phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

renovoltage    480

Szybko wyszło szydło z worka że rolnicza brać była tylko potrzebna żeby do korytka się dopchać... Obsadzenie wszystkich stołków swoimi nie zajęło im zbyt długo czasu, szybkie ustawy jak chcą tez im wychodzą. 

 

Przypominam że nasz obecny światły minister był w komisji rolnictwa w ubiegłej kadencji wiec wiedział co i jak się dzieje... Więc teraz zwalanie na wszystko i na wszystkich...

 

Ten kto dostał zaliczkę niech się cieszy bo reszty szybko nie zobaczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Za PRL nie było komputerów, a 150 tysięcy urzędników państwowych ręcznie na liczydłach potrafiło wszystko policzyć w terminie. Dziś prawie 700 tysięcy ma komputery, a nic się nie da w terminie załatwić. Jakaś magia.

1. Nie ma kasy w budżecie

2. Wybrano firmę "kolesi" do wykonania systemu

3. Burdel organizacyjny w ARiMR i nie ma komu podjąć sensownych decyzji i działań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

To prawda ze kiedys nie bylo systemow codow i innych wymyslow i sie dalo a teraz bez komputera zemby w plot.

Moze minister i byl w komisji ale co z tego ze zdanie inych sie nie liczylo tylko sitwa miala zdanie i byle 'frajerom' dopiec.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkor429    3

No to teraz Ecopiotr wszystkich zastrzeliłeś ale stety masz rację....żal....Może należy zapytać związki zawodowe co się dzieje?

Popieram,co robią rolnicze związki zawodowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Związki zawodowe? Organizacje rolnicze? To mityczne twory, tylko przykrywka dla rządzących że konsultują coś z nimi a tak naprawdę to jedna klika. Pamiętacie Pana Sławomira co wyciągnął rolników na wycieczkę do Wawy? Krzyczał dopóki partia miłościwie nam obiecująca była w opozycji, na dzień dzisiejszy nie spełnili żadnych postulatów a Pan S coraz częściej pokazywany jest wśród elity na Wiejskiej i już tak nie krzyczy... No to chyba żyje nam się lepiej co nie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

u mnie byli na kontroli,coś tam po wschodziło.pochodzili po polu,zdjęcia zrobili i powiedzieli że przeszło.

u znajomego to nawet szukali nasion,czy było zasiane..

Kolego ale ciebie poinformowali o kontroli i widziales co robia. To samo cytowany przez ciebie kolega. A u mnie ani widu ani slychu a teraz jakies problemy. 

Co ciekawe rozmawialem ze znajomym z innej wsi (inna agencja) i jemu powiedzieli, ze jak nic nie wyrosnie to musi zmienic na poplon zimowy i zasiac tak zeby uroslo... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

To nie możliwe, żeby ponad 1mln wniosków obsłużyć w 2 msc jak każdy pisze, że maj, czerwiec. Jeśli obecny rząd nie ma kasy na dopłaty, to skąd poprzednicy mieliby je wziąć. Jak dla banderowców to sr%#@ milionami, więc w brak pieniędzy nie wierzę. Twórca systemu powinien ponieść konsekfencje za opóźnienia.

 

Po pierwsze po co było wprowadzać nowy system dopłat? od tego trzeba zacząć ,,mama unia" nie kazała przyjmować zazielenienia itp. bzdur, które oprócz Nas ma jeszcze jeden kraj UE to wymysł jedynie naszych ,, mądrych polityków", którzy pewnie stwierdzili, że jak idą nowe dopłaty to trzeba wprowadzić coś nowego i wszystkim zdrowo utrudnić życie, owszem to im się udało tylko czyim kosztem??? czy ktoś w ogóle poniesie odpowiedzialność za to? za system wywalone tyle kasy w błoto i co odpowie ktoś? Niestety mało prawdopodobne, za po na 99% pewne jest, że nie ma się co łudzić ale kasa jak będzie to chyba najwcześniej w kwietniu i to są tylko pobożne życzenia.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

Prawda jest taka że w kasie pusto to po co się spieszyć z systemem jak nie ma z czego płacić. Na tylu darmozjadów co siedzi w agencjach to policzyliby wszystko pod kreske w ciągu miesiąca, wypłacili i pozamiatane a sytsem, efa i inne triki to tylko wymówki i gra na zwłokę

 

Ciekawe tylko jak te "darmozjady" wychwyciliby Cię ze np wyłudzasz kase z ARiMR deklarując z sąsiadem te same działki ?? na kalkulatorze się to da zrobic czy pisemnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

XTomekDX słyszałem coś że teraz jak dalej system będzie chrzanił to będą z exela naliczać tyle ile kto ma a na następny rok będą weryfikować krzyżówki i potrącać w następnych dopłatach.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkor429    3

Związki zawodowe? Organizacje rolnicze? To mityczne twory, tylko przykrywka dla rządzących że konsultują coś z nimi a tak naprawdę to jedna klika. Pamiętacie Pana Sławomira co wyciągnął rolników na wycieczkę do Wawy? Krzyczał dopóki partia miłościwie nam obiecująca była w opozycji, na dzień dzisiejszy nie spełnili żadnych postulatów a Pan S coraz częściej pokazywany jest wśród elity na Wiejskiej i już tak nie krzyczy... No to chyba żyje nam się lepiej co nie? :D

No masz rację w 100%,tylko pozostaje dalej pytanie kiedy się ruszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi    1

Ja jeszcze nic nie dostałem i czekam do lata czyli czerwca,może onw prędzej wpadnie,a tymczasem wymienili dyrektorów regionalnych,teraz wezmą się za kierowników powiatowych, a my czekamy.W tym roku brak systemu ,ciekawe co wymyślą w przyszłym roku?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Takiego "dziadostwa" w wyplatach dopłat jak teraz nie było jeszcze nigdy!!!! SLD, PO, PSL, Leper nawet szybciej wyplacal.... Ale piszecie głupoty, teraz to dopiero kolesiostwo bedzie, bzdury o systemie wygaduja, oddzialy regionalne juz dawno wszystko policzone maja, RS tez przeciez na starcie wyliczone i tak nie wyplacone. Jarek trzyma na koncie kase na % zeby na ustawe 500+ bylo, bo najpierw debile naobiecywali a teraz my wszyscy za to zaplacimy, i za banki i supermarkety tez.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A świstak siedzi i zawija te bajki w sreberka Odnośnie dopłat to najbardziej krzyczą Ci co pod sklepem je zostawiają prawdziwy rolnik żyje z ziemi a dopłaty to jedynie dodatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Takiego "dziadostwa" w wyplatach dopłat jak teraz nie było jeszcze nigdy!!!! SLD, PO, PSL, Leper nawet szybciej wyplacal.... Ale piszecie głupoty, teraz to dopiero kolesiostwo bedzie, bzdury o systemie wygaduja, oddzialy regionalne juz dawno wszystko policzone maja, RS tez przeciez na starcie wyliczone i tak nie wyplacone. Jarek trzyma na koncie kase na % zeby na ustawe 500+ bylo, bo najpierw debile naobiecywali a teraz my wszyscy za to zaplacimy, i za banki i supermarkety tez.

Ty tak na serio????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Kolego szkoda nerwów, poprzednicy zawalili sprawę i stąd ten cały galimatias, zresztą już na ten temat tu pisano. i wyjaśniono. Odbiegając od tematu dobrze,ze ta ekipa odesłała do poprawki zatwierdzoną ustawę o obrocie ziemi rolnej, bo wtedy to mielibyśmy się z pyszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ci co pod sklepem zostawiają to juz dawno maja onw na kontach i zaliczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleine100    9

Teraz służby specjalne dokonują weryfikacji danych osobowych składających wnioski. Kasa będzie wypłacana według poprawności politycznej, a tym "gorszego sortu" to może nie wystarczyć. Trzeba cierpliwie poczekać, a jak już przelew będzie, to w podzięce z ojcem dyrektorem się podzielić, żeby mieć lepsze względy przy kolejnym rozdaniu. Tak "fifty-fifty" chyba będzie wystarczająco.

A tak na serio ja na razie nic nie dostałem, a w grudniu zawsze przynajmniej decyzja była, a czasem i kasa. W okolicy niektórzy zaliczki po kilkaset zł. dostali.  Składałem wniosek przez internet i miałem poprawkę, i w czasie rozmowy z pracownikiem ARiMR już wtedy wynikało, że system jest do bani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Ale macie dylemat kiedy wpłynie kasa,a jak wymarznie to prawie nikt się nie martwi,dopiero wtedy będzie dylemat ,do końca czerwca będzie akurat na nawozy na przyszły sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

A świstak siedzi i zawija te bajki w sreberka Odnośnie dopłat to najbardziej krzyczą Ci co pod sklepem je zostawiają prawdziwy rolnik żyje z ziemi a dopłaty to jedynie dodatek

Kolego "PRAWDZIWY ROLNIKU"nie mierz wszystkich swoją miarą,nie każdy ubiegły sezon miał taki żeby sobie pozwolić na to aby czekać na dopłaty do czerwca. U nas w gospodarstwie dopłaty zwykle były dość późno i nie było z tym większych problemów bo oprócz gospodarstwa dodatkowo wszyscy pracujemy....Susza u mnie była i to duża, jednak moje plony nieco niższe niż w sezonie 2014-2015, ale uwierz mi są takie gospodarstwa,że dostały w tym roku tak niemiłosiernie po d*pie aż szkoda mówić i dla nich opóźnienie dopłat może /a właściwie to skończy się bardzo źle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie czekajcie na dopłaty bo one nawet nie są wyliczone! Potrzebowałem decyzji z 2015r - babka w agencji powiedziała że najwcześniej w lutym - decyzja na żądanie oczywiście  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego "PRAWDZIWY ROLNIKU"nie mierz wszystkich swoją miarą,nie każdy ubiegły sezon miał taki żeby sobie pozwolić na to aby czekać na dopłaty do czerwca. U nas w gospodarstwie dopłaty zwykle były dość późno i nie było z tym większych problemów bo oprócz gospodarstwa dodatkowo wszyscy pracujemy....Susza u mnie była i to duża, jednak moje plony nieco niższe niż w sezonie 2014-2015, ale uwierz mi są takie gospodarstwa,że dostały w tym roku tak niemiłosiernie po d*pie aż szkoda mówić i dla nich opóźnienie dopłat może /a właściwie to skończy się bardzo źle...

 

U nas też była susza 60 % straty i zasialiśmy jak co roku żadnych środków na termin  nie bierzemy trzeba planować wydatki a dopłaty jak wpłyną to jak kolega Miwigos pisał będą następne zasiewy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Dla tych malych mial byc system uproszczony, a tu ani grosza i masa znajomych tez to samo. Nie mam EFA ani innych wynalazkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

W okolicy handlarze nawozów stękają że mały ruch, towar na kredyt, nie ma dopłat to ruch zerowy, kto ma zapas gotówki to spore rabaty może ugrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

Składałem wniosek przez internet i miałem poprawkę, i w czasie rozmowy z pracownikiem ARiMR już wtedy wynikało, że system jest do bani.

 

miałeś poprawkę  przed wyborami a wtedy na dobre rządziła stara  klika i jak już wtedy wiedziałeś ,że system do bani to  CZYJA to wina ?

Chyba nie tych co przejeli ten bu -del ? Nie rób ludziom wody z mózgu !!!!

 


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj