phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawlus224    2624

W moim oddziale powiatowym arimr pisało się "ręcznie"  bo pracownicy nie wiedzieli czy jest w danej chwili gotowy druk  : ".. proszę o przesłanie listownie mi decyzji odnośnie dopłat ..." , składało się takie pismo oczywiście razem z wnioskiem o płatność .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

kasa na koncie 14ha od przysłania decyzji minęło 6 dni czyli dość szybko, nie mam jeszcze tylko onw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Decyzja dzisiaj a kasa kiedy wielka niewiadoma??????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Są gotowe druki w sprawie decyzji. Zaznacza się działania na jakie złożyło się wniosek(bezpośrednie, onw, zalesienie i rolnośrodowiskowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

termin jest do czerwca od dawna ustalony. i nasze gdybanie na nic się nie zda. nie możemy protestować i nic bo jakie jest prawo

w kasie kasy brakuje i każdy dzień opóźnień wypłaty pieniędzy to jest łatanie dziur i dawanie dla "MOPSÓW" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229

denzel nie siej popeliny, bo na wypłaty obowiązuje też dyscyplina finansowa, zwłaszcza, że w większej części są finansowane z pieniedzy "unijnych" a tymi nie można szastać na lewo i prawo żeby dać np w MOPS-ach. Jak chcesz szczekać na rząd, to na innym forum. Tu liczą się fakty. Wystarczy poczytać komunikaty ARiMR o pracach konserwacyjnych i rozwojowych systemów, np w ten weekend (23-24) były jakieś poprawki wgrywane.

Jak widać, coś się ruszyło, szkoda że mija już 2 miesiąc od startu normalnych płatności i dopiero "startują".

Dla mnie najwiekszą porażką jest portal e-wniosek który tak naprawdę do niczego nie służy. Złożyłem wniosek i co ?  I wielka d.....

Ani informacji, że mam/będę miał kontrolę, ani info o wynikach (przyszedł list papierowy z jakiejś firmy zewnętrznej z tabelkami, ale bez załączników graficznych). Status wniosku "Przyjety w ARiMR" od marca ubiegłego roku.

Kuź..... po to zakładałem konto elektroniczne w tej je..... agencji, aby mieć:

1. na bieżąco dane o statusie moich spraw

2. komunikację elektroniczną on-line

3. info o wszelkich zmianach

4. podgląd w protokoły kontroli itp.

 

A tu wielka kupa. Po jaką cholere wydano tyle kasy na ten e-wniosek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

panowie ktoś mógłby napisać o co chodzi w kontroli administracyjnej wniosku taką info mi pan podał w arimr i nic więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

poadajcie do ilu ha, czy z bydłem, i jakie jezcze dodatki typu młody rolnik czy zazielenienie bo to różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJ30    5

Odnośnie tego e-wniosku to powinni powiększyć znacząco to okienko gdzie zaznacza się areał i poszczególne działki bo to co jest teraz to jakaś kpina.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

panowie ktoś mógłby napisać o co chodzi w kontroli administracyjnej wniosku taką info mi pan podał w arimr i nic więcej

Kontrola administracyjna to pojęcie bardzo niejednoznaczne, może oznaczać obliczanie areału na podstawie zdjęć, naliczanie płatności, kontrolę krzyżową, jak i to, że jeszcze nikt się za Twój wniosek nie zabrał. Pozostaje czekać lub złożyć wniosek o wydanie decyzji.

 

Ponawiam pytanie do tych, którzy dostali ONW - co jest w tytule przelewu? Poza kwotą oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

panowie ktoś mógłby napisać o co chodzi w kontroli administracyjnej wniosku taką info mi pan podał w arimr i nic więcej

 

to jest taka gadka do każdego po prostu wniosek jeszcze nie przewertowany leży tyle roboty mają pracusie

a wnioski leżą od marca czy tam  maja nawet tyle czasu ludzie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Kontrola administracyjna to pojęcie bardzo niejednoznaczne, może oznaczać obliczanie areału na podstawie zdjęć, naliczanie płatności, kontrolę krzyżową, jak i to, że jeszcze nikt się za Twój wniosek nie zabrał. Pozostaje czekać lub złożyć wniosek o wydanie decyzji.

 

Ponawiam pytanie do tych, którzy dostali ONW - co jest w tytule przelewu? Poza kwotą oczywiście.

 

coś takiego miałem:

 

PRZELEW UZNANIOWY (NADANO 23-12-2015) KODP770057844KODK NR DEC./UM.0047-2 015-007853 NAL. 1652 17/POTR. ZA OK RES: DECYZJA BEZ FAKTYCZNEGO DORĘC ZENIA PROW_ARIMR 10101010 10101010100088201498300000 NBP O/Okr./W-wa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj