phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

100% naleznosci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

A jeśli informacja od @aro1975 jest prawdziwa to co??? Będzie trzeba oddawać nienależną część dopłat/zaliczek wraz z odsetkami? Noż q... to już dawno przestało być poważne, ale teraz to jakiś nowy level...


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja już mam dopłaty, składałem 20.03.2015

 

na jaką powierzchnię ?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

A jeśli informacja od @aro1975 jest prawdziwa to co??? Będzie trzeba oddawać nienależną część dopłat/zaliczek wraz z odsetkami? Noż q... to już dawno przestało być poważne, ale teraz to jakiś nowy level...

 

oddawać raczej nie będzie trzeba tylko się wszystko odwlecze w czasie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

No właśnie Burdel mają po maxie. Mnie podobno też nigdzie w tym systemie nie ma i mam co liczyć nawet na ONW. A co jak co ONW było zawsze do grudnia. A kredyty trzeba spłacać tylko skąd tu kasę brać:(  Kolega też mnie sprawdzał w systemie ale ma doczepioną kontrole z IRZ ( wyszła pozytywnie) ale przez to że nie mogą do systemu wprowadzić raportu pokontrolnego to nie mogą mi nic naliczać i tak o to tym sposobem wisze w systemie:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To będą groszowe sprawy nawet jak masz 50 czy 100ha, ale urzędasy mają już co robić, tak jak z korektą suszowego - przed dostaniem kasy dostałem listowne powiadomienie o "wszczęciu postępowania"  :) jak każdy rolnik miał indywidualne postępowanie to naprawdę napracowali się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

5.5ha

 

no to wszystko się zgadza bo płacą do 7ha

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odwajler odwal się ciemniaku w sensie rolnictwa i jezdzij swoim ferrarii bo nawet na koniu nie pojezdzisz.Idź do biedronki i uzbierasz na konia:)

 

 

 

w jaki sposób w biedronce uzbierac na konia ?  :D

Edytowano przez Matey
post nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

Może myśli że koń sportowy to kosztuje jak ziemniak 10000zł i że zaoszczędzisz kupując cukier do robienia domowych nalewek:).  Jezu aby uzbierać 10 tysi to ile ty byś musiał tych nalewek zrobić :)!!! (wypić)  Na koniec by się okazało że koń nie potrzeby bo prawka już by nie było. 

Edytowano przez Matey
nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Sołtys, popieram w 100%.

I chociaż niektórzy aż się proszą, by im dowalić, to zignorowanie ich jest najczęściej skuteczniejsze.

 

Wpłynęła mi reszta pł. dodatkowej. Ale nie ONW, JPO, RS ani zazielenienie. Dlaczego tak? Skoro już ktoś zajął się moim wnioskiem... Pow. 80 ha. 

Pewnie nie muszę tego rozumieć, a może ktoś doszedł do wniosku, że i tak nie zrozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidor111    14

witam. na tym raporcie z kontroli nie mam podanych dwóch działek które podawane do doplat coś jest nie tak czy po prostu ich nie kontrolowali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

Sołtys, popieram w 100%.

I chociaż niektórzy aż się proszą, by im dowalić, to zignorowanie ich jest najczęściej skuteczniejsze.

 

Wpłynęła mi reszta pł. dodatkowej. Ale nie ONW, JPO, RS ani zazielenienie. Dlaczego tak? Skoro już ktoś zajął się moim wnioskiem... Pow. 80 ha. 

Pewnie nie muszę tego rozumieć, a może ktoś doszedł do wniosku, że i tak nie zrozumiem...

płatności dodatkowej?  czyli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja chyba wiem w jaki sposób oni źle wyliczyli płatność dodatkową. Przed świętami pisałem, że w moim oddziale masa osób z wezwaniami. Chodziło o to, że każdy z wezwanych nie miał zaznaczonej płatności dodatkowej mimo, że mu przysługiwała. Przeliczyć to przez kilkadziesiąt oddziałów arimr i robi się spora suma jeśli w każdym oddziale pomyliło się kilkanaście kilkadziesiąt osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak nie miał to już nie można nic zmienić te płatności nie są obowiązkowe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Obowiązkowe nie są, ale jak formularz jest błędnie skonstruowany, to weź się gapnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pracownicy agencji kazali zaznaczyć to zaznaczali. Zawsze to dodatkowe pieniądze. Ja oddałem do odr, żeby wypełnili i miałem z głowy problem, bo wniosek trochę skomplikowany był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

witam. na tym raporcie z kontroli nie mam podanych dwóch działek które podawane do doplat coś jest nie tak czy po prostu ich nie kontrolowali?

Albo te działki leżą np w innym obrębie. Tak będzie w przypadku kontroli foto. Kontrolowane są tylko te działki z Twojego wniosku, które leżą w danym obrębie który jest objęty kontrolą (najczęściej cały). Dla całego obrębu wtedy robione są nowe zdjęcia. Czasami może być objęta kontrolą foto całą gmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Może inne województwo?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

Obowiązkowe nie są, ale jak formularz jest błędnie skonstruowany, to weź się gapnij.

We wniosku na rok 2016 płatność dodatkowa będzie przyznawana z urzędu. Nie trzeba będzie zaznaczać dodatkowych krzyżyków. Zaznaczając pierwszy krzyżyk będzie to oznaczało że wnioskuje się o JPO, zazielenienie i płatność dodatkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Ja jakoś wątpię żeby w 2016 najpóźniej 2017 rolnicy jakiekolwiek dopłaty dostali. Widzicie co się dzieje? W którą stronę idzie rząd? Już się mówi w Europie o sankcjach a każda wypowiedź Kaczyńskiego coraz bardziej odpycha nas od Europy. Wiadomo że rolnicy ucierpią pierwsi. Już widzę nietęgie miny "wyznawców PiS" po sąsiedzku . A może na to właśnie zasłużyliśmy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Albo te działki leżą np w innym obrębie. Tak będzie w przypadku kontroli foto. Kontrolowane są tylko te działki z Twojego wniosku, które leżą w danym obrębie który jest objęty kontrolą (najczęściej cały). Dla całego obrębu wtedy robione są nowe zdjęcia. Czasami może być objęta kontrolą foto całą gmina.

 

miałem kontrole tylko 5,5 ha a  reszta i to sporo była nie brana do kontroli - obręb ten sam 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A czy ktoś może potwierdzić czy na kontroli foto jest "robione" całe gospodarstwo czy tylko połowa? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Nietęgie miny na razie maja ci, co święcie wierzyli w zieloną wyspę, a teraz nagle spadli na d..... po wyborach. Nowy rząd tak naprawdę nie zrobił jeszcze bilansu otwarcia, a już nas wszyscy straszą zabraniem dofinansowania z UE, interwencją NATO itp.... Może jeszcze papież rzuci klątwę ??

 

Ja czekam na kasę z MR, czyli "małego rolnika" i na razie cisza. Teoretycznie ci z małych gospodarstw mieli być wyłączeni z kontroli, poza formalnymi. A na stronach w necie czytam info, że do 21 grudnia wypłacono 109 tysiącom beneficjentów pełne dopłaty na około 109 mln zł czyli prosto licząc po 1000zł średnio na łebka. Wie ktoś, o co biega ?

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj