phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianXXL    49
Napisano (edytowany)

Na bank...

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qdzio1997    0
Napisano (edytowany)

Skad masz takie informacje?

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

praktyka zapewne.. może nie własna ale tak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Jak procentowo wygladaja te nieprawidlowosci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qdzio1997    0
Napisano (edytowany)

Nie znalazłem na raporcie procentów. powierzchnia jednej działki jest zawyżona o 0,16ha i na jednej ok. 2ha wykryto zakrzewienia wieloletnie.

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185
Napisano (edytowany)

Czyli miesci sie w w granicy 3% po prostu Ci odejma to powierzchnie gorzej z tym zakrzewieniem cos konkretniej opisz

Edytowano przez pit17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Kontrola foto u mnie polegała na tym że chodził gość w kamizelce odblaskowej z napisem geodezja i za pomocą laptopa czy cos w tym rodzaju odszukiwał działki

robił nim zdięcia upraw i orientacyjnie pomiary oczywiscie nikogo o tym nie informował. W raporcie jaki mi przysłali są nr zdięć zrobionych przez tego pana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qdzio1997    0

Czyli miesci sie w w granicy 3% po prostu Ci odejma to powierzchnie gorzej z tym zakrzewieniem cos konkretniej opisz

Powierzchnia 2,09. "Na całej działce stwierdzono kilkuletnie zachwaszczenia, zakrzaczenia, zakrzewienia i zadrzewienia"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ur330    3

Panowie mam pytanie do was bo zakładam konto w agencji na siebie a nie mam konta w banku czy mogę podać konto jakiegoś członka rodziny np taty, mamy

Czekam na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

I faktycznie są te zadrzewienie? Czy jest to kawałek działki czy drzewa rozrzucone po całej działce?

A jeśli są te zadrzewienia i inne to na co liczyłeś składając wniosek na tą działkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Powierzchnia 2,09. "Na całej działce stwierdzono kilkuletnie zachwaszczenia, zakrzaczenia, zakrzewienia i zadrzewienia"

 

obyś miał wszystko dobrze ale z tego co pamiętam procentowo to jest 3% ale nie więcej niż 2 ha

na gospodarstwo

więc zależy jak te 2 ,09  potraktują znam przypadki wstrzymywanie całej dopłaty 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

doplate teraz wsztrzymają i obetną mu o te 2,09ha powierzchni.
Miałem coś takiego tylko że u mnie krzaki nie rosły a u nich już był las, i jakoś do odkręciłem
Pamiętaj taka kontrola to gówno a nie mierzenie powierzchni, geodeta jedynie jest w stanie podac Ci powierzchnie, i masz 7 dni na odwołanie od decyzji tak na przyszłośc.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

mają prawo zabrać  całą  niestety na ten rok


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Panowie mam pytanie do was bo zakładam konto w agencji na siebie a nie mam konta w banku czy mogę podać konto jakiegoś członka rodziny np taty, mamy

Czekam na odp.

 

Możesz podać kogo zechcesz, konto nie muśi być osobiste, Gdy byś miał problem ze znalezieniem odpowiedniej osoby to chętnie mogę dać ci mój numer :)


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Panowie mam pytanie do was bo zakładam konto w agencji na siebie a nie mam konta w banku czy mogę podać konto jakiegoś członka rodziny np taty, mamy

Czekam na odp.

Konto ojca

 92 1320 1120 2585 4660 2000 0001

Koniecznie z dopiskiem

DAR DLA TELEWIZJI TRWAM 

 

A tak na poważnie 

Założenie konta to kwestia kilkunastu minut i problem masz z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubelskie- ktoś dostał dopłaty oprócz zaliczek?

Dwójka moich znajomych dostała. Mieszkamy w powiecie bialskim. Ja tylko zaliczkę a dalszą część podobno koniec lutego... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

mają prawo zabrać całą niestety na ten rok

Niestety taka prawda powyżej 3% są wstrzymane całe dopłaty.Niektórych sprawy czytałem to nie dostali dopłat za 2012 jesli źle pisze niech ktoś poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

http://www.agrofoto.pl/porady/finanse/sankcje/zasady-przyznawania-platnosci-sankcje.html

  • Przepisy prawa zostawiają rolnikowi „tolerancję błędu”. Polega ona na tym, że jeśli zawyżenie powierzchni jest do 3% powierzchni zadeklarowanej i nie więcej niż 2 ha to płatność nie podlega w tym momencie sankcjom i naliczana jest do powierzchni stwierdzonej (tej po odjęciu przedeklarowania do 3% i nie więcej niż 2 ha).

Przykład: jeśli rolnik zadeklarował 10 ha a podczas kontroli okazało się, że spełnia warunki do otrzymania płatności tylko do 9,8 ha, to otrzyma płatność do 9,8 ha. Różnica pomiędzy powierzchnią zadeklarowaną (10 ha) a stwierdzoną (9,8 ha) wynosi 0,2 ha, co stanowi 2,04% powierzchni stwierdzonej i nie powoduje naliczenia sankcji, gdyż nie przekroczyła progu 3% i jest mniejsza od 2 ha.

  • Jeśli zawyżenie powierzchni będzie w przedziale od 3% do 20% to płatność podlega sankcjonowaniu. W tym przedziale procentowym odejmuje się podwójną wartość pomniejszenia od przyznawanej dopłaty. Oznacza to, że oblicza się powierzchnię kwalifikującą się do dopłaty i od niej odejmuje się powierzchnię przedeklarowania pomnożoną przez 2 i przez stawkę.

Przykład: jeśli rolnik zadeklarował 10 ha a podczas kontroli okazało się, że spełnia warunki do otrzymania płatności tylko do 9 ha, to otrzyma płatność pomniejszoną o sankcję. Różnica pomiędzy powierzchnią zadeklarowaną (10 ha) a stwierdzoną (9 ha) wynosi 1 ha, co stanowi 11,11% powierzchni stwierdzonej. Błąd znajduje się w przedziale od 3% do 20% co powoduje naliczenie sankcji w wysokości: 1 ha (powierzchnia przedeklarowana) * 2 * stawka.

  • W przypadku, gdy podczas kontroli, różnica pomiędzy powierzchnią stwierdzoną a powierzchnią deklarowaną będzie w przedziale od 20% do 50%, to rolnik nie otrzyma płatności w danej kampanii.

Przykład: jeśli rolnik zadeklarował 10 ha a podczas kontroli okazało się, że spełnia warunki do otrzymania płatności tylko do 8 ha, to nie otrzyma płatności. Różnica pomiędzy powierzchnią zadeklarowaną (10 ha) a stwierdzoną (8 ha) wynosi 2 ha, co stanowi 22,48% powierzchni stwierdzonej. Błąd znajduje się w przedziale od 20% do 50% co powoduje wystosowanie do rolnika decyzji odmownej.

  • Jeśli zawyżenie powierzchni wyniesie ponad 50% powierzchni stwierdzonej to rolnikowi nakładane są sankcje wieloletnie. Okres trwania tych sankcji wynosi 3 lata. W tym czasie, każda deklaracja rolnika będzie pomniejszana co roku o kwotę przyznanej sankcji. Dlatego też, aby otrzymać jakąkolwiek płatność, rolnik musiał by złożyć wniosek na powierzchnię wyższą niż w roku, kiedy otrzymał sankcję powyżej 50%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Ja byłem w swoim biurze powiatowym zobaczyć co tam słychać z dopłatami to powiedzieli mi, że naliczają tylko do 7ha, to ja mu powiedziałem, że na różnych forach rolnicy piszą, że dostają nawet za 30ha,to powiedzieli, że to  kompletnie  nie możliwe bo system w całym kraju nalicza tylko do 7ha. Także ja już sam nie wiem co się wyprawia w tym b****lu....


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Na forum to można pisać, ze nie dość że byk się ocielił , to ma jeszcze bliżniaki .

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

obyś miał wszystko dobrze ale z tego co pamiętam procentowo to jest 3% ale nie więcej niż 2 ha

na gospodarstwo

więc zależy jak te 2 ,09  potraktują znam przypadki wstrzymywanie całej dopłaty 

 

chcesz powiedzieć, że zabrali komuś całą dopłatę za błąd większy niż 3% czy 2ha tak?

 

 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj