to gdzie ta kasa

 

Kolego jak nie dostałeś decyzji to niedlugo dostaniesz pismo z arimr dlaczego nie dostałeś decyzji, podadzą powod i termin kiedy mozesz dostać decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samcio    4

TZ ja do konca nie jestem obeznany z tym onw kiedys jak moj Ojciec zył to On sie tym zajmował i wszystko wiedzial .Teraz dobra znajoma mi wypelnia wnioski itp. Tylko ze teraz pozmienialo sie z tymi doplatami i myslalem ze moze zabrali ONW czy cos ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

z tego co słyszałem w TV to ma być od marca.

w moim banku nic o takim czymś nie wiedzą.

 

właśnie też słyszałem że ma być od marca ale do końca lutego jakieś formalności trzeba było załatwić w ARiMR - dlatego pytam o jakieś konkrety

 

jutro zadzwonię do ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

TZ ja do konca nie jestem obeznany z tym onw kiedys jak moj Ojciec zył to On sie tym zajmował i wszystko wiedzial .Teraz dobra znajoma mi wypelnia wnioski itp. Tylko ze teraz pozmienialo sie z tymi doplatami i myslalem ze moze zabrali ONW czy cos ;p

Onw jako płatność nadal jest i będzie. A jak znajoma wypełniała to chyba zaznaczyła ze ubiegasz sie o ta płatność ONW(zaznaczyła krzyżyk na 1 stronie wniosku). I w działkach rolnych powinna rozpisać co i jak. Myślę ze tak zrobila. Ale tego nie wiem. Zawsze będąc w BP mozesz sie spytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

Jak to jest są kody działek rolnych od GR1 do GR 53 mowa o kontroli  foto. niby 22 lutego maiło ruszyć naliczanie jedni powiadają że jak jest kod  GR 5  to aż w kwietniu bo GR 5 to wystopiły kody pokontrolne w odnirsieniu do co najmniej jednej działki i tak dalej. wyszło wszystko ok powino być naliczane ma ktoś tak jak to działa komuś naliczyli już...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

a wiecie coś na temat tych kredytów obrotowych które mieli dawać? miał być jakiś konkret do końca miesiąca i nic?

Co się dzisiaj dowiedziałem w banku to że mają ostatnie pismo z agencji z dnia 12.02.2016 i na chwilę obecną nic nie wiedzą, bo nie ma porozumienia pomiędzy bankiem , a ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samcio    4

NIe no napewno wypelnila poprawnie bo juz 3 rok mi wypelniala tylko ze ona teraz jest  za granica wiec nie chcialem jej glowy zawracaj . Dzieki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Wniosek na 2016 dostałem w styczniu jeszcze a kasy za 2015 nie ma.  Na wniosku pisze że spokojnie mogę 250euro/h wyciągnąć a sąsiedzi o tej samie uprawie żalą się że dostali dużo mniej w tym roku bo tylko po 600 zł/h  ci którzy dostali jak u was to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toudi993    0

u mnie nie ma ani dopłat ani decyzji nie wiem czy iść do agencji czy co. Po raz pierwszy składałem wniosek do 14ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toudi993    0

Ale żeby było konkretnie powiedziane dostanie Pan w marcu czy tam czerwcu a nie człowiek czeka i liczy nie wiadomo na co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wg Twojej wiedzy jeśli ktoś nie otrzymał do tej pory decyzji(MR) to na razie jeszcze poczeka sobie na przelew do kwietnia czy mają jeszcze czas na wysyłanie?

Kolego jak nie dostałeś decyzji to niedlugo dostaniesz pismo z arimr dlaczego nie dostałeś decyzji, podadzą powod i termin kiedy mozesz dostać decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Zwalanie opóźnień w wypłatach na niedziałający system komputerowy jakoś mnie nie przekonuje, bo skoro dostałem ONW bez decyzji, to znaczy, że ktoś "zmierzył" i stwierdził, że wnioskowana powierzchnia jest zgodna. A skoro to zostało stwierdzone, to dlaczego nie ma reszty JPO i zazielenienia? Przecież stawka jest znana, powierzchnia znana, a brak jedynie chęci (lub środków) do wypłaty. Podobnie z RS i dodatkową, więc to nie wina systemu, czy poprzedniego kierownictwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Ale jak nie ma ? Mamy luty a termin jest do czerwca więc czasu jeszcze dużo co z tego że inne lata były zimy też były o tej porze a teraz nie ma to wszyscy powinni krzyczeć dlaczego nie ma zimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Wczoraj większość w gminie otrzymała pisma z agencji u mnie było o tym że wypłaty do 29 kwietnia będą wypłacone.

 

Powyżej 20ha + kontrola, a więc w kwietniu pewnie większość dostanie :)

Edytowano przez lukasz493

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Łukasz dobrze pisze...Oni jeszcze nie mają nawet wglądu do raportów pokontrolnych - teraz obsługują tylko tych co nie mieli nieprawidłowości :( i tu nie ma znaczenia czy duży, mały czy MR...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

teoretycznie po wydaniu decyzji ciągle maja czas do 30 czerwca

praktycznie zawsze to trwało kilkanaście dni chociaż ten rok to nic nie wiadomo


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

W tym roku to trwa krócej , wiele razy czytalem ze kasa na koncie dzień po decyzji a bywa i tak ze najpierw kasa na koncie a za chwile decyzja.

Młodzi rolnicy juz dostają decyzje ?

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie młodzi rolnicy, dostał już ktoś decyzje lub kase??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj