phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Zasłuszane od ludzi przekazane piąte przez dziesiąte. Ktoś coś słyszał, że zabiorą a może zmniejszą a może coś innego. Koledzy wyżej wyjaśnili skąd takie hasło. Był też jakiś artykuł niedawno w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

do 2020 nic nie mogą zabrać budżet uchwalony i tyle w temacie mogą jedynie  kombinować jak coś jest źle wydatkowane terminy przekraczane itd a co będzie po 2020 to wszystko może się wydarzyć łącznie z dużymi cięciami


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

Plotka dotyczyła sankcji polegających na odebraniu części funduszy europejskich, w wypadku odstąpienia PIS-u od polityki przyjmowania uchodźców zadeklarowanej przez PO.

2hpixs3.jpg

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szeptus    0

panowie .. oprócz "zaliczek" i kaski ( dopłat ) dla gospodarstw do 7ha ... wypłacaja już ONW  ?? bo klasyczne dopłaty to chyba nie prędko będą dla większych gospodarstw ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wypłacali do świąt. Teraz jak coś ruszy to może od 11 stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

dopóki nie zrobią porządku po poprzedniej ekipie co narobiła gigantycznego bałaganu to będzie problem z wypłatą dopłat. Miejmy nadzieję że wszyscy odpowiedzialni za to zostaną ukarani

 

Co takiego zrobiła poprzednia ekipa że trzeba robić porządek i ich ukarać?

Ja za poprzedniej ekipy wszystkie dopłaty miałem do końca roku.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Co takiego zrobiła poprzednia ekipa że trzeba robić porządek i ich ukarać?

Ja za poprzedniej ekipy wszystkie dopłaty miałem do końca roku.

 

Poprzednia ekipa po przegranych wyborach specjalnie coś namieszała dokładnie nie usłyszałem co bo dzieci hałasowały. Dzisiaj rano minister o tym mówił. Czy to prawda nie wiem.

Edytowano przez karolr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Jeśli chodzi o ONW to we wtorek dostałem decyzję, teraz czekam na przelew.

 

@asharot poprzednia ekipa przyjęła nową formę płatności bezpośrednich (w tym "greening") która w głównej mierze jest przyczyną całego zamieszania, poza tym nie ogarnęli przez 2 lata systemu do obsługi płatności - rzucili zaliczki przed wyborami żeby jeszcze bardziej zamieszać w budżecie bo po wyborach prezydenckich wiedzieli, że ich dni są już policzone. Podjęto wiele starań aby nowy rząd miała naprawdę wielki bałagan do posprzątania (w każdej dziedzinie, nie tylko rolnictwo) stworzono tym samym dobre podłoże do jak najszybszego obalenia nowej władzy poprzez skrócenie kadencji sejmu (podobnie jak w roku 2007) lub w skrajnym przypadku usprawiedliwiające zamach stanu (stąd próby stworzenia "majdanu" w Warszawie). 


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

No właśnie nie wiesz i nie pisz jak nie wiesz.

Do kontroli foto robione są naloty na dany obręb czy gminę. Wiesz o tym?

Uważasz że jeżeli mam 30 działek w jednej gminie a 3 w innej albo nawet w innym powiecie to poleci samolot zrobić zdjęcia moim 3 działkom?

Powiedz mi tylko czy Ty wiesz na czym polega metoda FOTO?

kolego ja miałem na myśli kontrola metodą foto przez kontrolerów na miejscu wiesz jak ta kontrola przebiega bo ja wiem i taka w tym roku miałem 

mama gospodarstwo położone na 3 obrębach

do 2020 nic nie mogą zabrać budżet uchwalony i tyle w temacie mogą jedynie  kombinować jak coś jest źle wydatkowane terminy przekraczane itd a co będzie po 2020 to wszystko może się wydarzyć łącznie z dużymi cięciami

kolego to ze są założenia WPR do 2020 to nieznaczy to ze w dopłatach do gruntów nie może się nic zmieniac a raczeja na 100 % zmiany będą w 2016 jest przewidziany przegląd WPR   i mogą podjąć decyzje co do kierunku zmiany w wpr  jak również w obszarze finansowania  do 2020 co roku  kwoty koper ta poszczególne działania sa obniżane najwiekszą zmiana dotyczy roku 2019-2020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Co takiego zrobiła poprzednia ekipa że trzeba robić porządek i ich ukarać?

Ja za poprzedniej ekipy wszystkie dopłaty miałem do końca roku.

 

 

Co zrobiła nie wiesz  <wow>   System do wypłaty dopłat  nie działa  stąd  taki bałagan wydane gigantyczne pieniądze  na coś  co nie działa  Zamieszanie z zaliczkami. Zamieszanie z płatnościami suszowymi  że tak policzyli  że  kasy najpierw zabrakło obcięli  płatność  potem  okazało się  że zostało. :D

Najważniejsze  w telewizji mówili że  dopłaty będą  większe  a okazały się  mniejsze

 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

jak niema jak ma :D  Przypomniec Wam kto głosował przeciwko polskim rolnikom???Jak było a uboju rytualnym???No ale prezes kazał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34

obecnie wszystko w Polsce jest winą poprzedniej "ekipy"

a "pisiory" które miały przygotowane tyle ustaw przed wyborami nic nowego nie wnoszą !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

nie przesadzaj wnoszą ale po kolei na rolnictwo przyjdzie czas........niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

nie ma programu do naliczania dopłat a konkretniej możliwości kontroli obszarów proekologicznych czy jakoś tak , ponoć ma być gotowy na 11 lutego , znaczy jego cześć a reszta w kwietniu, więc chyba dopłaty zaczną wpływać dopiero w marcu. 

moim zdaniem wina za brak programu spada na poprzedni rząd 

pis jeszcze nic nie zrobił więc nie ma go za co rozliczać ale po i psl można 

 

1 niesprawiedliwy podział dopłat , bo niby dlaczego pracownik mający 15 ha dostanie wyższą średnio dopłatę na 1 ha niż rolnik mający 50 ha i utrzymujący się jedynie z pola

 

2 cała ta modernizacja to szopka , zamiast niej powinna być zwiększona dopłata do 1 ha , a tak może dostaniesz modernizację może nie ale doradcę trzeba wynająć składać wnioski i knuć jak tu zrobić gva

 

i wiele innych

Edytowano przez piotr30piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    892

ONW dostałem 20 grudnia a zaliczkę na koniec pazdziernika

 

Wiadomo coś dokładniej kiedy zaczną wypłacać dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Akurat  za rządów PIS dostaliśmy dotowane ubezpieczenia 50% które  teraz  PIS podniósł stawkę dopłaty do 60% bodajże   a rządzą tak krótko   Oni wprowadzili dopłatę  do Paliwa rolniczego  którą zamiast PO PSL stopniowo co roku  powiększać to zaniechali tego  podnieśli o 10gr przez 8 lat żal.pl. Z tego co wiem przygotowali dopłatę dla producentów trzody 70zł/szt.  Oby tak dalej  a nie zginiemy. Dzisiaj minister mówił  że będą ostro negocjować podniesienie dopłat  bo pod koniec 2016 roku będzie przegląd budżetu UE i morze się uda zwiększyć  o ile Donald się wstawi za Polską przecież tak ważne stanowisko ma.

 

Czas pokaże  a dopłaty  Mają zacząć wypłacać od połowy stycznia. Miejmy nadzieje że dopłaty za 2016 rok dostaniemy w grudniu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ostrzegam, że każdy kolejny post odnoszący się do polityki a nie do dopłat 2015 zostanie ukarany zgodnie z taryfikatorem

 

 

@miszka~

 

jeśli macie zamiar dyskutować na temat obecnej sytuacji politycznej i jej powiązaniami z rolnictwem to załóżcie sobie odrębny temat i tam rozmawiajcie, tutaj ktoś chce sie dowiedzieć czy wypłacają dopłaty i musi się przedzierać przez PIS, KOD i cała resztę


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Z przykrością Panie Modziu muszę zauważyć  że polityka i dopłaty związane są mocnymi więzami wręcz nie do rozerwania.Wracając do sedna tematu. Po wpłynięciu na moje konto zaliczki,suszy i dokładki do suszy które z resztą zostały dawno skonsumowane,( nawet brakło)cisza jak makiem.ONW też jeszcze nie miałem.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Witam Pana Moderatora, coś długo was nie było na tym forum? Ja rozumiem że święta i sylwester można było być nie dysponowanym ale spokojnie z tymi karami bo bałagan zrobił się totalny na tym forum, a wy postanowiliście od razy robić porządek w tych tematach co akurat są związane z polityką i wypłatami. Ale żeby nie było że nie na temat to zaliczka na koncie pod koniec października i jak do tej pory cisza totalna u mnie jak i u znajomych. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Ja wszystko rozumiem i zastosuję się do poleceń.Mam tylko nadzieję że za wpis typu" nie wypłaca się dopłat bo taki czy inny minister zawalił to i owo"Nie będziemy karani.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

To nie jest tak że nie mozesz sie odniesc do polityki w tym temacie, ale jesli post tylko i wylacznie odnosi sie do polityki, pomijajac sedno sprawy tego tematu, czyli dopłaty to ja wówczas nie mam wyboru. Jeśli ktoś z Was ma jakieś ale co do mojej osoby zgłoście to wyżej albo napiszcie w odpowiednim temacie.

 

U mnie dopłat spodziewam się w maju, ale sprobuje przedzwonić do BP to moze cos sie dowiem więcej, chociazby tego czy nowe działki juz zdążyli "ogarnąć"


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj