phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marek28366    1

Jakoś początek grudnia zaliczka ,po 20 grudnia ONW ,zeszły wtorek decyzja ,dzisiaj kasa ponad 14 ha ,jakoś sprawnie im to nawet poszło w porównaniu do zeszłego roku

 

na decyzji miałeś wyszczególnioną dopłatę ONW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Pytanie do wszystkich, którzy dostali ONW: co było w tytule?

Do tej pory ONW miało osobną decyzję, jako "niezależna" płatność w stosunku do JPO. Czy tak jest nadal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek28366    1

A jest ktoś taki na forum, kto otrzymał zaliczkę i decyzję, a nie otrzymał ONW? Dodam że w innych latach dostawałem ONW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Ale to razem z płatnością do zwierząt?

Bez zwierząt bo nie mam z 5 lat co kwalifikują się do dopłat. Zaliczka w październiku, onw początek listopada. W decyzji brak onw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

do dopłat 10,88 ha + 3 krowy i 11 byków razem 14 sztuk 

w listopadzie chyba dostałem zaliczke 3 tys z hakiem a wczoraj przyszła decyzja za ziemie za byki za zazieleniane tzn  łąki u mnie o mam mniej niż 10 ornego do tego jakaś dopłata restrybucyjna była czy jakoś tak :P nie pamiętam ogólnie 4 punkty i razem mam wiecej niż rok temu dopłat i to dość sporo także jestem w szoku bo liczyłem że bede mieć troche mniej albo tyle samo w najlepszym wyjściu :) 


onw nie dostaje choć powinienem bo jeestem w strefie zalewowej nad wisłą i ostatnio jak była powódź dwa lata temu to kaczki pływały u mnie w pszenicy i oczywiscie nic nie było z niej. A nie dostaje onw bo mieszkam na terenie miasta i ch...j! ;-/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

oczywiście że tak świnie też chowie no ale jak wiadomo do nich nic nie ma i na moje to jest nie sprawiedliwe no akurat dostałem pare zł za bydło ale jak ktos nie ma to co ? lipa na moje to te płatnosci za łubiny środowiskowe to w pi...du zlikwidować i dać do producji zwierząt tam gdzie trzeba sie najwiecej poświecać i robić a nie mam w rodzinie takich co mają wiecej ziemi odemnie i sieją tylko to co dopłaty są duze nawet tego nie zbierają orają i następne tylko kasa żadnych oprysków nic najniższym kosztem. Jak ktoś ma świnie to jak bedzie chciał to sobie łubin czy cos posieje dla byków lucerne tak samo można sobie posiać ale powinny być dopłaty do zwierzaków świń no i bydła jak jest bo przy tym sie dużo duzo robi i kosztuje utrzymanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    892

Ja dziś dostałem decyzję 14,90ha czyli kasę w lutym powinienem dostać bo zazwyczaj 3tyg od dostarczenia pisma robili przelew, i w banku mówił facet ze kasa co dzień wpływa, czyli w końcu otrzeźwieli po wyborach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zic    0

Dziś rozmawiałem z kierownik arimr, decyzję wydają b dużo, od piątku mają ruszać przelewy. Nowy program informatyczny jest do d.. ale dwa razy tańszy od tamtego i dla tego opóźnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Czy coś się zmieniło w przyznawaniu ONW od tych dopłat 2015?

 

 

 

  • Od 1 do 25 ha - 100% płatności
  • Od 25,01 do 50 ha - 50% płatności
  • Od 50,01 do 75 ha - 25% płatności
  • Powyżej 75 ha - płatność nie będzie przyznawana

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do dopłat 10,88 ha + 3 krowy i 11 byków razem 14 sztuk 

w listopadzie chyba dostałem zaliczke 3 tys z hakiem a wczoraj przyszła decyzja za ziemie za byki za zazieleniane tzn  łąki u mnie o mam mniej niż 10 ornego do tego jakaś dopłata restrybucyjna była czy jakoś tak :P nie pamiętam ogólnie 4 punkty i razem mam wiecej niż rok temu dopłat i to dość sporo także jestem w szoku bo liczyłem że bede mieć troche mniej albo tyle samo w najlepszym wyjściu :)

onw nie dostaje choć powinienem bo jeestem w strefie zalewowej nad wisłą i ostatnio jak była powódź dwa lata temu to kaczki pływały u mnie w pszenicy i oczywiscie nic nie było z niej. A nie dostaje onw bo mieszkam na terenie miasta i ch...j! ;  

 U Cb na końcu pisze jak i mnie że kwota będzie pomniejszona o wysokość zaliczki.

U Ciebie przed końcem decyzji pisze jak u u mnie że kwota do wypłaty będzie pomniejszona o wysokość wcześniejszej zaliczki.

O ONW  u mnie dalej mowy nie ma w decyzji czyli jeszcze coś powinno dolecieć. Zagmatwane to wszystko strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

a umnie dopłat nie widać niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Jakie zagmatwane decyzja do onw przychodzi osobno nie jest powiazana z podstawowymi doplatami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

ONW to pieniadze z PROW tak jak np. rolnosrodowiskowe to jest oddzielne działanie i oddzielna decyzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

prawie cały obszar mojej wioski podlegał w tym roku kontroli (gdzieś w lipcu fotografowali mierzyli) i jak na razie cisza żadnej decyzji odnośnie kontroli. zaliczka wpłynęła na początku grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

prawie cały obszar mojej wioski podlegał w tym roku kontroli (gdzieś w lipcu fotografowali mierzyli) i jak na razie cisza żadnej decyzji odnośnie kontroli. zaliczka wpłynęła na początku grudnia

 

Skoro zaliczka wpłynęła, to albo tylko zdjęcia robili, lub wszystko się zgadzało. Inaczej zaliczki by nie wypłacili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Zaliczkę dostałem grochu nie miałem miałem łubinu kawałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj