phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

emilko    20

Dziś dostałem kasę z ARiMR  na rachunek bankowy,

opis: KODP800025334KODK Nr Dec./UM.0147-2 016-000782

jakby nie mogli napisać za co to, teraz siedzę i się głowie, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Dziś dostałem kasę z ARiMR  na rachunek bankowy,

opis: KODP800025334KODK Nr Dec./UM.0147-2 016-000782

jakby nie mogli napisać za co to, teraz siedzę i się głowie, 

 

ONW


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel10987    5

ja dzisiaj tez dostalem jakis przelew z ARiMR KODP750103111 KODK NR DEC./UM. 0060-2016-00 pewnie to za RŚ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Podkreślił ze jest bardzo źle? Pytanie: kiedy było dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

Ale głupota Panowie z tymi wypłatami, żeby za 2015 w 2016 dostawać dopiero <_<  Powinni zrobić wypłatę od października do końca grudnia i koniec, a 2016 to 2016 -_-  Tak to jest jak teoretycy z miast zasiadają w ministerstwach rolnictwa (mówię o wszystkich rządach jakie rządziły)... Dla takich to i byki będą w ciąży i oni będą mieli rację ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od 10 lat chyba działa to tak samo, więc skąd takie pomysły? Żaden chyba kraj w unii nie ma tylu poborców dopłat co Polska. W całej unii wypłaty są od 1 grudnia, tylko u innych działa to szybciej. Nie ma się co porównywać do Niemiec, Holandii czy Francji. Co do artykułu zamieszczonego wyżej to jakiej wielkości trzeba mieć gospodarstwo by uznano za duże, bądź średnie? Rzekomo duże dostaną wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

Raz Sawicki się wygadał (tylko nie pamiętam gdzie) że pieniądze mają w ministerstwie wcześniej, ale jak wypłacają później to odsetki im rosną i premię mogą przyznawać.... Duże gospodarstwo to jest pojęcie względnie, jednemu 200 ha to jeszcze mało a drugiemu 20 ha dużo.... Politykom nigdy nie wierz, jak mówi że duży dostanie wcześniej to zazwyczaj kłamie aby zbyć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Jak mówią, że zabiorą, to zabiorą, a jak mówia że dadzą, to mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Piszecie ze dostaliscie to i ja z ciekawosci zajrzałem na konto A tu kasa wpłynela !

Ale teraz to bede miał do myslenia bo dlaczego dwa przelewy ?

Ktoś ma podobnie?

Dziś dostałem kasę z ARiMR  na rachunek bankowy,

opis: KODP800025334KODK Nr Dec./UM.0147-2 016-000782

jakby nie mogli napisać za co to, teraz siedzę i się głowie, 

Ty sie głowisz to powiedz o co u mnie chodzi i dostałem dwa takie przelewy :

PRZELEW UZNANIOWY (NADANO 17-02-2016) KODP780057436KODK NR DEC./UM.0187-2 016-001148 /POTR. ZA OK RES: DECYZJA BEZ FAKTYCZNEGO DORĘC ZENIA PROW 8240,80


co to znaczy POTR.ZA OK RES ?


za cos potracili ale powinni chyba najpierw decyzje wysłać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Z tymi dopłątami w tym roku to jest cyrk jak nigdy. Co innego gadaja oficjalnie co innego robia. kuzyn dostał ONW,RS,i całe dopłaty ze zwierzetami, EFA itd  do 120ha a u mnie zero na koncie . Nie wiem od czego to zależy ale inaczej realizuja niz były założenia harmonogramu.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

Ja bym się nie obraził jakby przez pomyłkę jeszcze raz wypłacili drugie tyle :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaas    1

Czyli coś się dzieje? marijusz idą dopłaty ?


Moje gg 6161477

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Ale głupota Panowie z tymi wypłatami, żeby za 2015 w 2016 dostawać dopiero <_<  Powinni zrobić wypłatę od października do końca grudnia i koniec, a 2016 to 2016 -_-  Tak to jest jak teoretycy z miast zasiadają w ministerstwach rolnictwa (mówię o wszystkich rządach jakie rządziły)... Dla takich to i byki będą w ciąży i oni będą mieli rację ^^

Byka w ciąży to ja nie widziałem ale Krowe płęć meska to sam widziałem jak komornik sprzedawał !!

Ja bym się nie obraził jakby przez pomyłkę jeszcze raz wypłacili drugie tyle :lol:

Ja tez sie nie obrazam tylko obawiam sie ze to jaks pomyłka 

Raz juz kiedys mialem wpływ za sprzedana krowe ktorej nie sprzedawalem okazało sie ze ktos zle zaksiegowal Ja  tam nie dochodzilem dlaczego sama kasa wypłynela z konta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Czyli norma. Rząd dostaje dużo na rolnictwo a grupa docelowa czyli rolnicy mało, jak wszędzie, nie ma pieniędzy na emerytury, opiekę medyczną a na premie, nagrody, luksusowe służbowe samochody jakoś wystarcza.... Poczytajcie sobie na co idzie kasa to Wam kopara opadnie jakie to są pieniądze http://www.arimr.gov.pl/o-arimr/przetargi/wyniki-przetargow.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

500 zł muszą skądś wziąć :lol:

Edytowano przez kris91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas00    0

Dzis dzwoniłem do regionalnego biura arimr to nawet jeszcze nie zostały doplaty naliczone pow 7.90 amowili tak głośno ze na sam pierw tym małym wyplaca paranoja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobbi    1

10,02 ha, oprócz zaliczki z 30. listopada (czyli ostatniego dnia) nic... Sąsiad (ok. 12 ha) dostał już JPO, zazielenienie i PD, ONW i RŚ też nie ma... Myślę że u mnie jest zwłoka przez młodego rolnika i w związku właśnie z tą płatnością mam pytanie, bo ze strony ARiMR nie mogę tego wykumać-jeśli przystąpiłem do KRUS 14. kwietnia 2011, to w tym roku będę jeszcze mógł się ubiegać o tą płatność? Warunkiem jest złożenie wniosku przed 14. kwietnia czy to nie ma znaczenia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Dzis dzwoniłem do regionalnego biura arimr to nawet jeszcze nie zostały doplaty naliczone pow 7.90 amowili tak głośno ze na sam pierw tym małym wyplaca paranoja .

Co biuro arimr to inny kit rolnikom wciskają  :lol:​ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

nie ma co się ciskać  pany ,bo i tak nic nie poradzimy , co wyprawiają te ch..je w warszawy , takiego syfu z płatnościami niema nigdzie , co roku  jak nie zmianiają wniosków to kużwa  zmieniają system , który i tak nie działa . rozmawiałem ze znajomymi  rolnikami  w DE i NL  tam nie ma zadnej gadki o dopłatach , przychodzi grudzień  dostają połowę  i reszte  marzec . kwiecień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

dziś przyszedł z ARiMR wniosek o płatność na rok 2016. A decyzji z tamtego roku i gotówki ani widu, ani słychu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj