phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rami    18

witam  ja tam dziś dostałem decyzję o dopłatach i resztę kasy na konto to jest 02-02-2016


do 15 maja nie żadnej różnicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekrolnik89    117

Zadzwoniłem z ciekawości pod ten numer co tu podajecie i powiedziała mi ta pani że po 29 Lutego ruszy system dla Młodych Rolników i wtedy mogę spodziewać się przelewu. :)

Każdy inaczej szwagier dostał juz a miał młodego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Hahahahaha.... czyli wychodzi że system działa dla młodych rolników. Te barany w ARiMR sami nie wiedzą co mówią i sami nie wiedzą komu płacą. 

Jednak moja teoria się sprawdziła, czyj wniosek podejdzie pod rękę ten dostanie kasę i tyle w temacie. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mój kumpel też dostał a ma młodego rolnika więc nie wiem o co im chodzi z tym całym systemem nie uważacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

dostał płatność dla młodych rolników ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hahahahaha.... czyli wychodzi że system działa dla młodych rolników. Te barany w ARiMR sami nie wiedzą co mówią i sami nie wiedzą komu płacą.

Jednak moja teoria się sprawdziła, czyj wniosek podejdzie pod rękę ten dostanie kasę i tyle w temacie.

 

 

Kolego tak nie działa jak napisales. Pracownicy dostaja listę wnioskow do wydania i tylko z tej listy wydaja. Dopiero tutaj pracownicy BP moga wybrać komu najpierw wydac decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś napisał, że ściana wschodnia Polski dostanie najpóźniej dopłaty bo mamy najdalej do Brukseli ;)

Więc chłopaki czekajmy z uśmiechem na dopłaty :):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Jakie zdziwienie jak zobaczyłem dopłaty na koncie, gospodarstwo 60ha w listopadzie zaliczka tydzień temu decyzja dzisiaj reszta dopłat. (nie sieje buraków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

@patryk4427 ja sieje min. buraki ale dopłat nie było żadnych.  i w okolicy także nikt nie dostał jeszcze. Lubelszczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21
Napisano (edytowany)

A u mnie ani decyzji,zaliczek i nic na końcie,składane 9 ha plus dodatek MR,czekamy dalej.

Edytowano przez sybiuszek24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Opolszczyzny ok 60 ha brak zaliczki , dopłaty do buraków cukrowych i decyzji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

a dostal ktos kase za zalesienie? bo u mnie cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ile teraz jest do ha ziemi srednio doplaty ?

 

 standardowa dopłata troche mniej wychodzi niz poprzednio. Pisałem wczesniej chyba. Kolega dostał decyzje to z 300 zł mnie bedzie miał do wszystkiego chociaz miał posianego troche łubinu to i tak mniej mu wyjdzie niz w 2014 gdzie nie miał strączków. Łubinu miał z 0,20 ha czyli jakies 82 zł dopłaty . Jak by nie miał łubinu to by jeszcze mniej wyszło. Jego areał jest nie duzy bo zaledwie 3,10 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Jak wygląda kwestia z dopłatą do lucerny ekologicznej?

 

Gdzieś coś słyszałem, gdzieś coś czytałem ale nic pewnego nie wiem a mam ponad 10ha z którymi nie bardzo mam plan działania bo daleki dojazd i coś "pod dopłaty"bym na tym kawałku zasiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter72    0
Napisano (edytowany)

Wreszcie kasa na koncie jednak bez ONW.Powiat lubartowski.

Edytowano przez Piter72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj