phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miszka16    86

Dostałem dopłatę do suszowego całe 88 zł to z żoną i dziećmi zaszaleję w święta.Reszty ani słychu ani widu.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fagro    3

koledzy dostałe przelew i w tytule: KODP720197311KODK NR DEC./UM.0193-2 015-002764 NAL. 2799 56/POTR. ZA OK RES: DECYZJA BEZ FAKTYCZNEGO DORĘC ZENIA PROW_ARIMR 10101010 10101010100088201498300000 NBP O/Okr./W-wa

 

o co to chodzi za co to jest bo do niczego mi nie pasuje

A nie wiesz po kwocie co to jest? Edytowano przez Fagro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

koledzy dostałe przelew i w tytule: KODP720197311KODK NR DEC./UM.0193-2 015-002764 NAL. 2799 56/POTR. ZA OK RES: DECYZJA BEZ FAKTYCZNEGO DORĘC ZENIA PROW_ARIMR 10101010 10101010100088201498300000 NBP O/Okr./W-wa

 

o co to chodzi za co to jest bo do niczego mi nie pasuje

 

moze w tym roku beda dopłaty na raty dawac  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

dzis dostalem raport pokontrolny.wszystko ok tylko 2 debili jakichs bylo i w poplonie ozimym nie zauwazyli ze wyka kosmata w zycie rosnie... jprd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie masz czasem onw typ nizinny I ?

tam przysługuje 179zł do ha x niecałe 16 ha to by było te 2799zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

A ja sobie zaplanowalem remont w domu za doplaty na styczen wyglada na to ze musze go na kwiecien,maj przesunac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

koledzy dostałe przelew i w tytule: KODP720197311KODK NR DEC./UM.0193-2 015-002764 NAL. 2799 56/POTR. ZA OK RES: DECYZJA BEZ FAKTYCZNEGO DORĘC ZENIA PROW_ARIMR 10101010 10101010100088201498300000 NBP O/Okr./W-wa

 

o co to chodzi za co to jest bo do niczego mi nie pasuje

a te 16 ha to masz ornych ? chodzi mi czy oprócz zazielenienia musisz też te 5% obszarów EFA ? pytam bo nie wiem a chciał bym się w końcu dowiedzieć czy onw dla gospodarstw owych też będzie wypłacane od kwietnia?  czy ktoś dostał od 1 grudnia  ONW? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

ornych tylko 4,3 reszta to łąki poza tym do onw powinna być decyzja chyba jakakolwiek tak a tu i dodam że to też jakiś analfabeta w tytule przelewu pisał jak dobrze zobaczycie

Edytowano przez Tygrysek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

A czy EFA ma coś wspólnego z wypłatą ONW?

Ja mam 24 ha, decyzja z 26 listopada, póki co kasy nie ma

Kolego dla tych powyzej 10 ha zaczna wyplacac kase w marcu jakby poszlo z systemem sprawnie to moze koniec lutego. Ciekawe co zrobia z zarobionych procentow z tej kasy co pare miesiecy beda na kontach w banku zamiast u rolnikow Edytowano przez Piechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaki analfabeta? Pole tytuł przelewu mieści określoną liczbę znaków, więc trzeba skrótami zmieścić jak najwięcej. Zawsze jest podobnie pisane. Mogli jednak wprost napisać forsa za to czy tamto. Decyzji na onw nie wysyłają, chyba że złożysz wniosek lub zaszły zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zadzwoń do swojego oddziału, bo inaczej się nie dowiesz. Pomyłka, albo na prawdę zaczną płacić w ratach. Przecież w grudniu i styczniu mieli obsługiwać wnioski tylko do 7 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

Panowie , czy ktoś otrzymał już ONW górskie ? Jeżeli tak ,to czy faktycznie podnieśli z 320 zł na 450 zeta ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

no i dawno nie zaglądałem do tego wątka - jak chcę decyzję w formie pisemnej to wystarczy im to zgłosić w BP?

Pytałem kiedyś ale ten wątek szybko się rozrasta ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

no i dawno nie zaglądałem do tego wątka - jak chcę decyzję w formie pisemnej to wystarczy im to zgłosić w BP?

Pytałem kiedyś ale ten wątek szybko się rozrasta ;)

Co prawda nie mam decyzji ale pytalem w BP to gosc mowli że robi się to na wniosek i wtedy moga wydać trochę dziwne bo skladalem pierwszy raz byly zmiany ale mowili ze decyzji nie dostane jedynie na wniosek.

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kilka dni temu o tym pisałem. Mówisz, że chcesz dostać decyzję dopłat za ten rok i otrzymujesz wniosek. Na wniosku wpisujesz swoje dane numer producenta, zaznaczasz płatności z jakich chcesz otrzymać czyli bezpośrednie, onw, zalesienie i program rolnośrodowiskowy. Na końcu podpis i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

chyba się jutro przejdę do BP. Kolejna sprawa będzie odfajczona a będę wiedział ile będzie kasy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

WLKP no dzisiaj wpłyneła gwiazdkowa kasa jednak wypłacają ,w początku grudnia jakaś zaliczka  wpłynęła teraz chyba ONW niecałe 10 zł mniej jak zeszłego roku dostaję ok 2600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj