phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

melon10641    1215

kadore z tego co wiem to Ty jeszcze raportu nie dostałeś.. Dostaniesz pewnie na przełomie lutego/marca a dopłata nie wcześniej jak kwiecień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

XtomekDX   Skąd masz taką informacje że będą już wydawane decyzje, skoro rankingu nawet nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Mam takie pytanie bo jak wcześniej pisałem zostałem wezwany na poprawkę do ONW, ponieważ nie zgadzał się obszar wedle roku 2014 (w 2015 tego nie wykryli) o 0.24 ha, byłem u pani podpisałem oświadczenie że użytkuje tyle i tyle i ma być ok. Dodam iż podpisywałem także od nowa pierwszą  stronę wniosku o dopłaty i tutaj moje pytanie czy zostałem przesunięty z dopłatami na koniec kolejki?

 

a czy przypadkiem pięcioletnie zobowiązania ONW nie konczyly sie w 2009 (do 2014 jeśli ktoś składał zobowiązanie w 2009 roku) i od 2015 ONW jest jednoroczne?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Sory kolego może i tak tylko mówie jak było, widocznie pewnie zobowiązanie miałem od 2014 albo 2013 roku bo u mnie było przejęcie zobowiązań po ojcu który zmarł (kontynuacja) i później na mnie od nowa pewnie.. /to zagmatwane teoche u mnie było. Ale chodzi mi tylko o to czy mogę liczyć teraz na dopłaty czy dopiero w czerwcu po tej nieprawidłowości..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Koledzy czy mieliście kontrolę na miejscu z ARiMR i jak się mają do tego dopłaty ? czy coś dostaliście ? Po kontroli powiedzieli ,że wszystko jest oki i dostałem protokół z kontroli .Ale dopłat ani widu ,ani słychu .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Po kontroli jak masz wszystko OK to dostajesz kase jako jeden z ostatnich a jak masz jakies braki nakładaja ci sankcje i kase masz jako jeden z ostatnich pomniejszoną o kilka procent 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamber310    4

Dziś w powiatowce mówili o Onw że w lutym najprawdopodobniej lub w marcu.a reszta.bezpośrednich niewiedza
Bez żadnej kontroli,sam tylko zmniekszylem o parę arów bo tak chcieli.
I to chyba był mój błąd ale ja tam nie lubię sie uzerac.
Wielkie zero od początku na koncie 000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a czy przypadkiem pięcioletnie zobowiązania ONW nie konczyly sie w 2009 (do 2014 jeśli ktoś składał zobowiązanie w 2009 roku) i od 2015 ONW jest jednoroczne?

 

 

Wyjasnienia zobowiazania ONW. Jak ktoś złożył wniosek i zaznaczył ze ubiega o płatność ONW w 2004 roku, kase mial przelana na konto 20 marca 2005 roku, to od tej daty liczyl 5 letni okres dotyczący zobowiazania ONW. Czyli do 19 marca 2010 obowiązywał 5 letni okres zobowiazania ONW. Przyjmijmy ze złożyłeś wniosek w 15 marca 2010 roku to dalej twój wniosek objęli to zobowiązanie. Ale jeśli złożyłeś wniosek w BP 19 kwietnia 2010 roku to juz wniosek nie podlegal 5 letniemu zobowiazania. Nowe zobowiązanie ONW nie zawiazywalo sie. Mam nadzieje ze jasno wytłumaczyłem.

Mam takie pytanie bo jak wcześniej pisałem zostałem wezwany na poprawkę do ONW, ponieważ nie zgadzał się obszar wedle roku 2014 (w 2015 tego nie wykryli) o 0.24 ha, byłem u pani podpisałem oświadczenie że użytkuje tyle i tyle i ma być ok. Dodam iż podpisywałem także od nowa pierwszą stronę wniosku o dopłaty i tutaj moje pytanie czy zostałem przesunięty z dopłatami na koniec kolejki?

Tym ze wypleniłeś formularz wniosku z 2015 roku nie przejmuj sie tym. Pewnie zaznaczyłeś checkbox korekta wniosku. Pracownicy biorą taka korektę by moc ja zarejestrować w systemie. Na wezwanie powinno składać korektę wniosku.

 

Czy zostałeś przesunięty na koniec kolejki? Hm... To zależy. Jak pracownik BP zarejestrowal taka korektę i ja wprowadzil do systemu i zatwierdzil wniosek to nie. Wszystko zależy czy system mu na to pozwolił. W tym roku to glównie informatycy zatwierdzają wnioski, potem naliczają platnosci(wtedy twój wniosek po takim naliczeniu ma status "z utworzona decyzja". Pracownicy dostaja listę wnioskow z takim statusem i oni sprawdzają czy wszystko jest ok, jak jest to wydaja decyzje. Taka decyzja mozesz dostać przez pocztę lub decyzja jest w teczce aktowej sprawy.

 

 

System do płatności bezpośrednich nie działa. Pewnie na szczeblu centralnym przygotowują wnioski do kontroli,i później do sprawdzenia przez pracowników BP. Uprzedzam pytanie nie wiadomo kiedy zacznie działać. Na razie działa dla płatności ONW.

 

Od przyszłego tygodnia w mazowieckim będą powoływani nowi kierownicy BP.

Dziś w powiatowce mówili o Onw że w lutym najprawdopodobniej lub w marcu.a reszta.bezpośrednich niewiedza

Bez żadnej kontroli,sam tylko zmniekszylem o parę arów bo tak chcieli.

I to chyba był mój błąd ale ja tam nie lubię sie uzerac.

Wielkie zero od początku na koncie 000.

 

 

 

Dobrze ci powiedzieli. System chodzi tylko dla płatności ONW. Dla płatności bezpośrednich nie chodzi. Ten rok jest wyjątkowy. Wszystko przez ten nowy system.jest wogole nie dopracowany.działa tak jak system PKW przy wyborach samorządowych.

Jak by system chodzil jak nalezy to dużo osób by mialo wydane decyzje.

 

Ci z was co nie dostana decyzji do końca lutego niech przygotują ze dostana pisma z BP informujące o terminie do kiedy moga dostać decyzje. Pomyślcie dla pracowników BP to dodatkowa nie potrzebna praca, ktora musza wykonać pomimo ze to nie jest ich wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Wyjasnienia zobowiazania ONW. Jak ktoś złożył wniosek i zaznaczył ze ubiega o płatność ONW w 2004 roku, kase mial przelana na konto 20 marca 2005 roku, to od tej daty liczyl 5 letni okres dotyczący zobowiazania ONW. Czyli do 19 marca 2010 obowiązywał 5 letni okres zobowiazania ONW. Przyjmijmy ze złożyłeś wniosek w 15 marca 2010 roku to dalej twój wniosek objęli to zobowiązanie. Ale jeśli złożyłeś wniosek w BP 19 kwietnia 2010 roku to juz wniosek nie podlegal 5 letniemu zobowiazania. Nowe zobowiązanie ONW nie zawiazywalo sie. Mam nadzieje ze jasno wytłumaczyłem.

 

O własnie, nie dokońca pamiętałem co usłyszałem w BP w tej sprawie, ale coś mi świtało że zobowiązania trwały do 2014, dobrze że doprecyzowałeś, bo nie każdy o tym wie. Kolega pracuje w ARIMR?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi również powiedziano w agencji wczoraj że mają teraz ruszyć decyzje dla młodych, może ktoś jeszcze to potwierdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O własnie, nie dokońca pamiętałem co usłyszałem w BP w tej sprawie, ale coś mi świtało że zobowiązania trwały do 2014, dobrze że doprecyzowałeś, bo nie każdy o tym wie. Kolega pracuje w ARIMR?

 

Ciesze sie ze moglem wyjasnic koledze zawiłości jakie występują w płatnościach. Żadko zaglądałem na forum. Jak będziesz mial problem to sluze pomocą jak bede oczywiscie wiedzial. Czlowiek cale życie sie uczy...umiera mając mala wiedze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela1971    6

Kątrola na miejscu 5 stycznia, decyzja 2 luty,kasa na kącie 8 luty,54h warm-maz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie przejmuj się mam to samo

 

Kolego powierzchnia zmierzona, mniej ważne ze tak sie wyrażę. Najwazniejsza jaka masz powierzchnię stwierdzona. Bo na jej podstawie dostajesz dopłatę.

Kątrola na miejscu 5 stycznia, decyzja 2 luty,kasa na kącie 8 luty,54h warm-maz.

 

Nie którzy to maja szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

chociaż mam kod ppk  według mnie niesłusznie  bo to według ich wyliczeń ale łączny błąd to 0.06 % czyli praktycznie żaden


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

chociaż mam kod ppk według mnie niesłusznie bo to według ich wyliczeń ale łączny błąd to 0.06 % czyli praktycznie żaden

 

Skąd wiesz ze tyle wynosi procent przedeklarowania? Wyliczyłeś odnośnie do dzialki rolnej? PPK odnosi sie tylko do dzialki rolnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

zsumowałem o ile jest przekroczone i wyliczyłem  procent z gospodarstwa   po nowych pegach

najlepsze jest to że raz peg przychodzi tyle ile podałem a raz mniejszy to są jaja


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wyliczenia i wyjasnienia odnośnie przedeklarowania.
Jak złożyłeś wniosek na powierzchnie 10.20 ha (powierzchnia deklarowana) i PEG dla tego gospodarstwa wynosi 10.00 ha(powierzchnia stwierdzona). Roznica między powierzchnia stwierdzona s deklarowana wynosi 0.20 ha, to procentowe przedeklarowanie wynosi 2%. Kase dostaniesz do 10 ha. Jeżeli roznica miedzy powierzchnia stwierdzona a deklarowana wynosi miedzy 3% a 20% wtedy nakładana na rolnika jest sankcja dwukrotności miedzy powierzchnia stwierdzona a deklarowana. Przyklad 10.50 ha deklarowana powierzchnia we wniosku, powierzchnia stwierdzona wynosi 10.00ha. 0.5ha stanowi 5% przedeklarowania. Od 10.00 ha-2x0.50 ha= 9.00 ha dostajesz dopłatę. Jeżeli przedeklarowania wynosi miedzy 20 a50% odmowa. Jeżeli wiecej niż 50% do sankcje 3 letnie. Taki procent liczy tez do płatności ONW.

zsumowałem o ile jest przekroczone i wyliczyłem procent z gospodarstwa po nowych pegach
najlepsze jest to że raz peg przychodzi tyle ile podałem a raz mniejszy to są jaja



dobrze zrobiłeś. A co do PEGu to masz racje ze są jaja. Ale nie do końca wina arimr, nie bronie ich. Winna jest tez geodezji. Dlaczego bo na podstawie map jakie wydaja rolnikom którzy dostarczają je do BP, pracownicy ustalają granice dzialek. Kiedyś na geoportalu probowalem zmierzyć swoja dzialke parę razy i nie zawsze udalo uzyskać taka sama powierzchnie.

zsumowałem o ile jest przekroczone i wyliczyłem procent z gospodarstwa po nowych pegach
najlepsze jest to że raz peg przychodzi tyle ile podałem a raz mniejszy to są jaja



zapomnialem koledze dodać, ze jeżeli przedeklarowanie dla całego gospodarstwa wynosi 0.10 ha to dostaniesz kase dobrego co wnioskowales.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

robert55555 dzięki za wyczerpującą odpowiedz. Zobaczymy jak to będzie na razie pusto.. Widać że coś sie rusza obym i ja miał szczęście. A coś wiadomo do kiedy RS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

robert55555 dzięki za wyczerpującą odpowiedz. Zobaczymy jak to będzie na razie pusto.. Widać że coś sie rusza obym i ja miał szczęście. A coś wiadomo do kiedy RS?

 

Tego nie wiem, bo nie mam RS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

robert55555  od kilku lat decyzji nie dostaje gdyż wnioski  były bez błedów i  decyja bez dostarczenia jak również nie podlegam dyscyplinie pisałeś wcześniej ze decyzje sa drukowane podpisywane przez kierownika i wkładane do akt  arimr wyda mi oginalne decyzje np. z 2013 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

w naszym biurze od kilkunastu dni praktycznie zero wypłat  info z biura


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ponoć dziś juz były pozwolenia z góry bo do BP przyszły decyzje do podpisania  ale coś sie dzieje w tych BP bo pracownicy jacyś dziwni sie zrobili 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj