phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akowicz111    159

Sasiad (inny oddział arimr) ma z żoną już może z 8 lat 2 numery, ja jak chciałem na żonę MR to mówili w armir że to prokurator i dla mnie i dla niego. Wynik z tego taki że mnie (żonie) odmówili a on skorzystał. Dziś mogę podzielić, ale co mi to da i po co ?

Edytowano przez akowicz111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie proszę się do edukować bo czytając te historie o sąsiadach włosy dęba stają. Dwa nr. gospodarstwa można zachować podpisując intercyzę przed zawarciem związku małżeńskiego. Do nie dawna nie było można zachować dwóch nr. mimo intercyzy i TK to zmienił.

 

Czy ja gdzieś napisałem że małżonkowie z rozdzielnością majątkową nie mogą mieć dwóch nr?

Sam z żoną mam dwa nr. gospodarstwa, w skrócie mówiąc ożeniłem się z kobieta posiadającą nr. gospodarstwa i vice versa. Związek zawarty był spory czas przed wydaniem wyroku TK w tej sprawie. Więc w majestacie prawa ówcześnie obowiązującego, po zawarciu związku małżeńskiego udaliśmy się z żoną do ARiMR w celu aktualizacji danych (do czego nie nakłania adaammek twierdząc że są to wszech obecne i obficie stosowane wałki o których nie mam pojęcia...)

 

Opieszałość ARiMR spowodowała że sprawa z wyjaśnianiem kto powinien czyj nr. przejąć trwała aż do dnia wydania przez TK tego wyroku. Co zakończyło się tym iż wciąż mamy 2 nr. gospodarstwa ponieważ 2 nr. wnieśliśmy z sobą do związku. A w pewnym momencie było tak że w powiatowej arimr ja przejąłem nr. żony a w regionalnej żona mój.

 

Wiec jak widzisz adaammek nawet informatyzacja w jednej instytucji zawodzi, doprowadza do nieporozumień, a mimo to od odpowiedzialności karnej nie uchroni wadliwy system czy w ogóle jego brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

dokładnie tak jak kolega wyżej pisze, nawet na szkoleniach pouczali nas by nie próbować kombinować bo będzie sprawdzane czy gospodarstwa nie są sztucznie dzielone, nawet takie proste przypadki jak wcześniej się robiło jak była ta modulacja 10% to z kolegom dzieliliśmy ha by się nie załapać tych potrąceń, teraz już nic nie przejdzie jest cienka granica by się pozbyć dopłat , wiadomo można cuda robić i może się to udawać wiele lat ale co jak przyjdzie dzień że ktoś się doczepi i pójdą dopłaty i jeszcze każą oddać wcześniejsze+ odsetki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 jest pole do obejścia i to się dzieje 

pisanie że nic nie przejdzie jest naiwnością 

kto mi wzbroni wydzierżawić część pola ? 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

 jest pole do obejścia i to się dzieje 

pisanie że nic nie przejdzie jest naiwnością 

kto mi wzbroni wydzierżawić część pola ? 

no właśnie urzędnik arimr , co zrobisz jak ci przyjdzie pismo że dzięki takiej zagrywce uznali że sztucznie rozdzieliłeś gospodarstwo i pozbawiają cie części dopłat , pójdziesz do sądu?    wiem że to wszystko brzmi śmiesznie, ale nie takie cyrki się dzieją ,  ja dziś się dowiedziałem że onw w całości stawki dotyczy gosp do 25 ha powyżej dostaje się tylko 50% i widzisz porobili te ograniczenia na każdym kroku teraz zagrozili że będą badać dzielenie gospodarstw , wiedzą co robią 

a słyszałeś w kilku programach typu expres reporterów i pochodnych , gdzie rolniczce zmarł mąż przez przypadek wniosek został złożony na męża, i ni jak nie dali poprawić ani dopłat nie dostaną, a najśmieszniejsze że wyszło że to zwykła zła wola urzędnika , że wedle przepisów jest możliwość korekcji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

damianzbr - tak tylko tu żona sąsiada dostała nr. już kilka lat po ślubie (ojciec przepisał na nią swoje gospodarstwo). I nikt tam ich nie ścigał do dziś. U mnie było identycznie , był nawet spór między kierownikiem a zastępcą ARMIR (jak chcieliśmy MR). Nawet notariusz twierdził jak można powiększyć coś czego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

no właśnie urzędnik arimr , co zrobisz jak ci przyjdzie pismo że dzięki takiej zagrywce uznali że sztucznie rozdzieliłeś gospodarstwo i pozbawiają cie części dopłat , pójdziesz do sądu?    wiem że to wszystko brzmi śmiesznie, ale nie takie cyrki się dzieją ,  ja dziś się dowiedziałem że onw w całości stawki dotyczy gosp do 25 ha powyżej dostaje się tylko 50% i widzisz porobili te ograniczenia na każdym kroku teraz zagrozili że będą badać dzielenie gospodarstw , wiedzą co robią 

a słyszałeś w kilku programach typu expres reporterów i pochodnych , gdzie rolniczce zmarł mąż przez przypadek wniosek został złożony na męża, i ni jak nie dali poprawić ani dopłat nie dostaną, a najśmieszniejsze że wyszło że to zwykła zła wola urzędnika , że wedle przepisów jest możliwość korekcji 

co do ONW to było wiadomo o tym

wiesz ja nie chwale urzędasów z agencji bo wiadomo jak jest  

 

gdyby tak było to sporo ludków dostało by takie pisma 

a nic takiego się nie dzieje bo nie ma powodów aby każdego podejrzewać że coś kombinuje 

tak sztuczny podział w celu wyłudzenia dotacji z PROW to grubsza sprawa - i tu teraz raczej nie przejdzie

ale nie przesadzajmy że oto wszyscy którzy dzierżawią są na celowniku  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 jest pole do obejścia i to się dzieje 

pisanie że nic nie przejdzie jest naiwnością 

kto mi wzbroni wydzierżawić część pola ? 

Pole do obejścia a składanie fałszywych oświadczeń o których mówi ten cały adamek do dwie odmienne kwestie. Dlatego też napisałem że powinni oboje z małżonków mieć możliwość osobnego ubiegania się o dotacje. Jedni by nie szukali furtek do obejścia o których wspominasz, ale w trakcie kontroli wpadli by za sztuczny podział, drudzy u których faktycznie jest taki stan rzeczy spali by spokojnie i później nie latali po ekspresach reporterów.

 

EDIT:

akowicz, nie bardzo znam co więcej rozumiem sytuację którą opisujesz i niech tak pozostanie. Chodziło mi tylko o dyrdymały wypisywane przez adaammek.

 

Markokoko w innym temacie próbowałeś mi podnieś ciśnienie, dodam że nie skutecznie. Ale tym razem udało ci się. 100% ONW do 25 ha? Może jeszcze powyżej 100 ha 0 % stawki. Złodziejstwo. I jak ja mam konkurować? 70% gospodarstwa na słabej klasie gleby gdzie w gminach występuje ONW i jeszcze to mi zabierają. Więc te ONW ma być dla kogo, bo mi się zdawało że dla tych z słabą ziemią, to teraz jeszcze wydzielają na większych i mniejszych.

 

Niech tylko moje pupili przejmą ten upiorny TK, a od razu proszę koleżków do złożenia skargi, trzeba jakąś większą daninę do o. rydzyka podesłać i się zaanonsować.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

no właśnie urzędnik arimr , co zrobisz jak ci przyjdzie pismo że dzięki takiej zagrywce uznali że sztucznie rozdzieliłeś gospodarstwo i pozbawiają cie części dopłat , pójdziesz do sądu?    wiem że to wszystko brzmi śmiesznie, ale nie takie cyrki się dzieją ,  ja dziś się dowiedziałem że onw w całości stawki dotyczy gosp do 25 ha powyżej dostaje się tylko 50% i widzisz porobili te ograniczenia na każdym kroku teraz zagrozili że będą badać dzielenie gospodarstw , wiedzą co robią 

 

Ten co "sztucznie" podzielił dobrze wie co ma powiedzieć aby go cmoknęli w pompkę podczas tego "badania" Ten co się nie przygotuje w ogniu pytań i wyjaśnień najpewniej chlapnie coś co go pogrąży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 

Markokoko w innym temacie próbowałeś mi podnieś ciśnienie, dodam że nie skutecznie. Ale tym razem udało ci się. 100% ONW do 25 ha? Może jeszcze powyżej 100 ha 0 % stawki. Złodziejstwo. I jak ja mam konkurować? 70% gospodarstwa na słabej klasie gleby gdzie w gminach występuje ONW i jeszcze to mi zabierają. Więc te ONW ma być dla kogo, bo mi się zdawało że dla tych z słabą ziemią, to teraz jeszcze wydzielają na większych i mniejszych.

 

 

znaczy co , nie wiedziałeś o tym ? 

 

 

http://rolniczeabc.pl/253321,Wsparcie-bezposrednie-i-ONW-w-roku-2015-wnioski-mozna-skladac-juz-od-15-marca.html#axzz3utWuK5x0

 

Płatność ONW jest przyznawana w zależności od powierzchni obszarów ONW w gospodarstwie: 100 proc. stawki przysługuje do powierzchni 25 ha, 50 proc. stawki przysługuje do powierzchni powyżej 25 ha i nie większej niż 50 ha, 25 proc. stawki przysługuje do powierzchni powyżej 50 i nie większej niż 75 ha. Kwotę płatności ONW oblicza się biorąc pod uwagę działki rolne położone na obszarach ONW, dla których obowiązują stawki podstawowe — od najwyższej do najniższej.

 

 http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/platnosci-dla-obszarow-z-ograniczeniami-naturalnymi-lub-innymi-szczegolnymi-ograniczeniami-

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W przypadku śmierci gospodarza jest 7 msc na korektę wniosku. Podobno był przypadek pokazany w telewizji, że po śmierci ojca synowi przepadła dopłata do chyba 200 ha. Nie znam szczegółów, ale trudno uwierzyć w jakąś zawiść urzędników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Marko-koko, właśnie nie wiedziałem. Mam deko ponad 100 i w tym bodajże 72ha ONW. Dlatego tak bo działki w różnych gminach. Wynika z tego że dostanę 72 ha x ONW x 0,25?

 

f*ck, nie wie ktoś gdzie można kupić jakąś figlarną i solidną jarmułkę? A no i gdzie zbierają zapisy do pis, bo przez to co ten PSL nawyprawiał muszę przełamać wszelkie swoje doktryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

dostaniesz

100% do 25ha

50% do 25ha

25% do 22ha


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aha, w ten sposób. Już trochę lepiej. Pocieszające jest to że ograniczono wyłudzanie ONW warszawskim wielkopowierzchniowym pseudo rolnikom na mazurach. Zrobić tak jak wyżej napisałem, udowodnisz że 70% domowego dochodu jest gospodarstwa to dostaniesz dotacje.

 

Bo na moje oko bez tej księgowości to więcej zyskują wyłudzacze z warszawy niż by stracili rolnicy nawet ci najmniejsi.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Fajny pomysł z tymi 70% dochodu... Żonę która ma inne zajęcie w mieście zabarykadować w oborze, a emerytów wymeldować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile żon rolników ma pensję na poziomie 5000 i +. Jest to odsetek, za to wszystkie panie zarabiając standardowo 1200 - 3200 nie przyniosą do domu więcej niż te owe 30% z całego rocznego dochodu gospodarstwa 20 ha.

Kolejna kwestia ile żon rolników jeździ do pracy?

Kolejna, 70% to tylko przykład. Są od tego odpowiednie instytucje aby to obliczyć i wypośrodkować.

I ostatnia, z jakiej racji chcesz emerytów brać jako członków gospodarstwa. Mąż, żona dzieci i na tym koniec.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Na 25 ha dostaniesz 100% ONW, na kolejne 25 ha (do 50 ha) dostaniesz 50% ONW, powyżej 50 ha dostaniesz 25% ONW. Zawsze tak było coś ty wczoraj przejął gospodarstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak, tylko że wcześniej część pól była dzierżawiona i nie pobierałem do nich dopłat, a swojego ONW miałem coś lekko ponad 40 ha. Od tego roku mam 15 ha dzierżawy ONW oraz zakupiłem inne działki tak że wyszło już dużo ponad 50 ha ONW we wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Tez mam ten problem musze policzyc ile mam z ONW ale pewnie koło 50 ha i najgorsze te dzierżawy bo jak masz np umowe ze płacisz połowe dopłat i teraz musisz dokłądac ze swojego do ONW :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

To w końcu jak to jest z tym podziałem gospodarstwa? Jak ojciec ma pięcioro dzieci i 100 ha nie może sobie przepisać po 20 ha na każde dziecko i wszyscy wziąć młodego rolnika? Bo wnioskując z wcześniejszych wypowiedzi tak by to należało rozumieć.oczywiście zakładam opcję, że rodzeństwo się zgadza i pracują wszyscy sprzętem ojca, a nie każdy nagle kupuje swój traktor i pługi itd. Taki podział w moich stronach był od zawsze z tym że nie dzielono 100ha tylko 10 a co bystrzejsi każdą nawet najmniejszą działkę dzielili na 5 części  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

koledzy dostałe przelew i w tytule: KODP720197311KODK NR DEC./UM.0193-2 015-002764 NAL. 2799 56/POTR. ZA OK RES: DECYZJA BEZ FAKTYCZNEGO DORĘC ZENIA PROW_ARIMR 10101010 10101010100088201498300000 NBP O/Okr./W-wa

 

o co to chodzi za co to jest bo do niczego mi nie pasuje

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

koledzy dostałe przelew i w tytule: KODP720197311KODK NR DEC./UM.0193-2 015-002764 NAL. 2799 56/POTR. ZA OK RES: DECYZJA BEZ FAKTYCZNEGO DORĘC ZENIA PROW_ARIMR 10101010 10101010100088201498300000 NBP O/Okr./W-wa

 

o co to chodzi za co to jest bo do niczego mi nie pasuje

ile masz ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj