phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wojtek987    63

Powierzchnia 2,09. "Na całej działce stwierdzono kilkuletnie zachwaszczenia, zakrzaczenia, zakrzewienia i zadrzewienia"

 

Jeśli udowodnią ci że nie uprawiałeś tej działki w tym roku, w poprzednim też i wcześniej to wracasz również do tyłu 5 lat z odsetkami. A skoro tak jest w rzeczywistości to na co ty liczyłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Liczył kasę B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3
Napisano (edytowany)

45 stopni ? - to chyba tylko winnica B) .

Dlatego pisalem ze to przyklad bo mi sie nie chcialo liczyc sinusow mniejszych katow. Przy 45 stopniach mnozymy razy pierwiastek z 2. Chcialem tylko pokazac ze rozbieznosc jest i to spora. Moze siegnac na oko nawet i 30 procent

 

Ale powiedzcie mi jak rolnik ma to okreslic poprawnie. Przed zlozeniem wniosków ma wynajac geodete czy wyliczyc linijka z zalaczonej mapki czy wyliczyc na geoportalu. Rolnik przy skladaniu wniosku nie ma specjalistycznych narzedzi czy programow zeby to zrobic.

 

To oni powinni to wyliczac i rolnikowi pomagac a nie go karac

Edytowano przez romanik99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Ale o co ta dyskusja? kolega nie wiedział że na tej działce krzaki rosną? a może wyrosły z dnia na dzień przed samą kontrolą? jak ma się zakrzaczoną działkę to nie zgłasza sie jej jako użytek rolny bo to jawne wyłudzenie kaski, nie wiem na co liczył że nikt się nie zczai?

W temacie dopłat cisza, ONW w grudniu było, zaliczki nic, dopłat też nie ma, mam młodego więc chyba poczekam sobie do marca w optymistycznym wariancie :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

skoro agencja ma wszystkie dane - to nie wystarczy jedno zdaniowy wniosek - ja taki i taki na całości gruntów posiałem zboże - resztę przecież agencja i tak sprawdza i wylicza - więc po co te klocki. 

a jak ktoś ma różną produkcję - to na piszę ,na tych działkach posiałem  buraki - reszta zboże - powierzchnię niech liczy agencja -i tak mają dane działek z geodezji i precyzyjne zdjęcia.  ja mam co roku kontrole i co roku agencja zmienia powierzchnie tej samej działki - zależnie jak się kliknie pracownikowi. A o systemie informatycznym w którym wypełnia się przez internet to idiotyzm - oni i tak to drukowali i przepisywali do drugiego systemu....... mało tego pojęcia nikt nie miał jak to wypełnić.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dostał ktoś kiedyś kod ppk

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

No dobra ale jak ktoś ma działkę w geodezji o pow. 1ha a w rzeczywistości o nachyleniu 89 stopni to ma dostać miliony do tego 1ha? 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

Nie ma takich dzialek.co najwyzej gory ale tam tylko skaly. Nawet jakby byla taka dzialka to by sie nie dalo na niej uprawiac. 30 procent nachylenia to jest duzo. Musialby sie ktos wypowiedziec co mieszka w gorach do ilu stopni nachylenia uprawia sie dzialki.


Inna sprawa jest np i tu wiem bo wujek mial taka sprawe ze dzialka biegnie wzdluz lasu i byly robione zdjecia pod katem i 15 metrowe sosny wchodzily ze zdjecia po 5 metrow w dzialke i chcieli mu potracic ze zglosil powierzchnie na ktorej rosnie las. Ale sie odwolal i wyszlo na jego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Przy pomiarach GPS brana jest nie tylko odległość między punktami, ale także różnica wysokości. Nawet najdokładniejszy GPS cywilny nie osiąga dokładności lepszej niż 3%. U mnie na działce 1ha gdzie podane było 0,5ha do dopłat zatwierdzili 0,21ha. Kontrola FOTO rozpoczęta w sierpniu 2015, zakończona w październiku 2015, info o wykonaniu kontroli dostałem w połowie stycznia. I teraz - kiedy jest termin odwołania, bo w dokumentach , które dostałem z jakiejś firmy zewnętrznej nie ma ani słowa, że MOGĘ odwołać się od wyników kontroli ani do kogo. To są zupełne kpiny i totalne olewanie KPA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Termin na odwołanie masz do 14 dni od doręczenia, lub osobistej obecności w jakiejś sprawie. O co wy się kłucicie, powierzchnia liczona jest w "rzucie z góry" nie że ty sobie z metrem przejdziesz po górach i dolinach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

Witam orietuje sie ktos ile jest doplaty do 1 ha jeczmienia jarego ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
Napisano (edytowany)

Przy pomiarach GPS brana jest nie tylko odległość między punktami, ale także różnica wysokości. Nawet najdokładniejszy GPS cywilny nie osiąga dokładności lepszej niż 3%. U mnie na działce 1ha gdzie podane było 0,5ha do dopłat zatwierdzili 0,21ha. Kontrola FOTO rozpoczęta w sierpniu 2015, zakończona w październiku 2015, info o wykonaniu kontroli dostałem w połowie stycznia. I teraz - kiedy jest termin odwołania, bo w dokumentach , które dostałem z jakiejś firmy zewnętrznej nie ma ani słowa, że MOGĘ odwołać się od wyników kontroli ani do kogo. To są zupełne kpiny i totalne olewanie KPA.

Nazwę firmy masz na pieczątkach na pierwszej stronie ;) termin na odwołanie 14 dni od daty dostarczenia raportu, po to jest wysyłany za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Masz jeszcze szanse odwołać się od decyzji jak Ci potem arimr wyśle. 

 

Gospodarstwo masz w gminie Skierbieszów? W Foto nie mierzy się gpsem tylko z ortofotomapy. Jak nie widać nic na orcie to dopiero GPSem się mierzy po obwodzie działki. 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

No dobra ale jak ktoś ma działkę w geodezji o pow. 1ha a w rzeczywistości o nachyleniu 89 stopni to ma dostać miliony do tego 1ha? 

 

Skąd wyciągasz takie wnioski ?

Jest zupełnie odwrotnie i o takim nonsensie dyskutowaliśmy. Pofałdowanie działki zmniejsza kwotę dopłat .

Co do geodezji i zlecenia pomiarów to nic nie da . Agencja podważyła u mnie świeżo wydzieloną działkę i zmniejszyła jej powierzchnie z 1,56 na 1,52.

Oczywiście akt notarialny oraz wydział podatkowy , dostosował się do wyników podanych przez geodetę.

Wynik agencji , poza zmniejszeniem areału do którego naliczane są dopłaty nie niesie żadnych skutków prawnych.

Działka ma obszar taki jak w wydziale geodezji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
Napisano (edytowany)

To był tylko przykład. 

Jak Ci geodeta działkę wymierzył to też ją redukował do poziomu. A to, że agencja Ci inaczej zmierzyła to już inna bajka, Wystarczy, że sobie inaczej punkt na mapie postawią i już się powierzchnia zmienia. 

Pofałdowanie zmniejsza kwotę dopłat? W jaki sposób? Jak mam 1 hektar na płaskim terenie i 1 hektar w silnie pofałdowanym to ile mam łącznie? 

A to że jak się pomierzy krokiewką/fajtakiem/metrówką i wyjdzie inaczej to nic z tym nie zrobimy. Geodeta też Ci tak pomierzy ale zredukuje do poziomu i tedy podaje pow. 

Te hektary co podałem wyżej to tyczą się wyłącznie dokumentów. Bo wiadomo na chłopski rozum jak mam siać na tych 2 polach co podałem wyżej to wiadomo wysieję więcej na polu pofałdowanym. 

 

Ktoś pytał o kopie czy oryginał. Rolnik dostaje kopię raportu (jeżeli chodzi o foto) 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156
Napisano (edytowany)

By Ci to wyjaśnic i byś zrozumial o co mi chodzi podam przykład jeziora które ma pow lustra wody rowną jakiejś wielkości , powiedzmy 1ha .

Dno tego jeziora ma pow większa niż 1 ha z uwagi, że w przeciwieństwie do lustra wody , nie stanowi płaszczyzny.

W domowych warunkach weż dla przykładu blachę ktorej trzeba użyć np. 3m2  , by stworzyć wannę w której pow wody ma np 1,2 m2.

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Dobry przykład ;) 

Ja to rozumiem o co chodzi.No ale nic z tym nie zrobimy i geodezja i arimr liczą pow. tafli jeziora z tym, ze arimr nie ma do tego super dokładnych narzędzi..

Przykład taki google.maps ma o niebo lepsze zdjęcia obszarów rolniczych niż arimr. Google udostępnia to bezpłatnie, arimr co roku pewnie płaci za to duużą kupę kasy a jakość... Lepiej byłoby od google to kupić :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Chodzi także o to, że ARiMR opiera się na danych z geoportalu, a te są z d.... wyjęte. Powierzchnia działek i ich granice nijak mają się do rzeczywistości. Mam pola, które w/g ortofotomapy są na 3, 4 albo nawet 5 działkach sąsiadów. Geodeci z Biura Geodezji w Lublinie jak zaczeli robić weryfikację, to się za głowę chwycili, bo 60-70% działek w ewidencji elektronicznej nie zgadza się nijak z rzeczywistością, ani granice, ani powierzchnia, o braku ksiąg nie wspomnę.

 

Powiedzcie mi, jak kontrola FOTO może zakwestionować  1/3 powierzchni działki ? Chyba muszę zajrzeć do tych kodów kontrolnych i poczytać, co oznaczają. Te chamy, bo inaczej ich nie nazwę, po prostu liczą na to, że ludzie machną ręką i nie będą się odwoływać ? Dodatkowo zaznaczyłem celowo mniej, niż rzeczywista powierzchnia ( o papierowej już nie wspomnę). Czyli na działce o rzeczywistej powierzchni 1ha podałem celowo mniej, 0,9ha do dopłaty i sk...... z każdego kawałka urwali jeszcze po 1, 2 czy 3 ary. To jest po prostu rozbój w białych rękawiczkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

@wieslaw   za duzo mi nie pomogles chodzilo mi o przyblizone złotowki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw    6

no bo nie mialem na celu ci pomagac, jestes ignorantem i nie potrafisz wytezyc swoich szarych komorek zeby wpisac fraze stawki dopłat 2015 w google. gdybys to zrobil juz dawno bys wiedzial i nie zadawal oczywistych pytan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

jahooo już kiedyś pisałem,że jak miałem kontrolę FOTO to trzy razy się odwoływałem i jak grochem o ścianę,ja swoje oni swoje aż w końcu jakaś "miła pani " powiedziała,że jak chcę w miarę szybko dostać dopłaty to żeby dać sobie spokój bo będzie się to przeciągać w nieskończoność.A po drugie zarówno podanie za dużo jak i za mało to błąd i są odliczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630

Chodzi także o to, że ARiMR opiera się na danych z geoportalu, a te są z d.... wyjęte. Powierzchnia działek i ich granice nijak mają się do rzeczywistości. Mam pola, które w/g ortofotomapy są na 3, 4 albo nawet 5 działkach sąsiadów. Geodeci z Biura Geodezji w Lublinie jak zaczeli robić weryfikację, to się za głowę chwycili, bo 60-70% działek w ewidencji elektronicznej nie zgadza się nijak z rzeczywistością, ani granice, ani powierzchnia, o braku ksiąg nie wspomnę.

 

Powiedzcie mi, jak kontrola FOTO może zakwestionować  1/3 powierzchni działki ? Chyba muszę zajrzeć do tych kodów kontrolnych i poczytać, co oznaczają. Te chamy, bo inaczej ich nie nazwę, po prostu liczą na to, że ludzie machną ręką i nie będą się odwoływać ? Dodatkowo zaznaczyłem celowo mniej, niż rzeczywista powierzchnia ( o papierowej już nie wspomnę). Czyli na działce o rzeczywistej powierzchni 1ha podałem celowo mniej, 0,9ha do dopłaty i sk...... z każdego kawałka urwali jeszcze po 1, 2 czy 3 ary. To jest po prostu rozbój w białych rękawiczkach.

 

ja nie odpuściłem i poszłem do sądu ,arimr nie przestrzega prawa administracyjnego to jest  znaczy był folwark psl

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Wie ktoś kiedy będą dopłaty za bydło?

Nie tak szybko. Zaginęło razem z pastwiskiem.

Ale do końca czerwca mają odszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj