phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

http://www.agrofoto.pl/finanse/doplaty-wstrzymane,61908.html

prawdopodobnie nie ma kasy na dopłaty http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/zamiast-doplat-bezposrednich-nieoprocentowany-kredyt,61911.html

tak tylko nie wiadomo czy każdemu kredyt dadzą jak jest się pod kreska .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Daj spokój z tą propagandą że nie będzie dopłat jak zawsze to było wiadome od roku

Jak dla mnie dopłaty moga zniknąć nawet w tym roku - pod warunkiem że takie same zasady będą w całej unii. Bez dotowania pod stołem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy2013    2

U mnie zaliczka dopłat na koncie od połowy grudnia. Czytałem na tym forum że można w arimr złożyć wniosek o wydanie decyzji. Byłem tam wczoraj i co się dowiedziałem? Decyzji nie ma i kazali dzwonić za około miesiąc może wtedy będzie coś wiadomo. Niech mi tylko ktoś powie na jakiej podstawie naliczyli zaliczkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Zaliczki były przyznawane z urzędu, bez wydawania decyzji.

Wnioski o wydanie decyzji, o których mowa w temacie, dotyczą wydania decyzji odnośnie płatności bezpośrednich, rolnośrodowiskowych i ONW które normalnie, jeśli nie ma błędów nie są wydawane.

 


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Jak to nie wiemy. Za burdel odpowiada władza, czyli PIS, zmieniają teraz połowę dyrektorów, urzędników a w agencji, w ministerstwie, w mediach, gdzie się da i panuje chaos. Jest to oczywiście standard, ale "dobrą zmianę" można było jakoś zaplanować stopniowo, tak żeby nie ucierpiały na tym inne osoby

Taaa. Tak samo znajomy się burzył gdy PiS wygrał wybory że z renty dodatkowo 10 zł mu ściągają mimo że jeszcze rząd nie był utworzony. Z dopłatami jest problem od blisko 2 miesięcy, tak więc to że w tym tygodniu kadry się zmieniają ma mało do rzeczy.

 

Czy ONW ruszyło? I pytanie drugie: gdzie można znaleźć rozpiskę z podziałem na grupy rolników kiedy jakim będzie wypłacane?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Ja mam decyzję o ONW z dnia 29 grudnia (ok. 20 ha ONW) teraz czekam na przelew...

 

Terminy wdrażania modułów:

 22 lutego 2016 r. – kontrola administracyjna i naliczanie pozostałych płatności, z wyłączeniem spraw podlegających kontroli na miejscu oraz spraw zawierających deklaracje obszarów proekologicznych – tzw. EFA (ok. 35–40% rolników, czyli ok. 500 tys. osób).

4 kwietnia 2016 r. – weryfikacja po kontroli na miejscu oraz naliczanie płatności po kontroli na miejscu oraz spraw z deklaracjami EFA.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    29

A jest ktoś kto jeszcze nie dostał ONW wiadomo do kiedy mają zostać wypłacone? U mnie na 20 kilka ha nic jeszcze nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

ONW też blokuje kontrola na miejscu czy to jest oddzielna płatność ? Wie ktoś ?

 

Mi w oddziale jak chciałem złożyć wniosek o decyzję z dopłat powiedzieli że nie mam po co składać bo planują do wszystkich MR wysyłać takowe.

Edytowano przez lukasz493

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

A ja mam MR czyli malego rolnika do 1250 euro i ani zlotowki zaliczki czy doplatI chce wszystkim narzekajacym przypomniec, ze za obecny burdel w 100% odpowiada rzad PO i PSL, bo to oni obsadzali do tej pory agencje rzadowe oraz odpowiadaja za przetarg na niedzialajacy system dla doplatMam nadzieje ze nowy minister wyciagnie konsekwencje i poleca glowy od gory do dolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

A jest ktoś kto jeszcze nie dostał ONW wiadomo do kiedy mają zostać wypłacone? U mnie na 20 kilka ha nic jeszcze nie ma.

U mnie ok 24 hektary ani zaliczki,ani onw brak-04.11 była kontrola IRZ

Ojciec 16 hektarów bez kontroli podobnie jak u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

ponad 20 ha EFA , nic nie dostałem , a zaliczki dostali ci którzy nie mieli kontroli i wszystko porządku z wnioskiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

dziś byłem w agencji rejestrować bydło,spytałem się jak tam dopłaty,a oni.ile ma pan ha i czy są EFA,mówię że tak,a oni jak dopłaty dostanę w maju to będzie dobrze.śmiechu warte....................


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

matingus to juz nie jest agencja,byleś w matrixie :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Jak na razie dla 252 tys. "rolników" wypłacono 256 mln. zł. Dlaczego cudzysłów? Ano dlatego, że średnio wychodzi ciut ponad 1 (słownie jeden) tysiąc złotych polskich na gospodarstwo. Do obiecanych 4 mld. droga baaardzo daleka. Termin i tak upłynął z końcem roku. Dalej więc popieramy taksówkarzy, fryzjerów itp.

Jestem sceptykiem w stosunku do teorii spiskowych, ale scenariusz - dopłaty za 2015 opóźnione (co dla wielu oznaczać będzie spore kłopoty), za to następne od 01 grudnia pełną parą i w komentarzach - "zastaliśmy sytuację w chaosie, ale dzięki zmianie kierownictwa wszystko działa i nie zapominajcie komu to zawdzięczacie" , wydaje mi się prawdopodobny. Prorokiem nie jestem i mam nadzieję, że się mylę. Czas pokaże... 

Do kwietnia wytrzymam, ale później zaczynają się poważne zakupy, mające wpływ na resztę roku i następny...

Nieoprocentowane kredyty? Super! A kto ich udzieli? Komercyjne banki? Za free? Bo pan minister poprosi/nakaże? Skarb Państwa? A z czego? O to, kto za nie miałby zapłacić nie pytam, bo zgadnąć nietrudno... A co z tymi, którzy nie mają zdolności kredytowej? Też dostaną? Pod zastaw dopłat, których wysokość jest niewiadoma? Chyba w Prowidencie, Viwus + co. Za drobne 1000% rocznie...

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

No to teraz Ecopiotr wszystkich zastrzeliłeś ale stety masz rację....żal....Może należy zapytać związki zawodowe co się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Mi powiedzieli że dopłat mogę spodziewać sie w czerwcu :(

 

Też bym tak powiedział, dla świętego spokoju, abyś nie chodził co dwa tygodnie i nie pytał kiedy.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To nie możliwe, żeby ponad 1mln wniosków obsłużyć w 2 msc jak każdy pisze, że maj, czerwiec. Jeśli obecny rząd nie ma kasy na dopłaty, to skąd poprzednicy mieliby je wziąć. Jak dla banderowców to sr%#@ milionami, więc w brak pieniędzy nie wierzę. Twórca systemu powinien ponieść konsekfencje za opóźnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

wiele firm zostało zniszczonych przez 'system', jakby im tak mocno zależało, żeby przycisnąć tą firmę żeby zmienili priorytety (tak jak to mówią, jesli to nie ściemia, i zwyczajnie nie mają kasy) to znaleźliby sposoby pośrednie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Prawda jest taka że w kasie pusto to po co się spieszyć z systemem jak nie ma z czego płacić. Na tylu darmozjadów co siedzi w agencjach to policzyliby wszystko pod kreske w ciągu miesiąca, wypłacili i pozamiatane a sytsem, efa i inne triki to tylko wymówki i gra na zwłokę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to jest przekłamanie a może specjalne kłamstwo bo od 19 stycznia ruszą dopłaty ale dla tych bez efa wieć do 15 ha czy to są większe gospodarstwa no napewno większe od 7 ha dla rolników z efa itd dopłaty kwiecień -maj


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Jak by mieli kasę to by płacili czy to z efa czy bez ale z pustego to tak tylko gra na zwłokę. A ten system to tylko wymówka i usprawiedliwianie.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj