phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sylwekbarca2    147

no nie wiem na jakiej podstawie, po prostu miałem to wyjaśnić bo wcześniej to mama pobierała dopłaty na swoje konto a gdy ja od nich czesc przejąłem to składam na siebie i o reszte taty nic sie nie doczepili tylko o te ziemie mamy, kazali napisac ze umowa była słowna i tyle. czuje ze to było zrobione po to aby mi opoznic wyplate doplat a tak jak wspomnialem nie dostalem nic ani kasy jakiejkolwiek ani decyzji. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro65    1

Wczoraj dostałem decyzję obszarową 14,5ha   500zł mniej niż w ubiegłym roku woj. śląskie


PSP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

Ja wstawiłem 2 nowe działki, miałem tel z agencji i wyjaśniłem, że "umowa ustna" i przeszło, to było we wrześniu -pażdzierniku, w grudniu normalnie zaliczkę dostałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy2013    2

Czy ktos z ze skladajacych wniosek przez internet w polu stan ma cos innego niz PRZYJETY W ARIMR?

Nic tam się nie zmieniło. A decyzji w biurze ARiMR dalej nie ma . Dzwoniłem wczoraj i pytałem jedynie zaliczka wpłynęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471

a umnie ani zaliczki ani decyzji ani dopłat   12 ha małopolskie [ani kontroli] !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szeptus    0

styczeń 2016 - planuje się wypłatę 3,5 mld zł, dla ok. 500 tys. rolników. Do końca stycznia płatności otrzyma ok. 751 tys. rolników (55% rolników ubiegających się o wsparcie za 2015 r.), na łączną kwotę 6,433 mld zł, co stanowi 44,4% całkowitej kwoty płatności bezpośrednich.

luty 2016 - planuje się wypłatę 1 mld zł, dla ok. 100 tys. rolników. Ogółem do końca lutego płatności otrzyma 850 tys. rolników na łączną kwotę 7,433 mld zł, co stanowi 51,3% całkowitej koperty finansowej.

marzec 2016 - planuje się wypłatę 3 mld zł dla ok 300 tys. rolników. Łącznie do końca marca 2016 r. płatności otrzyma 1 150 tys. rolników na kwotę 10,4 mld zł, co stanowi 
ok. 72% całkowitej koperty finansowej.

kwiecień - czerwiec 2016 – wypłata pozostałej kwoty (3,7 mld zł dla ok. 200 tys. rolników)".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0

Witam.Czy kontrole nadal trwaja? Nie przyszlo mi nic o kontroli, zaliczki nie dotalem, gospodarstwo 7 ha. Sasiad gospodrstwo 5 ha, brak zaliczki, doplata na koncie w zeszlym tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

pytanie mam? czy wy tylko na dopłaty liczycie? unia zamiast dawać wędkę daję ryby. Rozumiem ze dla niektorych one ratuja zycie, ale trzeba tak wszystko wypracowac, wyliczyc i żyć zeby zyc. A nie liczyc na doplaty. A co jezeli bylaby sytuacja ze doplaty beda w czerwcu lub lipcu?


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Ciągle nie rozumiesz, że to się rolnikowi należy jak buda dla psa a problem polega na nieterminowej wypłacie tej należności. Jeżeli dotychczas otrzymywaliśmy w jakimś terminie to stworzył się schemat wydatków pod dopłaty. Przeżyjemy to, każdy na swój sposób, ale łatwo nie będzie. Ja ustaliłem sobie termin spłaty kredytu pod dopłaty, jeden mam po żniwach drugi po dopłatach więc mi trudno. Zboże leży bo cena słaba, dopłat nie ma i jest bieda. Damy radę, trzymajmy się razem nie obrażajmy się tylko wspierajmy, jak się pożalimy to i łatwiej się znosi takie chwile. Kontrole miałem na miejscu, kujawsko pomorskie , nie dostałem nic z ONW, RŚ, itd.49ha.

Uwaga na oszustów, nie sprzedawajcie zboża osobom których nie znacie!!!!!!! Polecam AGRO SIEĆ , AGROFILAR pewni płatnicy w terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciągle nie rozumiesz, że to się rolnikowi należy jak buda dla psa a problem polega na nieterminowej wypłacie tej należności. Jeżeli dotychczas otrzymywaliśmy w jakimś terminie to stworzył się schemat wydatków pod dopłaty. Przeżyjemy to, każdy na swój sposób, ale łatwo nie będzie. Ja ustaliłem sobie termin spłaty kredytu pod dopłaty, jeden mam po żniwach drugi po dopłatach więc mi trudno. Zboże leży bo cena słaba, dopłat nie ma i jest bieda. Damy radę, trzymajmy się razem nie obrażajmy się tylko wspierajmy, jak się pożalimy to i łatwiej się znosi takie chwile. Kontrole miałem na miejscu, kujawsko pomorskie , nie dostałem nic z ONW, RŚ, itd.49ha.

Uwaga na oszustów, nie sprzedawajcie zboża osobom których nie znacie!!!!!!! Polecam AGRO SIEĆ , AGROFILAR pewni płatnicy w terminie.

 

Czyli to Ty popełniłeś błąd bo od zawsze było wiadomo że termin jest 30 czerwca możesz mieć pretensje tylko do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

A co unia niby za wędki rozdaje ,o mi się wydaje że kotwice które nas ciągną w dół.Dopłaty nie widać na koncie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471

A co unia niby za wędki rozdaje ,o mi się wydaje że kotwice które nas ciągną w dół.Dopłaty nie widać na koncie .

 

święte słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0

Czyli to Ty popełniłeś błąd bo od zawsze było wiadomo że termin jest 30 czerwca możesz mieć pretensje tylko do siebie

 

Ciekawe czy bedziesz taki madry, jak Cie dopadnie jakas kleska nie daj boze. Bedziesz wyczekiwal doplat, jak niektorzy tu wypowiadajacy sie ;) Rolnictwo to loteria i jak Ci cos nie wypali to mozesz popasc w tarapaty finansowe, w niektorych kierunkach dzialanosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja już wiem że dopiero w maju dostane kase, może to i lepiej.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

faze w agencji załapałem :P , wiem bo jak byłem zapytałem czy wniosek już był weryfikowany no i nie był czyli maj.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy bedziesz taki madry, jak Cie dopadnie jakas kleska nie daj boze. Bedziesz wyczekiwal doplat, jak niektorzy tu wypowiadajacy sie ;) Rolnictwo to loteria i jak Ci cos nie wypali to mozesz popasc w tarapaty finansowe, w niektorych kierunkach dzialanosci

Dla niektórych dopłaty nie robią różnicy kiedy będą na koncie, ponieważ Ci WIELCY rolnicy oprócz gospodarstwa mają stałe posady i dochody. Albo mają emerytury lub renty, które zasilają budżet domowy albo gospodarstwa. Mają dwa albo trzy kawałki pola, których nie potrafią dobrze uprawić aby coś się urodziło. A nazywają się rolnikami i tak figurują w urzędach. W moim przypadku jakbym dostał dopłaty odrazu kupiłbym hurtem paliwa na sezon wiosenny bo ceny przyjemnie okazyjne a z gotówką wiecie jak to jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli do tych należysz co byle jak uprawiają bo kto dobrze uprawia to ma i paliwo nawozy i nie czeka na dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli do tych należysz co byle jak uprawiają bo kto dobrze uprawia to ma i paliwo nawozy i nie czeka na dopłaty

Mówię, że kupiłbym paliwo hurtem. Wiesz nie każdy sobie może pozwolić nagle na zakup 3 tys litrów. Wyjąć z portfela i kupić. W chwili obecnej musze kupować mniejsze ilości. Moim zdaniem wszystkie środki z unii przeznaczone na rolnictwo powinno się przeznaczać na rolnictwo a nie na zakup nowych aut, wykończenia domów albo innego typu rzeczy. Uwierz mi kolego, że źle nie zarządzam bo nawozy mam i nie narzekamy ;) Czekać tylko do wiosny i w pole ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Karolek517541 nie patrz na tych wrednych rolników też jestem młodym rolnikiem i mam 22 ha juz. Może to większość rolników z stad zaboli ale znam takich co mają i sie znecaja nad 150 krów mlecznych plus cielaki i jeżdżą BMW serii 7 2009 osobiście a pracownika nie szukają tylko bezdomnych i co 2 dni zabierają ciągnik komornicy a w tygodniu nowy kupuje i tak ich stać aż wreszcie procent zje i jak tym wielkim dopłaty zabiorą może co u nie których zachlannych sie okazać że 50 hektarowcow będą wykupywać mali,bo Ci wielcy mówią że takim jak my to dobrze że jak dopłaty przyjdą w czerwcu to za kombajn zapłacimy jak teraz zwykły kombajn do żniw za 20tys i wystarczy dla siebie , a jak brali prasy belujace po 70tys w gore w 2008r to ich przelicznik a nie nasz,tacy wielkohektarowi bo nie wszyscy są tacy hadziaje zeby ich co niektórych nie urazic Karolek517541 ale w życiu tak jest że ten co ma najwięcej to sie zastawi,,zastaw a pokaz sie''i powie ze nie ma a da i pożyczy nawet ten co naprawdę nie ma nawet ha i sie powoli dorobi...Mają 500ha a za palec miedzy oglupieje jak Ci trochę nie wyorze
Jak ktoś mówi że kupuje taniej paliwo w tym okresie to chyba źle też nie robię?
A Ci na którym na DOPŁATACH nie zależy po co tu ZAGLADAJA? I sie udzielają do ,,malohektarowych"?
PS: Kombajn mam za dopłaty New Holland1545

Dopłat zero 22ha ani zaliczki ani Onw ani nic.Bez Kontroli

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Stasiu, rozumiem powody dla których atakujesz tych, którzy zauważyli, że jesteś durny, ale dlaczego zaczepiasz tych, którzy radzą sobie lepiej/inaczej od Ciebie?

Nie znasz Sawki, nie znasz Karolka, nic o nich nie wiesz, na jakiej podstawie chcesz ich pouczać?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj