phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mariuszmtz    70

  nie ma doplat bo z tego bedzie pokrywane 500 zl na dziecko ;)    nie ma to jak wspierac patologie :mellow:  


zima trwa juz za dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lubelskie , wpłynęło zdaje się ONW , gospodarstwo powyżej 10 ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Lubelskie , wpłynęło zdaje się ONW , gospodarstwo powyżej 10 ha .

 

Miales kontrole ? Ciekawe czy będą wypłacać onw szybciej i wszystkim (nawet tym z kontrolami)? W koncu zawsze onw bylo wyplacane wczesniej i bez powiazan z reszta doplat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kontroli nie miałem , powiat lubartowski , a zaliczka chyba była w grudniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeklegia    19

chyba cos się rusza do mnie dzwonili z agencji że jakis wniosek do platnosci dodatkowej musze wypelnic mlody rolnik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aliona    2

Dziś ONW na koncie. 16 ha. woj. mazowieckie. W grudniu zaliczka, a dopłat nicccccccccccccccccccccccc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dopłata MR przysługuje do pięciu lat od przejęcia gospodarstwa. Krus nie ma tu nic do tego tylko dzień spisania aktu notarialnego. Ja składałem na MR w 2011 roku a gosp przejąłem w listopadzie 2011 i przysługuje tylko na 2 lata czyli nabór wniosków 2015 i 2016.


10,02 ha, oprócz zaliczki z 30. listopada (czyli ostatniego dnia) nic... Sąsiad (ok. 12 ha) dostał już JPO, zazielenienie i PD, ONW i RŚ też nie ma... Myślę że u mnie jest zwłoka przez młodego rolnika i w związku właśnie z tą płatnością mam pytanie, bo ze strony ARiMR nie mogę tego wykumać-jeśli przystąpiłem do KRUS 14. kwietnia 2011, to w tym roku będę jeszcze mógł się ubiegać o tą płatność? Warunkiem jest złożenie wniosku przed 14. kwietnia czy to nie ma znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam kolege bylem dzis w agencji i babaka powiedziala ze to onw ale logicznie ile i co za hektar to niemogla sie wyslowic w roku ubieglym mialem 30 h w tym 39 i onw o 1000zl mniejsze niewiem o co tu chodzi pozdr

kolego w 2015 r. Platnosc one do 25ha byla 100% stawki, potem stawka jest zmniejszana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel81    6

Dzis dzwoniłem do regionalnego biura arimr to nawet jeszcze nie zostały doplaty naliczone pow 7.90 amowili tak głośno ze na sam pierw tym małym wyplaca paranoja .

 

 

A u mnie na środkowym pomorzu wujo dostał (ponad 200ha), ojciec dostał (niecałe 200ha), ja nie dostałem (110ha). 

Dostali zaliczkę plus bezpośrednie. ONW brak, RŚ brak.

 

Prawdy w powiatowych się nie dowiesz bo zapewne sami nie wiedzą.

 

Polecam:

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/fakty-na-temat-platnosci-bezposrednich.html

 

 

Tutaj macie stronę "firmy" robiącej ten pożal się "system" 

https://pl.asseco.com//

 

Firma "prężna" ze "specjalistami" a nie mogą terminowo zrobić systemu dla ekhm prostego rolnictwa.

 

 

Powiązana z "Prokom" Kulczyka. Teraz trzeba wsiąść w śmigłowiec jak Niemczycki i lecieć po wino ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Piszecie ze dostaliscie to i ja z ciekawosci zajrzałem na konto A tu kasa wpłynela !

Ale teraz to bede miał do myslenia bo dlaczego dwa przelewy ?

Ktoś ma podobnie?

Ty sie głowisz to powiedz o co u mnie chodzi i dostałem dwa takie przelewy :

PRZELEW UZNANIOWY (NADANO 17-02-2016) KODP780057436KODK NR DEC./UM.0187-2 016-001148 /POTR. ZA OK RES: DECYZJA BEZ FAKTYCZNEGO DORĘC ZENIA PROW 8240,80

co to znaczy POTR.ZA OK RES ?

za cos potracili ale powinni chyba najpierw decyzje wysłać?

 

Cofnij się do strony 211 tam to wyjaśnił

adaammek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzis przyszedł wniosek na 2016r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioman18    67

do mnie też dzisiaj przyszedł wniosek na 2016, z połową nie moich działek (nr działek sie zgadzają, tylko nie ta wioska ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

No właśnie doczytałem - jeżeli ktoś chce wziąć kredyt na poczet jeszcze niewypłaconych dopłat, to powinien zgłosić się do banku z papierami z Agencji DO POCZĄTKU MARCA! Tylko - do jasnej (niecenzuralnie) czy ktoś gdzieś komuś o tym powiedział???

I piszcie co chcecie - o cały ten b-rdel nie obwiniam systemu informatycznego, tylko obecnego ministra i totalne czystki od góry do dołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROTODISEL   
Gość ROTODISEL

Wniosek dzisiaj a kasy brak.Żałosne jest to wszystko mieli nas równać pod względem wysokości dopłat z innymi krajami a pomniejszyli.Ten cały system teraz robią zamiast dawno mieć gotowy co robili od tamtego czerwca? nawet wcześniej powinni coś robić w tym kierunku żeby mieć wszystko jak się należy na początek terminu wypłacania dopłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Dzis dzwoniłem do regionalnego biura arimr to nawet jeszcze nie zostały doplaty naliczone pow 7.90 amowili tak głośno ze na sam pierw tym małym wyplaca paranoja .

 

 Ja miałem do września 4,5 tylko łąki i też nic mi dopłat nie płaca tylko rś wpłacili w październiku .Ściemę walą od co .Teraz mam na siebie 36ha i czekam na kasę i rś na gospodarkę i za strączkowe .Ani grosza nie wpłacili .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

No wreszcie i ja dostałem!!! Wniosek na 2016 :D  Zaliczki nie było, ONW w sylwestra weszło a reszty brak. Młodych rolników to chyba celowo chcą zniechęcic i odebrać resztki złudzeń że da się w tym kraju jeszcze gospodarzyć :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Kasa z unii przyszła , to teraz ją sobie trzymają. ale może to nauczy rolników że na populistów się nie głosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Ha ha przyszła pewnie w walizce przywiozłeś ? Dawno było wiadomo że system nie działa tyle że przed wyborami nikt nie odważył się o tym mówić i nie siej tu Bolek propagandy pomyliłeś tematy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Kasa z unii przyszła , to teraz ją sobie trzymają. ale może to nauczy rolników że na populistów się nie głosuje.

Po 8 latach rządów PO wraz z PSL  , powinieneś mieć kasy jak lodu .

Przecież miało się żyć lepiej . tylko nie wierzyłeś jak mówiliśmy , że im , a nie tobie.

A dopłaty przyjdą , spokojnie . Teraz korzystaj z oszczędności lub sprzedaj akcje ew , papiery wartościowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Moderator mógłby przypiąć do tego tematu informację, że ARiMR na wypłatę dopłat ma czas do końca czerwca. Niestety większość narzeka na wszystko i wszystkich wokół, a sami są takimi ignorantami, że tak prosta informacja nie jest w stanie do nich dotrzeć. 

Pozdrawiam cierpliwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj