phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

radek83    16

mam pytanie  jak  jest wysokosc platnosci za ONW  2015 r, bo nigdzie nie moge tego znalesc. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

To znajomy wziął za 4 z hakiem tylko 3 tysie? Czemu tylko tyle?

Nie wiem ile jego areał wynosi dokładnie co do ar -a ale wiem że ma 3tyś zł .Pewnie jak zawsze płacą tym by procenty nadrobić .Przecież mieli zmniejszyć dopłaty z budżetu Państwa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

mam pytanie  jak  jest wysokosc platnosci za ONW  2015 r, bo nigdzie nie moge tego znalesc. 

 

Płatność jest przyznawana w zależności od powierzchni obszarów ONW w gospodarstwie:

1) do 25 ha – 100 proc. płatności;

2) 25,01 – 50 ha – 50 proc. płatności;

3) 50,01 – 75 ha – 25  proc. płatności.

Stawki płatności dla poszczególnych typów ONW

Typ ONW                         Płatność zł/ha/rok

Górskie                                      450

Nizinne    Strefa nizinna I       179

                 Strefa nizinna II       264

Specyficzne                              264

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Nie wiem ile jego areał wynosi dokładnie co do ar -a ale wiem że ma 3tyś zł .Pewnie jak zawsze płacą tym by procenty nadrobić .Przecież mieli zmniejszyć dopłaty z budżetu Państwa .

dostał tyle bo do pierwszysch 3ha nie płaca płatnosci dodatkowej w wysokosci 170zł, czyli za pierwsze 3ha otrzymał tylko JPO+zazielenienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Ci mniejsi do 15ha może i kiedyś dostaną, ale Ci którzy mają EFA.... moga zapomnieć.... nawet procedur nie ma w ARiMR odnośnie sprawdzania, rozliczania tych EFA... a oni się chwalą że wnioski zaczeli rozsyłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Ci mniejsi do 15ha może i kiedyś dostaną, ale Ci którzy mają EFA.... moga zapomnieć.... nawet procedur nie ma w ARiMR odnośnie sprawdzania, rozliczania tych EFA... a oni się chwalą że wnioski zaczeli rozsyłać

 

i dlatego głowa spokojna do maja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0

Cały obecny tydz centrala nalicza płatności. Po niedzieli biura zaczną wydawać decyzje.

 

Do jakiej powierzchni naliczane sadoplaty, dalej do 7 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

Cały czas coś zmieniają.Wczoraj dzwoniłam do banku to w styczniu nikomu nic nie wpłynęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

potwierdzam - cały styczeń nic nie wpływa na konta w banku gdzie mam konto.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Niby od 19 stycznia mają wypłacać do 15ha

w moim rejonie to nikt do 7ha nie dostał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiperartur    0

Dzisiaj dostałem pierwszą decyzję, ONW obszar nizinny I. Co dziwne okroili mi obszar, po kontroli (?) o 17 arów?! Mam pofalowane grunty, a oni sprawdzają odległości GPS-em może dlatego tak wyszło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burtek    4

Od dłuższego czasu na stronie ARiMR aż do dzisiaj był komunikat:

 

 Na razie od 1 grudnia 2015 r. ARiMR przekazała na konta bankowe ok. 252 tys. rolników 256 mln zł.

 

A dzisiaj jest:

 

 

Na razie od 1 grudnia 2015 r. ARiMR przekazała na konta bankowe ok. 275 tys. rolników 318,7 mln zł.

 

Czyli z dniem dzisiejszym coś się ruszyło w sprawie dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rio    7

Dzisiaj w agrobiznesie mówili że te wypłaty które były zaplanowane na luty to od dziś zaczęli naliczanie, a po 25 stycznia mają robić przelewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

U mnie dziś przyszła informacja o kontroli FOTO i na razie tyle. W e-wniosku nadal nic się nie zmieniło, hmmm - czyżby to tylko portal-fake , gdzie nic się nie można dowiedzieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

318 mln to jest smiech na sali w skali kraju, ja to bym sie na ich miejscu wstydził publikowac te liczby...

tylko za JPO, zazielenienie i płatnosc dodatkowa do wypłaty jest 12 mld zł a oni wypłacili 318 mln  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

Może nie będzie tak źle, dla małych ma być na początek :D Pierwszy raz składam wniosek na siebie, więc kontrola jakby z urzędu.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj