phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
benio1967    153

Dzisiaj dostałem wyrównanie z suszowego całe 64,00 zł i chyba ONW bo z kwoty mi pasuje do hektarów-więc coś na święta wpłyneło.Pozdrawiam wszystkich i życzę WESOŁYCH,SPOKOJNYCH,SZCZĘŚLIWYCH ŚWIĄT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

WLKP no dzisiaj wpłyneła gwiazdkowa kasa jednak wypłacają ,w początku grudnia jakaś zaliczka  wpłynęła teraz chyba ONW niecałe 10 zł mniej jak zeszłego roku dostaję ok 2600

czy mógł byś podać czy spełniasz EFA? 

Ja dostałem onw jakieś 2 tygodnie temu i obejmuje mnie EFA,decyzji brak

nareszcie pierwsza osoba która dostała onw w grudniu i obejmuje EFA , to mam już nadzieje że chociaż te onw dostane wcześniej niż od kwietnia :)   dzięki że zechciałeś się pochwalić taką informacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Mam pytanie. Dostał ktoś może  "Raport z czynności kontrolnych w zakresie kwalifikowalności powierzchni" ? Chodzi o to metodą FOTO. Ja dziś coś takiego dostałem, jest parę błędów i na jednej działce trochę więcej, a na drugiej trochę mniej, ogólnie powierzchnia wszystkich gruntów się zgadza. Nie chodziłem i nie mierzyłem wszystkich pól dokładnie. W uwagach i ustaleniach końcowych nic nie ma napisanego o jakichś pomniejszeniach dopłat, ale sam nie wiem co o tym myśleć. EFA też mnie nie dotyczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Także dzisiaj ONW na koncie czyli, jakieś ruchy są a ja już się na kwiecień nastawiłem zaliczkę też dostałem jak kolega wyżej.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Dzisiaj  przelali ONW ,15 ha.I tak nasze rządy poprawiają sobie reputacje że niby to tacy dobrzy i kasę na święta dają(powtórka z tamtego roku),tylko dlaczego nie wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

@suzuki   zaliczka końcem pażdziernika i ONW  początkiem grudnia na koncie (obejmuje EFA) przy niecałych 20 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Dyscyplina finansowa obejmuję tylko dopłaty obszarowe czy też zwierzęcą?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Płatność zwierzęca, białkowa itp wchodzi w skład płatności bezpośrednich więc moim zdaniem tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żona otrzymała przelew ponad 700 zł z takim tytułem:

 

KODP730151851KODK Nr Dec./UM.0120-2
015-005879 Nal. 766 12/Potr. Za okr
es: Decyzja bez faktycznego doręcz
enia

 

co to jest?

W ratach wypłacają bo nie pasuje zupełnie do niczego?

 

ponad 21 ha w tym większość ONW, płatność MR, łubinu ponad 60 %.

 

Ktoś potrafi sensownie to wyjaśnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolega Tygrysek wcześniej miał to samo w tytule i nikt nie wie co to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

 

 

wczoraj ONW ponad 30ha

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Żona otrzymała przelew ponad 700 zł z takim tytułem:

 

KODP730151851KODK Nr Dec./UM.0120-2

015-005879 Nal. 766 12/Potr. Za okr

es: Decyzja bez faktycznego doręcz

enia

 

co to jest?

W ratach wypłacają bo nie pasuje zupełnie do niczego?

 

ponad 21 ha w tym większość ONW, płatność MR, łubinu ponad 60 %.

 

Ktoś potrafi sensownie to wyjaśnić?

 

Moze jakies suszowe ?? Bo roznie wyliczali chodz wydaje sie przymała kwota. Zwrot akcyzy chyba nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Według tytułu to jest ONW ja mam tak samo i to jest ONW i mi się zgadza. 

Co ciekawe ja mam 16ha ONW i EFA i dostałem brat niema a ma tylko 7ha do ONW i nie dostał. 


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Mi dzisiaj wpłynęło 5 tyś i nie wiem za co to jest, chyba ONW.

Przesyłają tak w tych ratach po kilka tyś, wolałbym dostać wszystko na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfalk1    27

Mam pytanie. Dostał ktoś może  "Raport z czynności kontrolnych w zakresie kwalifikowalności powierzchni" ? Chodzi o to metodą FOTO. Ja dziś coś takiego dostałem, jest parę błędów i na jednej działce trochę więcej, a na drugiej trochę mniej, ogólnie powierzchnia wszystkich gruntów się zgadza. Nie chodziłem i nie mierzyłem wszystkich pól dokładnie. W uwagach i ustaleniach końcowych nic nie ma napisanego o jakichś pomniejszeniach dopłat, ale sam nie wiem co o tym myśleć. EFA też mnie nie dotyczy. 

też dostałem raport.mam trzy błędy,powierzchnie się zgadzją i nic więcej nie wiem.byłem w biurze powiatowym i tam nic nie wiedzą jak to mają rozpatrywać bo nie mają jeszcze rozporządzenia z góry.dopłaty na bank w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

dostalem przelew z agencji ale w tytule przelewu nie moge go rozszyfrowac o co chodzi a pod jakim tytulem jest onw ktos wie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj