phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
melon10641    1218

Ciekawe jak to wygląda przy braku nieprawidłowości przy kontroli, czy to będzie też ten ostatni termin czy może coś szybciej

Wyniki kontroli nie ma znaczenia przy wypłacaniu, w takim wypadku na końcu kolejki. No chyba, że Ci wstrzymają dopłaty na cały rok to nie dostaniesz :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

wczoraj w banku siedząc słysząłem ze w marcu ma być najwiecej procent wyplaconych a potem to juz maj reszta bo kompy w centrali nie dają rady zliczać kto ile i za co ma dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

A otrzymał ktoś dopłaty, w których miała naliczaną płatność cukrową?

Dawne zamojskie- nie ma nic. Na co oni liczą? Nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Wyniki kontroli nie ma znaczenia przy wypłacaniu, w takim wypadku na końcu kolejki. No chyba, że Ci wstrzymają dopłaty na cały rok to nie dostaniesz :P

 

Kolego z palca wyssałeś sobie te nowiny ???? Chyba nie czytałeś mojego posta .Miałem kolejną kontrolę wczoraj ,a poprzednią w Listopadzie i powiedzieli mi panowie ,że max do 20 lutego  będę w systemie odhaczony do wypłacenia kasiorki ^^


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Czyli Twój wniosek jest cały czas w weryfikowany, a wiec kasa tak jak i u mnie maj czerwiec ;)


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Mój jest odhaczony już .To oni w ARiMR mieli błędy .Do planu RŚ po nowemu musisz spełnić wiele warunków jednym z nich jest dodatkowa praktyka i siejesz poplon minimum raz na każdej z działek .Ja sobie wymyśliłem ,że będzie to łubin i tak zrobiłem .A system w czasie kontroli mój poplon zaklasyfikował ,jako EFA czyli na dodatkową płatność .A w raporcie z listopada panowie odhaczyli ,że poplonu nie zasiałem .Zrobili zdjęcia na polu ,jak i dokumentacji i takie klocki odwalają .

Poprawili w raporcie te błędy ,ja musiałem parafować raport od nowa i poszło .Sami mi powiedzieli ,że będą wpłacać kasę ,a w racie błędów będą ściągać nadwyżki .Jednym słowem da się z nimi żyć ,ale nerwy trzeba mieś stalowe ;)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jest tak jak piszesz o windykacji pisałem kilkanaście postów wcześniej


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Panowie co to jest Kod K? Bo dostałem w czwartek jakiś dziwny przelew, Kod P to z tego co wiem to płatność dodatkowa, ale k?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

pewnie płatność do krów

 

no właśnie krowy nie bo krów nie mam


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

K - są to konopie włókniste kolego


a krowy jak już coś to PZ -płatność zwierzęca


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kociol555    0

witam czy ONW za 2015 jest pomniejszone dostal ktos tez mniej niz w roku ubieglym woj kuj pomorskie dostalem jakis przelew lecz nic z niego nierozumiem mysle ze to onw bez wydania decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolega dostał decyzje w piątek dopłaty, EFA, bydło, młody rolnik, 25 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam czy ONW za 2015 jest pomniejszone dostal ktos tez mniej niz w roku ubieglym woj kuj pomorskie dostalem jakis przelew lecz nic z niego nierozumiem mysle ze to onw bez wydania decyzji

 

Kolego płatność ONW moze byc przyznana na mniejsza powierzchnię, zależy czy agencja nie zmniejszyła tobie PEG-u do jakieś lub jakiś dzialek. Jak wiesz na jaka powierzchnie złożyłeś wniosek pomnóż przez stawkę do 1 ha (jaka obowiązuje ONW). Będziesz wiedzial czy dostałeś na mniejsza powierzchnie.

Jak będziesz chciał to wytłumaczę co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

K - są to konopie włókniste kolego

a krowy jak już coś to PZ -płatność zwierzęca

 

no też odpada bo marychy nie siałem, no nic, zadzwonie do BP w poniedziałek i sie dowiem mam nadzieje


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 kolego a o jakie płatności ubiegałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

 kolego a o jakie płatności ubiegałeś?

 

kolego napisałem ci widaomosc na temat obszarówki możesz mi odpisac pozdrawiam

 

 kolego a o jakie płatności ubiegałeś?

 

kolego napisałem ci widomość na temat obszarówki możesz mi odpisac pozdrawiam adam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odpisalem.
Odpisałem Adam. Mam nadzieje ze rozwiałem twoje wątpliwości.
Odpisałem na zapytanie kolegi Matey.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Odpisalem.

Odpisałem Adam. Mam nadzieje ze rozwiałem twoje wątpliwości.

Odpisałem na zapytanie kolegi Matey.

 

Robert nie mam twojej odpowiedzi  musisz poszukać w swoich wiadomościach  adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiadomość przyszla na mojego emaila, zrobilem odpowiedź i napisalem test i zrobilem wyslij. 2 raz zrobilem to samo. Sprawdz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

ten tego - razem z moimi dopłatami dostała cała nasza wioska, wiem bo wczoraj gadałem z sąsiadem a on wie wszystko ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kontrola administracyjna ?? cuż sie pod tym kryje ...

 

Kontrola administracyjna- kontroluje, czy wniosek matematycznie, logicznie zostal wypełniony, PEG do dzialek, czy dzialki są spójne, leżą obok siebie, czy inny rolnik nie złożyl ma ta sama dzialke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj