phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

kermit84    5

panowie w tym roku to śmiech te dopłaty za swoja kasą trzeba czekać to jakieś kpiny robią z polskich rolników jestem ciekaw jak Ci w rządzie by musieli czekać za wypłata tak długo jak my

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

jakie czekać??Jaki smiech?ARiMR ma czas do 30 czerwca na wypłatę...

Pisałem już, że w tym roku wcześniejsza wypłata byłaby wskazana-susza itp...

Wszyscy przyzwyczajamy się do dobrego-zawsze było szybciej,teraz jest później a szkoda niektóre gospodarstwa odczują to bardzo mocno,a zarobią na tym handlarzyki np bydła przecież trzeba za coś wykarmić resztę stada i za coś opłacić kary za nadprodukcję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

człowieku, uspokój sie. Gdzie tam czerwiec. A jak kasy mało to trzeba zacząć produkować a nie czekać aż dają....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Ja składałem na MR, miałem kontrole odnośnie bydła i nie przyszło nic ani zaliczka, ani ONW. Spodziewam się kasy w maju ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

jakie czekać??Jaki smiech?ARiMR ma czas do 30 czerwca na wypłatę...

Pisałem już, że w tym roku wcześniejsza wypłata byłaby wskazana-susza itp...

Wszyscy przyzwyczajamy się do dobrego-zawsze było szybciej,teraz jest później a szkoda niektóre gospodarstwa odczują to bardzo mocno,a zarobią na tym handlarzyki np bydła przecież trzeba za coś wykarmić resztę stada i za coś opłacić kary za nadprodukcję...

 

Soltys48@ ok tylko trzeba się zastanowić kto to prawo do 30.06 sobie ustalił rolnik czy państwo? czy ten termin wypłaty do końca czerwca był uzgadniany i konsultowany z rolnikiem? mocno w to wątpię...  Niestety czynniki klimatotwórcze powodują, że pieniążków zazwyczaj potrzeba nie końcem czerwca a najpóźniej w marcu, sam wiem po sobie....


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

Jasne,że termin czerwcowy to wymysł urzędasów...Jakiś czas temu pisałem o tegorocznym sezonie i jakie skutki on przynosi to mało mnie nie zjedzono żywcem,że dopłaty tak mocno wpisały się w nasze budżety i nie umiemy bez nich gospodarzyć....Państwo/urzędnicy powinni monitorować to co się dzieje i wyciągać stosowne wnioski, a nie jak w tej chwili walić pokazówki, że to wszystko wina poprzedniej ekipy.Nie lubie babrać się polityką ale jak można było zmieniać prawie wszystkich dyrektorów regionalnych arimr i innych wyższych urzędasów w momencie takiego paraliżu z dopłatami??Wiem nowa władza nowe porządki-ale panowie z głową!!

Zobaczycie następną kampanię dopłatową kasa będzie do max końca stycznia!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

do konca czerwca kasa bedzie wiec co tufilozofowac. a w przypadku skladania wnoskow jest podobnie - nikt nie sklada w pierwszy dzien naboru a wiekszosc wrecz na ostatni dzien ale pienizaki by chcieli odrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

crazy29@ niestety muszę Cię rozczarować bo termin złożenia wniosku nie jest adekwatny do terminu wypłaty kasy bo jakby od tego zależało to w pierwszy dzień składania wniosku kolejki na pole...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaco ma rację. Ja czasem mam wrażenie, że oddziały regionalne wypłacają szybciej niż powiatowe. Wujek z tego samego województwa zawsze dostawał w grudniu a ja raz a tak to styczeń do marzec. Onw dostał jeszcze w paździeniku. Tak w ogóle to miasto gdzie mam oddział arimr ma w d***e rolnictwo. Kierowniczka odr na narzekania rolników, że paszy zabraknie powiedziała, że trzeba było nie sprzedawać paszy i zrobić zapastly na 2 lata. W weterynarii tylko myślą do czego się przyczepić. Jako ciekawostkę mogę dodać, że została sporządzona lista rolników którzy chcieliby dostać wcześniej dopłatę a nie otrzymali suszowego. Złożona na ręce wojewody miała trafić do Arimr. Nawet jakiś poseł Ołdakowski z izbą rolniczą coś debatowali, żeby coś przyspieszyć. Teraz widzę, że to tylko ściema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

wcale mnie nie rozczarowales. to chyba kazdy wie. tak samo jak kazdy wie ze d konca czrwca ma byc wyplacone a i tak wiekszosc biadoli. ciekawe czy ci co tak biadola jak maja fakture do zapaty z 30 dniowym terminem to placa 29 dni przed terminem??? raczej kazdy placi na ostatni dzien i tak samo trzeba przygotowac sie ze arimr ma czas do czerwca wiec do tego czasu odsetki sa czystym zyskiem dla panstwa


a wszyscy chyba zapomnieli ze dla Ojca Dyrektora musza uzbierac 20mln haraczu za poparcie. rolnik poczeka a Ojciec nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Biadolą bo mogą, zazwyczaj dostawali kasę wcześniej, teraz namotali w dopłatach i większość nastawia sie na okolice maja. Masa ludzi pieniądze z dopłat przeznaczała na zakup nawozów, śor, czy jakieś inwestycje, a teraz wszystko to sie obsunie w czasie


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nie będzie kasy dla Ojca ;) na uczelnie także nie dygaj,


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Jasne,że termin czerwcowy to wymysł urzędasów...Jakiś czas temu pisałem o tegorocznym sezonie i jakie skutki on przynosi to mało mnie nie zjedzono żywcem,że dopłaty tak mocno wpisały się w nasze budżety i nie umiemy bez nich gospodarzyć....Państwo/urzędnicy powinni monitorować to co się dzieje i wyciągać stosowne wnioski, a nie jak w tej chwili walić pokazówki, że to wszystko wina poprzedniej ekipy.Nie lubie babrać się polityką ale jak można było zmieniać prawie wszystkich dyrektorów regionalnych arimr i innych wyższych urzędasów w momencie takiego paraliżu z dopłatami??Wiem nowa władza nowe porządki-ale panowie z głową!!

Zobaczycie następną kampanię dopłatową kasa będzie do max końca stycznia!! 

 

No widzisz a urzędnicy zajmujący papierologią rolniczą traktują Nas jak pierwszy lepszy zakład nikt nie przejmuje się tym, że branża rolnicza to jedna wielka fabryka bez zadaszenia gdzie nie wiadomo co się wydarzy. Jak nowa władza będzie Nas postrzegać? pewnie jeszcze będzie czas się o tym przekonać na pewno nie roztropnym było wymienianie wszystkich dyrektorów w czasie dopłat jak zdążyłeś o tym wspomnieć...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Tak sobie czytam ten temat i troche mnie śmiech bierze, patrze wszyscy czekają tych dopłat jak zbawienia, zobaczymy co będzie jak je zniosą ............


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Tak sobie czytam ten temat i troche mnie śmiech bierze, patrze wszyscy czekają tych dopłat jak zbawienia, zobaczymy co będzie jak je zniosą ............

Będą musieli lepiej dysponować kasą jeśli ze chcą pozostać na rynku innego wytłumaczenia nie ma. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

kiedys nie było dopłat i niby ludzie jakoś żyli

Żyli, ale paliwo kupowali po 2 zł za litr, saletrę po 500zł/t, a świnie czy zboże sprzedawali po cenach dzisiejszych,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Będą musieli lepiej dysponować kasą jeśli ze chcą pozostać na rynku innego wytłumaczenia nie ma. 

 

Nie no bez urazy dla wszystkich bo tez czekam gdyz na wiosne chce ruszyc z budową, ale jak patrze w okolicy wiekszośc czeka, bo pewni byli że szybko dostną i kreski będą nimi spłacali a teraz trzeba brac drugi kredyt żeby spłacic tamten dla mnie to chore, dużo ludzi przelicza swoje siły.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516

jaco25 a ja się pytam co agencja robi przez pół roku , ostatni dzień składania wniosków dopłat 15 maj początek wypłat 1grudzień  .         Czy niemożna policzyć co się komu należ y wg co jest napisane we wniosku  i po kontrolach skorygować wysokość lub potrącić w następnym roku.            


Tak sobie czytam ten temat i troche mnie śmiech bierze, patrze wszyscy czekają tych dopłat jak zbawienia, zobaczymy co będzie jak je zniosą ............

 

aco będą urzędnicy w agencjach robić
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Nie no bez urazy dla wszystkich bo tez czekam gdyz na wiosne chce ruszyc z budową, ale jak patrze w okolicy wiekszośc czeka, bo pewni byli że szybko dostną i kreski będą nimi spłacali a teraz trzeba brac drugi kredyt żeby spłacic tamten dla mnie to chore, dużo ludzi przelicza swoje siły.

No własnie tutaj kolego masz rację, ludzie czekają kasy jak zbawienia ale dla czego?. A już Ci mówię, nauczyli się że dopłata jest i na brali kredytów które tak na prawdę nie koniecznie były im potrzebne. Kupili nowy ciągniki na kredyt bo sąsiadowi trzeba pokazać że można, a spłacać będą z dopłat i dlatego tak się dzieje jak by nie było dopłat nie było by kupowania czegoś co tak na prawdę nie koniecznie jest im potrzebne. 

Ci co czekają na dopłatę co chcą ją zainwestować tak jak Ty w budowę to mogą poczekać troszeczkę dłużej najwyżej później zaczną swoją inwestycję, a ci co mają kredyt chcą już bo rata się zbliża i trzeba zapłacić a bank nie będzie czekał. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj