phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mlodyhef    214
Napisano (edytowany)

59,8 EUR/ha - tak jest napisane na stronie agencji. Czyli nieco poniżej 250zł/ha dostanie młody. 

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może i tak. Nie interesują mnie zbytnio te stawki. Ile dostanę tyle będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tomas i co wniosły te twoje żale? Są zbędne i bezpodstawne. Ja ci powiem że wystartowałeś odemnie i mojej żony o 3 lata wcześniej więc zmieniłeś maszynę i może już dokupiłeś parę ha a ja dla przykładu np. dopiero myślę o zmianie jakieś maszyny. Kiedyś ludzie nabrali kredytów na całe budynki w gospodarstwie a później zer dopisano do pieniądza i kredyt jajkami spłacono do nich też będziesz miał żal że ty takiej możliwości nie miałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5
Napisano (edytowany)

59,8 eur/ha - płatność przez 5 lat do ha z wniosku o dopłaty?, tymi z dzierżawami co podaje we wniosku?

Edytowano przez vdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wylewam żali, choć mogło to tak zabrzmieć. Przedstawiłem trochę bardziej sprawiedliwy podział. Hodowcy trzody też mogą poczuć się pokrzywdzeni brakiem dopłaty. Maszyny jakiejś większej nie kupiłem żadnej, tylko 7 jałówek. Kupiłem 1,18 ha ziemii ,chwytak, wycielacz i po kasie. Do nikogo żalu nie mam, tylko od początku dopłat niczego nie potrafią sprawiedliwie rozdyzponować. To chyba celowy zamiar by ludzi dzielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja dzwoniłem ten numer 223184960 no i niby mam kontrolę administracyjną. A co to znaczy to nikt nie wie

 

Informacja dla kolegi i kolegow. Kontrole administracyjna to kontrola ktora sprawdza czy dzialka ewidencyjna znajduje się w ewidencji dzialek, sprawdza dekoracje rolnika z PEG dla danej dzialki, spójność dla dzialek rolnych. Matematycznie wniosek jest poprawnie wypełniony. Jak masz kontrole FOTO czy na miejscu, CC-IRZ sprawdza dane z tych kontroli w wnioskiem. Kontrola administracyjna sprawdza terminosc odnośnie zwierzęt. W momencie zatwierdzenia twojego wniosku przez pracownika arimr, twój wniosek ma status zatwierdzony i dopiero wtedy będzie mozliwosc naliczenia tobie kasy. Jak zrobia naliczanie to twój wniosek na status z utworzona decyzja. Pracownicy BP sprawdzają czy jest wszystko dobrze zostalo zrobione. Jeśli tak wydaja w systemie decyzje. I taka decyzja moze byc doręczona do ciebie lub nie. W momencie wydania decyzji wniosek jest zaciągany na tzw listę płatności, ktora dostarcza do departamentu płatności. Wtedy oni wypłacają kase na konto. Mam nadzieje ze jasno sie wyrazilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

płatność dla MR  max. 50ha ? Zgadza się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mnie ciekawi skąd w tym roku naliczyli 60.000 tysięcy hektarów za dużo chyba to polityka z defraudacja pieniędzy dla swoich lub naprawdę system który i tak obcina każdemu po parę arów co roku

 

Kolego bardzo proste skąd wzięła taka powierzchnia. Pracownicy BP nie powprowadzali wszystkich dzialek z wnioskow do systemu. Pracuja na tempo. Liczy sie czas a nie jakość dla tych szefów ma gorze. A potem cos takiego wychodzi.

Zero zaliczki,Onw, bezpośrednich,i wysokobialkowych

No i bydła z jalowkami też zero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

płatność dla MR  max. 50ha ? Zgadza się?

A nie czasem 30ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

50 ha. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Dzisiaj dostałem dopłaty, zaliczki prędzej nie miałem. W sumie duża niespodzianka bo miałem kontrole z irz. Nie chce was koledzy martwić, ale teraz ma być pauza w wypłacie więc wielkich nadziei sobie nie róbcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACK36    2

Zaliczka listopad,onw w okolicach swiąt,wczorajdecyzja obszarowa ,23ha.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dzwoniłem ten numer 223184960 no i niby mam kontrolę administracyjną. A co to znaczy to nikt nie wie

Dzięki kolego za pomoc, dzwoniłem do Warszawy okazało się, że mam nieprawidłowości z jedną działką. I dopiero po połowie lutego jak dalsza część systemu zostanie wdrożona to rozpatrzą moją sprawę i zrobią naliczenia.

Zaliczkę dostaliśmy na ostatni dzień płacenia zaliczek czyli 30 listopada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Zadzwoniłem z ciekawości  pod ten numer co tu podajecie  i   powiedziała mi ta pani że po 29 Lutego ruszy system  dla Młodych Rolników i wtedy  mogę  spodziewać się przelewu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter72    0

U mnie zaliczka w październiku,od tamtej pory cisza. W agencji powiedzieli w połowie stycznia że decyzja rozpatrzona i za kilka dni będzie kasa ale mineło dwa tygodnie i nie ma. No ale cóż trzeba czekać. Gospodarstwo 8ha pow.lubartowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tolek15    0

Zaliczkę dostałem początkiem listopada a dzisiaj wszedł przelew na 74 zł i tyle dziwne!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

A czy możecie pisać orientacyjnie ile ha zgłaszaliście. Znacznie by to ułatwiło.

 

 

Woj. lubelskie - 68ha , bez hodowli , wysokobiałkowe , ONW, MR - zaliczka w tamtym roku, reszty brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Zaliczkę dostałem początkiem listopada a dzisiaj wszedł przelew na 74 zł i tyle dziwne!

No i wsio dostałeś :D Przyjdzie później :) Lubelskie ktos dostał już wszystkie dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

Zadzwoniłem z ciekawości  pod ten numer co tu podajecie  i   powiedziała mi ta pani że po 29 Lutego ruszy system  dla Młodych Rolników i wtedy  mogę  spodziewać się przelewu. :)

 

to dlatego brat wszystko już dostał, a ja jeszcze nic... poczekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj