phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

thug    236

agencja dopłaci do oprocentowania tylko część a nie wszystko poza tym prowizję płacisz normalnie i zabezpieczenia itd


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Wczoraj listonosz przyniósł decyzje z wyliczeniem dopłat (zmniejszenia i zwrot dyscypliny finansowej) a za parę godzin kasa na koncie :P . Gospodarstwo 40ha bez zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Mamuśka była wczoraj w banku i mówiła jej kobieta, że rolnicy mogą brać kredyt na np. nawozy, jeżeli nie mają dopłat, a wszystkie koszty pokryje ARiMR. Ciekawe ile w tym prawdy?

 

http://www.agrofoto.pl/finanse/pod-koniec-lutego-rolnicy-beda-mogli-sie-starac-o-kredyt-obrotowy,62219.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

Jak dopłat nie będzie,to już nikt nie będzie nawozów kupować,bo nie będzie stać :D ,ja mam jeszcze polowe dopłat z 2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

39 ha, wczoraj dopłaty na koncie (zaliczka była już w październiku a decyzji nadal nie ma) :D

Edytowano przez witek21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak kasa na koncie to inaczej się oddycha 

tylko druga sprawa jeśli chodzi o te kredyty,czy dadzą jak niektórzy mają pobrane kredyty czy to nawozowe czy tam obrotowe??

w poniedziałek się dowiem i jesli wyjdzię że ludziom w podobnej sytuacji takim jak ja nie dadzą to w tedy będzie dopiero lipa 

Edytowano przez SlawekLubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak dopłat nie będzie,to już nikt nie będzie nawozów kupować,bo nie będzie stać :D ,ja mam jeszcze polowe dopłat z 2015

 

a ja mam jeszcze połowę z 2014 :) zatkało kakało ?:)lepiej nie wk...aj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

decyzja we wtorek,kasa w piątek. 17ha pola kilka ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

a tak wypominają ,że rolnicy biorą dopłaty ,a tu sie okazuje ,że czekają na nie jeszcze sprzedawcy nawozów , nasion kwalifikowanych  ,środków ochrony roślin, maszyn ,paliw  itd..itp :D Kto nie wierzy  niech porówna  ceny  z przed paru lat

Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Od końca lutego ma być http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/zamiast-doplat-bezposrednich-nieoprocentowany-kredyt,61911.html

Niech se w buty napchają tego siana bedzie im cieplej!!! Niech zabiorą te dopłaty w pi__u i bedzie spokój, mniej roboty papierkowej latania i złatwiania!!! Ale niech paliwo bedzie po 2,50, zboże 180, fasola 6, buraki 25, nawozy o 1/2 tańsze i je__ć te dopłaty!!! Mieli zrównac nasze dopłaty z innymi państwami i co? G__o z tego na gadaniu sie skończyło!!! Jeszcze uje__li i zmniejszyli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLASSS    1

39 ha, wczoraj dopłaty na koncie (zaliczka była już w październiku a decyzji nadal nie ma) :D

 

39 ha a mieli wyplacac od kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Jak dopłat nie będzie,to już nikt nie będzie nawozów kupować,bo nie będzie stać :D ,ja mam jeszcze polowe dopłat z 2015

 

ty masz czy tato ma


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfalk1    27

Ciekawe czy dla tych co mieli kontrole coś przyśpieszą :)

miałem kontrolę wszystkiego decyzja i kasa wczoraj 50ha i bydło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

witam u mnie wczoraj decyzja i wczoraj kasa na koncie 14 ha powiat kalisz


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

miałem kontrolę wszystkiego decyzja i kasa wczoraj 50ha i bydło

jaką kontrole  nie siej zamentu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Z tego co czytam ( i sam potwierdzam na swoim przykładzie) to Ci składający o dopłatę młodego rolnika ani zaliczek nie dostali ani jeszcze dopłat , więc zamiast mieć lżej mają gorzej ... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burtek    4

Z tego co czytam ( i sam potwierdzam na swoim przykładzie) to Ci składający o dopłatę młodego rolnika ani zaliczek nie dostali ani jeszcze dopłat , więc zamiast mieć lżej mają gorzej ... ?

 

Ja składałem o dopłatę młodego rolnika i zaliczkę dostałem w listopadzie. Reszta dopłaty cisza. W listopadzie dostałem również decyzje premii zalesieniowej do lasu 6.02 ha. Ale całości premii również jeszcze nie dostałem i nikt w moim powiecie nie dostał. Dopłaty u nas też rzadkość.

 

Edytowano przez burtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja zaliczkę dostałem na koniec listopada a reszty jak pisałem brak. Przy onw wystąpiły jakieś błędy i po niedzieli zapytam o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Ja tez na mlodego skladadlem zaliczka listopad onw grudzien i na razie cisza ciekawe kiedy RS bedzie zawsze bylo w pierwszej kolejnosci.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfalk1    27

jaką kontrole  nie siej zamentu

 

kontrola foto pól w lipcu,w pażdzierniku kontrola opryskiwacza i ewidencji.wszystko ok. było.bez zaliczki.Cała wioska była kontrolowana,jeden z sąsiadów miał poważne błędy ale kasę dostał w piątek.a spodziewaliśmy się w czerwcu.szok

Edytowano przez rafalfalk1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj