phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stefek1991    12

a ja Ci powiem ze mało to zmieni cwaniacy znajdą jeleni którzy wypiszą fakture jaką tylko będą chcieli aby pare złotych dali i faktura bedzie jaka chcesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

Panowie dostajecie doplaty? Bo u nas nawet zaliczek nie podostawali i sam nadal czekam na jakies pieniadze, ale predzej niz marzec pewnie nie dadza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zadnych dopłat !!! zadnych faktur i dokumentowania ze sie jest rolnikiem !!! 

 

jedyna słuszna droga to ceny na opłacalnym poziomie !!!!

byki 10zł, swinie 6zł itd

 

tym prostym sposobem cwaniaki i nieroby wypadaja z systemu automatycznie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Polać mu. 

Gdyby nie było doplat zostali by tylko Ci co faktycznie utrzymują się z ziemi a nie mają kilka ha i albo ugór albo łubin byle by doplata była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

moim zdaniem dopłaty powinni dostać ludzie którzy udokumętóją działalność rolnoczą .Sieje zboże albo je sprzedaje na fakture lub mam krowy lub świnie i zurzyłem je ma własne potrzeby .Cwaniacy w blokach , taxi inni z mikro firm zostali by weliminowani .Pozdro z Juchnowca podlaskie

 

Ciekaw jestem tylko tego co dasz temu właścicielowi  za dzierżawę co zapłacisz mu podatek obawiam się że na to nie pójdzie a wyciągnąć 1000zł z kieszeni będzie ból  nie oszukujmy się ale duża cześć gospodarstw leci na dzierżawach

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

zaliczke dostałem w połowie grudnia tj. 50% IPO oraz płatności dodatkowej. gospodarstwo z EFA o pow.25 ha , woj łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

ale nas w h...... robią, zaliczki zakończyli wypłacać z końcem listopada, tak podała agencja , a tu ktoś dostał w grudniu 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

on dostał tylko zaliczkę, wiesz taki bum własnie dla tych co po kwietniu mają dostać, szkoda że tak nie sprawiedliwie że nie wszyscy , 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Tego nikt nie wie ja też mam EFA i zaliczkę dostałem oraz ONW. Kto z kim spi nie wiadomo, co innego chcą, co innego piszą i co innego robią...

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Ja to już nawet nie piszę że jeszcze nic nie mam, miałem 2 kontrole i EFA. To sobie poczekam :wacko: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Najlepsze że też miałem kontrolę...


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Zaliczki brak, onw brak, kontrola IRZ takze doplaty w kwietniu. Wniosek skladany przez internet dzieki czemu doplaty mialy byc wczesniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

15 ha z kilkoma arami do dopłaty a tylko zaliczkę wpłynęła w grudniu. Teraz nawet onw nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Wniosek składany po raz pierwszy (powyżej 15ha), oczywiście dopłat brak, bo będę jednym z ostatnich w wypłatach, ponieważ spora część to zaorane ugory (peg zerowy) Okazało się (od sąsiada wiem) że 30 grudnia miałem kontrole na największej działce (nie wiem jak z innymi działkami). Mam pytanie, jeśli będę miał wszystko ok (chodzi o powierzchnię), to zostanę poinformowany o kontroli że była? Bo jeśli będą niezgodności, pewnie zostanę wezwany do wyjaśnień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Z tymi kontrolami to jest tak - miałem kontrolę foto na polu w połowie września , jak pytałem kobitki z kontroli kiedy dostanę raport pokontrolny to mówiła że w ciągu miesiąca , max dwóch , do dzisiaj raportu nie mam i jak dzisiaj zapytałem w ARIMR kiedy go dostanę to się dowiedziałem że w drugiej połowie Lutego a kasę najprawdopodobniej w czerwcu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Właśnie dzwoniłem do banku i poza zaliczka z 1 grudnia nic więcej.Zawsze na przełomie nowego roku juz byly a w zeszłym roku nawet 15grudnia.Oj pewnie przyjdzie poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Wniosek składany po raz pierwszy (powyżej 15ha), oczywiście dopłat brak, bo będę jednym z ostatnich w wypłatach, ponieważ spora część to zaorane ugory (peg zerowy) Okazało się (od sąsiada wiem) że 30 grudnia miałem kontrole na największej działce (nie wiem jak z innymi działkami). Mam pytanie, jeśli będę miał wszystko ok (chodzi o powierzchnię), to zostanę poinformowany o kontroli że była? Bo jeśli będą niezgodności, pewnie zostanę wezwany do wyjaśnień?

witam najprawdopodobniej miałeś kontrole metodą inspekcji terenowej   w tej kontroliczesc działkek  jest  kontrolowanana

chyba ze wykryją błędy co do powierzchni deklarowanej czy utrzymania gruntów

otrzymasz  raport z kontroli ale nie prędko , ja czekałem na raport z kontroli foto kilka miesięcy  , jak otrzymasz raport masz 14 dni na zgłoszenie uwag

dlaczego piszesz zerowy PEG skąd to info

Z tymi kontrolami to jest tak - miałem kontrolę foto na polu w połowie września , jak pytałem kobitki z kontroli kiedy dostanę raport pokontrolny to mówiła że w ciągu miesiąca , max dwóch , do dzisiaj raportu nie mam i jak dzisiaj zapytałem w ARIMR kiedy go dostanę to się dowiedziałem że w drugiej połowie Lutego a kasę najprawdopodobniej w czerwcu .

ta kobitka z arimr to z łapanki

raport z kontroli przekazywany jest w ciągu 3 m-cy  ale nie od daty rozpczecia kontroli  lecz od daty zakończenia kontroli

naturalnie możesz raport otrzrymac w ciągu miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

To widze ze kolego mało co wiesz. Na obszarach Natura 2000 to myslisz ze ile dostają 800zł? a co to za wymóg zeby zbić trawę kosiarką raz w roku i tyle? A jesli chodzi o składanie jak mam hodowlę zależy mi na dobrej jakosci trawy to musze często kosić dać nawozów taki rolnik prawdziwy wszystkiego dogląda pilnuje a nie ściemnia zresztą  jak taki człowiek nie wie jak owies wygląda to wybacz. Ale widzę ze trafił sie tu obrońca ekologi. Ale tak juz jest dla konkretnego człowieka dadzą mniej a dla złodzieja więcej.

"Miło", że nawet rolnicy stosują praktykę "częściowej prawdy". Dopłata do siedlisk lęgowych na NATURA 2000 wynosi 1370 zł/ha. Dużo? Może. Za nic? Tego bym nie powiedział. Warunkiem jest spełnienie wymogów:

- skosić (w terminie od 01 sierpnia do 30 września) i zebrać ściętą biomasę. 

Próbowałeś kiedyś skarmić taką paszę?

A teraz zakazy:

- przeorywania, podsiewu, bronowania, wałowania.

- włókowania w okresie od 01 kwietnia do 30 września.

- budowy i rozbudowy urządzeń melioracji wodnej.

- nawożenia.

- stosowania jakichkolwiek zabiegów agrotechnicznych i pielęgnacyjnych od 01 kwietnia do 01 sierpnia.

- w przypadku wypasu max. obsada nie może przekroczyć 0,2 DJP/ha!

Nie sądzę byś potrafił sobie wyobrazić stan takiej łąki po zakończeniu 5-letniego programu. Z kolei max. obsada (czyli 1 krowa lub 10 owiec/kóz na 5 hektarach) decyduje o dochodowości gospodarstwa.

Oczywiście nie muszę wychodzić w taki program, ale teren w dalszym ciągu jest na NATURZE 2000 i poza wypasem zwiększonym do 1 DJP/ha, oraz terminem koszenia od 01 lipca podlega reszcie zakazów.

I nie ma możliwości zrobienia na tym terenie innej uprawy. No chyba, że zrezygnuję z dopłat w całości...

Dlatego byłbym wdzięczny za nienazywanie mnie złodziejem i powstrzymanie się od wypowiedzi w temacie, którego nie ogarniasz.

 

PS, zebrane siano sprzedaję do brykieciarni taniej, niż koszty produkcji+transport. To aktualnie jedyny odbiorca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to 1 mamka na ha bez nawożenia plus 2300 dopłaty to całkiem niezła kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Kolego @adaammek z kąt wiem? Przy składani wniosku (po raz pierwszy) najpierw pisałem wniosek o podanie wartości peg, im z wcześniejszych zdjęć wychodził ugór, częściowe małe drzewka. Więc podali że działka nie jest uprawiana. Na każdej mapce pisałem iż zaznaczony teren jest doprowadzony do stanu użyteczności rolniczej. Czyli szybko się nie dowiem, czy jest wszystko ok. Zresztą będę się martwił 30 czerwca jak by jeszcze kasy nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Jeśli dopłat nie będzie 30 czerwca, to nie Ty będziesz się martwić tylko ministerstwo będzie się zastanawiać jaką karę dostaną od UE.

 

@staszek131415 czytaj z odrobiną zrozumienia: 1 krowa na 5 ha, nie więcej poza tym ciekawe, czy zechce schylić się po to co rośnie na takiej łące...


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Kolego @adaammek z kąt wiem? Przy składani wniosku (po raz pierwszy) najpierw pisałem wniosek o podanie wartości peg, im z wcześniejszych zdjęć wychodził ugór, częściowe małe drzewka. Więc podali że działka nie jest uprawiana. Na każdej mapce pisałem iż zaznaczony teren jest doprowadzony do stanu użyteczności rolniczej. Czyli szybko się nie dowiem, czy jest wszystko ok. Zresztą będę się martwił 30 czerwca jak by jeszcze kasy nie było.

kolego arimr ma obowiązek podania ci powierzchni ewidencjno- gospodarczej PEG  we wniosku  jaki złozyłes do armiru powinni ci podac peg nie miałeś wiedzy na ten temat jakie info masz prawo znac?  To ze napisali ci ze działka jest nieuprawiana popełnili duży błąd bo opierali się na danych zgromadzonych w arimr ze dziłki po prostu nie były zgłaszane do dopłat (małe dzweka ???????????( odpowiedz  dzew na 1 ha może być nawe 100 a i tak dopłata się należy jeżeli dzewa nie utrudniają wykonywania normalnych zabiegów utrzymania gruntów w dobrej kulturze)

 

 

 

mysle ze jakby były błędy to armir o wiele wcześniej by cie informował i wezwał do wyjasnień

 

 

 

 

 

 

 

 

 

moim zdaniem armir sprawdz te działki bo po pierwsze  napisałeś im ze doprowadziłeś do stanu użytkowania

po drugie działka  nie była zgłaszna do dopłat a na mapach widoczne było kilka dzew itp.

czy mówiłeś w arimr ze grunt jest nieuprawiany lub ze to ugór

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj