phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Daro20    513

Do tych co dostali decyzje. Jaka jest stawka do ha w złotówkach: JPO, dodatkowa, zazielenienie i dla młodych rolników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Darek ta babka z ODR głupoty mówiła, sprawdzałem rozporządzenie i kalkulator na stronie agencji. dopłata dodatkowa jest od 3,01 do 30ha, czyli do każdego z 27ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe czy bedziesz taki madry, jak Cie dopadnie jakas kleska nie daj boze. Bedziesz wyczekiwal doplat, jak niektorzy tu wypowiadajacy sie ;) Rolnictwo to loteria i jak Ci cos nie wypali to mozesz popasc w tarapaty finansowe, w niektorych kierunkach dzialanosci

 

jaka loteria, jak się nie ma kredytu to nic nie ryzykujesz, najwyżej jak będzie z tego za mało kasy by wyżyć, można iść na etat i dalej jakoś żyć, a maszyny, ciągniki i pole, pozostaną na swoim miejscu. Gorzej mają kredytowcy, bo Ci to naprawdę w takich sytuacjach mają wiele do stracenia.

 

 

PS. Ciotka co ma 3.3ha dostała już dotację, my na 25ha na razie od czasu zaliczki nic.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

gdzie są karwa pieniądze do hektarów 

w Brukseli, a jak Ci trza już to w banku dają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

Pewnie zadeklarowałeś nową działkę której wcześniej nie zgłaszałeś. Też się martwiłem, ale byłem w agencji i tak mnie właśnie poinstruowano, a faktycznie zgłosiłem kilka nowych działek. Z drugiej strony powiedzieli mi, że jest już pozytywna decyzja w sprawie ONW i że pieniądze będą lada moment na koncie, ale od ostatniej wizyty minął już tydzień. U mnie można się kontaktować też telefonicznie z ARIMR, trzeba tylko potwierdzić swoją tożsamość podając nr pesel lub nr dowodu osobistego, jakby ktoś się jeszcze martwił to polecam kontakt, myślę że w innych powiatach jest podobnie. Można uzyskać info czy są już wydane decyzje w sprawie wypłaty dopłat etc.

 

w sumie wszystkie pierwszy raz zgłaszałem. nie będę głowy w Agencji zawracał - jak będą coś chcieli, to sami się odezwą. w sumie ze 3 m-ce temu dzwonili w sprawie zgłoszonych działek, bo mam nowe RS i przejęte zobowiązanie ekologiczne na dokupionej działce. od tej pory nic. aby w kwietniu były, to będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niekoniecznie się zgłoszą. Wczoraj czytałem art. jak rolnikowi odmówili przyznania onw, mimo od lat dostawał a nic się w tej sprawie nie zmieniło. Zgodnie z rozporządzeniem z lutego 2015 Arimr nie ma obowiązku informować o błędach we wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrK1988    1

U mnie zaliczki brak, dopłat brak, ONW brak, decyzji brak. Wniosek pierwszy raz składany na 23 ha (JPO, dodatkowa, młody rolnik, zazielenienie, bydło opasowe i rośliny wysokobiałkowe). Była kontrola z weterynarii (dobrostan zwierząt) w Wigilię 2015 r. Podczas kontroli brak jakichkolwiek uchybień. Byłem właśnie w BP ARiMR i jeszcze nie mają raportu od lekarza powiatowego. Czyli kasa pewnie będzie w kwietniu jak nie później jeżeli to działa w takim tempie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie cos sie ruszyło bo dzis przyszła do mnie decyzja o doplacie wszystko rozpisane.
JPO płatności za zazielenie płatność redystrybucyjna płatność do bydła i platnosc do krów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

farmersNHtd95d jaka powierzchnia gospodarstwa??


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

Panowie cos sie ruszyło bo dzis przyszła do mnie decyzja o doplacie wszystko rozpisane.

JPO płatności za zazielenie płatność redystrybucyjna płatność do bydła i platnosc do krów

 

ile hektarów do dopłat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

 

Stary rząd a dokładnie były minister rolnictwa powinien ponieść odpowiedzialność za to co mamy teraz, jak już chcieli mieć te Efy i inne głupoty to mogli wprowadzać stopniowo a tak jest jak jest...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Nie, sami przysłali, przed nowym rokiem był raport z kontroli foto ale ogólnie powierzchnia się nie zmieniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek28366    1

Zaliczka była pod koniec tamtego roku, a dzisiaj decyzja. Koledzy jak to jest w tym roku z ONW, na decyzji nic nie pisze o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Jakoś początek grudnia zaliczka ,po 20 grudnia ONW ,zeszły wtorek decyzja ,dzisiaj kasa ponad 14 ha ,jakoś sprawnie im to nawet poszło w porównaniu do zeszłego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj