phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

dzikidaniel    227

Dziś byłem w agencji i podobno wszyscy objęci dyscypliną finansową (czyli chyba powyżej 12 ha) otrzymają decyzje. Ktoś też takie info otrzymał?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Odnośnie tego e-wniosku to powinni powiększyć znacząco to okienko gdzie zaznacza się areał i poszczególne działki bo to co jest teraz to jakaś kpina.

 

Możesz zwinąć panel nawigacji i nagłówek - w lewym dolnym rogu okna masz taką opcję. Nie zmienia to jednak faktu, że zaznaczanie działek to porażka - miało być ułatwienie a trzeba po kilka razy nanosić tą samą działkę... 


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Dziś byłem w agencji i powiedziano mi że od lutego będą naliczać od 7h do 15h,a decyzję dostaną wszyscy co mają powyżej 2000 eur dopłaty ,będą odliczać jakiś procent od tych dopłat (podatek). Mam pytanie do tych co dostali decyzję jak to jest faktycznie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Zwinięcie tych pasków niewiele daje - nadal jest to małe okienko. W dodatku zdjęć spod spodu prawie nie widać, bo ponakładane "dane tłowe" które trzeba przy każdej operacji oddzielnie odznaczać. Powinno być oddzielne, wyskakujące okno tylko do zaznaczenia działek z manu po lewej lub prawej stronie, bez wielokrotnego klikania.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Dziś byłem w agencji i powiedziano mi że od lutego będą naliczać od 7h do 15h,a decyzję dostaną wszyscy co mają powyżej 2000 eur dopłaty ,będą odliczać jakiś procent od tych dopłat (podatek). Mam pytanie do tych co dostali decyzję jak to jest faktycznie ?

 

nie podatek tylko współczynnik

 

korygujący pow 2 tys euro 1,393041

oraz zwrot dyscypliny finansowej

naliczają pow  7 ha i 15 ha

niewiem tylko  zktórymi płatnościami obecnie na pewno JPO.ZAZ,PD  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

To ja już się pogubiłem teraz całkiem. Mieli płacić pierwsze tym małym, później tym do 15ha i tak dalej a teraz się okazuje że Ci co mają 7ha nie mają dopłaty a Ci co po 25ha to dostają już. Ktoś mi wytłumaczy rozsądnie co w tej Polsce i całej ARiMR się dzieje???


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

mysle ze nie liczy się wielkość gospodarstwa tylko

schemat płatności  możesz mieć 20 ha i tylko 3 schematy jpo,zaz,pd

lub mieć 6 ha i 10 schematów płatności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie również wczoraj decyzja dziś dopłata. Pow 25ha

 

A miałeś zaliczkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek21    50

Witam serdeczne czy to możliwe że jeszcze z agenci jeżdżą i kontrolują odnośnie dopłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

aj !!! tu bedzie lament jak któregos roku dopłaty znikna  :D

bedzie sie wtedy john deery kupowało za troche drobnych  :D

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Sąsiad dostał dopłaty, powyżej 20 ha + bydło. W zeszłym tygodniu decyzja, w tym już przelew.

U mnie puki co nic nie ma.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
themrsakmejek    1001

To że nie masz dopłat sprawia, że bankrutujesz ? 

 

A co myślisz że wszystkim wiedzie się znakomicie. Trochę kredytu, susza, brak dopłat i można szybko upaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Tu się panowie nie ma co śmiać. Tylko pomyślcie kolega może zainwestował gotówkę w nawozy bo były tańsze myślał że przyjdą dopłaty a teraz nie przychodzą i brakuje na codzienne wydatki i opłaty. Jak by wiedział że dopłat nie będzie wcale to całkiem inaczej każdy by dysponował kasą. Ja tam spokojnie czekam kiedy przyjdą to się przydadzą ale współczuję ludziom którym brakuje tej kasy bo nie wiemy kto i na co potrzebuje a być może na prawdę jest mu ta kasa potrzeba na przeżycie. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6140r    2

dopłaty to taki mały % na sume tego wszystkiego. jestem stratny 60 tyś zł na ostatnim rzucie, dopłat nie ma, a z czego żyć i raty płacić ? jakby tego było mało, dostałem grzywne (sprawa karna sąd) w wysokości 200zł i potrącenia 3% dopłat za nie zgłoszenie w powiatowym biurze weterynarii upadku cielecia. prawda, padło mi ciele, przepisowo padline zabrała utylizacja, paszport oddałem w agencji i myślałem że to tyle, nikt mi nigdzie nie powiedział że mam to zgłosić do powiatowego biura, ani kierowca, ani urzędasy w agencji ? jestem młodym rolnikiem, nie trzymalem bydła, powiedzcie w czym ja zawinilem żeby mnie karać - 3% i 200 zł grzywny, sprawa w sądzie. druga sprawa byłem osobiście wyrejestrować trzode chlewna, w jednym okienku u pani było wszystko na 0, przesiadlem się do 2 okienka bo miałem zapytanie, ona wchodzi w rejestr i jej się nie zgadza stan rzeczywisty tzn że na stanie mam 1 sztukę jeszcze, dobrze się stało że miałem wszystkie papiery przy sobie, kierowca z padliny pomylił daty i wyszło zamieszanie. wszędzie patrzą żeby tego rolnika udupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie rodzice dostali w poniedziałek decyzję a dziś kasę, powierzchnia 9 ha i 18 bydła i kasy 12,800, była zaliczka i onw, ja mam 15ha i 17szt  i  tylko zaliczka była, według mnie to teraz walą te dopłaty na chybił trafił, ale ważne że coś się ruszyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

A mi się wydaje że to jest tak że zależy od powiatu u nas w powiecie jest dużo małych gospodarstw do 7h i zanim to wyliczą to zejdzie ,a w innych województwach może być tych gospodarstw mało i dlatego dostają już ci co mają 25h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

To prawda chyba co piszesz. Byłem dzisiaj rejestrować cielaka pytam się czy jakieś dopłaty ruszają czy decyzje wychodzą a oni że płacą tym do 7ha a decyzje wydają sporadycznie, czyli co powiat to inne przepisy i inni pracownicy. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat2000_2000    37

Brak dopłat, ONW, zaliczki ale wniosek na 2016 dziś już przyszedł. Woj. Lubelskie Ktoś dostał jakieśkolwiek dopłaty z Lubelskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktorpolo    0

witam koledzy  w zeszłym roku podstawy dostałem 8500zl a teraz 4700 dlaczego tyle obcieli dotacje podstawowa  o połowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj